Las i Skały

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
guciomir [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Las i Skały

Post autor: guciomir »

Czy wchodzicie z własnej woli do lasu i na skały? Zawsze unikaliśmy tych obszarów (bo można stracić turę, bo nie ciągnie się karty, bo na początku gry można się z kimś bić itp), ale im dłużej o tym myślę, tym bardziej zaczyna mnie to zastanawiać...

Oczywiście, za chwilę ktoś przytoczy argumenty które napisałem 3 linijki wyżej, mi jednak chodzi o coś innego. Czy ktoś z was regularnie wchodzi do lasu i na skały? Na tyle regularnie aby stwierdzić że się to opłaca (lub nie)? Realnie patrząc, ciągnąc kartę przygody nie ma się 1/6 szansy na to aby poprawić siłę lub moc, a skały i las taką szansę oferują... Być może ta strata tury po prostu odstrasza...

Drugi problem: czy korzystacie ze zdolności "jesteś bezpieczny w lesie" itp. Bo może bardziej opłaca się jednak rzucić kością i liczyć na 4-6 (szczególnie 6!). (np waszego skrzata teleportuje do lasu, co robicie? rzucacie czy jesteście bezpieczni?)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ja wchodzę jedynie, gdy mam do wyboru Demona o Mocy 10, albo Skały. Ewentualnie, gdy mam wystarczająco dużą Siłę/Moc, by spokojnie móc pokonać strażnika o parametrze 4. Z reguły jednak unikam tegoż obszaru. Aczkolwiek, w Górach pojawił się świetny Przyjaciel:

Podróżnik
Nie musisz rzucać kością
przebywając na obszarze
Skał, chyba że sam tego
zapragniesz. Jeśli zdecydujesz
się rzucać, możesz dodać 1 lub
2 do uzyskanego wyniku.

Wtedy pcham się na Skały, kiedy tylko mogę.
guciomir pisze:Drugi problem: czy korzystacie ze zdolności "jesteś bezpieczny w lesie" itp.
Jak najbardziej korzystam, choćby dlatego, że przyspiesza to o niecałą minutę rozgrywkę.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

U nas do lasu i na skały wchodzi sie tylko gdy nie ma za bardzo innej opcji (czyli na innych obszarach leża groźne karty), kazdy woli karte ciągnąć bo to poprostu ciekawsze. A strata tury tez troche odstrasza, nikt nie lubi tracic tury. Warto tam wchodzic kiedy ma sie jakies przedmioty dające bonus do rzutu kościa, np. Czterolistną koniczyne aby zdobyc ten dodatkowy pkt siły lub mocy.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

A ja chętnie czasem sobie zaryzykuję... owszem zazwczaj są ciekawsze rzeczy do roboty, ale kiedy mam do wyboru jakaś kartę która mi nic nie daje, np. Maga (a ja jestem Zły), to mogę zaryzykować. Co do zdolności to często o niej zapominamy, ale jak już ktoś pamięta, to z niej korzysta.


Obrazek
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

To zależy co mam w alternatywie, ciągnięcie karty, kartę fajną/niefajną. Aczkolwiek czasami wolę zaryzykować, dużo stracić nie mogę a perspektywa dodatkowego punktu siły/mocy jest dość kusząca :wink:

A z ww. zdolności raczej nie korzystam chyba że postać jest naprawdę cienka i mogłaby przegrać ewentualną walkę albo jestem dużo do tyłu za oponentami i ewentualna strata tury mogłaby być poważnym minusem.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Roland pisze:U nas do lasu i na skały wchodzi sie tylko gdy nie ma za bardzo innej opcji (czyli na innych obszarach leża groźne karty), kazdy woli karte ciągnąć bo to poprostu ciekawsze. A strata tury tez troche odstrasza, nikt nie lubi tracic tury. Warto tam wchodzic kiedy ma sie jakies przedmioty dające bonus do rzutu kościa, np. Czterolistną koniczyne aby zdobyc ten dodatkowy pkt siły lub mocy.
Dokładnie! :)


Obrazek
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Moim zdaniem nie warto się tam zapuszczać, chyba że jak napisali przedmówcy, nie ma się innej opcji. Albo się traci turę, albo się z kimś walczy albo nic się nie dzieje. Wyrzucenie 6 wcale nie jest takie łatwe...
aczkolwiek, podczas ostatniej gry, odwiedziłem Las 3 razy i 3 wypadła 6 ;)


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Ja skomponowałem u siebie obszary Skał i Lasu z dodatkami Pieczara i Dzicz własnego tłumaczenia, umożliwiając przy przystępowaniu do badania któregoś z nich do wylosowania 1 karty (o ile żadnej już tam nie ma) - odpowiednio - Pieczary lub Dziczy zamiast rzucania kością. Wtedy miejsca te stają się atrakcyjne, a samym dodatkom przybywa funkcjonalności.

Gdybym miał jednak wypowiedzieć się względem tylko i wyłącznie zasad oficjalnych, powiedziałbym, że się tych obszarów odwiedzać nie opłaca, chyba że alternatywa jest wyjątkowo nieciekawa albo ma się coś, co zwiększa szansę uzyskania w tamtejszym rzucie profitów.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Po ostatniej mojej partii z Arai oraz Rogo, Skały były takim obszarem, że bardzo często tam te 6 wypadały. Hojniejsza od Skał była również Czarodziejka w Mieście.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
ODPOWIEDZ