Witamy na forum! Zapraszamy na grę multiplayer w Talisman Digital Edition już teraz!
(Więcej informacji tutaj)

Jaki kolejny dodatek???

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o TMiM niedotyczące Twórczości graczy, Zasad itp.
Awatar użytkownika
Little Nemo
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
#Pojedyncze karty
Akumajou Dracula Exp. Set
Alicization Exp. Set
Krampus Exp. Set
Poszukiwacze Mephisto
Przedpola Piekieł

Post autor: Little Nemo » czwartek 30 cze 2011, 12:40

HunteR pisze:Smoki, jeśli się pojawią będą właśnie małym, bezplanszowym dodatkiem
A wyszło, że Smoki otrzymały nie jedną, tylko 2 plansze! :mrgreen:

Our motto, DON'T WAKE UP
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbaal
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz

Post autor: Arbaal » czwartek 30 cze 2011, 12:41

Właśnie pamiętam tego wikinga z MM i bardzo lubiłem tę postać :) Jeszcze kojarzę że tam był też Demon i Demon Zła oraz Książę De'belial(nie wiem czy dobrze napisałem) Też jedne z moich ulubionych postaci :)
Z ciekawości wszedłem na talismanisland i zauważyłem, że słabo było z tą kosmiczną otchłanią... druga edycja anglojęzyczna i u nas w Polsce.
Straciłem nadzieję no ale zobaczymy :D ffg jednak lubi zaskakiwać tak jak teraz to zrobili z planszą do smoków i żetonami :D

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Little Nemo
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
#Pojedyncze karty
Alicization Exp. Set
Krampus Exp. Set
Poszukiwacze Mephisto
Przedpola Piekieł

Post autor: Little Nemo » czwartek 30 cze 2011, 12:48

Arbaal pisze: Demon
Był, w sumie ciekawa grafika, acz nie przypominam sobie, ażebym wiele razy nim grał.
Arbaal pisze:Demon Zła
Także był i to dosyć potężny. Przedruk MiMowego Demona Zła z Jaskini.
Arbaal pisze:Książę De'belial
Książę de Belial. Ciekawa Postać, zwłaszcza, że miał wbudowanego Alchemika. Postać ta występuje również w kilku innych grach Sfery.
Arbaal pisze:wikinga z MM
W pewnym sensie jest to odwrócona wersja Wojownika z Zaświatów z MiMa. Także lubiłem nim często grywać.

Our motto, DON'T WAKE UP
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobrowy
Niziołek
Niziołek
Niziołek

Post autor: Bobrowy » czwartek 30 cze 2011, 12:52

Aczkolwiek tak myślę że jeśli Pani Jeziora skupiała się raczej na postaciach magicznych, to może teraz będzie coś nastawionego na siłę? Tak tylko zgaduję bo Pani Jeziora nie mam, a w tych pozostałych prawdę mówiąc nie pamiętam już czy się na konkretnej cesze nie skupiały.
Nie widzę tego skupienia na magii w tym dodatku. Jest 8 wrogów na Moc i 8 na Siłę.
Ostatnio zmieniony czwartek 30 cze 2011, 12:53 przez Bobrowy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Post autor: Draugnimir » czwartek 30 cze 2011, 12:52

Chodziło o Poszukiwaczy chyba ;)

Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja

Post autor: HunteR » czwartek 30 cze 2011, 13:04

A wyszło, że Smoki otrzymały nie jedną, tylko 2 plansze! :mrgreen:
Dwie? Ja widziałem tylko tą co ma być zamiast wewnętrznej krainy, a może coś pochrzaniłem :-s

[tu był obrazek, ale zepsuli forum]

Awatar użytkownika
Little Nemo
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
#Pojedyncze karty
Alicization Exp. Set
Krampus Exp. Set
Poszukiwacze Mephisto
Przedpola Piekieł

Post autor: Little Nemo » czwartek 30 cze 2011, 13:09

Plansza jest dwustronna.

EDIT:

and a new dual-sided Inner Region that leads to an epic confrontation with the Dragon King,
Ostatnio zmieniony czwartek 30 cze 2011, 13:10 przez Little Nemo, łącznie zmieniany 1 raz.

