Talisman: The Sacred Pool Expansion

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Talisman: The Sacred Pool Expansion

Post autor: Mały Nemo »

Ogłoszony został kolejny dodatek do Talismana - The Sacred Pool

Obrazek


Zawierać ma:

4 nowych Poszukiwaczy (w tym konia)
72 nowych kart Przygód
16 nowych kart Zaklęć
24 karty Nagród za Zadania
i więcej

Te więcej, to prawdopodobnie nowe karty Alternatywnych Zakończeń oraz karty Stajni (chyba, mają one dawać nam nowych Przyjaciół, których będziemy mogli zajeżdżać do woli do śmierci).

Dodatek generalnie ma promować Charakter Neutralny, spodziewać się więc możemy kart Charakteru - Neutralny. Może...

Karty Nagród za Zadania mają nam dawać jakieś nagrody za wykonane zadania Czarownika. Wreszcie będzie jakiś sensowny powód, by się do Czarownika po jakieś udać!

Obrazek


Te tutaj dają nam możliwość wykonania 3 dodatkowych tur oraz coś z magicznymi Przedmiotami, że dobieramy X kart (albo dotąd, aż dobierzemy jakąś) Przygód i wybieramy jeden z Magicznych Przedmiotów dla siebie, a resztę odrzucamy. Hipotetycznie.

Ponadto instrukcja ma być pełna niepotrzebnych nikomu dodatkowych zasad, w które i tak nikt nie będzie chciał grać.

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=1489


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

No to mamy koszyk innowacji... czekam z niecierpliwością na szczegóły :)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Nemomon pisze:4 nowych Poszukiwaczy (w tym konia)
Że co?! :shock:
Nemomon pisze:Karty Nagród za Zadania mają nam dawać jakieś nagrody za wykonane zadania Czarownika.
No to akurat plus ;)
Nemomon pisze:Ponadto instrukcja ma być pełna niepotrzebnych nikomu dodatkowych zasad, w które i tak nikt nie będzie chciał grać.
Zachęcające... ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Jestem ciekaw, czy reaktywują mojego konika czyli opcję gry z giermkami...To był tak masakryczny niewypał, że aż jestem ciekaw, czy ponownie go skopiują 8-[


Awatar użytkownika
YoJin
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 210
Rejestracja: sobota 25 kwie 2009, 15:12
Lokalizacja: s-ec
Płeć:

Post autor: YoJin »

no to gitarka ;)

Ciekaw jestem tylko polskiego tłumaczenia :P

Swoja droga zastanawia mnie wielkosc tej figurki 8-[

Obrazek


Bez Ciebie schnę jak mokry chomik na patelni...
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Łooohooo! Super zapowiedź, nie mogę się doczekać więcej szczegółów. Ciekawe, kim będą nowi poszukiwacze. Obstawiam czarnego rycerza, błędnego rycerza (patrząc po okładce) i być może tropiciela.


What a view.
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Mnie szczególnie cieszy dodanie karty Neutralnego Charakteru, co otworzy twórcom dodatków autorskich zupełnie nowe możliwości. Albo przynajmniej przestanie ich ograniczać (jak w przypadku jednej z kart dla Filozofa w autorskich Umiejętnościach).

Niemniej, tendencja FFG do dorzucania nowych typów kart w każdym kolejnym rozszerzeniu zaczyna mnie lekko niepokoić. Już teraz wytłumaczenie graczom nieobeznanym z Talismanem zasad związanych ze wszystkimi kartami czy ułożenie wszystkich stosów czyni przygotowanie zestawu do rozgrywki dość długim, a co dopiero z tym wszystkim, co będziemy mieli po wydaniu ostatniego dodatku. Poza tym dążenie do dokładania czegoś nowego sprawia, że stale maleje szansa na rozbudowywanie już istniejących talii kart. Wystarczy zresztą spojrzeć na liczbę Zaklęć i Przygód przewidywaną w The Sacred Pool - jest ich zdecydowanie mniej niż, dajmy na to, w Żniwiarzu.

