Drukowanie Kart

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
LUBEK [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 09 paź 2011, 00:40
Lokalizacja: Gród Króla Kraka
Płeć:

Drukowanie Kart

Post autor: LUBEK »

Witam otóż mam pytanie : chciałbym wydrukować sobie autorskie karty poszukiwaczy i przygód ale nie wiem jak ustawić by wydruk był dwustronnie równomierny tzn (by nie było przesunięcia ) czy jest może jakiś program do którego wrzucam przód i tył a on automatycznie dopasowuje mi awers i rewers karty ? chodzi mi też o ułożenie kart w kolejności z różnych części i do różnych dodatków gdzie kolor ma znaczenie byłbym bardzo wdzięczny o pomoc w rozwiązaniu i o link :) dziękuje wszystkim serdecznie


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Nie wiem jak inni, ale ja drukuję na partyzanta. Dosłownie. Częstokroć moje karty mają 75% wielkości oryginalnych kart. Rewersów w ogóle nie drukuję, bo szkoda tuszu i nerwów sklejać, czy też ustawiać, by wsio w miarę równo były.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
937
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 06 paź 2011, 22:38
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: 937 »

Ja się dokładam do pytania, ale chciałbym jeszcze wiedzieć czy papier na jakim są oryginalne karty jest jakimś specjalnym papierem czy jedynie jest ważna grubość kartki? Jeżeli tylko grubość to można ją poznać?


"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Jest to specjalny, chiński papier. Aczkolwiek nie posiadamy danych, jaki to papier.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
937
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 06 paź 2011, 22:38
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: 937 »

Szkoda, bo chciałbym dodrukować sobie paru poszukiwaczy i wtasować ich w talie, a jak będą się mocno wyróżniać to zepsuje to zabawę przy losowaniu. Chyba, że zmierzyć suwmiarką, i wsadzić wszystkie karty do protektorków. Będzie się to mocno wyróżniać?


"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

937 pisze:Szkoda, bo chciałbym dodrukować sobie paru poszukiwaczy i wtasować ich w talie, a jak będą się mocno wyróżniać to zepsuje to zabawę przy losowaniu. Chyba, że zmierzyć suwmiarką, i wsadzić wszystkie karty do protektorków. Będzie się to mocno wyróżniać?
A grywałeś Ty może w starego MiMa? :mrgreen: Tam Poszukiwacze byli czerwoni lub żółci, byli z twardego lub miękkiego papieru i nikt nie narzekał, iż każdy wiedział kto jakiego Poszukiwacza wylosował xD.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
937
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 06 paź 2011, 22:38
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: 937 »

Właśnie jedyne w co kiedyś grywałem to był Magiczny Miecz i nie pamiętam, żeby jakoś były poznaczone karty :) Zawsze było uczciwe losowanie.


"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

No, to jesteś rozgrzeszony :P. Bo karty Przygód były identyczne, nie potrzeba było karty czasami losować, by wiedzieć czym jest xD :P.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
937
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 06 paź 2011, 22:38
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: 937 »

To ładnie :) myślę, że teraz jak gram ze znajomymi to by mi to przeszkadzało, gdyby jakiś poszukiwacz był oznaczony to bym wiedział, żeby go nie brać albo właśnie go szukać.


"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

937 pisze:To ładnie :) myślę, że teraz jak gram ze znajomymi to by mi to przeszkadzało, gdyby jakiś poszukiwacz był oznaczony to bym wiedział, żeby go nie brać albo właśnie go szukać.
To najlepiej wydrukuj z 20 nowych Poszukiwaczy, to i tak nie będzie wiadomo jakiego się wylosuje :) Albo niech zamykają oczy :P


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Gdybyś grał w starego MiMa, byś się przyzwyczaił, że karty mają inne kolory albo gramaturę i nie zwracałbyś na to uwagi. I wtedy też również drukowałbyś na partyzanta, wiedząc że jak ma karta zostać wylosowana, to zostanie. U mnie w grach tak chamsko jawne niektóre karty były, każdy gracz wiedział, że na wierzchu talii Przygód znajduje się karta, która w najlepszym przypadku pozbawi Poszukiwacza 1 punktu Życia, a w gorszych czegoś jeszcze, ale mimo to nikt nie kombinował, ażeby przejść się na obszar, gdzie kart się nie ciągnie, czy coś. Wiedząc co go czeka, szedł na obszar "draw a card" i ponosił tego konsekwencje ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
LUBEK [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 09 paź 2011, 00:40
Lokalizacja: Gród Króla Kraka
Płeć:

Post autor: LUBEK »

Rozumiem że nikt nie zna żadnego programiku do korekcji kart rozmiarów i stron ? co do papieru to mam prawie problem z głowy bo będę drukować w centrum druku na pewno coś tam znajdą podobnego ale problem mam jednak z ustawieniem kart chciałbym zrobić jedna MEGA pake Talizmana ze wszystkim co tylko wyszło plus autorskie dodatki i karty


bleble630
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 09:27
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: bleble630 »

937 pisze:Szkoda, bo chciałbym dodrukować sobie paru poszukiwaczy i wtasować ich w talie, a jak będą się mocno wyróżniać to zepsuje to zabawę przy losowaniu. Chyba, że zmierzyć suwmiarką, i wsadzić wszystkie karty do protektorków. Będzie się to mocno wyróżniać?
Witaj
Ja rozwiązałem ten problem w całkiem dobry sposób i sprawdza się super, a mianowicie, są 2 wyjścia z tej sytuacji:

