Królowa Lodu - czy ktoś ma przecieki kiedy można kiedy?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Larruss [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 24 sty 2010, 00:47
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Królowa Lodu - czy ktoś ma przecieki kiedy można kiedy?

Post autor: Larruss »

Czy ktoś ma może przecieki kiedy ten dodatek ukaże się w polskiej wersji? Pytanie jest o tyle sensowne że zastanawiam się nad zakupem wersji angielskiej i jeśli miałoby się okazać że w niedługim czasie ukarze się polska wersja to mogę chwilę poczekać :)


Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

pewnie za około pół roku:)


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12808
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Nieoficjalnie wydawca przewiduje na wiosnę.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

DW pisze:Magia i Miecz: Królowa Lodu – 2/3 miesiące


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Freeasy
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 wrz 2009, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Freeasy »

Ja spodziewam się na święta ... bożego narodzenia...2012


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Przyjacielu Freeasy, jeszcze niedawno przepowiadałeś tę zimę, teraz przepowiadasz zimę, która nigdy nie nastąpi, bo przecie w środku 2012 będzie koniec świata... Chyba nie za bardzo Ci zależy na tej Królowej..


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

bardzo się cieszę z tego terminu. Oznacza to, że odczujemy powiew zimy jeszcze przed nastaniem lata :P


Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

Freeasy pisze:Ja spodziewam się na święta ... bożego narodzenia...2012
Już nudny się robisz. Ile razy można narzekać i się tanio wyzłośliwiać? Skoro wydawca nie wydał jeszcze to nie dlatego żeby wkurzyć pana Freeasy bo go nie lubi, tylko dlatego że istnieją powody. Jak Cię korci tak to kup Frostmarcha sobie ;] I czekaj cierpliwie na polską edycję i się nie wierć jak dziecko w mokrej pieluszce...

Proszę o zachowanie spokoju. //Nemo
Ostatnio zmieniony czwartek 18 mar 2010, 14:01 przez Astropata, łącznie zmieniany 1 raz.


Freeasy
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 wrz 2009, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Freeasy »

Sęk w tym że lubię się wyzłośliwiać. A pieluszkę mógłby mi w końcu ktoś zmienić :)

btw mój ulubiony dżołk ostatnio:

- Skąd masz ten topór?
- Królowa lodu mi dała
- Czad! A topór skąd masz?


Awatar użytkownika
Melańczuk
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 123
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2006, 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Melańczuk »

Freeasy pisze:
btw mój ulubiony dżołk ostatnio:

- Skąd masz ten topór?
- Królowa lodu mi dała
- Czad! A topór skąd masz?
Ale beton ...

Królowa lodu niemal na 100% wyjdzie przed wakacjami (pewnie druga połowa kwietnia albo początek maja) ... w końcu pojawiają się informacje na temat kolejnego dodatku "Highlands" więc raczej nie pozwolą sobie na zbyt długie opóźnienia.
No i jeszcze jedno. "Królowa lodu" to dodatek karciany więc powinien być szybszy do przetłumaczenia i wydania niż "Podziemia"


Koleś git pierd!@# wszystkie zasady i nie jest frajerem
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Tu chyba nie chodzi o szybkość tłumaczenia, tylko o odległość do Chin :)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Melańczuk pisze:"Królowa lodu" to dodatek karciany więc powinien być szybszy do przetłumaczenia i wydania niż "Podziemia"
Z tym różnie już bywało, grunt by ukazała się jak najszybciej, a termin przedwakacyjny wydaje się zrozumiały.
Wakacje to sezon martwy dla wszystkiego poza turystyką, w tv same powtórki, premier gier czy ksiażek też nie widać, teatry zamknięte, w kinach gnioty, jednym słowem słońce i chujnia, nic poza tym.
Dlatego dodatek powinien się ukazać przed wakacjami tak jak Podziemia przed Świętami (chociaż tu poślizgowi małe żółte ludzie się przyczynili). Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie i już niedługo będziemy cieszyć się Królową Lodu tuż przed wakacyjny skwarem :twisted:


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Widzę iż kawały o Królowej Lodu się mnożną, zupełnie mnie to nie dziwi ](*,) :badgrin:


Obrazek
Awatar użytkownika
ArmBartek
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 08 mar 2010, 15:54
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: ArmBartek »

Maleńczuk napisał
pewnie druga połowa kwietnia albo początek maja


Raczej druga połowa maja albo początek czerwca... :)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Melańczuk pisze:
Freeasy pisze:
btw mój ulubiony dżołk ostatnio:

- Skąd masz ten topór?
- Królowa lodu mi dała
- Czad! A topór skąd masz?
Ale beton ...

