Nowa Krew

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Privian [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 75
Rejestracja: środa 05 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Gdynia
Płeć:
Wiek: 38

Nowa Krew

Post autor: Privian »

Witam wszystkich.
Nie wiedziałem zabardzo gdzie to napisać więc pisze tutaj.
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Talisman MiM oraz dodatku Żniwiarz. (wkręciłem się po ostatniej Avangardzie). Jednak kolega mi powiedział, że wydałem kase w błoto bo lepiej sobie wydrukować karty np: z takiej strony. Ponoć na allegro z połowe ceny też można dostać (osobiście nie widziałem)??
Co wy o tym sądzicie?


Awatar użytkownika
YoJin
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 210
Rejestracja: sobota 25 kwie 2009, 15:12
Lokalizacja: s-ec
Płeć:

Post autor: YoJin »

:roll:

Skoro jestes szczęsliwym posiadaczem to chyba nie ma juz zadnego problemu :)

Wydrukować mozesz, ale conajwyżej dodatki autorskie od których roi sie to forum, ew. stara wersje MiM'a. Talisman to nowa gra, raczej nie znajdziesz wersji do druku, pozatym dodoatki wychodza cały czas, wiec bez sensu byloby bawic sie w drukowanie.

A na allegro mozna taniej znaleźć, oczywiscie, kwestia cierpliwosci/wytrwalosci i regularnego zagladania. niestety, maniacy TMiM'a chca wszsytkie dodatki na biezaco, wiec zazwyczaj zamowienia leca jeszcze przed premiera :mrgreen:

Zerkaj w dzial Giełda, chyba nawet teraz ktos wystawia Talismana z dodatkami ...


Bez Ciebie schnę jak mokry chomik na patelni...
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Witaj!

Sądzimy, iż Twój kolega się myli, ponieważ drukowanie komercyjnych gier, w szczególności takich, które są wciąż wydawane, jest nielegalne. Osobiście również nie znam źródeł, gdzie takie pliki mogłyby być rozpowszechniane.

Możliwe, że Twój kolega miał na myśli "starą" Magię i Miecz, wydawaną przez BPiRF Sferę, a nie wydawnictwo Galakta. W takim przypadku pliki do niej możesz znaleźć chociażby na WWW.MAGIAIMIECZ.EU

Przy okazji, nie wiem, czy byłeś na moim turnieju Talisman Magii i Miecza na AvAngardzie, czy nie, aczkolwiek najprawdopodobniej odbędzie się jego druga edycja podczas lutowej zjAvy.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Privian [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 75
Rejestracja: środa 05 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Gdynia
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Privian »

Teraz widzę, że raczej napewno się pomylił.

Na twoim turnieju nie byłem bo grałem w turniej Dark Eden. Ale udało mi się zagrać na giercowni jedną sesje TMiM i mi się spodobało :mrgreen: Dzisiaj sobie zamówiłem jeszcze dodatek Góry.

A tak na marginesie. Można liczyć na jakąś małą rade w tych dodatkach autorskich, co sobie warto wydrukować. Bo czytam i czytam i połapać się nie mogę. ](*,)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Myślę, że najpierw powinieneś trochę pograć w "czystą" Magię i Miecz, zanim zaczniesz grać z dodatkami autorskimi. Zapoznaj się z kartami, które masz, a gdy już Ci się one znudzą, zacznij szukać innych kart ;)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
YoJin
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 210
Rejestracja: sobota 25 kwie 2009, 15:12
Lokalizacja: s-ec
Płeć:

Post autor: YoJin »

chyba najpierw lepiej poszukac/drukować dodatki ktore tylko powiekszaja ilosc dostepnych kart, dopiero z czasem zaczac bawic sie dodatkami zmieniajacymi mechanike gry, kilka takich jest. Powolutku i spokojnie mozna wiekszosc dodatków wprawic w ruch podczas jednej gry, ale wymaga to juz sporej znajomosci podstwowych zasad, bo czesto trzeba isc na kompromis, a nie wykłócac sie podczas gry ktora opcja jest prawidlowa ;)