No, ale kończę już narzekać. Grunt, że wychodzi kolejny dodatek i że świat Talismana znów zostanie rozbudowany. A powyższe zgrzyty to tylko kropla dziegciu w wiadrze miodu :D

PS. Nie wiem, skąd wziąłeś, Nemo, informację, że jeden z nowych Poszukiwaczy będzie koniem, w newsie nie ma nic, co by o tym świadczyło. Chyba, że miałeś na myśli to, że będzie to konny Poszukiwacz, sądząc po pokazanej figurce czy wyglądzie pudełka :-P


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Mnie szczególnie cieszy dodanie karty Neutralnego Charakteru, co otworzy twórcom dodatków autorskich zupełnie nowe możliwości. Albo przynajmniej przestanie ich ograniczać (jak w przypadku jednej z kart dla Filozofa w autorskich Umiejętnościach).
Tego nie potwierdzono, ale jest jakiś ułamek szansy, że dadzą. Znaczy, ja mam nadzieję, że dadzą...
Draugnimir pisze:Niemniej, tendencja FFG do dorzucania nowych typów kart w każdym kolejnym rozszerzeniu zaczyna mnie lekko niepokoić. Już teraz wytłumaczenie graczom nieobeznanym z Talismanem zasad związanych ze wszystkimi kartami czy ułożenie wszystkich stosów czyni przygotowanie zestawu do rozgrywki dość długim, a co dopiero z tym wszystkim, co będziemy mieli po wydaniu ostatniego dodatku. Poza tym dążenie do dokładania czegoś nowego sprawia, że stale maleje szansa na rozbudowywanie już istniejących talii kart.
Mnie z kolei to cieszy. Zawsze można własne karty dorobić. A kiedyś może doczekamy się seta, który nie będzie miał theme, tylko doda po 10/20 nowych kart z każdego rodzaju.

Mnie niepokoi tylko jedna rzecz z tych wieści. Zobaczcie sobie tył kart Nagród. Toż to tył Talizmanu z Graalem zamiast Talizmanu. Spodziewać się można było, że skoro w Górach dali zajebiste tyły kart, to, że będą to kontynuować. Cóż.. nie wiemy jeszcze, jaki tył będą miały karty Stajni.
Draugnimir pisze:PS. Nie wiem, skąd wziąłeś, Nemo, informację, że jeden z nowych Poszukiwaczy będzie koniem, w newsie nie ma nic, co by o tym świadczyło. Chyba, że miałeś na myśli to, że będzie to konny Poszukiwacz, sądząc po pokazanej figurce czy wyglądzie pudełka :-P
Ano, pomyliłem się :P Miałem na myśli dwa konie, nie jednego :mrgreen:

[ Dodano: Wto Lip 20, 2010 3:21 pm ]
http://ralphhorsley.blogspot.com/2010/0 ... -pool.html

http://2.bp.blogspot.com/_ahaPoyH_5oo/T ... d+Pool.jpg

Hi-Res okładki.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Nemomon pisze: Tego nie potwierdzono, ale jest jakiś ułamek szansy, że dadzą. Znaczy, ja mam nadzieję, że dadzą...
Więc cóż w takim razie znaczy to poniższe zdanie? ;)

Kod: Zaznacz cały

The inclusion of Neutral Alignment cards allow you to follow new paths in Talisman and possibly receive greater rewards...if you choose the right side.
Nemomon pisze: A kiedyś może doczekamy się seta, który nie będzie miał theme, tylko doda po 10/20 nowych kart z każdego rodzaju.
Byłoby bardzo miło. Choć taki theme zawsze dodaje smaczku dodatkowi. No i jest klimatyczny :)
Nemomon pisze: Mnie niepokoi tylko jedna rzecz z tych wieści. Zobaczcie sobie tył kart Nagród. Toż to tył Talizmanu z Graalem zamiast Talizmanu. Spodziewać się można było, że skoro w Górach dali zajebiste tyły kart, to, że będą to kontynuować. Cóż.. nie wiemy jeszcze, jaki tył będą miały karty Stajni.
Rzeczywiście, rewers jest dość podobny. Moim zdaniem prezentuje się jednak ładnie, a różnice są przy tym na tyle zauważalne, iż nikt raczej problemu z myleniem obu rodzajów kart miał nie będzie. Podobieństwa w wyglądzie można zresztą uzasadnić, biorąc pod uwagę fakt, iż tak jedne, jak i drugie karty oscylują wokół tego samego mniej więcej motywu, czyli bycia głównie nagrodami za zadania Czarownika. Więc podobny rewers może wręcz ułatwić orientację na stole ;)
A jeśli chodzi o rewers kart Stajni, to idąc za powyższym strzelam, że będzie on podobny do rewersu kart Ekwipunku - ten sam kolor i wzór, lecz np. głowa konia zamiast Talizmanu.
Nemomon pisze: Ano, pomyliłem się :-P Miałem na myśli dwa konie, nie jednego :mrgreen:
No ale konie czy konnych Poszukiwaczy w końcu? :-P