Królowa lodu niemal na 100% wyjdzie przed wakacjami (pewnie druga połowa kwietnia albo początek maja) ... w końcu pojawiają się informacje na temat kolejnego dodatku "Highlands" więc raczej nie pozwolą sobie na zbyt długie opóźnienia.
No i jeszcze jedno. "Królowa lodu" to dodatek karciany więc powinien być szybszy do przetłumaczenia i wydania niż "Podziemia"
Ja już nie chcę mówić jak dawno temu Królowa Lodu została przetłumaczona. O przetłumaczonych Podziemiach, to ja nawet zdążyłem zapomnieć w natłoku innych tłumaczęń, a następnie nagle zostały one wydane. Z tłumaczeniami jest tak, że zawsze są na urgent, ale jak się je już prześle, to gniją sobie u kogoś na serverze i czekają na lepsze czasy. Więc tłumaczenia proszę nie mieszać do tego :).


Awatar użytkownika
ArmBartek
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 08 mar 2010, 15:54
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: ArmBartek »

Nemomon napisał
Ja już nie chcę mówić jak dawno temu Królowa Lodu została przetłumaczona.
Nemomon więc gdzie tak naprawdę tkwi sedno problemu dotyczącego tak późnego ukazywania się dodatków jak np.: "Królowa Lodu" skoro już dawno wszystko zostało przetłumaczone i przygotowane ?
Z góry dzięki za odpowiedź !


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Jak Erestor napisał, w drodze do i z Chin. Mam zamiar napisać mały temat na ten temat, jako, że mnie powoli już denerwują ciągłe złośliwości na temat Galakty. Jak ludzie myślą, że Galakcie nie zależy na jak najwcześniejszym wydaniu gier, albo jak się nie przykłada do swojej pracy. A ostatnio, to w szczególności mnie denerwują jak ludzie przewidują daty wydania czegoś na "święte nigdy". Moim zdaniem, jak ktoś ma sobie tak żartować, to niech lepiej wcale nie żartuje. Nikomu takie żarty nie pomagają. A tylko denerwują ludzi, którzy się starają.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6188
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Nemomon pisze:
DW pisze:Magia i Miecz: Królowa Lodu – 2/3 miesiące
Nemomon pisze:Ja spodziewam się na święta ... bożego narodzenia...2012
Melańczuk pisze:Królowa lodu niemal na 100% wyjdzie przed wakacjami (pewnie druga połowa kwietnia albo początek maja)
ArmBartek pisze:Raczej druga połowa maja albo początek czerwca...
Skoro Nemomon zacytował wypowiedź kogoś kompetentnego z Galakty, to sobie policzcie:
połowa marca + 2~3 miesiące = połowa maja ~ połowa czerwca
A nie każdy będzie się bawił w zgadywanie, które nic nie da, bo ani nie przyspieszy transportu, ani nie skróci drogi do Chin, gdzie produkcja razem z transportem wyjdzie dużo taniej, niż w Polsce (a już narzekacie na ceny).

[ Dodano: Pią Mar 19, 2010 7:58 am ]
Co dodatek to samo...


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
ArmBartek
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 08 mar 2010, 15:54
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: ArmBartek »

Nemomon nigdy nie kierowałem w stronę Galakty nieprzychylnych opinii albo złośliwości. Po prostu zastanawiało mnie co tak naprawdę spowalnia wydawanie dodatków.

Rogo nie bawiłem się w zgadywanie tylko podałem najsensowniejszą datę, która wynika z wypowiedzi DW co było moją odpowiedzią na posty typu "połowa kwietnia albo maja", "święta Bożego Narodzenia 2012".


