Pudełko na T:MiM

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Juri »

A bylibyście w stanie stworzyć indeks/spis ile "pól"/przegródek i o jakich wymiarach byłoby niezbedne by wszystko pomieścić?

Prowadzę działalność zajmującą się od 5 lat stolarstwem historycznym, robimy masę skrzyń, skrzyneczek i innego drewna na XIX i XX w i z przyjemnością w wolnej chwili zleciłbym chłopakom taki prototyp TMiMowy do sprokurowania. Prócz pudełka Space86 zapisałem sobie na HDD jeszcze koncepcję takową:

Obrazek
hosting stron www za darmo

... tylko wydaje mi się, że ktoś tutaj za małe przegródki zaplanował i może być problem, że karty przy wyjmowaniu będą się lekko niszczyć co raz.

Ta skrzynia za 400zł to moooocno przesadzona cenowo. To to nawet drewno z prawdziwego zdarzenia nie jest.


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Mały Nemo »

Juri pisze: środa 04 kwie 2018, 10:22 A bylibyście w stanie stworzyć indeks/spis ile "pól"/przegródek i o jakich wymiarach byłoby niezbedne by wszystko pomieścić?

Prowadzę działalność zajmującą się od 5 lat stolarstwem historycznym, robimy masę skrzyń, skrzyneczek i innego drewna na XIX i XX w i z przyjemnością w wolnej chwili zleciłbym chłopakom taki prototyp TMiMowy do sprokurowania. Prócz pudełka Space86 zapisałem sobie na HDD jeszcze koncepcję takową:

Obrazek
hosting stron www za darmo

... tylko wydaje mi się, że ktoś tutaj za małe przegródki zaplanował i może być problem, że karty przy wyjmowaniu będą się lekko niszczyć co raz.

Ta skrzynia za 400zł to moooocno przesadzona cenowo. To to nawet drewno z prawdziwego zdarzenia nie jest.
A za ile u Ciebie, orientacyjnie, od razu ze znizka po znajomosci, ze znizja dla bylej i obecnej Administracji + jeszcze jakies inne znizki, jakie masz, takie pudeljo mozna by bylo dostac? ;)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Juri »

Ciężko mi w tej chwili powiedzieć, inna cena jest za 1sz, inna za 10sz. "Robią robotę" detale wykończenia, co tam chcecie w środku itd. Stąd moje pytanie. Ale w sumie fajnie byłoby wykonać jakąś serię "forum limited ediszyn" :) Mam dostęp i do grawerki w drewnie recznej i do lasera (grawerka na wieku skrzynki Space86 obstawiam, że laser), więc moglibysmy skrzynie zrobić spersonalizowane rownież.


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: abubu »

no i oczywiście wszystko wyścielić atłasem plus czerwone wstążki do wyjmowania stosów kart ;)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Juri »

abubu pisze: środa 04 kwie 2018, 10:48 no i oczywiście wszystko wyścielić atłasem plus czerwone wstążki do wyjmowania stosów kart ;)
W kwestii wykładania materiałem ze swojej strony polecam zielone sukno bilardowe. Niezniszczalne przy normalnym uzytkowaniu/wyjmowaniu. Osobiście również sądzę, że opcja "z wstążką" jest najlepsza, ale może ktoś ma lepszy koncept, jestem otwarty.


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Mały Nemo »

Jakby cena nie byla jakas taka, iz po jej uslyszeniu zechcialbym sie powiesic na najblizszej latarni, co nota bene moze wcale by nie bylo glupim pomyslem, to moze bym sie zainteresowal tym pomyslem. Mozna by np. zrobic liste 10 wolnych miejsc i sprobowac gdzies to oglosic np. na facebooku, ewentualnie wsrod nas w tym temacie sie zainteresowac, kto bylby chetny. Tylko orientacyjna cena (czy blizej 200 zl, czy 400) by sie przydala ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Valdi »

Może tak na wagę kufer warboxa waży koło 3,5kg, mieści Oryginalny zestaw, ile kosztowałby u Ciebie materiał koło 8-10 Kg? chyba że znasz mniej więcej w standardowy kuperku ile kosztowało by?