[ Dodano: Wto Lip 20, 2010 3:28 pm ]
A na podstawie okładki obstawiam, sądząc po pozach poszczególnych postaci, że w dodatku będzie dwóch Dobrych, jeden Zły i jeden Neutralny Poszukiwacz (o ile postać pośrodku jest faktycznie Poszukiwaczem), że jeden z nich będzie Czarnym Rycerzem (tak jak ktoś wcześniej zauważył) zaczynającym może nawet, podobnie jak Czarownik, w Krainie Środkowej i że inny z nich będzie elfem. Jeśli to ostatnie się sprawdzi, zacznę wyrzucać FFG stronniczość - bo w Highlandzie też pojawiają się elfy, a nie było jeszcze żadnych dodatkowych krasnoludów :-P


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Draugnimir pisze:The inclusion of Neutral Alignment cards allow you to follow new paths in Talisman and possibly receive greater rewards...if you choose the right side.
To oznacza, że otrzymamy 3 karty, których efekt będzie pozytywny, o ile rozpoczynałeś grę jako Neutralny i nigdzie podczas gry go nie zmieniłeś xD :mrgreen:

A tak na serio, dlatego właśnie mam nadzieję, że dadzą znacznik Charakteru - Neutralny. Albo więcej kart (pewnie także i Zaklęć, dam se palca uciąć, że jednym z Zaklęć będzie Temporary Change (Chwilowa Zmiana w Starym MiMie)), które będą wpływać na ten Charakter, albo go zmieniać.
Byłoby bardzo miło. Choć taki theme zawsze dodaje smaczku dodatkowi. No i jest klimatyczny :)
Theme jak theme. W Reaperze była Śmierć, której nie było widać, w Królowej Lodu była Królowa Lodu, która pojawiła się raz na całą grę w postaci Alt. Zakończenia i nikt nigdy więcej o niej nie słyszał. Więc równie dobrze set i jego theme może być o Walce z Bestią z Magicznego Miecza, a i tak będzie można spokojnie dać całe rzesze kart niezwiązanych ani z bestią, ani z Magicznym Mieczem ;)
Rzeczywiście, rewers jest dość podobny. Moim zdaniem prezentuje się jednak ładnie, a różnice są przy tym na tyle zauważalne, iż nikt raczej problemu z myleniem obu rodzajów kart miał nie będzie. Podobieństwa w wyglądzie można zresztą uzasadnić, biorąc pod uwagę fakt, iż tak jedne, jak i drugie karty oscylują wokół tego samego mniej więcej motywu, czyli bycia głównie nagrodami za zadania Czarownika. Więc podobny rewers może wręcz ułatwić orientację na stole ;)
W sumie nie pomyślałem o tym w ten sposób, masz pewnie rację.
Draugnimir pisze:No ale konie czy konnych Poszukiwaczy w końcu? :-P
A co to za różnica? Koń jaki jest, każdy widzi. A darowanemu koniowi, lub dwom od FFG, w zęby się nie zagląda :mrgreen:


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Nemomon pisze: To oznacza, że otrzymamy 3 karty, których efekt będzie pozytywny, o ile rozpoczynałeś grę jako Neutralny i nigdzie podczas gry go nie zmieniłeś xD :mrgreen:
Ale skąd to wiesz? Masz takie informacje bezpośrednio od FFG albo z innego pewnego, niedostępnego przeciętnym śmiertelnikom źródła? :mrgreen:
Nemomon pisze: Theme jak theme. W Reaperze była Śmierć, której nie było widać, w Królowej Lodu była Królowa Lodu, która pojawiła się raz na całą grę w postaci Alt. Zakończenia i nikt nigdy więcej o niej nie słyszał. Więc równie dobrze set i jego theme może być o Walce z Bestią z Magicznego Miecza, a i tak będzie można spokojnie dać całe rzesze kart niezwiązanych ani z bestią, ani z Magicznym Mieczem ;)
Też racja w sumie. Ale co by nie dali i jakiego fabularnego uzasadnienia dla dodatku by nie znaleźli (o ile takowe w ogóle będzie), i tak się kupi. Bo to przecież Talisman :D

A tak w ogóle, to wiadomo cokolwiek na temat przewidywanej daty premiery dodatku?


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Draugnimir pisze:pewnego, niedostępnego przeciętnym śmiertelnikom źródła?
Ano, własnego xD ;)
Też racja w sumie. Ale co by nie dali i jakiego fabularnego uzasadnienia dla dodatku by nie znaleźli (o ile takowe w ogóle będzie), i tak się kupi. Bo to przecież Talisman :D
Też prawda. Jak dla mnie jedyna gra, którą muszę mieć w komplecie. W sumie śmieszne, co człowiek może zrobić dla gry na której się wychowywał.. i na której swoje dziatki wychowuje..
Draugnimir pisze:A tak w ogóle, to wiadomo cokolwiek na temat przewidywanej daty premiery dodatku?
Nic :(. Informację zapodaję jak tylko sam je posiadam. Przewidują na forum FFG, że Październik, ale póki co... Zobaczymy po częstotliwości newsów, Highland miał swój announcement i potem przez 3 miesiące tak zdychał, że co poniektórzy ludzie powątpiewali w jego istnienie. A poza tem niedługo Gencon, więc pewnie coś się tam okaże.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Nemomon pisze: Ano, własnego xD ;)
Więc pozostaje wierzyć na słowo. I mieć nadzieję, że się ta karta Charakteru Neutralnego jednak pojawi :)
Nemomon pisze: Nic . Informację zapodaję jak tylko sam je posiadam. Przewidują na forum FFG, że Październik, ale póki co... Zobaczymy po częstotliwości newsów, Highland miał swój announcement i potem przez 3 miesiące tak zdychał, że co poniektórzy ludzie powątpiewali w jego istnienie. A poza tem niedługo Gencon, więc pewnie coś się tam okaże.
Więc poczekamy, zobaczymy... choć październik to nie taki znowu odległy termin. Gdyby miał się okazać wiążący, jeszcze przed tegoroczną gwiazdką dowiedzielibyśmy się w końcu, co będzie trzecią dodatkową planszą :D


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ty chyba pisałeś, albo ktoś na FFG, że Miasto. I chyba tak będzie, zważywszy na OGROM mieszków złota w Górach.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Cóż, ja obstawiałem raczej za Lasem. Choć Miasto też jest prawdopodobne. Jednak ta ilość złota w Górach nie musi jeszcze niczego sugerować, może FFG uzna, że same karty Stajni w The Sacred Pool wystarczą, aby dać upust liczbie przelewających się przez grę sa sprawą Gór mieszków (bo nie wiem jak Tobie, ale mnie oczywistym wydaje się, że mechanika działania kart tego typu będzie podobna do tej dla kart Ekwipunku). Po co by zresztą wprowadzali tak bliski, wydawać by się mogło, miastu system jeszcze przed stworzeniem samej jego planszy? Bo chęć zastosowania teraz rozwiązania przechodniego, by dopełnić wartości jego istnienia i zmienić zasady jego działania przy okazji wprowadzenia kolejnego dodatku planszowego wydaje mi się mało prawdopodobna, z miejsca zalatuje mi to jakąś niekonsekwencją.
No chyba że FFG nie chciało robić burdelu z jakimś jeszcze innym typem kart tuż przed premierą Miasta i postanowiło już teraz wprowadzić karty Stajni w ramach swoistego prologu do nowej planszy i/lub dla utrzymania tradycji dawania nowego typu kart z każdym dodatkiem.
Różnie może być ;)


