Talisman Magia i Miecz Smoki

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Western
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 204
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 12:11
Lokalizacja: Piła
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Western »

Luck Dragon - hehe toż to prawie Never Ending Story :-P


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Tylko słabo psa przypomina xD


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Western
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 204
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 12:11
Lokalizacja: Piła
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Western »

No ej... W filmie tak wyglądał SMOK...bo to BYŁ smok... Mimo że wyglądał właśnie jak pies... :-( I nawet imię miał Falkor.


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Nemomon pisze:Tylko słabo psa przypomina xD
W książce był raczej Chińskim Smokiem, bynajmniej nie psem jak w filmie. Obrazek więc na 100% inspirowany, taki easter dla czytelnika.


Awatar użytkownika
sardo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Wieliczka
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: sardo »

Właśnie rozegrałem drugą partię ze Smokami. Drugi raz trafił się Minotaur i prawie od początku w obu partiach miał konia. Jego zdolność + koń to jest combo nie do zatrzymania praktycznie więc w swoich rozgrywkach pozwolę używać jego zdolności przy rzucie 1 kością.


maxus32
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 07 cze 2009, 13:25
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: maxus32 »

A Ja osobiście jestem pod wrażeniem grafiki postaci ILUZJONISTKA z dod. Smoki. W moim odczuciu ta postać jest świetnie narysowana, lekko z przekora, ale bardzo dokładnie i ze smakiem, jednym słowem BOSKA !. Pasuje idealnie do klimatu Talismana.
ps. Wie ktos może kto ja narysował ?


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Sądząc po znaku na pudełku, na którym siedzi kot na tym obrazku, stawiam, że to Felicia Cano.


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

maxus32 pisze:A Ja osobiście jestem pod wrażeniem grafiki postaci ILUZJONISTKA z dod. Smoki. W moim odczuciu ta postać jest świetnie narysowana, lekko z przekora, ale bardzo dokładnie i ze smakiem, jednym słowem BOSKA !. Pasuje idealnie do klimatu Talismana.
ps. Wie ktos może kto ja narysował ?
Od dłuższego czasu wszystkie grafiki Poszukiwaczy wychodzą spod ręki Felici Cano. Zresztą łatwo to poznać, bo na Poszukiwaczu, a dokładniej to na drewnianym pudełku, na którym siedzi kot, jest jej symbol.

Grafika w wyższej rozdzielczości tutaj.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

sardo pisze:Właśnie rozegrałem drugą partię ze Smokami. Drugi raz trafił się Minotaur i prawie od początku w obu partiach miał konia. Jego zdolność + koń to jest combo nie do zatrzymania praktycznie więc w swoich rozgrywkach pozwolę używać jego zdolności przy rzucie 1 kością.
e tam nie do zatrzymania, wystarczy go atakować i zabić.


What a view.
TieS91
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 02 lut 2012, 06:43
Lokalizacja: Żyrardów
Płeć:

Post autor: TieS91 »

Witam , wczoraj grałem partyjke w Talismani wylosowalem Łowce smoków i tak sie zastanawiam czy dobrze interpretuje jego zdolnosc i przy kazdej walce zadaje smiertelny cios uzywaja 2 kosci . Czy dobrze to interpretuje? Przeciez w taki sposob prawie nie ma potwora który by z nim wygral po chwili rozbudowania postaci, juz nie mowie o tym ze postac rozwija sie 10x szybciej od innych postaci. Jak wy traktujecie ta postac?


Awatar użytkownika
guciomir
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

Dokladnie tak samo jak Zabójcę. Takie szybkie porównanie:

- Łowca ma przewagę na starcie 1 siły (bo ma topór)
- ma 1 mniej losu
- jego zdolność działa tylko z walce z wrogami, a zabójcy z wrogami, istotami i przy ataku na innych poszukiwaczy
- jego zdolność czasami zawodzi i wtedy traci życie, a zabójcy jest zawsze skuteczna
- w gruncie rzeczy obie zdolności dają taki sam bonus - przewagę jednej kości podczas walki (ale nie walki psychicznej)
- ma zdolność teleportu na smoki, nie wiem jeszcze na ile jest to przydatne w praktyce

Tak w ogóle, to w smokach mamy kolejnego "zabójcę", czyli minotaura:

