Zloty problem

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
truchel [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 28
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 20:45
Lokalizacja: glasgow
Płeć:
Wiek: 43

Zloty problem

Post autor: truchel »

No wlasnie. Wylosujemy takiego Leprechauna ktory w Woods zdobywa 3 mieszki i po krotkim czasie mamy fortune (pod warunkiem, ze nie wylosujemy Fools Gold :P). Kilka dni temu jedna z postaci miala zgromadzone 15 mieszkow. Po zrobieniu zakupow we wiosce i wydaniu 6 mieszkow na zbroje + miecz, nadal pozostaje kupa forsy za ktora nie ma czego kupic.

Czy istnieje jakis dodatek autorski, ktory wprowadza ciekawe - i drogie - Magiczne Przedmioty na sell? Tak by byl jakis sens gromadzenia malej fortunki.


Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Proponuje sprawdzić mój dodatek "tarot" jest to dość dobry Gold Sink :)

Oczywiście wtedy najlepiej nie dodawać tarotowych kart Przygód


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Generalnie, to do czasu ukazania się Miasta, raczej nie będzie gdzie wydać kaski. U mnie najwięcej jej idzie na leczenie, poza tym tak jak napisałeś Zbroja+Miecz.
Nie zapoznawałem się "Tarotem" aczkolwiek, jeżeli rzeczywiście wprowadza jakąś sensowną możliwość spożytkowania złota, to muszę do niego zajrzeć.


Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

To tak pokrótce: Karty tarota można kupić u Mistyka płacąc 1 sztukę złota za losową kartę lub 2 sztuki złota za wybraną przez siebie. Biorąc pod uwagę 2 fakty: wszystkie karty liczą się jako 1 Przedmiot oraz wszystkie mają działanie jednorazowe, wydaje mi się, że są dobrym sposobem na spożytkowanie nadmiarów złota.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
ArmBartek
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 08 mar 2010, 15:54
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: ArmBartek »

Oprócz dodatku "Tarot" dobrym sposobem na wydanie złota są dodatki "Zbrojownia" i "Walka Dystansowa" autorstwa Bludgeon'a gdzie można zakupić ciekawe przedmioty oraz dodatek "Znajome Twarze" Draugnimira w których pojawiają się do kupna mikstury w mieście. Szczególnie dobrym dodatkiem na wydawanie złota jest "Zbrojownia" gdzie przedmioty są warte 5MZ.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ja jeszcze gram z zasadą, że w Zamku można kupić 1 losową kartę Skarbu za 8MZ. W Zamku znajduje się tylko 1 taka karta - kto pierwszy, ten lepszy.

Jak już jesteśmy przy wydawaniu, to też zrobiłem mały dodatek z eliksirami + z Chocobo, którego można ulepszać jak samochód.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

No i mozna wprowadzic karty zdarzeń takie jak "Nowy Podatek", "Inflacja", "Dewaluacja (10mz=1), "Ceny dla turystów"... ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

No i mozna wprowadzic karty zdarzeń takie jak "Nowy Podatek", "Inflacja", "Dewaluacja (10mz=1), "Ceny dla turystów"... ;)
Dyskutujemy tu raczej o sposobach na spożytkowanie czyli wydanie złota z własnej woli. Odebranie go graczom wbrew ich woli to zupełnie inna kwestia i dużo prostsza, gdyż kartami zdarzeń w tej materii można rzucać jak z rękawa...


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Kasa zawsze się przydaje, należy wypatrywać Instruktora albo Akademie a wtedy... stajemy się Herosami :twisted:


Obrazek
Awatar użytkownika
truchel [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 28
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 20:45
Lokalizacja: glasgow
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: truchel »

Hmm.. bardzo ciekawe info podajecie. Tarota obczaje z pewnoscia, mikstury rowniez wydaja sie byc dobrym gold sink :) Swietny pomysl ze Skarbem w Zamku. Myslalem tez, aby przed rozpoczeciem rozgrywki, w srodkowej Krainie umiejscowic jakiegos mocnego potwora, np. na przepasci, ktory pilnowalby jakiegos wartosciowego przedmiotu. Nie wiem jak u Was, ale moi kompani zwykle nie odwiedzaja srodkowej Krainy - chyba, ze "ida na Korone Wladzy" - szwendajac sie po zewnetrznej i tych z dodatkow.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

truchel pisze:Nie wiem jak u Was, ale moi kompani zwykle nie odwiedzaja srodkowej Krainy - chyba, ze "ida na Korone Wladzy" - szwendajac sie po zewnetrznej i tych z dodatkow.
U mnie było podobnie, kilkakrotnie o tym wspominałem. Ostatnimi czasy jednak gracze "zmądrzeli" i dostrzegli, że w Świątyni można mega pakować.
Poza tym MiM ma PUSTYNIĘ, która bardzo odświeża Środkową Krainę, TMiM jej na razie nie ma :P
Świetnym pomysłem na wydanie kaski jest Handlarz antykami w Wiosce Stava i Artefakty Gieferga. Niestety są to narazie pomysły dostępne jedynie dla MiMa, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie by z czasem ktoś rozwinął te pomysły w TMiMie.
Marzy mi się dodatek iście Handlowy, dużo kart ekwipunku, dużo broni itp. które można by kupić. Najsensowniejszym miesjcem do tego typu opreracji wydaje się Miasto lub Wioska, tych jednak na razie nie mamy dostępnych w TMiMie...


Awatar użytkownika
ArmBartek
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 08 mar 2010, 15:54
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: ArmBartek »

No chyba, że z dodatkiem iście handlowym na planszy głównej na obszarze Miasta powstałby np.: "sklep bojowy" gdzie można by było nabywać różne przedmioty... Wtedy nie musielibyśmy czekać na dodatki planszowe takie jak "Miasto".


