Danse Macabre Ending

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Roland [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Danse Macabre Ending

Post autor: Roland »

Czy ktos z Was mógłby mi podac dokładne tłumaczenie tej karty alternatywnego zakonczenia gry? Jak narazie mozna ja jedynie sciagnac ze strony FFG i wydrukowc samemu, moze ktoś orientuje sie czy jest szansa, ze w którymś z nadchodzacych dodatków FFG umieści te karte?


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

* Za każdym razem, gdy Poszukiwacz rzuca kością za Ponurego Żniwiarza, musi odjąc 1 oczko od wyniku (minimum 1).

Poszukiwacz, który jest jedynym śmiałkiem przebywającym na obszarze Korony Władzy, musi wysyłać Ponurego Żniwiarza, na innych Poszukiwaczy.

Jeśli w momencie, w którym Poszukiwacz trafia na obszar Korony Władzy, przebywa tam już jakiś inny Poszukiwacz, obaj śmiałkowie muszą się spotkać. Jeśli na obszarze Korony Władzy znajduje się dwóch (lub więcej) Poszukiwaczy, na początku swej tury muszą zaatakować innego Poszukiwacza (ich tury składają się wyłącznie ze spotykania siebie nawzajem), zamiast wysyłać Ponurego Żniwiarza na innego Poszukiwacza, znajdującego się w dowolnej Krainie.
Alternatywne Zakończenie nie pojawi się najprawdopodobniej nigdy w innej formie niźli jest teraz, czyli elektronicznej.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Roland [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Wielkie dzieki!
Mniej wiecej potrafiłem przetłumaczyc te karte ale chciałem miec pewność.

I odrazu pytanko zwiazane z tym zdaniem:
Nemomon pisze:Poszukiwacz, który jest jedynym śmiałkiem przebywającym na obszarze Korony Władzy, musi wysyłać Ponurego Żniwiarza, na innych Poszukiwaczy.
Jak to rozumiec? Wysyła Żniwiarza bez rzucania kościa, poprostu stawiajac jego figurke na obszarze wybranego Poszukiwacza? Czy normalnie rzuca kościa za ruch Żniwiarza?

[ Dodano: Sro Kwi 14, 2010 8:45 pm ]
Nemomon pisze:Alternatywne Zakończenie nie pojawi się najprawdopodobniej nigdy w innej formie niźli jest teraz, czyli elektronicznej.
Czy to znaczy, ze nie bedzie juz takze innych alternatywnych zakonczen w kolejnych dodatkach do Talismana? Na tych z Frostmarch sie skonczy?


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Roland pisze:Jak to rozumiec? Wysyła Żniwiarza bez rzucania kościa, poprostu stawiajac jego figurke na obszarze wybranego Poszukiwacza? Czy normalnie rzuca kościa za ruch Żniwiarza?
Dokładnie tak. Gracz stawia jego figurkę na obszarze, następnie Poszukiwacz rzuca kością tak, jakby normalnie Żniwiarz go spotkał.
Czy to znaczy, ze nie bedzie juz takze innych alternatywnych zakonczen w kolejnych dodatkach do Talismana? Na tych z Frostmarch sie skonczy?
Źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o to, że Danse Macabre na pewno nie doczeka się swej papierowej wersji, chyba, że wydrukowanej przez Ciebie, czy innych graczy. Jestem pewien, że przyszłość pokaże nam nowe Alternatywne Zakończenia.

[ Dodano: Sro Kwi 14, 2010 9:00 pm ]
Zapomniałem wspomnieć, że wedle półoficjalnych reguł &c (nie będę wnikał w szczegóły) Gracz na Koronie Władzy nie może nasłać Żniwiarza na Poszukiwacza znajdującego się w Wewnętrznej Krainie.

[ Dodano: Sro Kwi 14, 2010 9:21 pm ]
Później, jak już nie będzie potrzebny, temat zostanie scalony z http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=2599


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Roland [Autor tematu]
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Nemomon pisze:Źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o to, że Danse Macabre na pewno nie doczeka się swej papierowej wersji, chyba, że wydrukowanej przez Ciebie, czy innych graczy. Jestem pewien, że przyszłość pokaże nam nowe Alternatywne Zakończenia.
No mam nadzieje ze w przyszłosci beda pojawiac sie kolejne nowe karty alternatywnych zakonczen wraz z nowymi dodatkami, urozmaica to gre. W nadchodzacym dodatku Highlands chyba jednak ich nie bedzie z tego co wyczytałem na stronie FFG, pewnie beda pojawiac sie wraz z dodatkami karcianymi jak Frostmarch. Mimo wszystko szkoda ze Danse Macabre sie nie pojawi w typowej papierowej wersji, moim zdaniem pomysł z tym zakonczeniem jest bardzo ciekawy i nie rozumiem co stoi na przeszkodzie wydawcy aby zrobic te karte i dorzucic do któregos dodatku? Fakt, ze mozna sobie ja wydrukowac, jednak profesjonalnie zrobiony oryginał to zawsze oryginał


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
ODPOWIEDZ