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Draugnimir pisze:Już teraz wytłumaczenie graczom nieobeznanym z Talismanem zasad związanych ze wszystkimi kartami
A po co grać z początkującym graczem we wszystkie dodatki? Nie lepiej zagrać w podstawową wersję tylko z dodatkowymi kartami przygód, czarów, poszukiwaczy? (ale bez np. żniwiarza, alternatywnych zakończeń, kart questów czy tych kart stajni)

[ Dodano: Wto Lip 20, 2010 4:40 pm ]
Nemomon pisze:Tego nie potwierdzono, ale jest jakiś ułamek szansy, że dadzą. Znaczy, ja mam nadzieję, że dadzą...
Ale by było fajnie jakby dodali jeszcze 4 charakter, np, chaotyczny :)

[ Dodano: Wto Lip 20, 2010 4:42 pm ]
Nemomon pisze:Mnie niepokoi tylko jedna rzecz z tych wieści. Zobaczcie sobie tył kart Nagród. Toż to tył Talizmanu z Graalem zamiast Talizmanu. Spodziewać się można było, że skoro w Górach dali zajebiste tyły kart, to, że będą to kontynuować. Cóż.. nie wiemy jeszcze, jaki tył będą miały karty Stajni.
Mnie to nie niepokoi, wręcz się tego spodziewałem. W końcu kładziesz te karty razem z kartami talizmanów. Tak samo jak w 2 edycji karty talizmanu i ekwipunku miały ten sam tył, tylko inny napis.

[ Dodano: Wto Lip 20, 2010 4:45 pm ]
Nemomon pisze:http://ralphhorsley.blogs...acred-pool.html
Ten opis okładki sugeruje że ta babeczka wielka nie jest wrogiem ale kimś dobrym. Może będzie postacią jak reaper ale dającą przydatne rzeczy poszukiwaczom których spotka?


What a view.
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Niby racja, ale w takiej sytuacji sens istnienia tych dodatkowych typów kart staje niejako pod znakiem zapytania. Bo wiadomo, że zwykle jest właśnie tak, że tylko posiadacz Talismana jest w pełni świadom wszystkich zasad, a cała reszta jego graczy to w mniejszym lub większym stopniu amatorzy tejże planszówki. Chyba że mielibyśmy po prostu w przypadku każdego gracza stopniowo wprowadzać kolejne atrakcje wraz z każdą następną partyjką. Ale mnie takie rozwiązanie do końca nie urządza. Grywam raczej rzadko, niejednokroć z coraz to nowymi graczami za każdym razem, i takie ograniczanie zestawu biorącego udziału w grze sprawiałoby, że z niektórych dodatków nie miałbym w ogóle okazji korzystać :-P
Niemniej, rzeczywiście w trakcie krótkich partyjek na konwencie nie wprowadzałem autorskich setów kart (Dziczy, Fobii, Pieczary etc.), wolałem nie ryzykować znudzenia graczy grą jeszcze przed jej rozpoczęciem :-P

[ Dodano: Wto Lip 20, 2010 4:49 pm ]
Bludgeon pisze: Ale by było fajnie jakby dodali jeszcze 4 charakter, np, chaotyczny :)
Ano, takim smaczkiem nikt by nie wzgardził. Ale burdelu do rozgrywki wprowadziłoby to co nie miara :mrgreen:


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Draugnimir pisze:ale w takiej sytuacji sens istnienia tych dodatkowych typów kart staje niejako pod znakiem zapytania.
Nie staje, ponieważ dodatkowe typy są dla ludzi którzy się zaznajomili z podstawowymi zasadami i zagrali kilka razy.

[ Dodano: Wto Lip 20, 2010 4:51 pm ]
Draugnimir pisze:Ale mnie takie rozwiązanie do końca nie urządza. Grywam raczej rzadko, niejednokroć z coraz to nowymi graczami za każdym razem, i takie ograniczanie zestawu biorącego udziału w grze sprawiałoby, że z niektórych dodatków nie miałbym w ogóle okazji korzystać :-P
No to już Twoja decyzja, możesz popróbować tak i tak i zobaczyć co się lepiej sprawdza w praniu. Albo starać się grać z ludźmi którzy już wiedzą OCB.