- ponownie przewaga 1 siły nad zabójcą
- mniej 1 mocy
- zdolność daje bonus 1 rzutu kością , czyli podobnie jak zabójca
- można jej użyć w walce z wrogiem, istotą i przy ataku na poszukiwacza, czyli tak jak zabójca
- ma 1 życia więcej
- ma 1 losu mniej
- nie może używać pancerza (raczej mały wpływ na grę, ale raz na tysiąc razy odmieni jej los)


Baltar
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2011, 19:37
Lokalizacja: Kraków (Korona Władzy)
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Baltar »

guciomir pisze: Tak w ogóle, to w smokach mamy kolejnego "zabójcę", czyli minotaura:
(...)
- zdolność daje bonus 1 rzutu kością , czyli podobnie jak zabójca
A jak ma konia 8-[ (jak to zauważyli wcześniej) to jakiś super killer.


Awatar użytkownika
Arbaal
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 13:59
Lokalizacja: Ze Świata Pomiędzy... a tak na serio to Krk :)
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Arbaal »

Nemomon pisze:
No fajnie fajnie, coś nowego w Smokach. Troche głupio że trzeba wybierać czy gra się ze smokami czy np z alternatywnym zakończeniem, no ale niech przejdzie jako wprowadzanie różnorodności. :P
Jeszcze raz podpowiem, przeczytajcie "Królestwo smoków" i pomyślcie jak bardzo łatwo można je zmodyfikować, bardzo łatwo, ażeby można było grać w TMiMa używając elementów Smoków.
Nemo napisz proszę o co chodzi bo nie chce mi się myśleć :D


ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
nakago
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 178
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2012, 13:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: nakago »

lista oryginalnych zbanowanych Poszukiwaczy na dziś:
- Skrzat
- Zabójca
- Minotaur

Zdążyłem tylko otworzyć jak na razie Smoki i trochę poprzeglądać:
- rysunek Iluzjonistki do mnie nie przemawia i szczerze mówiąc trochę mi się nie podoba (ale to już kwestia gustu chyba)
- Minotaur - jego zdolność można po prostu opisać inaczej tak: "podczas walki rzucasz 2 kośćmi i sumujesz wynik"
- Dragon Rider - ciężko było to przetłumaczyć, Smocza Amazonka to moim zdaniem dobre zachowawcze rozwiązanie
- cena za to rozszerzenie jest jak zwykle o 25% wygórowana, biorąc pod uwagę jego zawartość, ale takie życie
- po przeczytaniu pobieżnym instrukcji rozszerzenia - zasad i wątku fabularnego, stwierdzam , że faktycznie ten dodatek idealnie pasowałby na zakończenie - jako ostatni dodatek do gry, który zmieniałby oblicze świata Magii i Miecza, wprowadzałby dominację Smoków i zmieniał na sam koniec trochę zasady gry, po wielu rozegranych już standardowych partiach

Ale jest jak jest, mamy co mamy, gramy w co mamy :-X


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

nakago pisze:- Minotaur - jego zdolność można po prostu opisać inaczej tak: "podczas walki rzucasz 2 kośćmi i sumujesz wynik"
Chodziło Ci chyba o Łowcę Smoków ;)
nakago pisze:- po przeczytaniu pobieżnym instrukcji rozszerzenia - zasad i wątku fabularnego, stwierdzam , że faktycznie ten dodatek idealnie pasowałby na zakończenie - jako ostatni dodatek do gry, który zmieniałby oblicze świata Magii i Miecza, wprowadzałby dominację Smoków i zmieniał na sam koniec trochę zasady gry, po wielu rozegranych już standardowych partiach
Nie uważam tak, moim zdaniem dobrze, że gra się rozwija i proponuje kampanie. To jest zdecydowanie coś nowego, osobiście chciałbym, coby Talisman oferował więcej takich kampanii, że można sobie wybrać w co gramy i mimo, że to wciąż Talisman, to jednak są trochę inne zasady. Świeże zasady.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Nemomon pisze:Nie uważam tak, moim zdaniem dobrze, że gra się rozwija i proponuje kampanie.
Popieram. Takich bardziej rozbudowanych zakończeń gry, które w istocie stanowią kampanie powinno być więcej, gra na tym zyskuje.


