Najsilniejszy Poszukiwacz - Pani Jeziora

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ

Najsilniejszy Poszukiwacz - Pani Jeziora

Błędny Rycerz
11
41%
Kleryk
4
15%
Upiorny Rycerz
7
26%
Mag
5
19%
 
Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Najsilniejszy Poszukiwacz - Pani Jeziora

Post autor: Mały Nemo »

Który z Poszukiwaczy z Pani Jeziora według Ciebie jest najsilniejszy? Możesz wybrać maksymalnie 2 odpowiedzi.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Battonsson
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 334
Rejestracja: sobota 12 mar 2011, 08:58
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Battonsson »

Nie wiem, który poszukiwacz jest "obiektywnie" (cokolwiek to znaczy w tym kontekście) najlepszy :). Ale grając wczoraj pierwszy raz z dodatkiem Pani Jeziora, w celu jego przetestowania, wylosowaliśmy Poszukiwaczy tylko z pośród 4 nowych z tego dodatku. Ja wylosowałem Błędnego Rycerza, a moja przyjaciółka Kleryka. Niestety miałem pecha i czwartej czy piątej turze wyciągnąłem Prześladowcę śmierci (parafrazuje: przyłącza się do ciebie czy tego chcesz czy nie, jeżeli wygrasz jakąkolwiek walkę możesz się go pozbyć, a jeżeli w jakiejkolwiek walce stracisz punkt życia zostajesz zabity!), a za kilka kolejnych tur wyciągnąłem Wroga z mocą 7, przegrałem z nim i zakończyłem grę Błędnym Rycerzem :). Potem dalej losowałem poszukiwaczy tylko z Pani Jeziora i wybrałem Maga. Bardzo dobrze mi się nim grało. Posiadanie zawsze 1 czaru, to oczywiście typowa zdolność czarujących postaci, ale już druga zdolność czyli indoktrynowanie przyjaciół (każdy przyjaciel dodaje 1 punkt mocy w walce) jest bardzo potężna jeżeli posiadasz odpowiednio dużo przyjaciół. Ja miałem trochę szczęścia i zebrałem z różnych Przygód i Czarów sporo złota (ponad 15). Była na planszy odkryta karta Stajnie (Miejsce) gdzie kupiłem sobie Konia z wozem, Konia i Rumaka. Miałem też 3 innych przyjaciół, więc już +6 do mocy podczas walki. Ponadto dzięki Rumakowi miałem +4 do siły podczas walki. Zdobywszy jeszcze kilka punktów mocy i siły za Trofea i badanie obszarów poszedłem do Podziemi, gdzie używając Konia (tak, wiem jak można jeździć na koniu w Podziemiach?! Skandal i herezja! W starej polskiej MiM nie można był tak robić! Ale tutaj można i sobie jeździłem i to jeszcze razem z Rumakiem i Koniem i Wozem! :) ) w ciągu 3 tur dotarłem do Pana Ciemności i złoiłem go 14:22, więc jak by nie liczył przewagą 8 punktów czyli po splądrowaniu skarbca wylądowałem na Koronie Władzy. Tam wylosowałem Alternatywne Zakończenie i wypadł Sąd Ostateczny. Bardzo podłe i wredne zakończenie, bo ktoś kto dotarł na pierwszy na Koroną może zwyczajnie zostać zabity i przegrać (wynik 2 lub 3)!. Ale ja miałem z zanadrzu zaklęcie Pech (też nowe z dodatku Pani Jeziora, bo tylko takich Czarów używaliśmy coby się z nimi zapoznać), które można rzucić na dowolnego Poszukiwacz, przed jego rzutem kostką - wynik automatycznie wynosi 1. Położyliśmy na Sądzie Ostatecznym po jednym żetonie, 1 jasny, 1 ciemny (w grze w dwie osoby ten skądinąd ciekawy mechanizm nie ma większego znaczenia, bo nie ma zbyt wielu kombinacji). Rzuciłem na siebie czar Pech, a wynik 1 oznacz, że werdykt Sądu Ostatecznego brzmi: "Żaden Poszukiwacz nie jest godny Sądu; odrzuć tę kartę i rozpatrz obszar Korony Władzy zgodnie z normalnymi zasadami". Rzuciłem, więc szybko w trzech turach trzy skuteczne Zaklęcia Rozkazu i gra się zakończyła zwycięstwem tak niedocenianego, czy wręcz dyskryminowanego i lżonego przez niektórych na tym forum, Maga! :D

