Podłoże przy grafikach poszukiwaczy

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ

Co sądzisz o tym samym podłożu w grafikach postaci?

Czas głosowania minął czwartek 29 kwie 2010, 11:33

Nie zwracam na to uwagi
6
43%
Podoba mi się - to jakby nie było standaryzacja
1
7%
Jest irytujące
3
21%
Nie dość że wnerwia to mam wrażenie że spada jakość kolejnych dodatków
4
29%
 
Liczba głosów: 14

Freeasy [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 wrz 2009, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Podłoże przy grafikach poszukiwaczy

Post autor: Freeasy »

Jak już większość pewnie zauważyła w dodatku Podziemia i póki co nowym dodatku Góry, wszystkie postaci mają to samo podłoże w grafie. Jest to co najmniej irytujące przynajmniej dla mnie. A co Wy o tym myślicie?


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Jakość podłoża spada w kolejnych dodatkach? Czy wiążesz to z grafikami Poszukiwaczy.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Podstawka jest autorstwa Black Industries, więc dlatego Poszukiwacze mieli inne podłoże. Black Industries także prawie wydało Death and Glory, jednak w końcu przerzucili się na wydawanie jedyni książek, więc D&G zostało anulowane. Gdy FFG przejęło schedę po BI, nie zapomnieli również i o D&G. Nie wydali oni go jednak tak, jak chciało to zrobić BI, po prostu podzielili ten dodatek na części i we Frostmarch pojawiły się ostatnie karty, które były planowane do D&G.

[ Dodano: Czw Kwi 08, 2010 11:41 am ]
A głosowałem na niezwracanie uwagi, bo by być szczerym, to nawet mi się nigdy po oczach nie rzuciło, że to wciąż to samo podłoże.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Dla mnie to podłoże jest strasznie irytujace ale nie uwazam zeby ogólnie spadała jakość kolejnych dodatków. Ostatni spolszczony dodatek czyli Podziemia jest ślicznie wykonany (poza kartami Poszukiwaczy i ich figurkami, ktore wyraznie sa gorszej jakości), plansza jest piekna i grafiki na kartach przygód z Podziemi oraz zaklec tez sa bardzo ładne.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Na podłoże akurat zupełnie nie zwróciłem uwagi. To standardowe nie wnosi nic do grafik Kart, więc ani ich nie poprawia, ani nie psuje. Więc nie może mnie irytować.


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Rozumiem, ze wielu graczy nie zwraca wogóle uwagi na taki detal. Szczerze mówiac jest to szczegół, który podczas samej rozgrywki nie ma zadnego znaczenia i w niczym nie przeszkadza, ale gdy tak sie wezmie do reki karty Poszukiwaczy i popatrzy na nie to odrazu widac, ze to najsłabszy elemet nowej edycji. Te grafiki sa strasznie nierówne, od naprawde fajnych az po strasznie mizerne jakby robione na "odwal sie"(np. Zawadiaka czy Alchemik) a do tego jeszcze takie pójscie na łatwizne z tym niepasujacym wogóle do grafiki na karcie podłozem, wszystko wrzucane do jednego szablonu. A wystarczy tylko spojrzec na karty Poszukiwaczy chodziażby z nadchodzacej Królowej Lodu zeby sie przekonac jakiego smaku dodaje grafice postaci ten niby nie istotny szczegół jakim jest podłoze, nie wyobrazam sobie np. postaci Ogre Chieftain czy Leprechaun na tym bruku z monetami! A tak Ogr na skale wyglada rewelacyjnie. Juz nawet nie chce wspominac ze co niektórzy Poszukiwacze z podstawki to mieli nawet jeszcze w tle za plecami cos tam narysowane (np. Driud) i kazda karta była naprawde inna. Przeciez wykonanie w grze planszowej to jedna z najistotniejszych rzeczy poniewaz buduje ogólny klimat


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

mi akurat to podłoże w ogóle nie przeszkadza. Uważam, że to czepianie się pierdów i babskie ubolewanie nad czymś, co tego nie wymaga. :roll:
Co w nim takiego strasznego, że aż wymaga osobnego spemerskiego tematu?
Ponarzekać akurat można nad grafikami Poszukiwaczy, które w Podziemiach leżą. To jest problem, a nie podłoże.
Czepiliście się jak rzep psiego ogona... /spam


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Hm.. ciekawa dyskusja , za prawdę ciekawa mam pytanie czy tak naprawdę myślicie że tym kalekom podłoże pomoże??? bo mnie osobiście się to nie wydaje. Wpierw to niech szatę graficzną Poszukiwaczy zmienią a dopiero wtedy będzie można sie martwić o podłoże.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Freeasy [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 wrz 2009, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Freeasy »

Kaktus+ pisze:mi akurat to podłoże w ogóle nie przeszkadza. Uważam, że to czepianie się pierdów i babskie ubolewanie nad czymś, co tego nie wymaga. :roll:
Co w nim takiego strasznego, że aż wymaga osobnego spemerskiego tematu?
Ponarzekać akurat można nad grafikami Poszukiwaczy, które w Podziemiach leżą. To jest problem, a nie podłoże.
Czepiliście się jak rzep psiego ogona... /spam
Kaktus być może się czepiłem, ale uważam że coś z tym trzeba zrobić a nie przyklaskiwać. O ile grafika poszukiwacza to może być kwestia gustu o tyle to samo podłoże w przypadku poszukiwaczy uważam za zwykłe niechlujstwo. Poza tym moim zdaniem jak się zmieni background to wpłynie to pozytywnie również na grafiki samych poszukiwaczy


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Freeasy pisze:Kaktus być może się czepiłem, ale uważam że coś z tym trzeba zrobić a nie przyklaskiwać.
Napisz do FFG. Na pewno przejmą się Twoim ubolewaniem i zaraz ukaże się edycja 4.6 Talismana bez denerwujących Cię backgroundów.
Daj spokój. :roll:


Freeasy [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 wrz 2009, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Freeasy »

Mam złudną nadzieję, że liczą się z opiniami klientów


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

A wiec tak temat został zamknięty, nie dlatego żeby kogokolwiek uciszyć ale że nie widzieliśmy sensowności jego kontynuowania - powody:
1. Galakta sama tego nie zmieni.
2. FFG tu nie zagląda
3. Nic on by nie zmienił.
4. Na forum FFG nawet Goodenough rzadko zagląda więc zmian gdzie byśmy je proponowali i tak nikt nie uwzględni.

Ale ok. zamknięcie tematu można było odebrać za próbę uciszenia - nie mieliśmy tego na celu.


Pytanie które należy postawić w tym temacie więc powinno brzmieć, co w takim bądź razie można z tym zrobić?

Może wyjściem jest stworzenie autorskich innowacji graficznych kart poszukiwaczy? Takich z właściwym podłożem i żeby frog nie był za wielki?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Gdybyś był zainteresowany, to Strange Eons od jakiegoś czasu supportuje odmienne podłoża. Mieliśmy ich parę, wybraliśmy 10 sztuk. Możliwe, że te poprzednie, które odrzuciliśmy, także się w jakimś czasie pojawią ponownie.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Ze swojej strony odebrałem wiadmości od trzech użytkowników, że przez takie tematy spada jakość forum a nie tylko podłoża z czym całkowicie się zgadzam. Nawet zakres ankiety jest niewłaściwie podany, co wytknąłem we wcześniejszym poście. Poproszę o zakładanie ciekawych tematów.


ODPOWIEDZ