Pudełko na T:MiM

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Valdi »

Tu to akurat się zgodzę z raiden25

Co do ceny to jeżeli ktoś uważa że coś jest za drogie to znaczy że za mało zarabia :)


Ale projekt Juriego i tak mnie zastanawia. Choć sam z obydwóch nie skorzystam bo drewno to nie pasuje mi w TMiM


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Fenrisek »

Kupiłem i korzystam z tego kuferka. Co do materiałów to z drewna bym go nie chciał bo i tak sporo waży jak już się umieści w nim wszystkie oryginalne dodatki. Material przegródek to chyba balsa i moim zdaniem przy odpowiednim użytkowaniu nie po łamie się. Nie można nimi tylko nap@#rdalać. Co do pojemność to się do końca wypowiedzieć nie mogę bo nie mam wszystkich małych kart w koszulkach ale na oko całość powinna wejść + jakiś mały fanowski karciany dodatek. Instrukcja złożenia przejrzysta i bez problemu skleiłem przegródki. Nie trzeba tasiemek bo dostep do kart jest łatwy. Mam porozdzielane małe karty na wszystkie dodatki co jest bardzo wygodne. Przed grą wyciągam w co chcę grać a po grze dziele i odkładam. Wszystko wchodzi prawie na styk i "powietrza" się nie nosi. Kilka prób i wiem jak ułożyć planszę i instrukcję aby się domykało wieko.
Edit.: Nie dzieliłem małych kart na poszczególne rodzaje i nie wiem czy przegródki które są w zestawie wystarczą na taki zabieg. Są różnej wielkości przegródki na figurki i do odpowiedniego ich schowania posłużyłem się zdjęciami że strony producenta. Figurki mieszczą się prawie na styk i nie powinny się obijac przy rozsądnym użytkowaniu.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Valdi »

Masz wagę łazienkową ile całość waży? Jest to mobilne? Kobieta przestawi?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Fenrisek »

Z ważę jak wrócę z pracy. Ja noszę bez problemu a koksem nie jestem.


Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Juri »

raiden25 pisze: środa 18 kwie 2018, 21:11
Juri pisze: środa 04 kwie 2018, 14:48 Tak licząc "pi razy drzwi" zdecydowanie bliżej Nemowej granicy 200zł, niż 400. Materiał z którego oni robią to....no ja bym tego tak nie wykonał i nie dziwię się, że sprzedają również od razu "elementy zapasowe"
Co masz na myśli pisząc "elementy zapasowe" ? Widzę że nie masz pojęcia o tego typu produktach jak i o prowadzeniu biznesu. Chcesz wykonać skrzynie z drewna która będzie ważyć 8kg - czyli będzie "super mobilna"/poręczna. Do tego chcesz zapłącić podatki, zusy, vaty, wynająć lokal, opłacić ludzi do pracy i za skrzynkę weźmiesz 200zł brutto tak? Ok, To ja poproszę :) A jeśli nie, to uszanuj czyjąś prace i nie wypowiadaj się nie mają pojęcia o tym.
Buahahahhahaaaaa,a prowadzę drogi Kolego legalną działalność i to nie od wczoraj, ani od lat pięciu. I wynajmuję lokal, najmuję ludzi, płacę podatki, ZUSy, VATy, kupuję drewno, opłacam ciepełko w tegoż suszarni, kupuję zawiasy, gwoździki, młoteczki i co jeszcze sobie tam wymyślisz. I tak się składa, że mogę wystawić na te 200zl fakturę. Jak tylko komuś pasuje to nie widzę w tym problemu.
W kwestii "niemania pojęcia" o prowadzeniu biznesu proponuję przemyśleć raz jeszcze koncept swojej, skoro musisz takie ceny dawać by wyjść na plus.

Mimo wszystko pozdrawiam serdecznie :)

p.s. ktoś podejmie się zmierzenia tych pól na figurki ?


