Triki

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Etamin pisze:Nie no, to już drobna przesada. Na karcie jest napisane "Dowolne, właśnie rzucone Zaklęcie wpłynie też na innych, wybranych przez ciebie Poszukiwaczy (możesz także wybrać siebie)."
Więc moim zdaniem, nie można wybrać po raz drugi tego samego poszukiwacza jako cel kopii.
Masz racje, nie mozna wybrac po raz drugi tego samego gracza i odebrac mu 4 zyc na raz.
Etamin pisze:Swoją drogą, ten czar (Strzaskanie Duszy) działa na odległość, czy nie w końcu? Mogę go rzucić na poszukiwacza, który zaczyna właśnie walkę psychiczną z wrogiem?
Nie działa na odległość, juz była ciężka rozmowa o tym w tym temacie ileś tam postów wcześniej i wyszło, ze jednak nie powinien działac na oległość. Mozesz go uzyć jedynie wtedy gdy sam rozpoczynasz walke z innym poszukiwaczem lub wrogiem.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Etamin
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 71
Rejestracja: piątek 18 cze 2010, 21:36
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: Etamin »

Roland pisze:
Etamin pisze:Swoją drogą, ten czar (Strzaskanie Duszy) działa na odległość, czy nie w końcu? Mogę go rzucić na poszukiwacza, który zaczyna właśnie walkę psychiczną z wrogiem?
Nie działa na odległość, juz była ciężka rozmowa o tym w tym temacie ileś tam postów wcześniej i wyszło, ze jednak nie powinien działac na oległość. Mozesz go uzyć jedynie wtedy gdy sam rozpoczynasz walke z innym poszukiwaczem lub wrogiem.
Na razie (w tym temacie) widzę tylko twoją wymianę zdań z Nemo, wciąż nie widzę postu, w którym ustalilibyście, że ten czar nie powinien być używany z daleka. Zgadzam się za to, że gdyby działał na odległość to przynajmniej byłby z niego jakiś użytek, bo o ile nie posiadasz możliwości wyboru walki psychicznej przed rozpoczęciem spotkania z poszukiwaczem, to trudno odebrać drugiemu poszukiwaczowi życie w ten sposób.

BTW, czy na Orlego Króla działają czary? Jeśli tak, to czy mogę pokonać go za pomocą Strzaskania Duszy?


Awatar użytkownika
Arbaal
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 13:59
Lokalizacja: Ze Świata Pomiędzy... a tak na serio to Krk :)
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Arbaal »

Po prostu grając w taki gry przygodowe jak talisman trzeba być bardzo elastycznym w zasadach, zastanowić się o co chodziło twórcy, czy to aby na pewno jest możliwe/w porządku i grać na luzie bez ciśnień. Jak się twardo i bezwzględnie trzyma tego co jest napisane na karcie to później się tworzą takie tematy jak "triki" :)
Mnie też się nie podoba taka kombinacja jaka jest tu napisana ale ja nie widzę w tym problemu, raz na rok dostane taki zestaw kart to i tak z niego nie skorzystam :D


ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