Królowa Lodu - czy ktoś ma przecieki kiedy można kiedy?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Ajwer
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

ja i tak mam sesję na uczelni więc nawet jak przyjdzie paczka to sobie poczeka na lepsze czasy:/ ech :neutral:


Obrazek
maxus32
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 07 cze 2009, 13:25
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Płeć:
Wiek: 52

Terminy

Post autor: maxus32 »

Z tego co pamiętam to DW informował, że Królowa Lodu trafi do magazynu 24.05.2010 i dopiero wtedy zacznie być rozsyłana do klientów. Pamiętajcie proszę o powodzi w Krakowie. O tym, że w związku z "ratowaniem magazynów Galakty" wysyłka równiez może być opóźniona. Wg mnie Królowa wpadnie w nasze łapki dopiero pod koniec przyszłego tygodnia.


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

24.05.2010 to jest przewidywana data premiery a wiec nie na 100% pewna. Poza tym powódz napewno troche wszystko opózni, koniec przyszłego tygodnia to moim zdaniem najbardziej optymistyczny termin i oby tak było bo sam czekam niecierpliwie.

[ Dodano: Wto Maj 25, 2010 6:00 pm ]
Królowa Lodu juz jest na allegro w cenie przedsprzedazowej a od piatku juz ma byc wysyłana :grin: A tak sie zastanawiałem od wczoraj co z ta premiera bo nikt nic nie pisze tylko cisza...


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
jablo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 11 maja 2010, 14:41
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: jablo »

Ja dostałem dzisiaj maila od Galakty z potwierdzeniem wysłania królowej Lodu.
Tak btw. Witam wszystkich na forum.


Awatar użytkownika
Ajwer
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

do mnie też już leci:) teraz nic tylko czekać na paczkę.


Obrazek
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

No, skoro się chwalimy, to się chwalimy. Też maila takiego dostałem. Dwie i pół sekundy po tym, gdy przeczytałem informację od Erestora, że jego gra już do niego idzie.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

A u mnie o zamówieniu na Rebelu ani widu, ani słychu...


Awatar użytkownika
YoJin
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 210
Rejestracja: sobota 25 kwie 2009, 15:12
Lokalizacja: s-ec
Płeć:

Post autor: YoJin »

u mnie tez cisza, pewnie rebel idzie tymi samymi zamowieniami co wszyscy ze sklepiku galakty, moze jutro dostana i zaczna odrazu wysyłać ..... nadzieja ;)

[ Dodano: Sro Maj 26, 2010 5:02 pm ]
no i Galakta złamała moje nadzieje. Dzisiaj do osób z przedpłat, jutro do sklepów :(


Bez Ciebie schnę jak mokry chomik na patelni...
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Galakta pisze:Królowa Lodu dotarła na miejsce. Postaramy się jeszcze dzisiaj wysłać do jak największej ilości osób zamówione gry w przedsprzedaży. Jutro będziemy wysyłać towar do sklepów.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Revix
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 57
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2009, 16:23
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: Revix »

A ja nie dostalem jeszcze potwierdzenia wkurza mnie galakta strasznie, niby wygrałem konkurs na propozycje nazwy i teraz jeszcze muszę prosić zeby łaskawie mi gre wysłali ehh...


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

Do mnie tez juz jedzie :) nie spodziewałem sie ze tak szybko mimo tej powodzi, super ze udało sie bez obsuwy


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Ajwer
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

właśnie dostałem paczkę:) figurki całe i zdrowe...po sesji trzeba będzie zagrać!


Obrazek
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Roland »

Do mnie tez juz Królowa Lodu dotarła :grin:
Przejzałem dokładnie zawartość. Tak na szybko pierwsze wrazenia:

- w pudełku niczego nie zabrakło, figurki bez wad
- figurka Wodza Ogrów robi wrazenie, jest zdecydowanie najwieksza ze wszystkich do tej pory! za to Skrzat najmniejszy :smile: Ogólnie figurki jakby lepsze jakosciowo od tych z Podziemi
- nowe Zadania Czarownika choc nadal proste to jednak bardziej urozmaicone i ciekawsze od tych ze Żniwiarza, kilka moze sprawic troche kłopotu
- duzo naprawde ciekawych kart przygody, zarówno zdarzen, miejsc jak i nieznajomych oraz wrogów (mimo iz wiekszośc ma niskie parametry to wielu z nich posiada rozne dodatkowe zdolności poza odbieraniem zycia)
- grafiki nowych Poszukiwaczy nie strasza jak te z Podziemi, grafika Ogra rewelacyjna.

Niestety jest tez jedna wada - rewersy kart Zaklęć są jasniejsze niz te z wczesniejszych kart Zaklęć i to dość widocznie poniewaz zauwazyłem to odrazu po wzieciu ich do ręki. Wygląda to troche tak jakby były wyblakłe, kolory sa mało ostre. To tak jakby porównywac nowa i troche sprana koszulke.

