Talisman Magia i Miecz Smoki

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman Magia i Miecz Smoki

Post autor: Mały Nemo »

bienio pisze: poniedziałek 19 lis 2018, 15:27 A do czego te kostki służą?
O ile się nie mylę, to rzucasz mini wraz ze zwykłymi kośćmi za ruch, tyle że one określają jakimi NPCami należy poruszyć.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 897
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Talisman Magia i Miecz Smoki

Post autor: Odyn »

Ja grałem 2x ze Smokami. Były to fest długie rozgrywki, może i troszkę męczące. Ale nie żałuję zakupu. Może nie warto ich łączyć z NPC Żniwiarza i Wilkołaka, bo wtedy za dużo jest rzeczy do pilnowania. Aczkolwiek Smocza Wieża jest duuużo fajniejsza od tej drugiej nakładki (Kraina Smoków?) :D Ciekawi Poszukiwacze + dodatek autorski Smocze Ziemie i Smoków mamy pod dostatkiem.


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Talisman Magia i Miecz Smoki

Post autor: Valdi »

Taką i dorzucić jeszcze dodatek Smoki erestora :)


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 897
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Talisman Magia i Miecz Smoki

Post autor: Odyn »

W sumie jedyne co mogę zarzucić temu dodatkowi to podwyższony (o kilka poprzeczek) poziom trudności na samym starcie gry. Pamiętam, że talia Przygód + talia Smoczych Ziem wcale nam sytuacji wtedy nie ułatwiły i generalnie była masakra. Nie szło za bardzo rozwinąć postaci - bardzo często walki przegrywało się 1-2 oczkami, nie rzadkie remisy wcale nie dostarczały jakiegokolwiek entuzjazmu (niemal traktowane jak porażki), ale za to finał rozgrywki był mega udany i zażarty. Oczywiście instrukcja faktycznie w pewnych momentach nie przemawiała do mnie ludzkim głosem (może jest spisana po smoczemu?) i to też powodowało przestoje, bo kminiliśmy jak coś zinterpretować. Tym niemniej z chęcią bym znów odpalił Smoki wraz ze Smoczą Wieżą na planszy i przeżył tę masakrę, ze ścigającym Żniwiarzem i Wilkołakiem :D musiałoby tylko usiąść do rozgrywki 4 skupionych, żądnych gry/korony ludzi (podcZas tamtej gry niestety ale jedna z osób mocno nas spowalniała).


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
kotlet
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 225
Rejestracja: poniedziałek 03 wrz 2018, 11:19
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Talisman Magia i Miecz Smoki

Post autor: kotlet »

mnie z kolei w druga mańkę. jak widzę po krótkim czasie jak solidnie można się skoksować, to mam ochotę zmienić w trakcie gry wymienianie trofeów przy 14 punktach. amazonka, minotaur czy kolega z toporem wielkości empire state building zaginają czasem czasoprzestrzeń z rozwojem postaci.
albo karty takie jak ziomeczek, u którego łuski wymienia się 1 za 1 na moc lub siłę :D rozumiem, że to jakaś rekompensata za smoki czy czasem obligatoryjne ciągniecie ich talii, ale bez przesady :I
nie mniej jednak dodatek udany, postaci bardzo fajne, szkoda, że tylko dwie, trzy grywalne poza 'smokami'.


Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 897
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Talisman Magia i Miecz Smoki

Post autor: Odyn »

Dlatego warto mieć Smocze Ziemie, które chociaż troszkę rekompensują granie Poszukiwaczami z dodatku Smoki bez gry z tym dodatkiem :D


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
ODPOWIEDZ