Karty nie są problemem, pytanie czy da się coś wymyślić na różnej wielkości figurki ?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Juri »

Tak licząc "pi razy drzwi" zdecydowanie bliżej Nemowej granicy 200zł, niż 400. Materiał z którego oni robią to....no ja bym tego tak nie wykonał i nie dziwię się, że sprzedają również od razu "elementy zapasowe" :) Valdi jak najbardziej miejsce na różnej wielkości figurki, tak to właśnie chyba widze jak i Ty. Można by coś pokombinować np. z gąbką w tych przegródkach na figurki, by zlikwidować efekt ich "latania" i ich nie narażać. Można dodać nawet grawerunki z nazwami gdzie jaka figurka. Wszystko się da tylko trzeba ustalić jakiś zacny koncept :)


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: loooki »

te ramki nie sa z cienkiej sklejki?


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Valdi »

loooki podaj o którym boxie piszesz?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Juri »

loooki pisze: środa 04 kwie 2018, 15:11 te ramki nie sa z cienkiej sklejki?
Si. Dwumilimetrowej grubości sądzę, cięte laserem.


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: loooki »

o juriego - up valdi
bo właściwie tamten koleś co mi robił kafle na plansze takie wyciach bez problemu
kafle sa 3mm ale grubość idzie jakoś dogadać
a samo pudło z desek zrobić - (tyle w ablerze można zamówić czy jakim innym sklepie ) - grawerkę potem można tez zrobić jaka się chce
sam zbieram obrazki na grawerkę na na kafle obszarów teraz

ta opcja gąbki ładnie wyciętej jest kusząca - bardziej niż sklejka - jak dla mnie
jest lżejsza i delikatniejsza dla zawartości
i bardziej elastyczna


Awatar użytkownika
Space86
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Space86 »

U mnie grawer jest frezowany frezami 2,5mm (napisy) i 1mm (czaszka)


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
Awatar użytkownika
tomkasz
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Posty: 189
Rejestracja: wtorek 11 lip 2017, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 35

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: tomkasz »

Space86 pisze: wtorek 03 kwie 2018, 21:05 Ja za swoje pudełko z grawerunkiem i docieciem gąbki zapłaciłem 130 zł na alledrogo, a całośc tak się prezentuje. Zdjęcia sprzed rozbudowy kolekcji (teraz wszystkie gąbki są wyjęte)
Coś mi podpowiada, że nie kupiłeś tego ostatnio
Czy masz może jeszcze namiar na tą firmę/osobę. Czy nadal się tym zajmuje? Jak dla mnie kozak


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Gamma »

tomkasz pisze: czwartek 05 kwie 2018, 21:42 Coś mi podpowiada, że nie kupiłeś tego ostatnio
Hmm... może wielka data na zdjęciu? ;)


Awatar użytkownika
Space86
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Space86 »

Musiałbym przeszperać kiedy kupiłem pudło na mma ale nie data nie ejest ze zrobienia zdjęcia (aparat miał żle datę ustawioną<<mojej siostry był>>)
musiałbym popatrzeć w komentarzach allegro i jakoś od tej strony dojść jak to było zamawiane albo z powiadomień na skrzynce googla (ale raczej już nie znajde maili z lat 2000-2010)


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
Awatar użytkownika
tomkasz
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Posty: 189
Rejestracja: wtorek 11 lip 2017, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 35

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: tomkasz »

To była ironia :) stąd (po dacie właśnie) pytanie czy może wiadomo cokolwiek o twórcy po tylu latach :)
Rozumiem, jednak pudełko zacne


Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Juri »

Jak nie wyjdzie koncept bardziej ambitniejszy to zrobię Ci taką skrzyneczkę, to nie jest wielkie halo ze stolarskiego punktu widzenia.

Reasumując = czy ktoś podejmie się spisania ile i jakie wymiary pól/przegródek? Pytam i prosze, bo nie mam swojego egzemplarza gry.


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Arthan »

Juri pisze: piątek 06 kwie 2018, 12:07 Reasumując = czy ktoś podejmie się spisania ile i jakie wymiary pól/przegródek? Pytam i prosze, bo nie mam swojego egzemplarza gry.
Budowniczy Mostów pisze: sobota 29 lip 2017, 09:32 Pół dnia mierzyłem i liczyłem, żeby zoptymalizować wymiary z uwzględnieniem druku dodatków fanowskich i miejsce na dodatkowe plansze w przyszłości.
Wydaje mi się że Budowniczy mógłby wspomóc w tym zakresie :)


raiden25
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 23:25

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: raiden25 »

