Talisman: Magia I Miecz Góry

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

jablo pisze:Ruch w górach odbywa się w dwóch kierunkach, w podziemiach, wyłącznie w dol w kierunku Władcy Ciemności
W podziemiach także można wybierać kierunek, w którym chce się iść. Aczkolwiek jest wariant gry, wzięty ze starego MiMa, że trzeba iść wyłącznie w dół. Ale to tylko wariant.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Mad
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Banda Żądna Przygód
Czasy Dobrej Magii
Sklep u Alchemika 3D
Posty: 184
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 18:39
Lokalizacja: Chicago
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Mad »

po 3 dniach FantasyFlight odpisalo ze figurka zostanie wyslana w najblizsyzm dniu, czyli pewnie w poniedzialek. Zero pytan, zero uwag, po prostu wysylka:D

[ Dodano: Pią Sty 21, 2011 7:38 am ]
no i przyszlo fajnie zapakowane z podziekowaniami za granie:D

[ Dodano: Nie Sty 23, 2011 9:51 am ]
Wczoraj po raz pierwszy zagralem z zona w Talizman z Gorami. Rozgrywka bardzo mi sie spodobala, bo od razu oboje poszlismy w Gory. Nie spieszylismy sie do Krainy Wewnetrznej i zbieralismy co sie dalo. Zona grala Walkiria ale postac wydala sie jej raczej kiepska. Ja natomiast Mroczna Kultystka i zdobywanie dodatkowych punktow po kazdej walce wydalo mi sie mocno przesadzone. Niestety ugrzazlem w tych Gorach gdyz nie znalazlem zadnej torby , konia ani mula. Na planszy glownej i w Gorach bylo mnostwo przedmiotow do zabrania. Po 2h wrocilem na plansze glowna ale dopiero po kolejnych 2h znalazlem Tragarza. Pomogl mi neico ale zona dorobila sie wtedy 18punktow Sily i Mocy i zakonczylismy rozgrywke bo nic juz nie stalo jej na przeszkodzie do Korony Wladzy, ktora oczywiscie zdobyla.
Wrazenia:
Gory sa swietne ale jesli nie masz torby czy jakiegos zwierzaka do noszenia przedmiotow to bez sensu sie tam wybierac.
Kasy mielismy duzo, ale nie bylo jej gdzie wydac. Na planszy nie pojawil sie zaden targ.
Kraina Wewnetrzna jest naprawde keipska jesli ma sie ponad 15 punktow Sily/Mocy.
Dogralismy jeszcze chwile z moja plansza Srodkowa, bylo fajniej, duzo fajniej. Koncowa walka ze Starym Krolem (S 25) jest lepszym wyzwaniem niz standardowe zakonczenie. Nie pamietam tylko czy dodalem ze Krol rzuca 2 koscmi i sumuje wynik do skutecznosci.

[ Dodano: Nie Sty 23, 2011 11:38 pm ]
Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: Czw Sty 27, 2011 9:41 am ]
aha, musze koniecznie wziasc sie za Relikty. To chyba jakies nieporozumienie zeby bylo ich tylko 4


Żyję agresją, która przeradza się w wątpliwość.
(Konstruuję nowy dodatek do TMIM'a)
Awatar użytkownika
guciomir
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

Na początku wiele osób było zachwyconych Podziemiami, a po paru tygodniach/miesiącach zaczęły pojawiać się głosy krytyczne.

Kilka tygodni minęło od kiedy była premiera Gór. Nadal tak samo się wszystkim podobają?


satch85
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 11 sty 2011, 13:00
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: satch85 »

nie wiem jak sie gra z podziemiami bo dopiero nosze sie z zamiarem kupienia tego dodatku, ale z górami gra się nadal bardzo przyjemnie, minusem jest to że są tylko cztery karty reliktów i orli król jest troche łatwy do pokonania ale tak to nadal są dobrym dodatkiem i w czasie gry wszyscy się w nie zapuszczają :)


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

Mad pisze:Kraina Wewnetrzna jest naprawde keipska jesli ma sie ponad 15 punktow Sily/Mocy.
Wydrukuj sobie Przedpola Piekieł, wtedy przejscie przez wewnetrzna kraine bedzie inne za kazdym razem i emocjonujace a 15 pkt siły/mocy moze sie okazac za mało
Mad pisze:aha, musze koniecznie wziasc sie za Relikty. To chyba jakies nieporozumienie zeby bylo ich tylko 4
satch85 pisze:minusem jest to że są tylko cztery karty reliktów i orli król jest troche łatwy do pokonania
A po co wiecej Reliktów? Nie tylko po relikty sie w Góry chodzi. A ze Orli król nie jest tak potezny jak Pan Ciemności z podziemi to tez dobrze
Na początku wiele osób było zachwyconych Podziemiami, a po paru tygodniach/miesiącach zaczęły pojawiać się głosy krytyczne.

