Pudełko na T:MiM

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Candyman86
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 04 gru 2011, 09:32
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Candyman86 »

no dobrze to ja przedstawię swoją skrzyneczkę na Talisman ;) zostawiłem miejsce na przyszłe dodatki. na kartach będzie gąbka wygłuszająca, a w niej 3 pudełka od qrala i następnie plansze :) Chciałem, żeby była przenośna ale wyszła ciężka, więc nie wiem czy zda egzamin. Figurki trzymają się na magnes i nie spadają przy otwieraniu/zamykaniu skrzyneczki :)

a oto zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


*snip* //Nemo
Awatar użytkownika
Łosiu
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Konteksty
Krasnoludzka Kopalnia
Posty: 331
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 20:36
Lokalizacja: Krosno/Poznań
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: Łosiu »

Kapitalne... Jaa... Zwłaszcza to wnętrze... No mega!

Opiszesz, co jak wykonane?


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

masa :mrgreen: szacunek za takie cudo, bo prezentuje się na prawdę niesamowicie. Pytanie kiedy Daniel sobie takie cudo sprawi ;)


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Kaktus+ pisze:Pytanie kiedy Daniel sobie takie cudo sprawi ;)
Jaki Daniel? :) jeżeli o mnie chodzi to takie coś mi po głowie już jakiś czas chodzi. Niestety malowanie durnych bitewniaków mi zajmuje sporo czasu, a kupienie gotowego pudła nie sprawi zbytniej przyjemności... Mam kolegę co produkuje okna drewniane więc materiały / narzędzia powinienem mieć. Są to jednak odległe plany.

@Candyman86: Takie pytanie - wejdzie tam na półkę Smocza Amazonka?


Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

A te figurki są na jakieś magnesy, że nie latają w transporcie? Poza tym to wygląda rewelacyjnie! Jestem pod wrażeniem tego smoka i tabliczek! :D


Obrazek
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6174
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

SPIDIvonMARDER pisze:A te figurki są na jakieś magnesy, że nie latają w transporcie?
Candyman86 pisze:Figurki trzymają się na magnes i nie spadają przy otwieraniu/zamykaniu skrzyneczki
Nieładnie tak nie czytać ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Candyman86
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 04 gru 2011, 09:32
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Candyman86 »

dzięki za słowa uznania ;)

jak już całkiem ją wykończę to umieszczę jakieś info ze zdjęciami, jak i co robiłem po kolei.

Jeśli chodzi o smoczą amazonkę to będzie trochę wystawała, ale już to przewidziałem. Niestety będzie stała tyłem i w prawym dolnym rogu. Tam będzie gąbka więc skrzydła mogą trochę wystawać :)


*snip* //Nemo
alioth9
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 01 wrz 2015, 12:31
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: alioth9 »

Postanowiłem odświeżyć ten temat, bo właściwie sam zabieram się za robienie pudełka.

Oto kilka zdjęć z prac, tak to wygląda na obecnym etapie:


Obrazek Obrazek Obrazek

Kupiłem w M1, w Czeladzi na stoisku militarnym pudełko na naboje za 35zł. Brałem też pod uwagę pudełko na trzy wina (widziane w Empiku), ale było za niskie i plansze z dodatków by się nie zmieściły. Przegrody są projektowane z myślą o wszystkich dodatkach jakie się ukazały (choć ja jeszcze wszystkich nie posiadam) + ewentualne dodruki własne i coś co może sie jeszcze ukazać oficjalnie. Czyli te kilkanaście centymetrów kwadratowych na karty jeszcze zostanie.
Ostateczny efekt przedstawię w przyszły weekend (mam nadzieję).


alioth9
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 01 wrz 2015, 12:31
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: alioth9 »

Zajęło mi to troszkę więcej czasu niż myślałem i pierwotnie zakładałem. Mogę jednak dzisiaj zaprezentować moje pudełko:


Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6174
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Wygląda super, ale nie wyobrażam sobie wygrzebywania żetonów z tych wąskich przegródek. Ciebie to nie denerwuje? ;) Wcisnąłbym tam jakieś pudełeczka, w których byłyby żetony, a które byłoby dużo łatwiej i szybciej wyciągnąć z tej walizki.


