Materiały dodatkowe, Alternatywne Zakończenia do ściągnięcia

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Materiały dodatkowe, Alternatywne Zakończenia do ściągnięcia

Post autor: Mały Nemo »

No, tak jak obiecałem wczoraj w temacie z Instrukcją do KL, dzisiaj ze stroniy Galakty można już ściągnąć oficjalne polskie tłumaczenie dwóch kart Alternatywnych Zakończeń - Korona Władzy oraz Taniec Śmierci. Znajdują się one tutaj.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

To te zakończenia nie pojawią się w grze , tylko trzeba je sobie dodrukować ? :-s


Obrazek
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Kufir pisze:To te zakończenia nie pojawią się w grze , tylko trzeba je sobie dodrukować ?
Jezu... Kufir czasem mnie załamujesz pytaniami...
Tak Taka jest idea materiałów promo online, czy to będzie Talisman, Arkham Horror, czy Runeboud czy Dungeoneer


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Więc skoro są to materiały udostępniane drogą internetową (niemal jak dodatki autorskie), to czy w grę wchodzą sugestie poprawek? Bo ja tam jeden zbędny przecinek widzę... :-P

Poza tym, tłumaczenie jest nieścisłe. W wersji anglojęzycznej jak byk stoi "he must cast one Command Spell at the start of each of his turns", natomiast polskiej zapis ten, być może kluczowy dla zrozumienia mechaniki przez nowicjusza, gdzieś wcięło. Zresztą, podobną rzecz zaobserwowałem w instrukcji (tu nie mogę się podeprzeć oryginałem, bo takowego na oczy nie widziałem, lecz nie wątpię, że owa wzmianka o turach również w nim się pojawiła - tekst polskiej karty wygląda bowiem jak żywcem z instrukcji właśnie wyrwany)... Nie dziwota potem, że się na forum w "Kwestii zasad" pytania o wyjaśnienie zasady rzucania Rozkazu pojawiają... :-P
Drobne zastrzeżenia również do "Tańca Śmierci" bym miał. Choć tu już braku zapisu o timingu się nie przyczepię, bo takowego i na karcie oryginalnej nie było, to jednak pojawia się inna bolączka. Otóż, w lokalizacji użyto sformułowania "musi wysyłać Ponurego Żniwiarza na innych Poszukiwaczy", podczas gdy w oryginale jest "he must send the Grim Reaper to visit any character in any Region". Z wersji angielskiej wyraźnie wynika że Żniwiarza trzeba wysłać raz (aspekt dokonany), a do tego jeszcze na dowolnego jednego Poszukiwacza. Tymczasem tłumaczenie można by rozumieć tak, że Poszukiwacz na obszarze Korony Władzy może sobie tego Żniwiarza posyłać tyle razy, ile mu się tylko podoba, nawet jeśli bezsensownie by to brzmiało. Brak zapisu, że raz w ciągu tury taką akcję wykonać można, jakoś można przeboleć i wywnioskować, choć też powinien się w miarę możliwości pojawić... Mam nadzieję, że nie ma nic zdrożnego w delikatnym uzupełnaniu od siebie oryginalnego tłumaczonego tekstu...? ;)

Więc co Panowie by powiedzieli na takie sugestie poprawek? :-P


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Więc co Panowie by powiedzieli na takie sugestie poprawek?
Hmm najprostszym rozwiązaniem by było, wprowadzenie poprawek we własnym autorskim zakresie i zamieszczenie ich na stronie, np MagiaiMiecz.eu

