Jaki kolejny dodatek???

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Roland [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Jaki kolejny dodatek???

Post autor: Roland »

Highlands juz prawie jest, jak myslicie co bedzie dalej? jaki nastepny dodatek? Czego oczekujecie? Prawdopodobnie czeka nas teraz jakis dodatek karciany. Lada dzien bedziemy zagrywac w Królowa Lodu i tak sobie pomyslałem, ze gdy wraz z tym dodatkiem dojdzie nam ponad 80 nowych kart przygód do podstawki to juz bedzie naprawde spory stos. Co za tym idzie niektóre karty nie beda sie juz pojawiac w grze tak czesto. Im grubszy stos tym dłuzej trzeba grac zeby go do spodu wyczyscic. Jesli kolejny dodatek bedzie w stylu Żniwiarza i Królowej Lodu to bedzie on jeszcze wiekszy. W zwiazku z tym ja oczekiwałbym teraz jakiegos dodatku karcianego, który zawierałby spora liczbe nowych Poszukiwaczy. Chyba tego najbardziej brakuje wzgledem starych edycji. Róznorodnośc bohaterów, w których mozna sie wcieli wg mnie sprawia, ze rozgrywka jest świeża przez dłuższy czas. Zyczyłbym sobie takiego dodatku własnie, na który składałaby sie duza liczba nowych i ciekawych kart Poszukiwaczy wraz z figurkami, kilka nowych Alternatywnych zakonczen i jakis nowy rodzaj kart, które wprowadzałyby jakies nowe elementy mechaniki urozmaicając rozgrywke. No chyba, ze po Highlands bedzie znowu planszowy dodatek albo zaskocza nas czyms zupełnie oryginalnym...


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Ajwer
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

FF games chyba obrało jednakową taktykę co do ilości poszukiwaczy w dodatkach, więc na sporą ich ilość bym nie liczył. Wychodzi na to,że kolejny dodatek będzie bez planszy...nie mam zielonego pojęcia co wymyślą...ale po nim nadejdzie chyba kolej na Miasto...?


Obrazek
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Może dorzucą jakieś karty nie tylko do Przygód, ale też do pozostałych stosów.
A co do tego Miasta - znowu wszyscy będą pisać, że czas na Miasto, wyjdzie jakiś Las czy jeszcze coś innego i znowu będziemy wielce zawiedzieni #-o


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Ajwer
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

a może nie las...a jakieś cmentarzysko? moim zdaniem jeden PRZYRODNICZY dodatek wystarczy.


Obrazek
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ajwer pisze:FF games chyba obrało jednakową taktykę co do ilości poszukiwaczy w dodatkach, więc na sporą ich ilość bym nie liczył.
Tak, 10 Poszukiwaczy na rok.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Ajwer pisze:a może nie las...a jakieś cmentarzysko? moim zdaniem jeden PRZYRODNICZY dodatek wystarczy.
Też bym wolał właśnie cmentarz jako podstawę nowej planszy. Po pierwsze pasuje to do 1 obszaru na każdą stronę mapy, a po drugie wydaje się być dużo ciekawsze niż jakiś las. I do tego bardziej nowatorskie.
Co do kolejnego dodatku, to może w końcu otrzymamy od dawna sugerowany dodatek karciany w którym szczególny nacisk położony ma być na ropuchy i mechanikę z nimi związaną.


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Mam tylko nadzieję, że nie będzie tak, że na końcu każdej planszy będzie boss którego trzeba pokonać bo to by było nudne. Ale na wielką inwencję twórczą ze strony FFG nie liczę.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Bludgeon pisze:Też bym wolał właśnie cmentarz jako podstawę nowej planszy. Po pierwsze pasuje to do 1 obszaru na każdą stronę mapy, a po drugie wydaje się być dużo ciekawsze niż jakiś las. I do tego bardziej nowatorskie.
Co do kolejnego dodatku, to może w końcu otrzymamy od dawna sugerowany dodatek karciany w którym szczególny nacisk położony ma być na ropuchy i mechanikę z nimi związaną.


Cmentarz zdecydowanie byłby bardziej klimatyczny niż Las.
Sugerowany dodatek karciany gdzie nacisk będzie kładziony na Ropuchy to chyba właśnie Królowa Lodu. Mamy tam arcy potężne zaklęcie Teodify zmieniające Poszukiwacza w Ropuchę (dwa egzemplarze) oraz wiele miejsc i nieznajomych którzy sprawią iż zwiększy się prawdopodobieństwo iż w grze Poszukiwacze będą kumkać ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
Roland [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