Gweerdyn
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 39
Rejestracja: piątek 23 wrz 2011, 18:11
Lokalizacja: Jaskinia Czarownika
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Gweerdyn »

Przepraszam, mam do Was taką małą prośbę - chciałbym ściągnąć "Znajome Twarze", ale niestety na magiaimiecz.eu link wygasł. Gdyby ktoś mógł to poprosiłbym o uploadowanie go gdzieś tutaj, bo na razie z forum nie da rady go pobrać ;/
Przepraszam moderatorów, nie wiedziałem gdzie napisać ten post, więc proszę o ewentualne przeniesienie :mrgreen:


Przed czytaniem tego postu zapoznaj się z treścią tematu, w którym został zapisany bądź skonsultuj się z doświadczonym internautą, gdyż każdy post niewłaściwie zrozumiany zagraża czasowi mojemu lub forum.
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Gweerdyn pisze: Przepraszam moderatorów, nie wiedziałem gdzie napisać ten post, więc proszę o ewentualne przeniesienie :mrgreen:
Na przyszłość proponuję temat związany z dodatkiem, o link do którego prosisz (zazwyczaj można go znaleźć na podforum "Ukończone dodatki autorskie TMiM").

A oto sam link:
http://www.sendspace.com/file/xzlgwp

I koniecznie podziel się wrażeniami, jeśli wydrukujesz (już we właściwym temacie ;) ), bo pamiętam, że znalezienie grafik do tych Poszukiwaczy było okropecznie czasochłonne, a bodaj nikt jak dotąd tego rozszerzenia nie zopiniował :)


Gweerdyn
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 39
Rejestracja: piątek 23 wrz 2011, 18:11
Lokalizacja: Jaskinia Czarownika
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Gweerdyn »

Draugnimir pisze:Na przyszłość proponuję temat związany z dodatkiem, o link do którego prosisz (zazwyczaj można go znaleźć na podforum "Ukończone dodatki autorskie TMiM").

Tak jak pisałem w poście wyżej, na forum nie mogłem go znaleźć, toteż wielkie dzięki dla Ciebie Draugnimir za jego upload ;]
Dodatek przejrzałem. Prosty, lecz wprowadza innowację - eliksiry. Bardzo lubię takie różności jak runy, karty tarota czy właśnie miksturki, bo po prostu urozmaicają rozgrywkę i lekko eliminują "Złoty problem". Uważam za lekki minus to, że opętać może tylko upiór. Moim zdaniem powinno zamiast tego znaleźć się np. zaklęcie "Zarażenie" ( Wiadomo co robi ;) ) Ale to szczegół. Dodatek uznaję za bardzo udany i już wiem, co jutro wydrukuję :D
Jeszcze raz wielkie dzięki, jutro wypróbuję go w praktyce ;)

Oj, faktycznie jest na stronce, tylko pod nazwą Familiar Faces. Sorry, moje niedopatrzenie :mrgreen:


Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Pozwolę sobie na mały offtopic:
Gweerdyn pisze:Bardzo lubię takie różności jak runy, karty tarota
Czyżbyś grał z moimi dodatkami? Jeśli tak, to fajnie jakbyś napisał w odpowiednich tematach jakie wrażenia ;)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Gweerdyn
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 39
Rejestracja: piątek 23 wrz 2011, 18:11
Lokalizacja: Jaskinia Czarownika
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Gweerdyn »

Hehe, chyba powinienem jakimś recenzentem zostać ;d
Dobra więc pozwoliłeś sobie na offtopic to i ja sobie pozwolę i napiszę tutaj ( nie miejcie mi tego za złe proszę, to po części pacuje przecież do tematu )

Karty tarota:
Karty tarota kojarzą mi się nieco z takimi osłabionymi zaklęciami. Jest ich całkiem sporo toteż uatrakcyjniają rozgrywkę, choć czasem spotykam graczy co mają po -naście kart w talii, ale tak chyba miało być ;p
Fajny sposób na wykorzystanie kasy. Zwykle zawsze zostaje tych kilka SZ zwłaszcza u dobrych poszukiwaczy i już mamy w co inwestować ^^

Runy:
Oj ten dodatek to chyba mój ulubiony :D
Bardzo fajnie pomyślany, ale moim zdaniem troszkę już zbyt kosztowne jest to wszystko. Jeżeli dobrze zrozumiałem najpierw trzeba dropnąć lub kupić runę ( za 2 lub 5 SZ ) potem jeszcze iść do kogoś kto umie wyzwolić ich moce ( Kolejne 2 SZ ) a czasem ich wyzwolenie kosztuje jeszcze dodatkowo do 3 SZ. Łącznie, żeby zrobić taką jedną kombinację trzeba wybulić ostro ponad 10 SZ, jeżeli kupujemy runy. Troszkę faworyzuje to postać Skrzata, który wreszcie ma co zrobić z kasą, zamiast chwalić się, że ma już tyle kasy, że sam nie zliczy. To są takie moje małe uwagi ;)
Dodatek ten cenię sobie za jego oryginalność i taki mały element craftingu. ( czego w Talismanie właściwie nie ma ) fajnie pasuje do gry i sporą rolę odgrywa tu charakter. ( A nie tylko podstawowe różnice: Leczenie w kapliczce, los na cmentarzy lub wszechstronność ) Runy to taki spotęgowany efekt Jeziornicy. I teraz może powstawać ankieta, który charakter najlepszy :D


Przed czytaniem tego postu zapoznaj się z treścią tematu, w którym został zapisany bądź skonsultuj się z doświadczonym internautą, gdyż każdy post niewłaściwie zrozumiany zagraża czasowi mojemu lub forum.
ODPOWIEDZ