Juri pisze: środa 04 kwie 2018, 14:48 Tak licząc "pi razy drzwi" zdecydowanie bliżej Nemowej granicy 200zł, niż 400. Materiał z którego oni robią to....no ja bym tego tak nie wykonał i nie dziwię się, że sprzedają również od razu "elementy zapasowe"
Co masz na myśli pisząc "elementy zapasowe" ? Widzę że nie masz pojęcia o tego typu produktach jak i o prowadzeniu biznesu. Chcesz wykonać skrzynie z drewna która będzie ważyć 8kg - czyli będzie "super mobilna"/poręczna. Do tego chcesz zapłącić podatki, zusy, vaty, wynająć lokal, opłacić ludzi do pracy i za skrzynkę weźmiesz 200zł brutto tak? Ok, To ja poproszę :) A jeśli nie, to uszanuj czyjąś prace i nie wypowiadaj się nie mają pojęcia o tym.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Valdi »

Tu to akurat się zgodzę z raiden25

Co do ceny to jeżeli ktoś uważa że coś jest za drogie to znaczy że za mało zarabia :)


Ale projekt Juriego i tak mnie zastanawia. Choć sam z obydwóch nie skorzystam bo drewno to nie pasuje mi w TMiM


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Fenrisek »

Kupiłem i korzystam z tego kuferka. Co do materiałów to z drewna bym go nie chciał bo i tak sporo waży jak już się umieści w nim wszystkie oryginalne dodatki. Material przegródek to chyba balsa i moim zdaniem przy odpowiednim użytkowaniu nie po łamie się. Nie można nimi tylko nap@#rdalać. Co do pojemność to się do końca wypowiedzieć nie mogę bo nie mam wszystkich małych kart w koszulkach ale na oko całość powinna wejść + jakiś mały fanowski karciany dodatek. Instrukcja złożenia przejrzysta i bez problemu skleiłem przegródki. Nie trzeba tasiemek bo dostep do kart jest łatwy. Mam porozdzielane małe karty na wszystkie dodatki co jest bardzo wygodne. Przed grą wyciągam w co chcę grać a po grze dziele i odkładam. Wszystko wchodzi prawie na styk i "powietrza" się nie nosi. Kilka prób i wiem jak ułożyć planszę i instrukcję aby się domykało wieko.
Edit.: Nie dzieliłem małych kart na poszczególne rodzaje i nie wiem czy przegródki które są w zestawie wystarczą na taki zabieg. Są różnej wielkości przegródki na figurki i do odpowiedniego ich schowania posłużyłem się zdjęciami że strony producenta. Figurki mieszczą się prawie na styk i nie powinny się obijac przy rozsądnym użytkowaniu.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Valdi »

Masz wagę łazienkową ile całość waży? Jest to mobilne? Kobieta przestawi?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Fenrisek »

Z ważę jak wrócę z pracy. Ja noszę bez problemu a koksem nie jestem.


Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Juri »

raiden25 pisze: środa 18 kwie 2018, 21:11
Juri pisze: środa 04 kwie 2018, 14:48 Tak licząc "pi razy drzwi" zdecydowanie bliżej Nemowej granicy 200zł, niż 400. Materiał z którego oni robią to....no ja bym tego tak nie wykonał i nie dziwię się, że sprzedają również od razu "elementy zapasowe"
Co masz na myśli pisząc "elementy zapasowe" ? Widzę że nie masz pojęcia o tego typu produktach jak i o prowadzeniu biznesu. Chcesz wykonać skrzynie z drewna która będzie ważyć 8kg - czyli będzie "super mobilna"/poręczna. Do tego chcesz zapłącić podatki, zusy, vaty, wynająć lokal, opłacić ludzi do pracy i za skrzynkę weźmiesz 200zł brutto tak? Ok, To ja poproszę :) A jeśli nie, to uszanuj czyjąś prace i nie wypowiadaj się nie mają pojęcia o tym.
Buahahahhahaaaaa,a prowadzę drogi Kolego legalną działalność i to nie od wczoraj, ani od lat pięciu. I wynajmuję lokal, najmuję ludzi, płacę podatki, ZUSy, VATy, kupuję drewno, opłacam ciepełko w tegoż suszarni, kupuję zawiasy, gwoździki, młoteczki i co jeszcze sobie tam wymyślisz. I tak się składa, że mogę wystawić na te 200zl fakturę. Jak tylko komuś pasuje to nie widzę w tym problemu.
W kwestii "niemania pojęcia" o prowadzeniu biznesu proponuję przemyśleć raz jeszcze koncept swojej, skoro musisz takie ceny dawać by wyjść na plus.

Mimo wszystko pozdrawiam serdecznie :)

p.s. ktoś podejmie się zmierzenia tych pól na figurki ?


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
ODPOWIEDZ