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
raiden25
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 23:25

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: raiden25 »

Juri pisze: czwartek 19 kwie 2018, 10:15
raiden25 pisze: środa 18 kwie 2018, 21:11
Juri pisze: środa 04 kwie 2018, 14:48 Tak licząc "pi razy drzwi" zdecydowanie bliżej Nemowej granicy 200zł, niż 400. Materiał z którego oni robią to....no ja bym tego tak nie wykonał i nie dziwię się, że sprzedają również od razu "elementy zapasowe"
Co masz na myśli pisząc "elementy zapasowe" ? Widzę że nie masz pojęcia o tego typu produktach jak i o prowadzeniu biznesu. Chcesz wykonać skrzynie z drewna która będzie ważyć 8kg - czyli będzie "super mobilna"/poręczna. Do tego chcesz zapłącić podatki, zusy, vaty, wynająć lokal, opłacić ludzi do pracy i za skrzynkę weźmiesz 200zł brutto tak? Ok, To ja poproszę :) A jeśli nie, to uszanuj czyjąś prace i nie wypowiadaj się nie mają pojęcia o tym.
Buahahahhahaaaaa,a prowadzę drogi Kolego legalną działalność i to nie od wczoraj, ani od lat pięciu. I wynajmuję lokal, najmuję ludzi, płacę podatki, ZUSy, VATy, kupuję drewno, opłacam ciepełko w tegoż suszarni, kupuję zawiasy, gwoździki, młoteczki i co jeszcze sobie tam wymyślisz. I tak się składa, że mogę wystawić na te 200zl fakturę. Jak tylko komuś pasuje to nie widzę w tym problemu.
W kwestii "niemania pojęcia" o prowadzeniu biznesu proponuję przemyśleć raz jeszcze koncept swojej, skoro musisz takie ceny dawać by wyjść na plus.

Mimo wszystko pozdrawiam serdecznie :)

p.s. ktoś podejmie się zmierzenia tych pól na figurki ?
Brak słów :) Jednak czekam na twoja sprzedaż tych skrzyneczek po 200zł brutto - pochwal się jak zrobisz, kupie jedną - wesprę Twój biznes ;) Przeżyj z tego i pochwal się zyskiem ;) PS. Zgodzę się z przedmówcą, nie stać Cie, zrób sam, lub zacznij więcej zarbiać, malkontentów i tak jest pod dostatkiem, szczególnie w tym kraju.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Valdi »

Podejrzewam ze może może tu być bardziej różnica technologiczna w waszym "sporze". Jak rozumiem warbox robi boxy wycinane laserowo co jak mi się WYDAJE jest droższe niż przycinanie stolarskie.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Juri »

raiden25 pisze: czwartek 19 kwie 2018, 10:23 ...
Brak słów :) Jednak czekam na twoja sprzedaż tych skrzyneczek po 200zł brutto - pochwal się jak zrobisz, kupie jedną - wesprę Twój biznes ;) Przeżyj z tego i pochwal się zyskiem ;) PS. Zgodzę się z przedmówcą, nie stać Cie, zrób sam, lub zacznij więcej zarbiać, malkontentów i tak jest pod dostatkiem, szczególnie w tym kraju.
Ja nadal czekam jedynie na wymiary pól i z przyjemnością zlece pracownikom popełnienie takiej skrzyneczki. Jak nikt nie wrzuci wymiarów na wspomniany TMiM to zrobię dla siebie po wydruku WMM.

p.s. praca rzemieślnicza (samo pudełko i grawerunek loga/nazwiska) jest zawsze droższa jak zrobienie szablonu elementów i cięcie laserem, bo same elementy wycięte do kupy to nawet stazysta poskłada. No, ale widzę, że kolega Raiden emocjonalnie podchodzi do tematu, więc nie będę się droczył, ot wrzućcie wymiary i ...

Obrazek


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: abubu »

Za dwie setki się pewnie skusiłbym na takie pudełko ... więc też czekam na wymiary figurek (pomógłbym, ale mam sporo roboty przy domu *)

* po przeprowadzce podwórko wygląda jak lej po bombie ... przy okazji: ma ktoś do oddania glebogryzarkę (najlepiej spalinową) ;P


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Fenrisek »

Valdi pisze: czwartek 19 kwie 2018, 08:16 Masz wagę łazienkową ile całość waży? Jest to mobilne? Kobieta przestawi?
Całkowita waga 9,1 kg


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Budowniczy Mostów »

arthan pisze: piątek 06 kwie 2018, 14:23
Juri pisze: piątek 06 kwie 2018, 12:07 Reasumując = czy ktoś podejmie się spisania ile i jakie wymiary pól/przegródek? Pytam i prosze, bo nie mam swojego egzemplarza gry.
Budowniczy Mostów pisze: sobota 29 lip 2017, 09:32 Pół dnia mierzyłem i liczyłem, żeby zoptymalizować wymiary z uwzględnieniem druku dodatków fanowskich i miejsce na dodatkowe plansze w przyszłości.
Wydaje mi się że Budowniczy mógłby wspomóc w tym zakresie :)
@Juri @arthan
Cześć,
wnętrza przegródek mają wymiary 48 mm x 68 mm, listewki są grube na 5 mm. Są to wartości optymalne moim zdaniem.
Ilość przegródek i głębokość to już kwestia indywidualna. Osobiście ułożyłem przegródki w czterech rzędach po 6 o głębokości od 20 do 40 mm.