Our motto, DON'T WAKE UP
Obrazek

Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Post autor: Draugnimir » czwartek 30 cze 2011, 13:09

Rzecz w tym, że ta plansza (nakładka na Krainę Wewnętrzną) jest dwustronna ;)

EDIT: Spóźniłem się. No tak, zawsze czujny Nemo :-P

[ Komentarz dodany przez: Nemomon: Czw Cze 30, 2011 1:15 pm ]
:P

Awatar użytkownika
Battonsson
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Post autor: Battonsson » czwartek 30 cze 2011, 13:23

Nemomon pisze:WKO raczej nie będzie, bo cała reszta świata, prócz Polski, nienawidzi ten dodatek. Zresztą mają też zasadnicze powody, ale to inna sprawa... :-"
Zasadnicze powody? Możesz rozwinąć, jeżeli to nie tajemnica państwowa :)

Awatar użytkownika
Bobrowy
Niziołek
Niziołek
Niziołek

Post autor: Bobrowy » czwartek 30 cze 2011, 13:24

Dobra to ja teraz przedstawię twórcza dedukcje w sprawie nowego dodatku. :) Moją główną poszlaką jest "Królowa Lodu". Mamy zatem już lodowa krainę, wiec czas na?? Na PUSTYNIE!! :mrgreen: Pustynie mamy np. w konkurencyjnym Runebondzie dodatek "Piaski Al Khalim". Powiecie "Nie ma rogu do umieszczenia pustyni!!" Odpowiem; owszem nie ma rogu ale jest Środkowa Kraina. Można na nią zrobić nakładkę i całkowicie upustynnić. :P Po nakładkach ze "Smoków" nie wydaje się to nieprawdopodobne, prawda?? ;) Oczywiście spokojnie może być wydana też lajtowa wersja Pustyni jako dodatek karciany o jakimś niezwykle wymyślnym tytule np "Król Piasków" :D

I jeszcze jedna kwestia. Czemu dodatków narożnych miało by być tylko 4 sztuki jak zakładają wszyscy na forum. Tak naprawdę jeśli to sie będzie opłacało wydawca może wydać ich więcej, fundując graczom dylemat, które 4 akurat dołożyć do planszy. :P

Awatar użytkownika
Rogo
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków

Post autor: Rogo » czwartek 30 cze 2011, 13:34

Na Pustynną nakładkę zamiast Środkowej Krainy bym nie liczył, bo sporo kart Przygód dotyczy "tej Krainy", tj. tej, w której została wyciągnięta. Wyeliminowanie kart Przygód ze Środkowej Krainy ograniczyłaby te karty i tyle na ten temat ;)
Bobrowy pisze:I jeszcze jedna kwestia. Czemu dodatków narożnych miało by być tylko 4 sztuki jak zakładają wszyscy na forum. Tak naprawdę jeśli to sie będzie opłacało wydawca może wydać ich więcej, fundując graczom dylemat, które 4 akurat dołożyć do planszy. :P
To ostatnia rzecz, której bym się spodziewał.

Czas umierać.

Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Post autor: Draugnimir » czwartek 30 cze 2011, 13:39

Bobrowy pisze: nie ma rogu ale jest Środkowa Kraina. Można na nią zrobić nakładkę i całkowicie upustynnić.
Nie da rady. Wiele obszarów Krainy Środkowej jest powiązanych z innymi elementami gry, np. Zamek z Księciem i Księżniczką, Przeklęta Polana z jednym z zadań Czarownika itd. Natomiast Kraina Wewnętrzna podobnych połączeń zasadniczo nie ma (nie licząc może Łopaty, dajmy na to) - nie jest zresztą powiedziane, że owa nakładka z najnowszego rozszerzenia pozbawi nas Kopalni, Krypty itd. Mnie poszczególne jej fragmenty, którym miałem okazję się przyjrzeć, wydały się dość podobne do pierwowzoru. Kto wie, czy ta nowa plansza nie będzie w zasadzie tym samym, wzbogaconym jedynie graficznie (i mechanicznie) o smoczy pierwiastek ;)

