Ulubiony Przedmiot

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Ulubiony Przedmiot

Post autor: Mały Nemo »

C&P z działu o MiMie. Podaj swój ulubiony Przedmiot lub Magiczny Przdmiot z Talisman: Magii i Miecza i uzasadnij, co ciekawego w nim jest, że go tak lubisz!


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
jablo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 11 maja 2010, 14:41
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: jablo »

Bezdenna Sakwa. No cóż, masz taki woreczek, którego nikt Ci nie może zabrać, sprytne :)


sekol
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:41
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: sekol »

Dla mnie dużym wzmocnieniem jest różdżka pozwalająca zawsze posiadać 1 czar, co wzmacnia poszukiwacza. Jest przydatna przede wszystkim u postaci, które nie mają tej zdolności w specjalnych zdolnościach poszukiwacza.


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

Moim ulubionym jest ta różdżka (nie pamietam dokładnie nazwy teraz) za pomoca której mozna odebrać wybranemu Poszukiwaczowi 2 pkt siły albo mocy. To zawsze mocno wkurza graczy wiec uwielbiam kiedy wpadnie w moje rece i widze w ich oczach to błagalne spojrzenie - "oby tylko nie uzył jej na mnie..." :mrgreen:


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Roland pisze:Moim ulubionym jest ta różdżka (nie pamietam dokładnie nazwy teraz) za pomoca której mozna odebrać wybranemu Poszukiwaczowi 2 pkt siły albo mocy. To zawsze mocno wkurza graczy wiec uwielbiam kiedy wpadnie w moje rece i widze w ich oczach to błagalne spojrzenie - "oby tylko nie uzył jej na mnie..." :mrgreen:
Różdżka Zniszczenia ;)

Ja swoje podam później, bo muszę się chwilę zastanowić.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
guciomir
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

Trudne pytanie :) ale chyba wygrywa różdżka zniszczenia. Powody są właściwie trzy.
1. Bardzo się cieszę jak ją znajdę.
2. Napięcie w grze bardzo wzrasta jak ktoś inny ją znajdzie.
3. Wyrównuje szanse graczy. Niby prosty przedmiot, ale robi genialną rzecz, prawie zawsze obrywa nim najsilniejszy gracz. (jak gra się na przykład na 4 osoby, to szansa że lider ją wylosuje jest 3 razy mniejsza, niż to że wylosuje ją ktoś słabszy).


Awatar użytkownika
Gamekeeper
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

Różdżka jest piękna ale trzeba ją otrzymać po środku gry, na początku nie wiele zrobi jak i na koniec rozgrywki nie przeważy szali, ale fakt faktem to najsilniejsza broń powodująca stały uszczerbek na zdrowiu przeciwnika.


Nie traktujmy życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziemy z niego żywi. A tak poza tym wynajmę anioła stróża na umowę-zlecenie.
Awatar użytkownika
Arbaal
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: sobota 21 lis 2009, 13:59
Lokalizacja: Ze Świata Pomiędzy... a tak na serio to Krk :)
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Arbaal »

Tych przedmiotów jest w sumie sporo...
ale na pewno Kula Jasnowidzenia i Kula Proroctwa i do tego Różdżka Smoczego Ognia
Świetny jest też Złodziej Losu :D


ObrazekObrazek
wook
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 75
Rejestracja: piątek 19 sie 2011, 23:50
Lokalizacja: Gondor
Płeć:

Post autor: wook »

Gram od niedawna ale zrobiła nam się taka w miarę stała 3-4 osobowa ekipa i jak gramy to sobie lubimy podogryzać sporo :)
Dlatego moim ulubionym przedmiotem jest Różdżka zniszczenia która niszczy 2 wybrane żetony mocy/siły wybranemu poszukiwaczowi :)

Drugim przedmiotem jest ten który był już powyżej - sakwa bez dna - 4 nietykalne przedmioty to też fajna sprawa, niemniej jednak wymieniam to jako drugie bo jak tylko wylosuję Sakwę lub Ukrytą kieszeń to staje się wrogiem publicznym nr.1 i zaraz jest polowanie na mnie :)

Ps. wiem że piszę w temacie nieaktywnym od roku ale trzeba trochę odświeżyć a temat się nadaje :)


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Dobrze, dobrze, ktoś musi w końcu zdmuchnąć kurz i ruszyć to zamierające forum :)

A skoro temat tyczy się ulubionych Przedmiotów, to ze swojej strony powiem, że najbardziej lubię te karty, których posiadanie pozwala na dodatkową aktywność i w jakiś sposób urozmaica rozgrywkę, np. Kula Jasnowidzenia. Na drugim miejscu umieściłbym te, które pozwalają skutecznie szkodzić innym graczom (zwłaszcza takim, którzy odskoczyli w rozwoju za bardzo), jak np. Różdżka Zniszczenia właśnie.

Konkretnych kart nie wymieniam, bo jakiegoś konkretnego swojego faworyta w sumie nie mam, a nic szczególnego nie przychodzi mi też do głowy :-P


Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

Ja za to nigdy nie lubiłem za mocnych przedmiotów bo potrafią nieźle zaburzyć rozgrywkę, Ukryta kieszeń to trochę przeginka jak dla mnie.


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Prawda, w jednym dodatku był na przykład taki Przedmiot (tłumacz nazwał to Szczęśliwym Kapeluszem), który sprawiał, że jego posiadacz miał zawsze przynajmniej 1 punkt Losu - na szczęście w moich rozgrywkach pojawił się tylko raz. Choć przesadzonym, coby daleko nie szukać, niektórym jawi się również taki na przykład Runiczny Miecz.


Awatar użytkownika
Battonsson
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 334
Rejestracja: sobota 12 mar 2011, 08:58
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Battonsson »

Draugnimir pisze:Prawda, w jednym dodatku był na przykład taki Przedmiot (tłumacz nazwał to Szczęśliwym Kapeluszem)
Na prawdę jest coś takiego w TMiM ? Mam wszystkie dodatki i dość często grywam i nie pamiętam takiej karty... Poważnie! Chyba zaraz przejrzę talię z ciekawości :)


Pereant qui ante nos nostra dixerunt
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Battonsson pisze:
Draugnimir pisze:Prawda, w jednym dodatku był na przykład taki Przedmiot (tłumacz nazwał to Szczęśliwym Kapeluszem)
Na prawdę jest coś takiego w TMiM ? Mam wszystkie dodatki i dość często grywam i nie pamiętam takiej karty... Poważnie! Chyba zaraz przejrzę talię z ciekawości :)
Nie ma. http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=3482 ;)

===

Ja osobiście lubię Przedmioty, które pomagają Poszukiwaczom. Ale nie szkodzą innym. W naszych grach PvP niemal nie występuje, my cieszymy się ze swojej gry i pozwalamy się cieszyć innym graczom z ich gry. Przykładowe moje, to Pozłacany kompas lub Róg Przyzywania.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Zapomniałem nadmienić, że to w dodatku autorskim się ten Szczęśliwy Kapelusz pojawił - mianowicie w Dziczy ;)


Awatar użytkownika
Mikou@j
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 147
Rejestracja: środa 12 lip 2006, 19:39
Lokalizacja: Czeladź
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Mikou@j »

Oprócz wyżej wspomnianych imo fajny przedmiotem jest też Miecz światła, daje +2 do siły i +1 do mocy :)


Awatar użytkownika
FilipsO
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 21
Rejestracja: piątek 09 gru 2011, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: FilipsO »

Mikou@j, ja też lubię miecz światła zamiennie z różdżką czerepu.


ODPOWIEDZ