Kilka tygodni minęło od kiedy była premiera Gór. Nadal tak samo się wszystkim podobają?
Podobają sie tak samo jak zaraz po zakupie i nie nudza ani troche jak dotąd, podczas kazdej partii zagladamy tam po kilka razy w poszukiwaniu Drobiazgów. A i Podziemia jakos tak ostatnio przechodza u nas mały renesans, przez dłuzszy czas były w odstawce a teraz znów sie podobają :smile:


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
jablo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 11 maja 2010, 14:41
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: jablo »

Mad pisze:
[ Dodano: Nie Sty 23, 2011 11:38 pm ]
[url=http://img96.imageshack.us/img96/6186/imag0002g.th.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://img255.imageshack.us/img255/9908 ... 03w.th.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://img27.imageshack.us/img27/8728/imag0004ax.th.jpg]Obrazek[/URL]

[ Dodano: Czw Sty 27, 2011 9:41 am ]
aha, musze koniecznie wziasc sie za Relikty. To chyba jakies nieporozumienie zeby bylo ich tylko 4
Co to masz za karty poukładane w koronie władzy??


Awatar użytkownika
Mad
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Banda Żądna Przygód
Czasy Dobrej Magii
Sklep u Alchemika 3D
Posty: 184
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 18:39
Lokalizacja: Chicago
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Mad »

dla mnie Podziemia byly ciekawe bo maja bardzo fajne karty przygod. Niestety balem sie tam chodzic bo zbyt czesto umieralem. Jednak dopiero gdy poszedlem w gory a nastepnieübogacony"w Poziemia zrozumialem ze obie krainy sa nierozlaczne. Zeby tylko mozna bylo gdzies ta kase wydac... Cos sie wymysli.


Żyję agresją, która przeradza się w wątpliwość.
(Konstruuję nowy dodatek do TMIM'a)
Awatar użytkownika
guciomir
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

Ja też lubię Podziemia. Nie spędzamy tam mnóstwo czasu, ale minimum 20-30 kart się przewinie. Jedyny zarzut jaki dla nich mam to to, że postacie z siłą/mocą na poziomie 9-10 niczego już się w podziemiach nie boją, a na planszy głównej są zawsze jakieś bazyliszki i inne takie (wiem, że zaraz ktoś wspomni o potędze obszarów "ciągnij 3 karty", ale jakoś rzadko kiedy faktycznie się trafia prawdziwe zagrożenie). Przydałoby się kilka więcej niebezpiecznych kart typu bazyliszek.

Jak z perspektywy czasu wypadają nowe postacie? Alchemik został utemperowany czy faktycznie przesadzony się wydaje?


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

guciomir pisze:Jak z perspektywy czasu wypadają nowe postacie? Alchemik został utemperowany czy faktycznie przesadzony się wydaje?
Nowe postacie naprawde są fajne, wiadomo Alchemik i Wampirzyca to jedne z najmocniejszych w całej grze jak dotąd, wszystkie ich zdolności są bardzo przydatne, ale jakoś specjalnie przegiete mi sie nie wydają. Grałem nimi kilka razy i nie zawsze gra nimi oznacza zwycięstwo. Wg mnie nie trzeba w nich nic zmieniać.
Poza tym bardzo dobrze gra sie Łotrzycą i Leśnym Duszkiem (dzieki zakleciom, które ma cały czas, tez potrafi być bardzo skuteczny). Jedynie Góral mi sie nie podoba a co do Walkirii to jest bardzo klimatyczna postać ale słaba bo rzadko zdarza sie wykorzystywac jej zdolność wskrzeszania Przyjaciół.
Mad pisze:dla mnie Podziemia byly ciekawe bo maja bardzo fajne karty przygod.
Własnie mało tam fajnych kart przygód, ciągle tylko Wrogowie i wrogowie. Przydałoby sie wiecej ciekawych zdarzeń


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Mad
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Banda Żądna Przygód
Czasy Dobrej Magii
Sklep u Alchemika 3D
Posty: 184
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 18:39
Lokalizacja: Chicago
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Mad »

jablo pisze: Co to masz za karty poukładane w koronie władzy??
karty? chodzi o te w stojakach? to normalne karty. Jak gramy to nikt nie wlazi do Krainy Wewnetrznej wiec tam klade karty zeby latwo i syzbko je ciagnac.
Ostatnio zmieniony sobota 29 sty 2011, 09:32 przez Mad, łącznie zmieniany 1 raz.