Dodano po 1 minucie 58 sekundach:
Space86 pisze: wtorek 03 kwie 2018, 21:05 Ja za swoje pudełko z grawerunkiem i docieciem gąbki zapłaciłem 130 zł na alledrogo, a całośc tak się prezentuje. Zdjęcia sprzed rozbudowy kolekcji (teraz wszystkie gąbki są wyjęte)
Gdzie kupiłeś tę gąbkę? Podrzucisz linka?


mikomess
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2018, 07:51
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: mikomess »

Ja też chętnie bym coś takiego kupił


Haer'dalis
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 22:17
Lokalizacja: Leszno
Płeć:
Wiek: 34

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Haer'dalis »

+1


Awatar użytkownika
Space86
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Space86 »

Uuuu będzie problem - sprawdziłem datę zdjęcia po wykonaniu frezu przez wykonawcę (goscia z Allegrosz, któy robił takie skrzynki i grawerki) (2011-05-04), zrobił to zdjęcie jakiś tydzien po tym jak wysłałem mu plik DWG (z którym walczyłem prawie miesiąc żeby głowica CNC ogarnęła mi frez). Musiałbym przeglądać archiwum z tamtego okresu i szukać. Ale archiwum jest chyba dopiero od 2012


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
Awatar użytkownika
Jonek
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 21
Rejestracja: piątek 20 kwie 2018, 16:29
Płeć:
Wiek: 35

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Jonek »

Jedno proszę


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Budowniczy Mostów »

@Space86
Chodzi mi o samą gąbkę. Bez przycinania.


Awatar użytkownika
Space86
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Space86 »

gąbki dostałem w komplecie ze skrzynią - dwie o wysokości 4 cm każda i jedną niewycinaną o grubości 1cm (pudełko wewnąrtrz ma wysokości 10cm więc zostawał 1cm na plansze i instrukcje).


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Budowniczy Mostów »

@Space86 dzięki.
Gdyby ktoś z was wiedział, gdzie można dostać takie gąbki, kto poszukuję.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: abubu »

Budowniczy Mostów pisze: niedziela 06 maja 2018, 11:32 @Space86 dzięki.
Gdyby ktoś z was wiedział, gdzie można dostać takie gąbki, kto poszukuję.
http://www.battlefoam.com/
Allezło - do wyboru do koloru (a raczej rodzaju) https://allegro.pl/kategoria/towarzyski ... l-1-5-0427

Generalnie szukaj "walizek" pod bitewniaki


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Budowniczy Mostów »

abubu pisze: niedziela 06 maja 2018, 18:33 Allezło - do wyboru do koloru (a raczej rodzaju) https://allegro.pl/kategoria/towarzyski ... l-1-5-0427
raj po prostu ;)


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Budowniczy Mostów »

Ludzie z tego sklepu są świetni. Przesyłki dochodzą szybciej, niż gdyby samemu po nie jechać.
Polecam


litk

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: litk »

Njabardziej praktyczne dla mnie to byłoby cośtakiego: Tylko skad wziać takie pudełeczka.


Awatar użytkownika
astrawiator
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Król Goblinów
Mefistofeles - Fear The Stranger
Siewcy Grozy
Posty: 438
Rejestracja: czwartek 06 cze 2013, 11:36
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 48

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: astrawiator »

Pewnie jakaś castorama czy inne leroy :)


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Bludgeon »

Dokładnie.


What a view.
litk

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: litk »

Jednak taka walizka narzędziowa będzie chyba praktyczniejsza, ale gdzie taka kupić jak koledzy wcześniej pisali, jakie ona ma wymiary? https://images83.fotosik.pl/798/ef97617289345d0a.jpg Czy te przegródki w środku sa przy dnie prostatne czy zaokraglone?


ODPOWIEDZ