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Posty z pytaniami o zasady zostały wydzielone do odrębnego tematu w stosownym dziale - tak dla zachowania porządku na tym naszym forum ;)


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

nakago pisze:lista oryginalnych zbanowanych Poszukiwaczy na dziś:
- Skrzat
- Zabójca
- Minotaur
Jeszcze nie grałeś nim a już zbanowałeś?
Ja grałem i był fajny i mocny ale nie przegięty. Wszystko co ma moc gnoi minotaura straszliwie. Poza swoją turą jego zdolność nie działa.


What a view.
TieS91
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 02 lut 2012, 06:43
Lokalizacja: Żyrardów
Płeć:

Post autor: TieS91 »

Blud a co powiesz na temat lowcy smokow ?


Awatar użytkownika
guciomir
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

Pierwsza gra za mną i było krwawo. Przede wszystkim zmodyfikowałem trochę zasady, bo z relacji innych graczy wynikało, że podczas gry przestaje się ciągnąć inne karty i tylko smoki są w użytku.

Zasady (które jeszcze dopracuję):
- kiedy gracz rzuca 1, oprócz ruchu żniwiarzem ciągnie smoczy token
- 2, a nie 3 łuski są potrzebne do koronacji króla
- kiedy król dostaje nową łuskę, od razu trafia na planszę
- użycie łuski na +1 do ataku jest jednorazowe
- na starcie losowy smok zostaje królem
- trzeba spotykać łuskę, niezależnie od tego kto jest królem

Efekt był całkiem niezły, zostały wyciągnięte takie karty:
- podziemia 33
- przygody 38
- góry 48
- zielony smok 9
- żółty smok 17
- czerwony 13

Co sądzicie o takiej modyfikacji zasad? Chodzi mi głównie o to, żeby ciągnięcie żetonów nie było uciążliwe oraz żeby smocze karty nie dominowały wszystkich innych talii (ale żeby jednocześnie czuło się smoki na planszy).

Krótki opis zgonów:
- na początku łowca smoków i smocza amazonka. Smocza amazonka zdobyła przyjaciela smoka, ale kiedy miała 1 punkt życia poszła leczyć się do świątyni. No i wtedy łowca zmienił jej czarem charakter na zły i trup na miejscu. Do gry wchodzi mag ognia, który się nieźle pakuje (o dziwo jego zdolność raczej słabo działa, bo rzadko używana). Łowca od dłuższego czasu nie ma losu, wpada do niego żniwiarz i natychmiastowy zgon. Do gry wchodzi minotaur, który szybko staje się magiem, dzięki przyjacielowi ze smoczej talii. Kiedy mag ognia rozbija się w górach, minotaur przenosi się Eliksirem Lotu do maga i skutecznie rzuca zropuchowacenie. Mag ginie, ale ostatnim tchnieniem niszczy w rozpadlinie wszystkie swoje przedmioty. Do gry wchodzi Iluzjonistka. Obie postacie pakują się, minotaur szaleje w podziemiach. Kiedy iluzjonistka zaczyna stwarzać zagrożenie , minotaur pokonuje władcę podziemi z ogromną przewagę i ma teleport prosto na koronę. Na koronie siedzi Smoczy Król (alternatywne zakończenie). Minotaur ma siły ledwo 14 (bez swojej zdolności i bez jednorazowego wzmocnienia, które mógł użyć w walce w podziemiach). 3 razy walczy skutecznie ze smoczym królem i go pokonuje, ale potem następuje remis. No i w kolejnej turze smok zjada minotaur bo ten nie ma talismanu.