Żyję agresją, która przeradza się w wątpliwość.
(Konstruuję nowy dodatek do TMIM'a)
Awatar użytkownika
jablo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 11 maja 2010, 14:41
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: jablo »

NIe chodzi mi o stojaki. Na tym zdjęciu http://img27.imageshack.us/f/imag0004ax.jpg/ nie masz na koronie władzy albo na krainie wewnętrznej (niewyraznie :D), a tam wyraznie jest inaczej. Coś masz polożonego na plaszny i jest jakoś niebiesko...


Awatar użytkownika
Mad
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Banda Żądna Przygód
Czasy Dobrej Magii
Sklep u Alchemika 3D
Posty: 184
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 18:39
Lokalizacja: Chicago
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Mad »

Karty sa w Krainie Srodkowej. Natomiast na Krainie Wewnetrznej mam moj dodatek "Przestworza". Kto by tam gral z oryginalna Kraina Wewnetrzna....
Obrazek


Żyję agresją, która przeradza się w wątpliwość.
(Konstruuję nowy dodatek do TMIM'a)
Awatar użytkownika
guciomir
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

No to jestem po pierwszej grze z Górami. Dokładniejsze wrażenie przedstawię później. Najważniejsze jest chyba to że przejście przez góry jest trudne, chyba trudniejsze niż przez podziemia.. W podziemiach jak się ma 7 mocy i 7 siły to już prawie nic nie sprawia zagrożenia, a w górach po pierwsze wolniej się pakuje a po drugie i trzecie pełno trudnych obszarów, miejsc i nieznajomych których się chce unikać i przez to trudno nawigować (wspinać się) po tej krainie.


Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

guciomir pisze:No to jestem po pierwszej grze z Górami. Dokładniejsze wrażenie przedstawię później. Najważniejsze jest chyba to że przejście przez góry jest trudne, chyba trudniejsze niż przez podziemia.. W podziemiach jak się ma 7 mocy i 7 siły to już prawie nic nie sprawia zagrożenia, a w górach po pierwsze wolniej się pakuje a po drugie i trzecie pełno trudnych obszarów, miejsc i nieznajomych których się chce unikać i przez to trudno nawigować (wspinać się) po tej krainie.
Eee? Ja określiłbym tą planszę jako spacer po górach - często wchodzimy tam zaraz po starcie,żeby zdobyć fajne drobiazgi przed podziemiami. Grałem już kilkanaście razy i nie odczułem większych trudności.


Awatar użytkownika
guciomir
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

Pojawiły się jakieś nowe przepaście na planszy, wróżki szczęścia itp. I nagle poruszanie się po górach stało się wyzwaniem, bo wyrzuciłeś przykładowo 6 i miałeś do wyboru albo ten taki most który cię może zabić albo się cofasz, potem powoli pniesz się do góry z powrotem i chwilę później baba z kotłem albo ponowny powrót w dół.

Jasne, potwory itp straszne nie są, ale poruszanie się po górach może być trudne, a przynajmniej takie było w naszej pierwszej grze.


Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Mogłeś też mieć po prostu pecha :) Zobaczymy po kilku następnych partiach, których Ci życzę jak najwięcej :)


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

Pojawiły się jakieś nowe przepaście na planszy, wróżki szczęścia itp. I nagle poruszanie się po górach stało się wyzwaniem, bo wyrzuciłeś przykładowo 6 i miałeś do wyboru albo ten taki most który cię może zabić albo się cofasz, potem powoli pniesz się do góry z powrotem i chwilę później baba z kotłem albo ponowny powrót w dół.