Ja nawet nie mam Talismana.
alioth9
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 01 wrz 2015, 12:31
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: alioth9 »

Rogo pisze:Wygląda super, ale nie wyobrażam sobie wygrzebywania żetonów z tych wąskich przegródek. Ciebie to nie denerwuje? ;) Wcisnąłbym tam jakieś pudełeczka, w których byłyby żetony, a które byłoby dużo łatwiej i szybciej wyciągnąć z tej walizki.
Powiem ci szczerze, że nie mam z tym najmniejszego problemu. Są głębokie to fakt, ścianki mają 65mm, tak by karty nie wystawały. Dałem kieszeniom specjalnie troszkę szersze wymiary, by moje palce tam wchodziły i bezproblemowo dotykały dna. Jestem w stanie tam wsunąć praktycznie większą część dłoni, a trzema palcami bez przeszkód sięgam dna i łapę nimi co chcę. Fakt faktem mam długie palce, być może osoba z krótszymi będzie miała problem. Pierwotnie chciałem tam dać gąbkę tapicerską, ma 1,5cm grubości i jest twarda, a widać ją pod figurkami. Jest też pod kartami poszukiwaczy (bo tu fakt faktem było głęboko nawet ze wstążką do wyciągania). Ostatecznie po sprawdzeniu opcji bez gąbki i bezproblemowym wyciąganiu zostawiłem jak jest.

Ogólnie od dłuższego czasu zastanawiam się czy nie zastąpić monet z gry jednogroszówkami, mam ich cały wazon i wtedy całą kieszeń byłaby pełna. Przypuszczam, że pionki też można gdzieś dokupić jakby co, ale to tylko efekt wizualny.

W przyszłości i tak pewnie będę planował inne, większe pudełko, a będzie to miało związek z koszulkowaniem kart (teraz nie mam koszulek, a raczej ból głowy czy FFG, cz mayday), oraz malowaniem figurek. Pewnie też może się jeszcze coś ukazać. Już to pudełko zostało zaplanowane na wszystkie obecne dodatki (ja mam dopiero 6) + te co mają się ukazać (The Deep Realms i The Harbinger) + druki nieautoryzowanych kart (wyliczyłem miejsce na 300 takich kart). I tak na koniec, już teraz troszkę to waży :mrgreen:


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Pudło zacne i bardzo fajny pomysł z tymi wstążkami..
alioth9 pisze:(teraz nie mam koszulek, a raczej ból głowy czy FFG, cz mayday)
Tutaj możesz poczytać trochę na ten temat.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
alioth9
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 01 wrz 2015, 12:31
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: alioth9 »

abubu pisze:Pudło zacne i bardzo fajny pomysł z tymi wstążkami..
alioth9 pisze:(teraz nie mam koszulek, a raczej ból głowy czy FFG, cz mayday)
Tutaj możesz poczytać trochę na ten temat.
Poczytałem, ciekawie to wypunktowałeś. Powiedz mi jeszcze, wiem, że koszulki FFG mają folię 100 mikronów (x2 strony wiadomo to koszulka, 100 mikronów to 0.1mm, czyli 5 kart w koszulkach to + 1 milimetr, a to dużo miejsca). Generalnie rozchodzi się o to, ze mayday ma dwa standardy grubości 40 mikronów i gdzieś znalazłem standard premium 90 mikronów. Te koszulki, które masz to 40, czy 90 mikronów?


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

alioth9: Odpowiedź przesłałem w temacie dotyczącym koszulek (tutaj) tak aby informacja była łatwiej dostępna (przy wyszukiwaniu) również dla innych użytkowników.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Budowniczy Mostów »

Dość często gram poza domem, więc kwestia elastyczności w transporcie i szybkiego dostępu do różnych dodatków miała istotne znaczenie. Pod tym kątem zaprojektowałem skrzyneczkę, która zawiera albo pełny zestaw TMiM-a, albo wybrane elementy. I w drogę!

