punkty i inne dziwne paragrafy [juz nie off-topikowo]

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mad [Autor tematu]
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Banda Żądna Przygód
Czasy Dobrej Magii
Sklep u Alchemika 3D
Posty: 184
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 18:39
Lokalizacja: Chicago
Płeć:
Wiek: 41

punkty i inne dziwne paragrafy [juz nie off-topikowo]

Post autor: Mad »

[kontynuuje rozmowe z Zasad, nic nie wklejam bo w sumie nie ma co]

ok, przeczesuje Karty Ekwipunku, by zrozumiec co tam robia.
Znalazlem jakis Bagaz [Przyjaciel], troche dziwnie to brzmi, ale jakos przezyje. Nie wiem czy pomylilem tyl Karty, ale mam to w Ekwipunku. Moze ktos z Was wie co ta Karta tam robi, bo wyglada mi top bardziej na zwykla Karte Przygody.
Ostatnio zmieniony piątek 02 lip 2010, 19:08 przez Mad, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Najpewniej wydrukowałeś sobie dodatek "Postacie Świata Dysku", czyż nie? :D
Wszystko się zgadza - Bagaż jest Przyjacielem i jest kartą Ekwipunku. Jednak w grze pojawia się tylko wówczas, gdy ktoś gra Poszukiwaczem Turystą z tegoż rozszerzenia, który to ma na starcie Bagaż właśnie. ;)


Awatar użytkownika
Mad [Autor tematu]
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Banda Żądna Przygód
Czasy Dobrej Magii
Sklep u Alchemika 3D
Posty: 184
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 18:39
Lokalizacja: Chicago
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Mad »

dokladnie!
za chwilke dalszy ciag pytan:D

[ Dodano: Pią Lip 02, 2010 7:06 pm ]
1)Dodatek, o ktorym wczesniej rozmawialismy, tj. Przedpola Piekiel, rzeczywiscie mi sie podoba, i po przestudiowaniu kazdej Karty, stwierdzam, ze naprawde pasuje go uzyc taki jaki jest. Teraz dluzej bedzie mozna pograc w "normalnych Krainach i nawet zdaze przejsc Podziemia. Szkoda tylko ze Kraina Wewnetrzna ma takmalo Pól. Dodalbym takze gdzie szanse wziecia 2lub nawet 3 Karta zmaiast jednej:D
2)Szukam takze do czego sluza te dodrukowane Karty Ekwipunku:
(moze ktos z Was zgadnie szybciej niz ja przejrze wszystkie arkusze, ktore zapisalem na dysku)
Topor Czaszki,Runiczny Rumak,Drewniak,Cheitai,Swiatynny Pierscien, Lesna Kula Zycia itp...
----------------------
ok wiekoszsc pochodzi z Run, ale dalej nie moge dojsc co tzreba zrobic zeby , ktoras z tych Kart dostac skoro nie ma zadnej Karty Przygody z Run, ktora by cos mowila o tych 13stu Kartach Runicznego Ekwipunku....
------------
pozostale 2 Karty to: Miecz Swiatlosci i Swiatynny Pierscien (nie moge ich odnalezc)


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Ok, więc jeśli chodzi o karty Ekwipunku z Run, to otrzymujesz je w zamian za karty Run. Do dodatku dołączona była rozpiska przedstawiająca, jakie Runy w jakich kombinacjach i ilościach należy zgromadzić, by otrzymać konkretny Przedmiot. Więcej informacji dotyczących zdobywania Run i ich wymiany powinieneś znaleźć w instrukcji.
djmad pisze: pozostale 2 Karty to: Miecz Swiatlosci i Swiatynny Pierscien (nie moge ich odnalezc)
Z tego, co pamiętam, te karty pochodzą z dodatku Religia i złoto. Świątynny Pierścień jest Ekwipunkiem, który zdobywamy... no właśnie, tak po prawdzie, to nie wiadomo jak. Żadna Przygoda z dodatku nie daje takiej możliwości. Podejrzewam, że aby go zdobyć, trzeba mieć po prostu możliwość wzięcia dowolnej karty Ekwipunku, czy to za sprawą zdolności Poszukiwacza czy czegoś innego. Zalatuje lekką niedoróbką.
Sytuacja z Mieczem Światłości zależy natomiast od wersji dodatku, jaką sobie wydrukowałeś. Jeśli była to wersja 2.0, Broń ta jest kartą Podziemi, w poprzednich zaś była Przygodą.


Awatar użytkownika
Mad [Autor tematu]
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Banda Żądna Przygód
Czasy Dobrej Magii
Sklep u Alchemika 3D
Posty: 184
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 18:39
Lokalizacja: Chicago
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Mad »

ok, o Runach doczytalem, juz wszytsko wiem. Nie podoba mi sie tylko ze mozna zdobyc tez 2 Runiczne Zaklecia, czyli w pewnym momencie bede musial przeszukac wszystkie Zaklecia by znalezc ktores z tych dwoch.

Co do Kart z Religii i Zlota, to ok, niech sobie tam beda, moze jakas Karta Przygody je przywola....


Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Runiczne Zaklęcia mają inne rewersy i nie powinny znajdować się w stosie ze zwykłymi Zaklęciami.

A tak poza tym to nie powinieneś drukować dodatków na ślepo jak leci, tylko najpierw się zapoznać co robią i poczytać instrukcje do każdego z nich. Rozwiało by to wiele Twoich wątpliwości.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Mad [Autor tematu]
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Banda Żądna Przygód
Czasy Dobrej Magii
Sklep u Alchemika 3D
Posty: 184
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 18:39
Lokalizacja: Chicago
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Mad »

ok, wiec tyl pomylilem.
A co do czytania o dodatkach, to czytalem, po prostu wydrukowalem te ktore mi sie podobaly ale nimi jeszcze tak naprawde nie gralem, lezaly tylko w stosach. Dopiero dzis/jutro zmaierzam je uzyc tak na powaznie i stad te pytania.
------------edit
z checia wyprobuje nowe dodatki, ktore sami testowaliscie. Moze cos uzywacie co warto sciagnac i wydrukowac?


Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Ja polecam Duchy Pradawnych Smoków. Sam nie drukowałem bo czekam na stava, ale 2 moich znajomych gra z tym dodatkiem i są zadowoleni :)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Z sąsiedniego tematu ("Z jakimi dodatkami autorskimi gracie?") widzę, że wydrukowałeś sobie również Pergaminy - oto masz zatem sposób na zdobycie Świątynnego Pierścienia w trakcie gry :)


Awatar użytkownika
Mad [Autor tematu]
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Banda Żądna Przygód
Czasy Dobrej Magii
Sklep u Alchemika 3D
Posty: 184
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 18:39
Lokalizacja: Chicago
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Mad »

Duchy... jakos mi nie podeszly za pierwszym razem, moze teraz sprobuje poczytac to podejda...
Draugnimir ok
----
dodatek odpada, wiekszosc Smokow odrzucilem, dokladnie wsyztskie powyzej Sily 8. Takze ten dodatek nic nie wniesie bo Smokow prawie nie ma, a TYCH Smokow nikt nie pokona....


Żyję agresją, która przeradza się w wątpliwość.
(Konstruuję nowy dodatek do TMIM'a)
ODPOWIEDZ