Freeasy
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 wrz 2009, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Freeasy »

Nemomon pisze:Jak Erestor napisał, w drodze do i z Chin. Mam zamiar napisać mały temat na ten temat, jako, że mnie powoli już denerwują ciągłe złośliwości na temat Galakty. Jak ludzie myślą, że Galakcie nie zależy na jak najwcześniejszym wydaniu gier, albo jak się nie przykłada do swojej pracy. A ostatnio, to w szczególności mnie denerwują jak ludzie przewidują daty wydania czegoś na "święte nigdy". Moim zdaniem, jak ktoś ma sobie tak żartować, to niech lepiej wcale nie żartuje. Nikomu takie żarty nie pomagają. A tylko denerwują ludzi, którzy się starają.
Problem jest faktycznie w drodze do ale przede wszystkim z Chin. Zakładam, że pudełko do podziemi najpierw "nawilgło" na promie a potem potrzaskało je -25 stopni mrozu w Polsce i teraz 2 części nie pasują do siebie. Co do moich złośliwości to proszę ich, źle nie odbierać. Nie są skierowane w kierunku Galakty ani tłumaczy którzy w przypadku Magii i Miecz robią świetną robotę, a w kierunku FFG. Biorąc pod uwagę, że w innych krajach są jeszcze większe opóźnienia to Galakta pod tym względem uważam, że działa bardzo sprawnie i tu należą im się duże brawa. Dla mnie problemem jest to, że wydania nieanglojęzyczne nie są jednocześnie drukowane z anglojęzycznymi lub muszą czekać na reprint jakiegoś wydania anglojęzycznego. Choćby nie wiem jak sprawnie Galakta działała to przy takich założeniach i tak zawsze będzie opóźnienie.

A dżołk o Toporze się nie spodobał? :-(


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

na forum Galakty można znaleźć wpis, że dodatek jest już dobrą chwilę w drodze, a z postów na tamtejszym forum wynika, że spodziewać się go możemy jeszcze w tym miesiącu. Wybornie =P~


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

FFG juz zamiesciło instrukcje do Highlands a nasza Galakta cos sie nie kwapi zeby ujawnic polska instrukcje do Królowej Lodu...


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Jak będzie instrukcja, to z chęcią się nią podzielimy. Teraz z różnych powodów nie możemy tego zrobić, co nie znaczy, że zapomnieliśmy o niej. Będę się starał, aby jak najszybciej była ona dostępna.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Roland pisze:FFG juz zamiesciło instrukcje do Highlands a nasza Galakta cos sie nie kwapi zeby ujawnic polska instrukcje do Królowej Lodu...
Zauważ pewną praktykę, gdy do premiery pozostało dosłownie kilka dni, FFG i Galakta zamieszczają instrukcję. Co w tym dziwnego, że FFG zamieściło instrukcję do Highlands? Premiera za kilka dni, a Królowej nie wiadomo tak na prawdę kiedy. Jestem pewien, że gdy dodatek dotrze do Polski, pojawi się instrukcja w necie i będzie to sygnał, że za kilka dni ruszy przedsprzedaż.
Nie wiem o co się strzelasz? Trudno by na stronie Galakty pojawiła się instrukcja do Highlands, skoro jeszcze nawet w USiA nie miała miejsce premiera? A co Ci po angielskiej instrukcji do Królowej skoro Galakta wydaje gry PL? Ang. jest dostępna na stronie FFG.


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Kaktus+ pisze:Zauważ pewną praktykę, gdy do premiery pozostało dosłownie kilka dni, FFG i Galakta zamieszczają instrukcję. Co w tym dziwnego, że FFG zamieściło instrukcję do Highlands? Premiera za kilka dni, a Królowej nie wiadomo tak na prawdę kiedy. Jestem pewien, że gdy dodatek dotrze do Polski, pojawi się instrukcja w necie i będzie to sygnał, że za kilka dni ruszy przedsprzedaż.
Nie wiem o co się strzelasz? Trudno by na stronie Galakty pojawiła się instrukcja do Highlands, skoro jeszcze nawet w USiA nie miała miejsce premiera? A co Ci po angielskiej instrukcji do Królowej skoro Galakta wydaje gry PL? Ang. jest dostępna na stronie FFG.
Nie oczekuje instrukcji do Highlands na stronie Galakty, nie oczekuje tez angielskiej instrukcji do Królowej Lodu na stronie Galakty. Oczekuje spolszczonej instrukcji do Królowej Lodu na stronie Galakty. I nie pisze ze chce jej koniecznie juz, zwróciłem jedynie uwage na to, ze mogłaby sie juz pojawic skoro jak wynika z zapowiedzi najdalej za kilka tygodni dodatek powinien byc w sprzedazy. I tyle w temacie. Czytaj ze zrozumieniem kolego


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Zablokowany