Karty Nagród za zadania

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Karty Nagród za zadania

Post autor: Mały Nemo »

Sacred Pool wprowadza 24 karty Nagród za zadania. Oto one:

Chant of Wisdom

Zatrzymaj tę kartę, twoja startowa wartość Mocy zwiększa się o 1.

===

Ironskin Charm

Zatrzymaj tę kartę, twoja startowa wartość Życia zwiększa się o 1.

===

Good Luck Knot

Zatrzymaj tę kartę, twoja startowa wartość Losu zwiększa się o 1.

===

Might of Giants

Zatrzymaj tę kartę, twoja startowa wartość Siły zwiększa się o 1.

===

Moon Charm

Zatrzymaj tę kartę, możesz ją odrzucić po wykonaniu rzutu kością, aby zmienić wynik tego rzutu na "6".

===

Glass Guardians

Zatrzymaj tę kartę i połóż na niej 4 żetony Życia. Za każdym razem, gdy masz stracić Życie, możesz w zamian odrzucić 1 żeton Życia z tej karty. Odrzuć tę kartę, gdy nie ma już żadnych żetonów na niej.

===

Luck of the Dead

Zatrzymaj tę kartę i połóż na niej 4 żetony Losu. Za każdym razem, gdy masz stracić Los, możesz w zamian odrzucić 1 żeton Losu z tej karty. Odrzuć tę kartę, gdy nie ma już żadnych żetonów na niej.

===

Ancient Names

Zatrzymaj tę kartę, każdy duszek posiada 1 Zaklęcie (wylosuj 4 karty Zaklęć, obejrzyj je i połóż na tę kartę). Duszek rzuci swoje Zaklęcie zawsze wtedy, kiedy mu każesz (traktuj je jakbyś to ty je rzucał). Odrzuć tę kartę, gdy nie ma już żadnych Zaklęć na niej.

===

Weaver's Mark

Zatrzymaj tę kartę, możesz ją odrzucić w dowolnym momencie, aby odzyskać Los do jego początkowej wartości.

===

Self-Portrait

Zatrzymaj tę kartę, możesz ją odrzucić w dowolnym momencie, aby odzyskać Życie do jego początkowej wartości.

===

Book of Magic

Zatrzymaj tę kartę, możesz ją odrzucić w dowolnym momencie, aby otrzymać tyle Zaklęć, na ile pozwala ci twoja Moc.

===

Prolific Pockets

Zatrzymaj tę kartę, jeżeli na początku swojej tury nie posiadasz złota, otrzymujesz 1 sztukę złota.

===

Auspice

Zatrzymaj tę kartę, możesz ją odrzucić, po wylosowaniu karty Przygody, aby wylosować jeszcze jedną kartę Przygody i wybrać którą z nich chcesz badać, a którą odrzucić na stos kart odrzuconych.

===

Gift of the Wild

Zatrzymaj tę kartę, możesz ją odrzucić po wykonaniu rzutu kością, aby dodać 1, 2 lub 3 do wyniku rzutu kością.

===

A Favour Owed

Odrzuć natychmiast i losuj karty Przygód dotąd, aż nie wylosujesz karty Przyjaciela. Możesz wziąć tego Przyjaciela, następnie odrzuć resztę kart. Jeżeli nie chcesz wziąć tego Przyjaciela (lub nie możesz), nie otrzymujesz innej nagrody.

===

Dream Prize

Odrzuć natychmiast i losuj karty Przygód dotąd, aż nie wylosujesz karty Magicznego Przedmiotu. Możesz wziąć ten Magiczny Przedmiot, następnie odrzuć resztę kart. Jeżeli nie chcesz wziąć tego Magicznego Przedmiotu (lub nie możesz), nie otrzymujesz innej nagrody.

===

A Familiar Prize

Odrzuć natychmiast i weź dowolną kartę z talii Ekwipunku za darmo.

===

Pastoral Tune

Odrzuć natychmiast i weź dowolną kartę z talii Stajni za darmo.