Awatar użytkownika
Bobrowy
Niziołek
Niziołek
Niziołek

Post autor: Bobrowy » czwartek 30 cze 2011, 13:42

Rogo pisze:Na Pustynną nakładkę zamiast Środkowej Krainy bym nie liczył, bo sporo kart Przygód dotyczy "tej Krainy", tj. tej, w której została wyciągnięta. Wyeliminowanie kart Przygód ze Środkowej Krainy ograniczyłaby te karty i tyle na ten temat ;)
Niekoniecznie, to co niezbędne pozostało by na nowej planszy być może w innym układzie :) i właśnie mi przyszło do głowy, że mogla by to być nakładka na Środkową i Wewnętrzną krainę!

Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja

Post autor: HunteR » czwartek 30 cze 2011, 13:46

Nikt nie mówi że muszą być tylko narożnikowe plansze. Jeśli po zapełnieniu ostatniego rogu (a to nas czeka prawdopodobnie za jakieś 4 dodatki czyli chyba 2 lata) gra wciąż będzie bardzo popularna to nic nie stoi na przeszkodzie żeby serwować niewielkie plansze choćby na takiej zasadzie:

Obrazek

[tak wiem, ślicznie maluję :P ]

Mogą też być różne nakładki modyfikujące już istniejące plansze (jak dodatek ze Smokami).
Plansza jest dwustronna.
Chyba że tak :wink: Można gdzieś zobaczyć alternatywną stronę planszy?

Awatar użytkownika
Little Nemo
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
#Pojedyncze karty
Alicization Exp. Set
Krampus Exp. Set
Poszukiwacze Mephisto
Przedpola Piekieł

Post autor: Little Nemo » czwartek 30 cze 2011, 14:05

HunteR pisze:Można gdzieś zobaczyć alternatywną stronę planszy?
Nie. Póki co. W zasadzie, to o niej nic nie wiadomo, prócz tego, że jest.
Battonsson pisze:Zasadnicze powody? Możesz rozwinąć, jeżeli to nie tajemnica państwowa :)
Powody, to takie, iż Timescape zasadniczo to jest świat Warhammera 40K. Goodenough już kiedyś wspomniał, iż WH w TMiMie się nie pojawi. Drugim powodem jest to, iż skoro jest to "czterdziestka", to jest to SF które mocno się gryzie z Fantasy. Generalnie nie jest to zbyt lubiana mieszanka. A trzecim, iż graficznie TS generalnie nie powala wcale...

Polacy lubią WKO, ponieważ jest to dosyć szybka i bardzo przyjemna plansza. Można tam bardzo dużo zyskać (lub też o wiele częściej zginąć) oraz jej poziom trudności jest dosyć wysoki. W końcu szata graficzna WKO jest zajebista. Zaryzykowałbym, iż w Polsce ten dodatek głównie z tego powodu jest bardzo lubiany - z powodu iż te karty chce się trzymać w ręku i je oglądać.

Our motto, DON'T WAKE UP
Obrazek

Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Post autor: Draugnimir » czwartek 30 cze 2011, 14:09

HunteR pisze: Jeśli po zapełnieniu ostatniego rogu (a to nas czeka prawdopodobnie za jakieś 4 dodatki czyli chyba 2 lata) gra wciąż będzie bardzo popularna to nic nie stoi na przeszkodzie żeby serwować niewielkie plansze choćby na takiej zasadzie:
Zasadniczo jest to prawdopodobne, aczkolwiek pojęcia nie mam, jak twór o takim kształcie miałby być składany :-P
Możliwe też, że pojawią się jednak plansze zupełnie odrębne, klasycznego, prostokątnego kształtu. Przy odpowiedniej konwencji fabularnej - np. jakieś niebiosa, piekło, otchłań (niekoniecznie Kosmiczna :) ) czy zaświaty - byłoby to do uzasadnienia.