What a view.
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Bez rewelacji. Zamiast tych kart Przygód wolałbym aby rozbudowali talię kart Podziemi i Gór.
Z Poszukiwaczami znowu mnie zawiedli. Gdzie Barbarzyńca, gdzie Tropiciel ?


Obrazek
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Kufir pisze:rozbudowali kart Podziemi
Ma 128 kart.
Kufir pisze:rozbudowali talię kart Gór.
Ma 142 karty.

W obu przypadkach i tak o sporo za dużo zważywszy na częstotliwość odwiedzania tegoż miejsca.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Ma 128 kart.

Tak, z czego chyba z 90 to Wrogowie ... marni wrogowie ...


Obrazek
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Ciekawe jak Galakta sobie teraz poradzi z ich pomysłem na nazywanie bezplanszowych dodatków nazwą głównej postaci z dodatku :P Podadzą nazwę tej dużej z okładki, czy może będzie "Talizman: Magia i Miecz. Konie"? :mrgreen:


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ciekawe jak Galakta sobie teraz poradzi z ich pomysłem na nazywanie bezplanszowych dodatków nazwą głównej postaci z dodatku :P Podadzą nazwę tej dużej z okładki, czy może będzie "Talizman: Magia i Miecz. Konie"? :mrgreen:
Ralph, artysta, twórca tejże grafiki:

The image follows a similar format to The Reaper and The Frostmarch, featuring a strong central figure, with three heroes in the foreground.

Myślę, że sobie jakoś poradzimy z tłumaczeniem. A jak nie, to Sacred Pool jakoś nie jest trudną rzeczą do przetłumaczenia ;]


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Kufir pisze: Z Poszukiwaczami znowu mnie zawiedli. Gdzie Barbarzyńca, gdzie Tropiciel ?
Spokojnie, co się odwlecze, to nie uciecze, a co ma wisieć, nie utonie. Jestem niemal całkowicie pewien, że prędzej czy później się ich doczekamy. Zwłaszcza jeśli okaże się, że przynajmniej połowa Poszukiwaczy z The Sacred Pool jest konwersą tych z poprzednich edycji ;)
Nemomon pisze: W obu przypadkach i tak o sporo za dużo zważywszy na częstotliwość odwiedzania tegoż miejsca.
Oj tam od razu za dużo. Od przybytku głowa nie boli, a miło jest choćby przy dwudziestej rozgrywce z daną planszą mieć jeszcze szansę na zobaczenie czegoś nowego :)
Kufir pisze: Tak, z czego chyba z 90 to Wrogowie ... marni wrogowie ...
W pojedynkę może megapotężni nie są (choć i tak potrafią niekiedy napsuć krwi), ale jak trzech takich wyskoczy na Ciebie w Grobowcu... :-P
Nemomon pisze: Myślę, że sobie jakoś poradzimy z tłumaczeniem. A jak nie, to Sacred Pool jakoś nie jest trudną rzeczą do przetłumaczenia ;]
Ja bym jednak miał nadzieję, że tłumacze odpowiedzialni za nazwę będą się kierowali raczej wiernością oryginałowi aniżeli inwencją twórczą czy jakimiś dziwnymi założeniami. Reapera inaczej jak Żniwiarz przetłumaczyć się oczywiście nie dało, a Królową Lodu za Frostmarch dało się przełknąć z uwagi na trudność w dosłownym przetłumaczeniu oryginalnej nazwy, jednak wolałbym, aby Sacred Pool stało się Świętym Stawem (czy jak by tego klimatyczniej nie wyrazić) aniżeli jakąś Panią Natury czy innym cudem na kiju... :-P


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

Wreszcie dobra nowina :grin:
Co do kolejnych dodatków planszowych mozna sie domyślac a zawartości małych dodatków nikt nie jest w stanie przewidziec ;)
Te karty nagród niezwykle mnie ciesza, poza tym super figurka! I stosik przygody znowu sie powiekszy o kilkadziesiat kart :mrgreen: Tylko Poszukiwaczy jak zwykle za mało! A te karty stajni cóz to takiego? Czy w poprzednich edycjach były podobne?

[ Dodano: Wto Lip 20, 2010 7:26 pm ]
Małe dodatki rządzą :!:


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Zablokowany