Kilka luźnych uwag:
- minotaur - potężne bydle, o sile podobnej do zabójcy albo trolla. Gra się przyjemnie, ale mała moc boli. Łatwo dostać +5 albo +6 w walce z szefem podziemi/gór
- łowca smoków - chyba minimalnie słabszy od minotaura. Mają bardzo podobną zdolność, ale łowca czasami sam się dziabnie
- mag ognia - świetnie radzi sobie z potworami, ale jest słabszy w walce z innymi postaciami (no chyba że te są na skraju śmierci). Wiem, wiem, każdy atak na niego to strata punktu życia, bo oberwie się kulą ognistą. Ale z drugiej strony mag ognia ma bardzo małą siłę, która dodatkowo raczej mu nie rośnie (bo kule ognia nie zostawiają mu trofeów). Łatwo zdobywać relikty / skarby
- smocza amazonka - mega silna postać, ale kiedy używa się trochę zmodyfikowanych smoczych zasad, to zdobycie przyjaciela jest dla niej trochę trudniejsze, a początek gry ma raczej trudny
- iluzjonistka - ponownie silna postać, kto wie czy nie najsilniejsza z zestawu. Weszła do gry pod koniec, kiedy plansza była zapełniona i dzięki temu rozgrywała grę dokładnie tak jak chciała.
- smocze karty - bardzo bardzo fajne. W czasie gry pojawiają się pola, których po prostu chce się omijać (np 2 smoki po 7 siły). Manewrowanie po planszy staje się znacznie trudniejsze, ale zarazem ciekawsze, bo trafia się czasami na pola które normalnie by się omijało szerokim łukiem
- smocza plansza - chyba mi się nie podoba. Świetna grafika, fajnie że jest znacznie trudniejsza (Bo na zmianę testowane są moc i siła), ale z drugiej strony lubię szybko atakować koronę władzy regularną drogą. A na smoczej planszy jest to raczej niemożliwe. Zanim postać będzie gotowa pójść zwykłą ścieżką, to ktoś użyje wcześniej Arnkela albo dostanie teleport z podziemi.
- prawie w ogóle nie było złota w grze. W taliach smoczych sakiewek się nie spotka...


Zerden
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 25 sty 2011, 12:59
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Zerden »

Kilka uwag po debiucie smoków (+ wszystkie pozostałe dodatki).

- na wstępie: dodatek jest świetny :)
- grając zgodnie z normalnymi zasadami, ciągnięcie żetonów bywa trochę upierdliwe
- góry i podziemia były praktycznie nieużywane (odnosi się wrażenie, że można spokojnie obyć się tylko z główną planszą - wszyscy ganiają za nowymi kartami min. mocnymi przedmiotami)
- nowe postacie są fajne i wnoszą powiew świeżości - i tak w tej grze bez szczęścia nie ma znaczenia, że niektóre umiejętności wydają się być przegięte (np. Wrogowie na Moc przeciwko Łowcy Smoków)
- zasady nie są może jakieś skomplikowane, ale to już nie to samo, żeby można było zagrać z kimś zupełnie nowym i nieznającym tej gry i błyskawicznie go wdrożyć w jej tajniki
- ogólnie to dobrze, że jest nowa mechanika, bo jak komuś się nie podoba w zaproponowanej przez autorów wersji, to zawsze może wprowadzić jakieś wygodne zasady domowe :)
- czas trwania jednej rozgrywki faktycznie się wydłuża (lepiej kupić o browara więcej przed gierką) :)
- to tyle uwag po pierwszej sesji z grą. Polecam zakup :)


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

TieS91 pisze:Blud a co powiesz na temat lowcy smokow ?
Jest świetny o ile znajdzie smoka.


What a view.
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

To ja tak jeszcze raz gwoli utrzymywania porządku na forum - na propozycje zmian w zasadach Smoków też jest odrębne miejsce: dział "Kwestia zasad TMiM" -> poddział "Autorskie zasady" -> temat "Dodatek Smoki/The Dragon - propozycje zmian w regułach" ;)

Wiem, wiem, upierdliwy jestem, ale cóż poradzić, taka praca - praca pro publico bono :-P


TieS91
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 02 lut 2012, 06:43
Lokalizacja: Żyrardów
Płeć:

Post autor: TieS91 »

Blud zapewnie pomyslales o smoczje amazonce ktora dosiada smoka ale
lowca smokow cechuje sie tym ze ma smiertelny cios(rzucasz 2 koscmi za rzut ataku)


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Proszę, nie wymawiaj smoczej amazonki przy mnie. Dragon rider 4ever :)

Tak, pomyliłem się.
Łowca smoków to dla mnie wariacja zabójcy. Ciut gorszy w walce ale ma inne zdolności które to kompensują. Niestety zabójca jest lekko przegięty więc łowca smoków pewnie też (tylko raz go widziałem w grze więc nie mam doświadczenia jak mu idzie)


What a view.
ODPOWIEDZ