Swoja droga, szybciutko zamawiaj Podziemia i Królową Lodu, bo powoli pojawia sie na horyzoncie Sacred Pool :mrgreen:


Bez Ciebie schnę jak mokry chomik na patelni...
Awatar użytkownika
Arbaal
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 13:59
Lokalizacja: Ze Świata Pomiędzy... a tak na serio to Krk :)
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Arbaal »

@Privian: Kolegą się nie przejmuj, jest mało mądry. Drukowanie gier które są w sklepie nie jest fajne. Masz jednak ten druk gorszy niż oryginał, wszystko jest mniej estetyczne itd. po za tym niektórych znaczników sobie nie wydrukujesz. Co innego jak drukujesz grę której nie ma już od dawna w sklepach.
Wydawanie kasy na TMiM nie jest wydatkiem "w błoto". Być może ta gra już na zawsze z Tobą zostanie.
Tak jak powiedział Nemo. Graj sobie na razie bez dodatków autorskich. Masz podstawkę i żniwiarza to jest ok. Spokojnie mogę polecić Ci każdy dodatek. Jeśli nie kupiłeś jeszcze Gór to nawet nie wiem czy nie lepsze będą Podziemia. Są one o wiele trudniejsze niż Góry. Królowa Lodów tez jest spoko bo są alternatywne zakończenia i zadania czarownika oraz fajne karty w mroźnym klimacie.
Jak już ogarniesz dodatki oficjalne to z autorskich doradził bym Przedpola Piekieł. Ja już bez tego dodatku nie umiem grać. Wadą Talismanu jest końcówka gry. Wewnętrzna kraina jest banalnie prosta i monotonna. Dzięki Przedpolom Piekieł dojście do Korony Władzy robi się naprawdę ciężkim wyzwaniem. Pamiętam że kiedy pierwszy raz zagrałem z kumplami z dodatkiem przedpola piekieł to nigdy nie słyszałem tylu K**** na raz gdy wyciągaliśmy karty :D


ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

Tak jest, zanim zabierzesz sie za dodatki autorskie pograj najpierw porządnie w grę podstawową z dodatkami oficjalnymi. Skoro posiadasz podstawke i Żniwiarza to Ci na jakiś czas wystarczyc powinno, potem inwestuj po kolei w nastepne dodatki które juz sie ukazały. Talisman jest z pozoru niby prosciutką grą ale jak sie w niego mocniej zagłebić to moze sie okazać, ze daje naprawde sporo mozliwości i wcale nie musi być banalny ale do tego sie dochodzi grając i grając. Ja mam tę grę od ponad roku ale dopiero teraz zabrałem sie za dodatki autorskie bo to jakby wyzszy poziom wtajemniczenia ;-) Do wszystkiego trzeba dojść krok po kroku, nie wszystko naraz.
Ja z dodatków autorskich testuje własnie Przedpola Piekieł i Smoki, te wydawały mi sie najciekawsze wiec w nie zainwetowałem na poczatek :grin:


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Privian [Autor tematu]
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 75
Rejestracja: środa 05 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Gdynia
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Privian »

Ok. To Ja sobie najpierw zainwestuje w aktualne dodatki i a pózniej się zobaczy (oby jak najszybciej [-o< [-o< )

Nie chce być natrętny, ale macie może jeszczed jakieś dobre rady dla NOWEGO, żebym na jakąś mine nie wpadł :-$

A jest jakiś termin kiedy ma się ukazać Sacred Pool


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Sacred Pool jeszcze niema określonej daty premiery Polskiej.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

Privian pisze:A jest jakiś termin kiedy ma się ukazać Sacred Pool
Dodatki wychodzą mniej wiecej co pół roku, więc teoretycznie Sacred Pool powinien ukazać sie na przełomie kwiecień/maj ale moze być róznie. Zaglądaj do odpowiednich tematów na forum to bedziesz na bieżąco
Privian pisze:ale macie może jeszczed jakieś dobre rady dla NOWEGO, żebym na jakąś mine nie wpadł
Jak bedziesz miał jakieś wątpliwości w kwestii zasad lub instrukcji niektórych kart to również szukaj w odpowiednim temacie lub pytaj ;-)


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
ODPOWIEDZ