Pudełko na T:MiM

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
q_ral
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: środa 03 mar 2010, 23:55
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: q_ral »

Dzięki za miłe słowa.

Lekko mi gały wyszły 8-[ jak zobaczyłem, że w tak krótkim czasie ktoś sobie wykonał replikę - bardzo mi to schlebia gdyż to tylko potwierdza, że pomysł był trafiony. Poczułem się tylko jakoś nieswojo, jakby mi ktoś wyrwał z rąk koparkę w piaskownicy :)

Potwierdzam, że pudełko było zaprojektowane głównie z myślą o grze. Jeśli chodzi o przechowywanie to wszystko sprowadza się do wymiarów pasujących do dużych pudeł z gry.

Tematu całego nie czytałem jeszcze ale na pewno to zrobię :)


Awatar użytkownika
Qxa
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Uczestnik Zjazdów
Posty: 232
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:57
Lokalizacja: Żywiec
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Qxa »

A mi się wydaje że lekko na tym forum przesadzacie z tą swoją własnością i prawami, i czepiacie się o wszystko.
q_ral pisze:Lekko mi gały wyszły jak zobaczyłem, że w tak krótkim czasie ktoś sobie wykonał replikę - bardzo mi to schlebia gdyż to tylko potwierdza, że pomysł był trafiony. Poczułem się tylko jakoś nieswojo, jakby mi ktoś wyrwał z rąk koparkę w piaskownicy
Dokładnie tak, chciałem zobaczyć czy przy wyciąganiu nie ma problemów i czy karty nie zahaczają o ścianki. Wszystko jest ok i spisuje się świetnie. Pomysł genialny - że też ja na taki nie wpadłem ;).

Zapewniam że nie mam zamiaru robić tego masowo i sprzedawać że niby mój pomysł. A chyba wolno sobie coś takiego zrobić na własny użytek? A do zrobienia takiego jak twoje czy to drewniane wyżej potrzeba warsztatu i odpowiednich narzędzi żeby wyglądało profesjonalnie. Tak samo dotyczy to graweru. Ręcznie się nie zrobi w tak szybki czasie żeby opłacało się to sprzedawać. [Pewnie pracujesz w jakiejś reklamiarni czy coś i masz dostęp do sprzętu szybko i dokładnie wycinającego i grawerującego :P.

Na dobrą sprawę chyba nikt z tutaj tworzących karty nie pyta się autora artów czy może je wykorzystać do tworzenia kart do TMiM'a.

Pytałeś się właściciela loga TMiM'a czy możesz je sobie wygrawerować na pudełeczku?

PS. Nawet nie sądziłem że ktoś się o to do mnie doczepi... masakra.


"Ptaki w jej warkoczach drzemią,
Gdy spękana słońcem ziemia"
q_ral
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: środa 03 mar 2010, 23:55
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: q_ral »

Trudno się dogadać na forum, odczytać prawidłowo intencje, o przekazaniu nastrojów i uczuć nie wspominając - poniżej książkowy przykład "forumowego" niezrozumienia:
Lekko mi gały wyszły 8-[ jak zobaczyłem, że w tak krótkim czasie ktoś sobie wykonał replikę - bardzo mi to schlebia gdyż to tylko potwierdza, że pomysł był trafiony. Poczułem się tylko jakoś nieswojo, jakby mi ktoś wyrwał z rąk koparkę w piaskownicy :)
Re:
A mi się wydaje że lekko na tym forum przesadzacie z tą swoją własnością i prawami, i czepiacie się o wszystko.
Wzbudziłeś chłopcze tylko moje szczere zainteresowanie. Może żebyś nie myślał, że ktoś się ciebie o coś czepia to napiszę wprost, że za tak doskonałą replikę z zupełnie innych materiałów wypada tylko =D>


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

To, żeby zakończyć off top, ja się tak spytam. Ile wam w takim jednym pojedynczym pudełku wejdzie kart, włącznie ze wszystkimi slotami, przyjmując, że są one w najtańszych możliwych MtG-owych koszulkach (te opakowania po 100 sztuk za paczkę)?

[ Dodano: Pią Mar 05, 2010 3:53 pm ]
A i druga sprawa, czy jak przenosicie karty z miejsca na miejsce, to macie jakąś nakładkę na górę, aby karty z waszych stojaków się nie wywalały?


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Qxa
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Uczestnik Zjazdów
Posty: 232
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:57
Lokalizacja: Żywiec
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Qxa »

q_ral pisze:Wzbudziłeś chłopcze tylko moje szczere zainteresowanie. Może żebyś nie myślał, że ktoś się ciebie o coś czepia to napiszę wprost, że za tak doskonałą replikę z zupełnie innych materiałów wypada tylko
Bazując na twoim pomyśle wpadłem na inny bardzo fajny model pudełka, tylko przy wykonaniu mi nie wyszło - brak odpowiednich materiałów i narzędzi do pracy w drewnie. Ale kiedyś może się uda jak będę miał więcej czasu i znajdę odpowiedni surowiec. Myślę że mógłby Ci się spodobać i machnął byś coś takiego. Jak narysuje to Ci zapodam wstępny projekt.