Pozostało jeszcze opakowanie, które zafunduję sobie zapewne na gwiazdkę ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Visenna »

Super :D ile czasu zajął ci projekt oraz wykonanie?


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Xan »

O nie! Ja chcę takie coś! :P Fajna sprawa. ;D


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Budowniczy Mostów »

Visenna pisze:Super :D ile czasu zajął ci projekt oraz wykonanie?
Pół dnia mierzyłem i liczyłem, żeby zoptymalizować wymiary z uwzględnieniem druku dodatków fanowskich i miejsce na dodatkowe plansze w przyszłości. Wykonanie oddałem w ręce znajomego stolarza. Przekazywał mi pojedyncze elementy w okresie miesiąca, może półtora (zaangażował się to na zasadach przyjacielskich, więc to MUSIAŁO potrwać).

Pamiątkowe zdjęcie z mierzenia:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Bludgeon »

przesiadłem się dzisiaj na większe pudło
Obrazek


What a view.
Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Gamma »

Budowniczy Mostów: Niezła konstrukcja. Naprawdę genialnie to wygląda, ale nie wiem gdzie sam bym miał takiego kolosa ulokować w swoim mieszkaniu.
Bludgeon pisze: wtorek 12 wrz 2017, 15:53 przesiadłem się dzisiaj na większe pudło
Obrazek
Fajnie to wygląda. Prosto, funkcjonalnie i nie trzeba nic robić samemu ;)


Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Odyn »

Też ostatnio myślałem nad jakąś walizką na narzędzia, która pomieściłaby wszystko cuzamen do kupy. Chyba zacznę się rozglądać w Castoramie za tego typu rzeczami. O ile z kartami Przygód i Zaklęciami nie mam problemu (wszystko w e-Raptorze na 5 "słupków" - trzymam ten podajnik w kartoniku w jaki był zapakowany, co jest fajną opcją, bo nie kurzą mi się te karty), to resztę kart w większości obsługuje pudełko z podstawki. Niestety wraz z powiększającą się kolekcją o Las i Miasto nie mam już możliwości upchnięcia tego wszystkiego :P


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Bludgeon »

A ja się bardzo cieszę że w końcu moja gra zajmuje niewiele miejsca (tak, to jest WSZYSTKO co wyszło a nawet trochę więcej kart)

Obrazek


What a view.
Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Gamma »

Odyn pisze: niedziela 05 lis 2017, 21:20 Też ostatnio myślałem nad jakąś walizką na narzędzia, która pomieściłaby wszystko cuzamen do kupy. Chyba zacznę się rozglądać w Castoramie za tego typu rzeczami. O ile z kartami Przygód i Zaklęciami nie mam problemu (wszystko w e-Raptorze na 5 "słupków" - trzymam ten podajnik w kartoniku w jaki był zapakowany, co jest fajną opcją, bo nie kurzą mi się te karty), to resztę kart w większości obsługuje pudełko z podstawki. Niestety wraz z powiększającą się kolekcją o Las i Miasto nie mam już możliwości upchnięcia tego wszystkiego :P
Ale karty masz bez koszulek? Bo z koszulkami musisz liczyć +30-40% więcej objętości. Ja jednak rezygnuję z e-raptora bo znalazłem właśnie idealny organizer, który nie dosyć, że tańszy to pomieści wszystkie elementy poza planszami i większymi kartami (zakończeń, postaci, npców itd.). Będzie jeszcze zapas na dodatki kupowane przez następne x lat. :)


Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Odyn »

Karty mam bez koszulek, aczkolwiek zastanowię się nad ich dokupieniem. Na pewno chcę okoszulkować dodatki autorskie. Tylko najpierw muszą do mnie dotrzeć :P Zapytam z ciekawości, co to za organizer i gdzie go można kupić? :D


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Gamma »

Musiałem trochę poszperać, ale znalazłem coś takiego o nazwie Organizer Classic XL. Zamówione już więc za kilka dni dam Ci znać czy się sprawdza. ;)


ODPOWIEDZ