Czasopismo TMiM?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
szymonjedrzejcz [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 20
Rejestracja: sobota 07 sty 2012, 10:09
Lokalizacja: Czechowice
Płeć:

Czasopismo TMiM?

Post autor: szymonjedrzejcz »

Gdzieś obiło mi się o uszy jakoby FFG miało odnowić serie gazetek Magii i Miecza. Podobno mają być w niektórych numerach dodatki m.in. postacie, zaklęcia, karty itp. Czy może mi ktoś powiedzieć czy te informacje to plotki lub prawda? Z góry dziękuję :).


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Uszanowanie,

to są jak najbardziej brednie wyssane z palca :).

Po pierwsze Talisman nigdy nie miał gazetki żadnej, czasem (czytaj: bardzo, bardzo sporadycznie) pojawiał się w White Dwarfie, kiedy Games Workshop osobiście wydawało Talismana. Fantasy Flight Games nie ma żadnej gazetki i nie wierzę, ażeby kiedykolwiek jakąkolwiek miało.

Po drugie, gazetka "Magia I Miecz" była naszą rodzimą gazetką, wydawaną przez Wydawnictwo Mag. Nie mam pojęcia, czy ma ona zostać reaktywowana, raczej wątpię, żeby była. Ona tylko miała chwytliwy tytuł, powiązany z planszówką. I nic ponad. Raz tylko, w roku 1994, ta gazetka wydrukowała polskie wersje kart promo w White Dwarfa. I tyle związanego z oryginalną Magią i Miecz. Sama gazetka była o RPG (na początku Kryształach Czasu, potem generalnie o erpegach) oraz grach karcianych (głównie KULT, Doom Trooper oraz Dark Eden) i grach strategicznych.

Pozdrawiam.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
szymonjedrzejcz [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 20
Rejestracja: sobota 07 sty 2012, 10:09
Lokalizacja: Czechowice
Płeć:

Post autor: szymonjedrzejcz »

Ok. wielkie dzięki. Ale z jednej strony toszkoda, że to tylko plotki... Bo to by była świetna sprawa, nietylko dla.gracza ale także dla wydawcy. Jedna, dwie reklamy w TV i wzrost zamówień.


Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

Nie wiem czy nie szarżujesz z wizjami, reklama Talismana w TV? ;] Musimy sobie zdać sprawę. że jak bardzo byśmy nie chcieli inaczej to widzieć to jesteśmy niszą.


ODPOWIEDZ