1. Losujesz postać z zamkniętymi oczyma.
2. Ten sposób ja stosuje i jest extra... :D a mianowicie kup sobie kość trzydziestościenną lub dwudziestościenną, zależnie od tego ile masz poszukiwaczy. Wskazane są okrągłe sumy, jak 20, 30. Jeżeli masz 30 poszukiwaczy, układasz ich kolumnami i numerujesz sobie od lewej górnej ma numer 1 a skończywszy na prawej dolnej 30, a potem rzucasz kostką K30 i już masz rozwiązany problem z losowaniem... :)

PS jeżeli masz np. 40 poszukiwaczy, to np. dzielisz na 2 partie po 20 poszukiwaczy, w każdej partii rzucasz jedną kością K20 i z tych dwóch wylosowanych, rzucasz jedną kością K6, 1-3 poszukiwacz nr. 1 itd. chyba już rozumiesz schematykę rozwiązania... ;)


937
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 06 paź 2011, 22:38
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: 937 »

Rozumiem :) i pierwszy i drugi sposób na pewno będzie w 100% sprawiedliwy. Ale rozumiecie, fajnie jest mieć wszystkie karty ładnie wyglądające i chociaż w pewnym stopniu podobne do siebie, nie wyróżniające się, chociażby karty przygód.


"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
wook
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 75
Rejestracja: piątek 19 sie 2011, 23:50
Lokalizacja: Gondor
Płeć:

Post autor: wook »

937 pisze:Rozumiem :) i pierwszy i drugi sposób na pewno będzie w 100% sprawiedliwy. Ale rozumiecie, fajnie jest mieć wszystkie karty ładnie wyglądające i chociaż w pewnym stopniu podobne do siebie, nie wyróżniające się, chociażby karty przygód.
w 100% się zgadzam :) szukam takiego papieru już długo i nawet zbliżony ciężko znaleźć. Jakby ktoś kiedyś znalazł chociażby taki papier na jakim są drukowane karty to proszę o cynk.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Pytanko do graczy drukujących dodatki autorskie, jak wyglądają wasze karty, na ile sa zbliżone na czym drukujecie czym robicie zaokrąglenia itp.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Moje karty są definitywnie mniejsze od oryginalnych, nie drukuję obwolut. Wycinam prostokąt i wrzucam do koszulki z oryginalną kartą.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

ok.. ale szukam rozwiązania dość dokładniejszego


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
nakago
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 178
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2012, 13:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: nakago »

Valdi pisze:Pytanko do graczy drukujących dodatki autorskie, jak wyglądają wasze karty, na ile sa zbliżone na czym drukujecie czym robicie zaokrąglenia itp.
jak zrobię zdjęcia to się pochwalę do jakiego poziomu doszedłem :twisted:


ernin
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Ja drukuję na drukarce laserowej awersy i reversy oddzielnie na zwykłej kartce wycinam według własnego szablonu bez zaokrągleń nic nie sklejam po prostu wkładam w koszulki od ffg. Karty daje się bez problemu tasować. Jak będę po remoncie postaram się dać zdjęcie porównujące. Lub Ci przyniosę pokazać kiedyś.


Awatar użytkownika
wowarz
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek 08 sie 2011, 08:05
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: wowarz »

Też z chęcią spojrzę na zdjęcia, jak wyglądają Wasze drukowane dodatki autorskie ;-)


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Obawiam sie że same zdjęcia mogą mało mówić, ale jak możecie to zróbcie je na podstawie porównania (połóżcie obok innej oryginalnej karty) ale dobrze by było z jakąś informacją tj Nemomon napisał że są mniejsze z narożnikami. itp.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Callel
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Alternatywne Zakończenia
Anioły
Demony
Wieża Wampira
Posty: 147
Rejestracja: środa 06 kwie 2011, 21:17
Lokalizacja: Rydzykowo City ;)
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Callel »

Co do Pasowania awersu i rewersu - wystarczy dobry program graficzny (Corel, Photoshop itp.), znajomość drukarki na której się drukuje (wtedy zawsze na tej samej drukujemy) i sporo cierpliwości z dopasowaniem jednej i drugiej strony ;) - ja tak to rozwiązuję u siebie.


Fan Valdiego i jego strony.
Obecnie na własnych śmieciach ;) - www.xxas.pl - gry dla dzieci i dorosłych!
Awatar użytkownika
wowarz
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek 08 sie 2011, 08:05
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: wowarz »

Innymi słowy metoda prób i błędów, tyle że na początkowym etapie pochłaniająca sporo zasobów ''drukarkowych'' i potrafiąca doprowadzić do furii - robota dla cierpliwych ;-)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

nakago pisze:
Valdi pisze:Pytanko do graczy drukujących dodatki autorskie, jak wyglądają wasze karty, na ile sa zbliżone na czym drukujecie czym robicie zaokrąglenia itp.
jak zrobię zdjęcia to się pochwalę do jakiego poziomu doszedłem :twisted:
To akurat prawda, widziałem te karty na zjeździe. Dosłownie, gdyby nie to, że na TMiMie się znam, to bym powiedział, iż Nakago karty to oryginalne karty.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
ODPOWIEDZ