Jasne, potwory itp straszne nie są, ale poruszanie się po górach może być trudne, a przynajmniej takie było w naszej pierwszej grze.
Po części sie z Toba zgodze ale tylko po części. Rzeczywiście czasem (raz na kilka partii) tak sie moze w górach zdazyć gdy kość nam nie sprzyja. Wtedy zamiast podążać na przód często trzeba sie cofać bo albo most albo Górska przełęcz (gdzie niekiedy mozna utknąć na dłużej) albo jakaś karta, która w ropuche moze zamienić. I tak to czasami wygląda, ze idziemy w kierunku szczytu aby za chwile sie cofnąć o kilka obszarów. Czasami tak własnie jest i to zazwyczaj wtedy gdy najbardziej zalezy nam na szybkim dotarciu do Orlego Króla a nie na samym łazeniu po planszy gór. Ale w podziemiach tez niekiedy tak to wygląda, ze trzeba krążyć omijając obszary gdzie ciągnie sie 3 karty albo gdy plansza podziemi jest zawalona wrogami o wysokich współczynnikach i dojście do skarbca moze trwać kilka tur dłuzej niz sobie to załozylismy. W podziemiach mozna niezle oberwać na obszarach gdzie ciagnie sie 2-3 karty gdy akurat trafimy na silnych wrogów i dodatkowo takich mających jakies zabójcze zdolności. W górach z kolei wrogowie raczej nie straszni (chyba tylko 3 mocne Smoki są) za to jest spora szansa na zamiane w ropuche czego w podziemiach nie uświadczymy a co czasem bywa bardziej bolesne niz strata np. 2 zyc na raz. Ale przewaznie pójscie w góry oznacza obłowienie sie w bardzo dużą ilość klejnotów i innych ciekawych drobiazgów a rzadko kiedy kończy sie źle. Poza tym chodzenie po nich jest zdecydowanie atrakcyjniejsze niz po dość monotonnych podziemiach, w których nie da sie tak mocno wzbogacić.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
guciomir
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

Potrzebuję więcej gier, aby to wszystko na spokojnie ocenić. Pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne, karty są bardzo ciekawe, postacie również. Graliśmy w składzie Alchemik, Duszek, Wampiria i Walkiria. Alchemik rzucał zaklęcia z taką częstotliwością co Duszek i faktycznie był nie do zabicia, ale nie posiadał żadnych przedmiotów bo wszystko przetapiał na złoto. Duszek więc z tego porównania w naszej grze wyszedł zwycięsko, bo chociaż bardziej wrażliwy na ataki, to jednak miał kupę sprzętu. Walkiria i Wampirzyca toczyły dość spokojne gry, jedynie ja i moja Walkiria mieliśmy problemy z przebiciem się na szczyt gór. To w ogóle była ciekawa sytuacja bo od początku gry Walkiria i Alchemik poszli w Góry, licząc na to że się podpakują kilka punktów i wykończą bosa. Plansza się zasyfiła, o czym już wspominałem i koniec końców , boss nie został pokonany (alchemik próbował iść tam z 10 mocy ale przegrał). Grę wygrał Duszek, a zakończeniem które na niego czekało była Zagłada (duszek był sprytny bo poszedł do KW z koniczyną)


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

Góry nie prędko ci sie znudza, u nas regularnie podczas kazdej rozgrywki są odwiedzane. Często wyciagam do gry jedynie podstawke i góry a podziemia to nie zawsze. Bardzo dobre karty to główny atut gór. Plansze była az tak zasyfina odkrytymi kartami? Jest w talii gór kilka kart które niszcza inne odkryte karty (np. spadający głaz czy wulkan). Poza tym nie wiem czy zauwazyłes ale na niektórych obszarach na planszy gór gdzie losuje sie karte na koncu instrukcji tegoz obszaru jest napisane, ze po zakonczeniu tury odrzucasz wszystkie karty znajdujace sie na tym obszarze. Czasem mozna o tym zapomniec nie doczytując do konca i plansza sie zawala kartami, mi tez sie to zdarzało. Fajnym patentem jest tez obszar "Wodospad", mozna krązyc wokól niego i łapać zaklecia.
Co do postaci to Duszek jest niezły bo non stop praktycznie moze zaklecia rzucać ale i tak rządzi Wampirzyca i Alchemik. Taktyka gry Wampirzyca jest prosta - kręcic sie wokól innych Poszukiwaczy i zabierać im najciekawszych przyjaciół, beda kipieć ze złości :mrgreen: A Alchemik dopóki ma złoto to jest megamocny. Grałem Alchemikiem bez planszy gór i słabo sobie radził ale z górami gdzie mozna znaleźć mase klejnotów jest naprawde silny. Łotrzyca tez jest fajną postacią, koniecznie ją wypróbuj, zwłaszcza u Czarodziejki w Mieście i u Mistyka w wiosce :mrgreen:


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

guciomir pisze: Alchemik rzucał zaklęcia z taką częstotliwością co Duszek i faktycznie był nie do zabicia, ale nie posiadał żadnych przedmiotów bo wszystko przetapiał na złoto. Duszek więc z tego porównania w naszej grze wyszedł zwycięsko, bo chociaż bardziej wrażliwy na ataki, to jednak miał kupę sprzętu.
Ktoś mu kazał przetapiać? ;p Kwestia taktyki już, a nie Poszukiwacza :D


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Roland pisze:Ale w podziemiach tez niekiedy tak to wygląda, ze trzeba krążyć omijając obszary gdzie ciągnie sie 3 karty (...)
Chyba tylko jak się ma ostatni punkt życia ;) bo przecież więcej kart = więcej szans na ciekawe rzeczy. A nieważne ilu wrogów by się nie wyciągnęło, to ryzykuje się tylko jeden punkt życia :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Rogo pisze:
Roland pisze:Ale w podziemiach tez niekiedy tak to wygląda, ze trzeba krążyć omijając obszary gdzie ciągnie sie 3 karty (...)
Chyba tylko jak się ma ostatni punkt życia ;) bo przecież więcej kart = więcej szans na ciekawe rzeczy. A nieważne ilu wrogów by się nie wyciągnęło, to ryzykuje się tylko jeden punkt życia :P
Zależy, czy się gra na home zasade, że każdy Wróg zabiera swoje Życie, czy też, że wszyscy Wrogowie dzielą się 1 Życiem ;) Ja już nie raz ginąłem na ostatnim polu tuż przed LoDem, bo wyciągałem 3 Wrogów, którzy zabierali mi moje ostatnie 3 Życia ;)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

Rogo pisze:Roland napisał/a:
Ale w podziemiach tez niekiedy tak to wygląda, ze trzeba krążyć omijając obszary gdzie ciągnie sie 3 karty (...)
Chyba tylko jak się ma ostatni punkt życia ;) bo przecież więcej kart = więcej szans na ciekawe rzeczy. A nieważne ilu wrogów by się nie wyciągnęło, to ryzykuje się tylko jeden punkt życia :P
Akurat w podziemiach szansa na ciekawe rzeczy jest niewielka za to wyciagniecie przynajmniej jednego paskudnego wroga pośród tych trzech kart ciągnietych na obszarze jest niemal pewne ;-)


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Mad
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Banda Żądna Przygód
Czasy Dobrej Magii
Sklep u Alchemika 3D
Posty: 184
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 18:39
Lokalizacja: Chicago
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Mad »

zaraz zaraz to jak sie w koncu gra? jak wylosuje 3 karty i na kazdej bedzie jakis Wrog, i kazda walke przegram to trace 3 punkty Zycia a nie jedno, tak?


Żyję agresją, która przeradza się w wątpliwość.
(Konstruuję nowy dodatek do TMIM'a)
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Nie, prawidłowo traci się 1 Życie. To tylko Nemo stosuje masochistyczne "home zasady" :mrgreen:
Nemo pisze: Ja już nie raz ginąłem na ostatnim polu tuż przed LoDem, bo wyciągałem 3 Wrogów, którzy zabierali mi moje ostatnie 3 Życia ;)
I dopiero na ostatnim polu ginąłeś? :-P Wiesz, ostatnie 3 Życia brzmi jakoś dziwnie podobnie np. do "pierwsze 4 Życia" :D

[ Dodano: Sro Lut 02, 2011 7:42 pm ]
Ja jak dotąd z Górami grałem, co prawda, tylko 2 razy, ale nie wydaje mi się, by mogły być trudniejsze od Podziemi. W tej drugiej Krainie ledwie przekraczamy Wejście, a zaraz coś odgryza nam głowę i nie pozostaje nic innego, jak "przygotować się do taktycznego odwrotu" :D W Górach zaś jak dotąd zaobserwowałem chyba więcej Przedmiotów niż Wrogów... Choć nie znaczy to, że i tam po łbie nie można zebrać, jak się postara :-P
Ostatnio zmieniony środa 02 lut 2011, 21:20 przez Draugnimir, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