[ Komentarz dodany przez: Nemomon: Czw Cze 30, 2011 2:11 pm ]
Pustynia xD ;) //Nemo

Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja

Post autor: HunteR » czwartek 30 cze 2011, 14:21

Drugim powodem jest to, iż skoro jest to "czterdziestka", to jest to SF które mocno się gryzie z Fantasy.
Fantasy to nie tylko magia i miecze, Final Fantasy to też fantasy a jest tam broń palna, maszyny, telefony komórkowe :-" Dla mnie WH40k jest tak samo fantasy jak i Gwiezdne Wojny.

Niektórym nie pasuje WKO bo sobie wyobrażają to chyba że elfy budują rakietę z drzewa i lecą w kosmos a to przecież nie tak :P Po prostu bohaterowie zostają porwani, bądź przeniesieni z własnej woli w przyszłość.

Chociaż latanie po kosmosie w przyszłości zamiast łażenie po ziemi w tej samej przyszłości faktycznie może nie pasować. Taka duża nakładka na planszę główną która zmienia obecne realia na wersję przyszłościową byłaby ciekawa. W dużej mierze te same obszary ale wszędzie ruiny, pustkowia itd, fabularnie można by to uzasadnić że poprzedni posiadacz korony doprowadził świat do zagłady i teraz bohaterowie próbują to odwrócić (takie tam moje bajdurzenie :P ).
Zasadniczo jest to prawdopodobne, aczkolwiek pojęcia nie mam, jak twór o takim kształcie miałby być składany :-P
Zerknij jeszcze raz na fotkę w moim poprzednim poście, pomalowany na czarno fragment to właśnie plansza xP Ze cztery by takie można zrobić choć oczywiście potrzeba by ogromnego stołu żeby się ze wszystkim zmieścić :P

Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Post autor: Draugnimir » czwartek 30 cze 2011, 14:39

HunteR pisze: Zerknij jeszcze raz na fotkę w moim poprzednim poście, pomalowany na czarno fragment to właśnie plansza xP Ze cztery by takie można zrobić choć oczywiście potrzeba by ogromnego stołu żeby się ze wszystkim zmieścić :-P
O tym właśnie mówiłem :) Zrobić by oczywiście takie można - mam wręcz szczerą nadzieję, że twórcy wykorzystają każdy skrawek przestrzeni, by przedłużyć żywot Talismana 4th Revised - tylko, jak już mówiłem, nie wyobrażam sobie za bardzo składania takiej planszy w kształcie U-Boota :-P (choć FFG przy wsparciu chińskiej myśli technicznej na pewno by sobie z takim problemem poradziło :D )

Awatar użytkownika
Rogo
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków

Post autor: Rogo » czwartek 30 cze 2011, 15:06

HunteR pisze:Fantasy to nie tylko magia i miecze, Final Fantasy to też fantasy a jest tam broń palna, maszyny, telefony komórkowe Dla mnie WH40k jest tak samo fantasy jak i Gwiezdne Wojny.
Ale to są zupełnie inne style fantasy, które po połączeniu nijak mają się do siebie. Talisman to takie klasyczne fantasy - właśnie magia i miecze, technologia jak ze średniowiecza okraszona magią. I tu po prostu terminator z karabinem plazmowym nie pasuje.

Final Fantasy, to już od początku połączenie tych styli. Nie armie w wypolerowanych zbrojach rycerzy podbijających zamki, tylko od początku mamy technologię, a moce i miecze są dodane w umiejętny sposób.

I o umiejętny sposób chodzi: w Talismanie będącym klasycznym fantasy nie da się dorzucić dalekiej przyszłości, żeby to się nie gryzło. Średniowiecze, średniowiecze, średniowiecze, przez 10 dodatków średniowiecze, a tu ni stąd ni z owąd lasery i podróże przez kosmos... WKO ma świetną mechanikę, ale stylistycznie się gryzie i to bardzo.

Awatar użytkownika
Arbaal
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz

Post autor: Arbaal » czwartek 30 cze 2011, 15:56

Obejrzycie sobie film Outlander :D Fantasy rodem z średniowiecza można połączyć tak żeby współgrało z sf. Od czego ma się wyobraźnie :D

ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