===

The Magic Door

Odrzuć natychmiast i przenieś się na dowolny obszar w dowolnej Krainie (poza Wewnętrzną Krainą).

===

The Whispers

Odrzuć natychmiast i zmień Charakter dowolnego Poszukiwacza na wybrany przez ciebie Charakter.

===

Vast Wealth

Odrzuć natychmiast i otrzymaj 3 sztuki złota.

===

Lightning Trap

Odrzuć natychmiast i, zanim przyjdzie kolej następnego gracza, wykonaj trzy tury.

===

Rite of Passage

Odrzuć natychmiast i otrzymaj 1 punkt Życia, 1 punkt Losu, 1 sztukę złota oraz 1 Zaklęcie, jeśli pozwala ci na to twoja Moc.

===

Vengeance Hex

Odrzuć natychmiast, wybierz Poszukiwacza i rzuć 1 kością:

1) Zamieniasz się w ropuchę na 3 tury
2-6) Wybrany Poszukiwacz zamienia się w ropuchę na trzy tury.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

Bardzo fajne te karty, naprawde bedzie warto podejmować sie zadań teraz co jeszcze bardziej urozmaici rozgrywke. Super sprawa


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
guciomir
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

karty super, bardzo dziękuję!

i od razu kilka pytań:


Ironskin Charm
Zatrzymaj tę kartę, twoja startowa wartość Życia zwiększa się o 1.
moje startowe życie = 4, aktualnie mam 2 punkty życia i dostaję tę nagrodę. Moje startowe życie to 5, ale czy moje aktualne życie to 2 czy 3?


Luck of the Dead
Zatrzymaj tę kartę i połóż na niej 4 żetony Losu. Za każdym razem, gdy masz stracić Los, możesz w zamian odrzucić 1 żeton Losu z tej karty. Odrzuć tę kartę, gdy nie ma już żadnych żetonów na niej.
czy zwykłe "używanie" losu to też forma tracenia?


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

guciomir pisze:Ironskin Charm
Zatrzymaj tę kartę, twoja startowa wartość Życia zwiększa się o 1.
moje startowe życie = 4, aktualnie mam 2 punkty życia i dostaję tę nagrodę. Moje startowe życie to 5, ale czy moje aktualne życie to 2 czy 3?
2.
guciomir pisze:Luck of the Dead
Zatrzymaj tę kartę i połóż na niej 4 żetony Losu. Za każdym razem, gdy masz stracić Los, możesz w zamian odrzucić 1 żeton Losu z tej karty. Odrzuć tę kartę, gdy nie ma już żadnych żetonów na niej.
czy zwykłe "używanie" losu to też forma tracenia?
Owszem, jeżeli w jakikolwiek sposób masz stracić punkt Losu, możesz go odrzucić z tej karty.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
guciomir
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

Moon Charm
Zatrzymaj tę kartę, możesz ją odrzucić po wykonaniu rzutu kością, aby zmienić wynik tego rzutu na "6".

vs

Misfortune.
Rzut zamienia się na 1 i "can not be rerolled".

czy takie can't be rerolled może zostać skontrowane przez Moon Charm?


albo przez Gift of the Wild?
Zatrzymaj tę kartę, możesz ją odrzucić po wykonaniu rzutu kością, aby dodać 1, 2 lub 3 do wyniku rzutu kością.


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Ja bym tutaj odniósł się do tłumaczenia dosłownego. "can't be rerolled" oznacza tylko tyle, że wyniku nie można przerzucić, czyli zmienić poprzez powtórny rzut kością. Nie ma natomiast zakazu jego modyfikacji za sprawą zamieniania, dodawania, odejmowania etc. :) Dlatego jak dla mnie wspomnianymi przez Ciebie kartami skontrować Misfortune można.


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Draugnimir ma rację.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
guciomir
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

To dobrze, bo Misfortune jest przepotężne. Ehh już się nie mogę doczekać kiedy dodatek pojawi się w wersji PL.