Kurcze taki Cmentarz to byłby swietny pomysł, mroczna plansza i pełno kościotrupów, duchów itp ścierwojadów hehe. To mogłoby byc coś ale pewnie nie powstanie skoro jak narazie dodatki planszowe sa powieleniem wczesniejszych edycji. Chodziaz tak własciwie to Las tez napewno bedzie ciekawy. Z pewnoscia bedzie las skoro był w 3 edycji, poza tym takie leśne ostępy idealnie pasuja do klimatu fantasy jaki mamy w TMiM. Oby tylko wymyslili jakis odmienny sposób rozplanowania obszarów na planszy tak aby wszystkie krainy nie były jak dotychczas liniową sciezka. Na pewno miasto pod tym wzgledem bedzie sie róznic jesli powstanie.
Kto wie co wymysla jeszcze panowie z FFG, nie jest powiedziane, ze na 4 naroznych dodatkach planszach sie zakonczy dopóki gra tak swietnie sie sprzedaje. Moze jak juz rogi sie zapełnia to powstana jeszcze jakies odrębne plansze krainy nie dołaczane do podstawki. Mozliwości jest cała masa. Jak dla mnie to moga wypuszczac kolejne dodatki co pół roku przez najblizsze 10 lat :grin:


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Więc co teraz?

Karciany dodatek z nowymi kartami Podziemi, Gór, Skarbów, Reliktów, Poszukiwaczy i Zaklęć? :twisted:


*Przygód już starczy. Co dodatek i tak kilka będzie dochodziło.


Obrazek
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Kufir pisze:*Przygód już starczy
:mrgreen:

Mogliby dać w następnym secie więcej żetonów złota. Szaleją z kartami ze złotem, a nie dają żetonów. Po wtóre marzą mi się karty kupców z wyjechanymi w kosmos cenami.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Ekwipunek generalnie jest dość skromny.
Kupujemy Topór, Zbroje, Tarcze, Hełm, kilka Mułów, butelkę z wodą i ... nie ma już co kupować. A to raptem wydatek jakiś 15 sztuk złota. Gdy gramy Poszukiwaczem, który ma zawsze dużo złota (Skrzat, Kupiec), faktycznie nie ma co z tym złotem robić. No ale jeśli już trafimy na taką Akademię czy Instruktora to GAME OVER :twisted:


Obrazek
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Kufir pisze:Karciany dodatek z nowymi kartami Podziemi, Gór, Skarbów, Reliktów, Poszukiwaczy i Zaklęć? :twisted:
Nemomon pisze:Mogliby dać w następnym secie więcej żetonów złota. Szaleją z kartami ze złotem, a nie dają żetonów. Po wtóre marzą mi się karty kupców z wyjechanymi w kosmos cenami.
Wątpię by cokolwiek z tego ukazało się. Podejrzewam, że raczej na pewno pojawią się nowe Karty Przygód "tematyczne" jak miało to miejsce w Królowej Lodu. Wątpię by ukazał się jakiś pack z kartami do istniejących dodatków jak Podziemia czy Góry, chyba że kolejny dodatek będzie tego wymagał (tak jak w Podziemiach było tylko kilka kart Przygoda niezbędnych dla rozgrywki).


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Takie zbieraniny kart były by tylko dla stałych graczy, kupujących wszystkie dodatki. Dlatego też powątpiewam w wydanie czegoś takiego. Jednak kart przygód jest już wystarczająca ilość i nie chciałbym aby pojawiało się ich znowu kilkadziesiąt.


Obrazek
Awatar użytkownika
Roland [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

Kufir pisze:Ekwipunek generalnie jest dość skromny.
Dokładnie, a na dodatek wszystkie te przedmioty sa niewiele warte, cenne sa jedynie na pocztaku rozgrywki kiedy Poszukiwacz jest słaby i nic jeszcze nie ma. Tylko muł jest zawsze wart kupna.
Kufir pisze:Jednak kart przygód jest już wystarczająca ilość i nie chciałbym aby pojawiało się ich znowu kilkadziesiąt.
Tez mysle, ze tych kart juz wystarczy, przynajmniej na dłuzszy czas. Za to swietnym pomysłem byłby dodatek z samymi nowymi Poszukiwaczami i ich figurkami. Pewnie kazdy by sie z takiego dodatku ucieszył bo troche mało Poszukiwaczy jest jak narazie. Oczywiście o ile nie byliby to wtórni i nieciekawi Poszukiwacze. Przydałoby sie jakies urozmaicenie w tym względzie a mozliwości jest tu bardzo wiele


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Mi się wydaje, że któryś z kolejnych dodatków może jednak przynieść nowe karty Ekwipunku. W starym MiM'ie w talii tej były, jak pamiętam, przedmioty pokroju Zbroi płytowej, Dwuręcznego miecza, Ciężkiej tarczy itp. Skoro sporo kart jest inspirowanych poprzednimi edycjami, to może i te Przedmioty doczekają się nowych wydań...? ;)


Awatar użytkownika
Roland [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

Nemomon pisze:Mogliby dać w następnym secie więcej żetonów złota. Szaleją z kartami ze złotem, a nie dają żetonów.
Moze ta ogromna ilość kart ze złotem jest przedsmakiem dodatku Miasto? Moze to własnie bedzie kolejny dodatek planszowy? Tam zdaje sie bedzie masa mozliwości na wykorzystanie złota i moze wraz z tym dodatkiem własnie dorzucą troche wiecej zetonów złota? bo jak tak dalej pójdzie to te 30 sztuk bedzie o wiele za mało :smile:


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Mimo wszystko i tak jestem przekonany, że pojawią się kolejne dodatki rozbudowujące talię Przygód. Co do ekwipunku, mam wrażenie, że na jego rozbudowę musimy poczekać do premiery Miasta, chyba że FFG zaskoczy nas jakimś dodatkiem handlowym, w co raczej wątpię.
Nie spodziewam się po kolejnych dodatkach żadnej rewolucji, jedynie remake tego co już było. O ile ciężko prorokować mi odnośnie dodatków karcianych, to planszowe obstawiałbym: Miasto, Las i/lub jakiś rozbudowujący krainę Wewnętrzną, po drodze pewnie ze 2 dwa dodatki karciane się ukarzą i sądzę, że na tym skończy się linia wydawnicza dodatków do Talismana.


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Kaktus+ pisze:Mimo wszystko i tak jestem przekonany, że pojawią się kolejne dodatki rozbudowujące talię Przygód. Co do ekwipunku, mam wrażenie, że na jego rozbudowę musimy poczekać do premiery Miasta, chyba że FFG zaskoczy nas jakimś dodatkiem handlowym, w co raczej wątpię.
Zgadzam się.
Kaktus+ pisze:Nie spodziewam się po kolejnych dodatkach żadnej rewolucji, jedynie remake tego co już było. O ile ciężko prorokować mi odnośnie dodatków karcianych, to planszowe obstawiałbym: Miasto, Las i/lub jakiś rozbudowujący krainę Wewnętrzną, po drodze pewnie ze 2 dwa dodatki karciane się ukarzą i sądzę, że na tym skończy się linia wydawnicza dodatków do Talismana.
No nie wiem, do Arkham Horror wychodzi tych dodatków cała kupa i końca nie widać, więc i Talisman mogą produkować tak długo jak długo ludzie będą to kupować.


Awatar użytkownika
verdugo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: sobota 26 wrz 2009, 14:30
Lokalizacja: Knw
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: verdugo »

Ja chciałbym w kolejnym dodatku , żeby dodali więcej żetonów złota :mrgreen: Ponadto jak ktoś już wyżej pisał fajnie by było gdyby zwiększyli talię ekwipunku. Brakuje mi tu różnorodności :mrgreen: Nowe karty przygód pewnie będą, ale wolałbym więcej kart podziemi i zaklęć ( bo na poszukiwaczy nie ma raczej szans) 8-[ No cóż.... zobaczymy


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Jak dodadzą złota to nowostworzone klejnoty stracą na rzeczy. O ile doczytałem, to nie można stracić klejnotu i jest on wart więcej niż jedna moneta. Tylko, że nie zawsze będzie jak go spieniężyć.


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Misiek pisze: nie można stracić klejnotu
Nie, stracić go jak najbardziej można, tak jak każdy inny normalny Przedmiot. ;)

Ja bym też był za tym, by dorzucono żetonów złota. Chyba, że ograniczenie zasobów monet miało w zamyśle zmusić graczy do częstszej interakcji (czyt. walki) między sobą, gdy już wszystkie sztuki złota zostaną między nich rozprowadzone...


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Kaktus+ pisze:ze 2 dwa dodatki karciane się ukarzą i sądzę, że na tym skończy się linia wydawnicza dodatków do Talismana.
Oj nie:

- Podstawka
- Reaper
- Dumgeon
- Frostmarch
- Highland
- #1 Karciany
- #1 duży (Las albo Miasto)
- #2 Karciany
- #2 duży (Miasto albo Las)
- #3 Karciany
- #3 Smocza Wieża albo inne zapchaj Wewnętrzną
- #4 Karciany
Draugnimir pisze:Chyba, że ograniczenie zasobów monet miało w zamyśle zmusić graczy do częstszej interakcji (czyt. walki) między sobą, gdy już wszystkie sztuki złota zostaną między nich rozprowadzone...
Ale to się nigdy nie stanie, bo póki co złoto ma marginalne znaczenie oraz nigdy się nie stanie, aby te znaczenie się powiększyło. Chyba, że faktycznie będą do zakupu jakieś karty około-Skarbowe za zaporową cenę. W innym przypadku 3 MZ do życia starcza spokojnie.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Nemomon pisze:- #3 Smocza Wieża albo inne zapchaj Wewnętrzną
Skąd ta pewność? To, że była w III edycji nie znaczy że będzie teraz, zwłaszcza że III edycja nie miała krainy wewnętrznej i od początku wieża była planowana.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Trzecia Edycja miała coś podobnego do Krainy Wewnętrznej. Może nie były to stricte obszary, ale było to 6 kart, które ciągnęło się w odpowiedniej kolejności:

- Portal of Power
- Magical Trap
- Pit Trap
- Dragon King
- Crown of Command.

Pewności oczywiście nie mam, hipotetyczna wieża może pojawić się dopiero za 3 lata, ale prawdopodobieństwo jakieś istnieje.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
ODPOWIEDZ