Czemu?
Ponieważ oficjalna wersja już sie pojawiła i raczej chyba poprawki nie wchodzą w gre skoro już inni też ją zassali.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Draugnimir pisze:Poza tym, tłumaczenie jest nieścisłe. W wersji anglojęzycznej jak byk stoi "he must cast one Command Spell at the start of each of his turns", natomiast polskiej zapis ten, być może kluczowy dla zrozumienia mechaniki przez nowicjusza, gdzieś wcięło. Zresztą, podobną rzecz zaobserwowałem w instrukcji (tu nie mogę się podeprzeć oryginałem, bo takowego na oczy nie widziałem, lecz nie wątpię, że owa wzmianka o turach również w nim się pojawiła - tekst polskiej karty wygląda bowiem jak żywcem z instrukcji właśnie wyrwany)... Nie dziwota potem, że się na forum w "Kwestii zasad" pytania o wyjaśnienie zasady rzucania Rozkazu pojawiają... :-P
Nie widzę takiej potrzeby. Będąc samotnie na Koronie Władzy Poszukiwacz i tak nie może zrobić nic innego, czy więc rzuca Zaklęcie Rozkazu na początku swej tury, czy na jej końcu, to to nie ma znaczenia.
Draugnimir pisze:Drobne zastrzeżenia również do "Tańca Śmierci" bym miał. Choć tu już braku zapisu o timingu się nie przyczepię, bo takowego i na karcie oryginalnej nie było, to jednak pojawia się inna bolączka. Otóż, w lokalizacji użyto sformułowania "musi wysyłać Ponurego Żniwiarza na innych Poszukiwaczy", podczas gdy w oryginale jest "he must send the Grim Reaper to visit any character in any Region". Z wersji angielskiej wyraźnie wynika że Żniwiarza trzeba wysłać raz (aspekt dokonany), a do tego jeszcze na dowolnego jednego Poszukiwacza. Tymczasem tłumaczenie można by rozumieć tak, że Poszukiwacz na obszarze Korony Władzy może sobie tego Żniwiarza posyłać tyle razy, ile mu się tylko podoba, nawet jeśli bezsensownie by to brzmiało. Brak zapisu, że raz w ciągu tury taką akcję wykonać można, jakoś można przeboleć i wywnioskować, choć też powinien się w miarę możliwości pojawić... Mam nadzieję, że nie ma nic zdrożnego w delikatnym uzupełnaniu od siebie oryginalnego tłumaczonego tekstu...? ;)
Tutaj na siłę także nie potrzeba żadnych regulacji, jako, że z instrukcji do Żniwiarza możemy się dowiedzieć, że Żniwiarz może odwiedzić tylko jednego Poszukiwacza naraz w jednej turze. Skoro na karcie Alternatywnego Zakończenia nie jest napisane inaczej, że trzeba z nim postępować, to oznacza, że trzeba z nim postępować wedle normalnych zasad.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

No niby wszystko racja... a jednak jakoś bardziej elegancko by było. ;)
No nic, zastanowię się zatem może nad stworzeniem autorskich wersji poprawionych... :)

A to, że wszyscy zassali, nie znaczy, że zdążyli już wydrukować. :-P


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Valdi pisze:
Kufir pisze:To te zakończenia nie pojawią się w grze , tylko trzeba je sobie dodrukować ?
Jezu... Kufir czasem mnie załamujesz pytaniami...
Tak Taka jest idea materiałów promo online, czy to będzie Talisman, Arkham Horror, czy Runeboud czy Dungeoneer

Pytam bo nie wiem czy śledzisz ten temat, kiedyś była mowa o tym iż te zakończenia będą dorzucane już wydrukowane do gry gratis. Taki ukłon od Galakty.


Obrazek
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

A możesz podać mi źródło tych informacji?


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
maxus32
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 07 cze 2009, 13:25
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Płeć:
Wiek: 52

Karty Alternatywnego Zakończenia

Post autor: maxus32 »

I tu Kufir zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości !. Jestem za tym by taki dodruk tych kart miał miejsce !. Może nie teraz bo to za późno, ale choc w momencie wydania dużego dodatku jakim jest The Highland !. To jest dobry pomysł dla Galakty na dodatkową promocję serii MiM Talisman w naszym kraju.

Dodruk kart ! . Ja jestem ZA !