"Ptaki w jej warkoczach drzemią,
Gdy spękana słońcem ziemia"
q_ral
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: środa 03 mar 2010, 23:55
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: q_ral »

Bardzo miło z twojej strony. Pomysłów i wariantów jest wiele to prawda. Też testowałem różne - zaczynałem od pudełeczek i pojemniczków na różne rzeczy. Karty z MtG mam np w skrzynce po winie z wygrawerowanym logiem :P Jak się mimo wszystko zaczyna realizować jakieś własne pomysły to szybko pojawiają się trudności z wykonaniem. Ja miałem mnóstwo - aż mi się słabo robi jak sobie przypomnę ile rzeczy trzeba było przewidzieć - laser to bardzo kapryśne urządzenie i wbrew powszechnym przekonaniom, nawet jako profesjonalny sprzęt ma zbyt wiele ograniczeń.

[ Dodano: Sro Mar 10, 2010 11:31 pm ]
To, żeby zakończyć off top, ja się tak spytam. Ile wam w takim jednym pojedynczym pudełku wejdzie kart, włącznie ze wszystkimi slotami, przyjmując, że są one w najtańszych możliwych MtG-owych koszulkach (te opakowania po 100 sztuk za paczkę)?
Nie mam koszulek więc wybacz ale musisz sam sobie zmierzyć wysokość kupki - komory mają wysokość 45mm.
A i druga sprawa, czy jak przenosicie karty z miejsca na miejsce, to macie jakąś nakładkę na górę, aby karty z waszych stojaków się nie wywalały?
Jak nie obracam stojaka do góry dnem to nie myślą wypadać :) Trzeba by je sporo przechylić ale takie testy to tylko w firmie Zelmer :P


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

W czwartek otrzymałem zamówione u qrala pudełka na karty. Zdjęcia wrzucę niebawem, do czego zmierzam? Otóż, kto posiada te pudełka, wie że to doskonała robota. Powiem więcej, qral oferuje je w dwóch rozmiarach: na karty z koszulkami i bez. Te większe, na koszulki, doskonale pasują również na karty MiMa ;)


Awatar użytkownika
jablo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 11 maja 2010, 14:41
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: jablo »

Na forum Galakty, w temacie dot, pudełek opisałem ile dokładnie mieści się kart. Cytacik:

Kod: Zaznacz cały

Pudełęczko zamówione przeze mnie dotarło do mnie w piątek. Będe mało oryginalny, ale muszę pochwalić wykonawcę. Naprawdę świetna robota. Dodam, że zamówiłem wersję pudełeczka na karty w protektorkach. W jednej przegrodzie mieści się 100-105 kart w koszulkach - koszulki Mayday Games, zamówione na allegro, po 100 sztuk w zestawie. 


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Zgadza się, jednak mi zależało przede wszystkim na pudełku na karty do MiMa, a duże pudełko idealnie się nadaje na karty do tej gry.


Gweerdyn
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 39
Rejestracja: piątek 23 wrz 2011, 18:11
Lokalizacja: Jaskinia Czarownika
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Gweerdyn »

Mnie się pomieściła w jednym pudełku Królowa lodu, Pani jeziora, Żniwiarz, Podziemia i Góry. Troszkę pomysłowości i jakoś się to poupychało ;p
Ale jak wiecie nadchodzą smoki i wiem, że już kolejnych 180 kart się nie upcha.
Ferrero Rocher u mnie w sklepie nie sprzedają, zaproponuje mi ktoś coś w miarę łatwo dostępnego? :D


Przed czytaniem tego postu zapoznaj się z treścią tematu, w którym został zapisany bądź skonsultuj się z doświadczonym internautą, gdyż każdy post niewłaściwie zrozumiany zagraża czasowi mojemu lub forum.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Mnie się pomieściła w jednym pudełku Królowa lodu, Pani jeziora, Żniwiarz, Podziemia i Góry. Troszkę pomysłowości i jakoś się to poupychało ;p
Popieram, mnie w klasycznym pudełku zmieściły się wszystkie oficjalne dodatki + Smoki. Bez przegródek czy cudów na patyku. Z drugiej strony ja jestem znany z tego, że upchnę wszystko, nawet video oraz 10 piw do kieszeni, jeżeli taka jest potrzeba.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Hmm proponuję dodrukować trochę mułów i tragarzy, które zwiększą limit przedmiotów mieszczących się w środku :mrgreen:


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
wook
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 75
Rejestracja: piątek 19 sie 2011, 23:50
Lokalizacja: Gondor
Płeć:

Post autor: wook »

zapytam troszkę zbaczając z tematu, w czym trzymacie całego TMIMA ?
Tzn. planszę, kary poszukiwaczy, żetony, wszystkie karty itd. bo z dodatkami w 1 pudełku to się nie mieści.
Planuję już sobie zrobić stojak na karty do gry i przezroczyste pudełko na pomalowanych poszukiwaczy natomiast nie wiem gdzie trzymać resztę i koniec końców też będę musiał coś pewnie wystrugać. Macie jakieś patenty na to, czy trzymacie wszystkie pudełka z dodatków i tam macie rozłożone wszystko?


Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

w klasycznym pudełku zmieściły się wszystkie oficjalne dodatki + Smoki.
To jest część odpowiedzi ;)
Zależy na ile Ci zależy na tym aby gra była po prostu w jednym pudełku, czy na jakichś szczególnych walorach estetycznych. Jeżeli na samym umieszczeniu jej to nie ma problemu i na pewno zmieścisz w pudełku, a jeżeli na czymś więcej, to jak poszperasz to forum to powinieneś znaleźć ładne pudełka które ludzie robili :)


wook
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 75
Rejestracja: piątek 19 sie 2011, 23:50
Lokalizacja: Gondor
Płeć:

Post autor: wook »

przykładam dość dużą wagę do detali i chciałbym żeby wszystko ładnie wchodziło, bez upychania i mieszania wszystkiego. Pewnie skończy się na czymś własnej roboty :)


glooth
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Uczestnik Zjazdów
Posty: 234
Rejestracja: wtorek 23 lut 2010, 13:19
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Pudełko na T:MiM

Post autor: glooth »

Do tematu "Pudełko na T:MiM" została doklejona zawartość istniejącego wcześniej wątku o tej samej tematyce "Pudełko na karty"

Moderacja

__________



No więc gra się rozrasta, do pudełka z podstawki sie nie wszystko mieści, nosić stertę pudełek też nie bardzo. Pomyślałem wiec, że czas się zająć wykonaniem jakiegoś pudełka dla siebie, możliwie nieduzym kosztem, ale jak trzeba placić to da radę, byleby fajne pudełko zrobić. Jak wy rozwiązaliście ten problem? Myślałem o jakimś drewnianym, z gąbką w śrdoku, ale nigdzie nie mogę znaleść takiego które by odpowiadało mi rozmiarem.[/quote]
Ostatnio zmieniony piątek 03 lut 2012, 20:55 przez glooth, łącznie zmieniany 1 raz.


wook
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 75
Rejestracja: piątek 19 sie 2011, 23:50
Lokalizacja: Gondor
Płeć:

Post autor: wook »

ostatnio tez się rozglądam za czymś co mi pomieści wszystko co mam do tmima. jakbyś znalazł coś ciekawego to się pochwal ;]


glooth
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Uczestnik Zjazdów
Posty: 234
Rejestracja: wtorek 23 lut 2010, 13:19
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: glooth »

ja mam w planie kupić drewniane pudełko i wyłożyć gąbką rastrową(taka jak do przenoszenia modeli). Problem w tym, że drogo to wychodzi i zastanawiam się czy ktoś nie wymyślił czegoś lepszego.


konri
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 01 sty 2012, 22:16
Lokalizacja: Mielno koszlińskie
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: konri »

Ja po prostu zbudowałem takie pudło samemu (z małą pomocą ojca z zacięciem stolarskim). Wszystko mi się mieści i jest jeszcze dużo miejsca. Ale nie mam jeszcze 2 dodatków i koszulek... Jednak myślę, że wszystko powinno wejść. Wrzucę później foto.


Awatar użytkownika
Pauka
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 14 paź 2012, 21:05
Lokalizacja: Zakopane
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Pauka »

Ja osobiscie polecam skrzynke wedkarska. W necie jest nieogarniczona ilosc skrzynek o roznorakich ksztaltach, pojemnosciach i przegrodkach. Co prawda oryginalne pudelka trzeba wlozyc do szafy ale coz... funkcjonalnosc albo wyglad.

Z reszta taka skrzynke wedkarska przy odrobinie talentu mozna ladne przerobic, na bardziej klimatyczna. :)


I'm not always right, but I'm never wrong.
Awatar użytkownika
YoJin
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 210
Rejestracja: sobota 25 kwie 2009, 15:12
Lokalizacja: s-ec
Płeć:

Post autor: YoJin »

dawaj zdjecia :)

Ja kupilem taka walizke na "sztućce" i ostatnio sie w nią pakowałem...... ledwo pomiescilem wsio. Massakra ile to to zajmuje juz miejsca. Musze na spokojnie jakoś to tam uporządkować bo by mi żona nie wybaczyła niepotrzebne wydanie pieniedzy ;)


Bez Ciebie schnę jak mokry chomik na patelni...
yt1300
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 00:41
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: yt1300 »

To teraz ja się pochwalę swoim pudełkiem. Stare pudełko już nie mieściło wszystkich figurek/kart/plansz, więc trzeba było zmontować nowe.



Jak będę miał chwilę to planuję jeszcze walnąć sprayem logo.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

prezentuje się zdecydowanie "solidnie" :) a gdzie 4 ropucha?


Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Znaczy się, że ze mną jest coś nie halo jeśli trzymam wszystko w oryginalnych pudełkach i po każdej grze rozdzielam karty na poszczególne rozszerzenia? 8-[


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6174
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Rebelix, chce Ci się? :shock:


Ja nawet nie mam Talismana.
ODPOWIEDZ