Jak sądzicie, czy jest jeszcze miejsce na kolejne nagrody za zadania? czy na przykład w kolejnym karcianym dodatku dostaniemy zestaw nagród? Osobiście uważam, że możliwym jest taki właśnie zestaw nagród, powiedzmy 12, połączony z 12 nowymi zadaniami czarownika wysyłającymi Poszukiwaczy na dodatkowe plansze.


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Powołam się na analogię do zadań Czarownika. W Żniwiarzu dostaliśmy ich 12 (co nie jest liczbą imponującą), Królowa Lodu dorzuciła kolejne 24 (czy coś koło tego), jako że na zadanich oparte zostało jedno z Alternatywnych Zakończeń. Istnieje więc teoretycznie możliwość, że FFG zdecyduje się na podobny myk względem Nagród za zadania w jednym z kolejnych dodatków, jednak cień na taką ewentualność kładzie wprowadzenie naraz aż 24 kart tego typu. Dlatego osobiście wielkich nadziei bym sobie na taką inicjatywę ze strony twórców nie robił.
Natomiast zadania wysyłające Poszukiwaczy na dodatkowe plansze tym bardziej wydają mi się nieprawdopodobne, że FFG nie zwykło wspierać jednych dodatków innymi (nawet żadna z zawartych w instrukcji do Sacred Pool alternatywnych zasad nie tyczy się, o ile mnie pamięć nie myli, jakiegokolwiek elementu z rozszerzeń, a co dopiero jakakolwiek karta).
Niemniej koncept taki byłby bardzo, ale to bardzo sympatycznym ukłonem w stronę fanów ze strony FFG.


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

Draugnimir pisze:Natomiast zadania wysyłające Poszukiwaczy na dodatkowe plansze tym bardziej wydają mi się nieprawdopodobne, że FFG nie zwykło wspierać jednych dodatków innymi (nawet żadna z zawartych w instrukcji do Sacred Pool alternatywnych zasad nie tyczy się, o ile mnie pamięć nie myli, jakiegokolwiek elementu z rozszerzeń, a co dopiero jakakolwiek karta).
Niemniej koncept taki byłby bardzo, ale to bardzo sympatycznym ukłonem w stronę fanów ze strony FFG.
Mozna jedynie pomarzyć. Wszystkie dodatki odnoszą sie tylko i wyłacznie do gry podstawowej. Szkoda bo świetna sprawa byłyby zadania powiązane z Podziemiami i Górami. No ale skoro w tych dodatkach ich nie było to juz nie bedzie w kolejnych napewno. FFG robi gre dla wszystkich a nie tylko dla fanów, a jak wiadomo tzw. "niedzielny gracz" nie kupuje kazdego dodatku. Wiec po co takiemu niedzielnemu graczowi w kolejnym dodatku zadania powiazane np. z Podziemiami skoro on Podziemi nie posiada bo ma jedynie gre podstawowa i dajmy na to Żniwiarza...
No i tu jest miejsce dla dodatków autorskich :smile:


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Western
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 204
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 12:11
Lokalizacja: Piła
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Western »

Oj dobrze by było jakby FFG zdecydowało się na ukłon w postaci kart - odnośników do dodatków. W sumie to same karty więc mogli by nawet tnąc koszta w kartoniki je nie pakować tylko dać w folie albo coś takiego... No i wypuścić w edycji limitowanej powiedzmy. No ale zadam inne pytanie. Na razie jadę na dodatkach oficjalnych. Tu rodzi się pytanie. Jeśli robicie dodatki karciane, to na jakim papierze je drukujecie?


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Może i zrobi, teraz niby wyszła ta opcja z Print on Demand, więc przy odrobinie szczęścia może by pomyśleli o Talismanie i kartach łączących inne dodatki.

O papierze na jakim drukowane są karty ja nic nie wiem, więc niestety nie mogę pomóc.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
ODPOWIEDZ