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

I ja popieram by taki dodruk pojawił sie w przyszłosci jesli to mozliwe. Powtórze to co napisałem w temacie Danse Macabre Ending:

"Mimo wszystko szkoda ze Danse Macabre sie nie pojawi w typowej papierowej wersji, moim zdaniem pomysł z tym zakonczeniem jest bardzo ciekawy i nie rozumiem co stoi na przeszkodzie wydawcy aby zrobic te karte i dorzucic do któregos dodatku? Fakt, ze mozna sobie ja wydrukowac, jednak profesjonalnie zrobiony oryginał to zawsze oryginał"

[ Dodano: Sob Maj 15, 2010 1:35 pm ]
I juz nawet nie mówie tu o Galakcie ale dziwie sie, ze FFG tego nie zrobiło w dodatku Highlands.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

To jest reklama serwisu. Jak wydadzą w papierze, to nikt nie będzie zaglądał na stronkę w poszukiwaniu nowości.


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

No dobra, ale nie zmienia to faktu, ze w któryms tam z kolei dodatku mogliby dołaczyc te karty i mam nadzieje, ze tak bedzie. Sporo czasu juz mineło od kiedy pojawiły sie w serwisie wiec reklame z ich tytułu juz mieli, kto chciał to sciagnał. Ani w drukarni ani w domowych warunkach nie uda sie wydrukowac tego tak aby wygladało jak oryginał.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Po wtóre, jeżeli będzie dodawane do jakiejś gry, to wtedy to nie będą materiały dodatkowe, bowiem za nie płacisz. Jeżeli jednak masz wybór, czy chcesz ściągnąć i wydrukować, czy nie, to wtedy masz do czynienia z materiałami dodatkowymi.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
maxus32
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 07 cze 2009, 13:25
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Płeć:
Wiek: 52

"Papier, faktura itp"

Post autor: maxus32 »

Zwał to jak zwał. Chodzi o fakt druku tych kart na oryginalnym papierze o takiej a nie innej fakturze. Myślę, że to ma znaczenie nie tylko dla mnie. Jestem nawet w stanie zapłacic by te karty były wydrukowane przez drukarnie w której drukowana jest gra. To naprawdę dla mnie istotne. Taki ze mnie "pedancik" ;-)


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Rozumiem, ze to materiały dodatkowe, jednak uwazam (i jak widze nie tylko ja), ze Taniec Śmierci jest naprawde dobrym pomysłem i na tyle ciekawym, ze powinien znalezc sie w grze oficjalnie obok innych kart. O ile zakonczenie Korona Władzy nie jest zadnym nowum, bo nic nie wnosi do gry, to Taniec Smierci zasługuje na to zeby go w grze oryginalnie zamiescic.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
maxus32
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 07 cze 2009, 13:25
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Płeć:
Wiek: 52

Oryginalny dodruk.....jakże oryginalnych kart ;-)

Post autor: maxus32 »

TANIEC ŚMIERCI i KORONA WŁADZY w oryginalnym dodruku !!!!!!!
...i już !


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

maxus32 pisze:TANIEC ŚMIERCI i KORONA WŁADZY w oryginalnym dodruku !!!!!!!
...i już !
Piszcie to do FFG.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Pewnie, ze nie mozna tu miec pretensji do Galakty, wrecz przeciwnie, nalezy sie cieszyc, ze na swej stronie Galakta zamiesciła przetłumaczone karty do wydrukowania. To FFG opublikowało je w takiej a nie innej formie. Mam tylko nadzieje, ze FFG te materiały dodatkowe w najblizszej przyszłosci wypusci w któryms z dodatków jako normalne karty Alternatywnych zakonczeń i bedziemy sie wszyscy mogli cieszyc z posiadania ich w oryginalnej wersji, której to własnoreczny druk nigdy nie dorówna. Narazie pozostaje sie cieszyc tym co jest, lepsze to niz nic


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
ODPOWIEDZ