Konkluzja z tego przydługiego opisu rozgrywki jest taka, że głosuję w ankiecie na Maga, chociaż nie twierdzę, że Błędny Rycerz jest dużo słabszy, po prosu miał pecha w mojej rozgrywce. Niemniej jednak właśnie moje wczorajsze doświadczenie skłania mnie do wskazania na Maga.

Dla zainteresowanych foto planszy pod koniec gry i stanu posiadania Maga. Jakość niestety "telefoniczna", ale z grubsza widać, że miał sporo żetonów :)
ObrazekObrazek


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Prześladowca jest UBER :D

Jakiś czas temu z Astropatą graliśmy, wyciągnął Prześladowcę oraz jakiegoś dosyć silnego Wroga naraz. Instant death :mrgreen:

Niemniej jednak, Mag jest NAJGORSZYM Poszukiwaczem ever :). Nawet Kapłan jest lepszy :). I Elfa cień... IMO :r


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
guciomir
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

Kleryk ma nieciekawe zdolności i stawiam go na podobnym poziomie co kapłana, czyli raczej słabo. Upiorny rycerz BARDZO fajny, ale wyjątkowo słaby na początku gry, bo łatwo może stracić swojego rumaka. Błędny rycerz , ciężko określić jego siłę po jednej grze, w której dodatkowo pojawił się dopiero w połowie. Mag, całkiem silny w porównaniu do kleryka i upiornego. Z dużym prawdopodobieństwem będzie szybko szturmował orlego króla, a później pana ciemności.

Może osoby, które grają według domowych zasad, faktycznie tak bardzo zmieniają grę, że Mag jest słabiutki. Ale przy oryginalnych zasadach, jest postacią solidną, choć nie rewelacyjną.

Osobiście uważam, że poziom powera postaci z Pani Jeziora jest niższy niż w innych dodatkach i jest to moim zdaniem plus.


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Oj... guciomir, moja bardzo wielka nienawiść do Maga jest raczej znana ;] :P.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
guciomir
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

Wiem, chociaż nie wiem z czego ona wynika. Może to przez ten klocek?


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Klocek, to też powiadałem, że to najlepsza część tego Poszukiwacza - celnie nim rzucisz, to masz i jakąś szansę człowieka zabić :mrgreen:


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
sardo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Wieliczka
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: sardo »

Zdecydowanie Błędny rycerz, wspomaganie co chwila kogoś i zdobywanie tak potężnych nagród nawet kosztem 1 tury to strasznie potężna umiejętność. Chociaż nie jest znowu taką wystającą postacią ponad resztę. Ale moim zdaniem jemu należy się miano najlepszego :)


Awatar użytkownika
FilipsO
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 21
Rejestracja: piątek 09 gru 2011, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: FilipsO »

Błędny Rycerz. Sardo wymienił jego większość zalet ;p Ale zapomniał o KONIKU! To przecież najważniejsze, bez konika byłby beznadziejny. Chociaż nie wiem na co mu ten konik.


Awatar użytkownika
vincent
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: Najsilniejszy Poszukiwacz - Pani Jeziora

Post autor: vincent »

żeruje na innych więc musi być mobilny..jeśli ktoś wchodzi w góry lub daj Boże podziemi,dogania każdego w 2 tury.Jedna z moich ulubionych postaci bez dwóch zdań


ODPOWIEDZ