I druga rzecz jaka dojrzałem to karta przygody "Wędrowiec" (choć tu nie mam pewności) - jest ona Zdarzeniem a chyba powinna byc Nieznajomym??? A moze sie myle?
-


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Roland pisze: - figurka Wodza Ogrów robi wrazenie, jest zdecydowanie najwieksza ze wszystkich do tej pory! za to Skrzat najmniejszy Ogólnie figurki jakby lepsze jakosciowo od tych z Podziemi
Największa? Jeszcze większa niż Troll? :-s
Hmm... w takiej sytuacji może udałoby się zaimplementować Ogrowi Umiejętność umożliwiającą rzucanie pokonanymi Poszukiwaczami/Wrogami na określoną ilość obszarów...? :-P

A tak swoją drogą, jakich rozmiarów jest pudełko? Takich samych jak w przypadku Żniwiarza?
(może i jest to kwestią oczywistą, jednak na wszelki wypadek wolę zapytać ;) )

[ Dodano: Czw Maj 27, 2010 7:43 pm ]
Niepokoją mnie też trochę te wyróżniające się rewersy kart Zaklęć, o ile tylko nie są odosobnionym przypadkiem Twojego egzemplarza (choć nawet jeśli, to i tak stanowią w sumie powód do mieszanych uczuć). Oj, bo jeszcze sam zacznę lamentować i psioczyć nad niedbalstwem twórców... :-P


Awatar użytkownika
kilof
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Runy
Posty: 242
Rejestracja: piątek 17 cze 2005, 11:12
Lokalizacja: Spytkowice
Płeć:

Post autor: kilof »

Niestety potwierdzam, karty Zaklęć mają inny odcień. Wcześniejsze są bardziej niebieskie, w Królowej Lodu są jakby fioletowe. Pudełko jest identyczne jak u Żniwiarza.


Kilof
Wszystkie moje twory dostępne tutaj:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Do mnie gra też dotarła. Na pierwszy rzut oka wszystko OK, zaraz bliżej się zapoznam z kartami. :mrgreen:


Zaklęcie "Wzmocnienie" może mieć dla wielu graczy mało zrozumiałą treść. Mam rozumieć iż podczas walki lub psychicznej walki, rzucamy dwoma kostkami i sumujemy nasz wynik określając naszą skuteczność ?


Obrazek
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Roland pisze:oraz wrogów (mimo iz wiekszośc ma niskie parametry to wielu z nich posiada rozne dodatkowe zdolności poza odbieraniem zycia)
Bój się Bazyliszka, zwłaszcza, że na jego dublet nie działa Los ;)
Roland pisze:I druga rzecz jaka dojrzałem to karta przygody "Wędrowiec" (choć tu nie mam pewności) - jest ona Zdarzeniem a chyba powinna byc Nieznajomym??? A moze sie myle?
Oryginalnie jest także Zdarzeniem. Przy okazji, ta karta jest swego rodzaju uśmiechem, easter eggiem, w stronę Magic the Gathering ;)
A tak swoją drogą, jakich rozmiarów jest pudełko? Takich samych jak w przypadku Żniwiarza?
Tak, nawet o milimetr nie większe.
Draugnimir pisze:lamentować i psioczyć nad niedbalstwem twórców... :-P
Ale nie Galakty. My nie mamy z tym nic wspólnego.
Roland pisze:rewersy kart Zaklęć są jasniejsze niz te z wczesniejszych kart Zaklęć
Jaśniejsze? LOL xD Spojrzałem właśnie na tyły Zaklęć oryginalnego angielskiego Frostmarch i one nie są jaśniejsze, za to są ciemniejsze i w sumie na siłę także rozpoznawalne :P

Swoją drogą, czekam ja na swoje 3 kopie Królowej Lodu :mrgreen:

[ Dodano: Czw Maj 27, 2010 8:06 pm ]
Kufir pisze:Zaklęcie "Wzmocnienie" może mieć dla wielu graczy mało zrozumiałą treść. Mam rozumieć iż podczas walki lub psychicznej walki, rzucamy dwoma kostkami i sumujemy nasz wynik określając naszą skuteczność ?
W zasadzie tak.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Kufir pisze: Zaklęcie "Wzmocnienie" może mieć dla wielu graczy mało zrozumiałą treść. Mam rozumieć iż podczas walki lub psychicznej walki, rzucamy dwoma kostkami i sumujemy nasz wynik określając naszą skuteczność ?
Wiesz, Kufirze, łatwiej by było odpowiedzieć na Twoje pytanie, gdybyś wypróbował ostatnią nowość w regulaminie forum, dotyczącą podawania treści karty przy pytaniu o nią... :mrgreen:
Nemomon pisze: Ale nie Galakty. My nie mamy z tym nic wspólnego.
Oczywiście. Domyślam się, że Galakta dystrybuuje produkt otrzymany bezpośrednio od FFG i że to nie jej wina. ;)


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Co na pewno rzuca się w oczy.


Mocne zaklęcia, które pozwalają pokonać Pana Ciemności różnicą 8 punktów, mowa tutaj o:

Naznaczony Chwałąx1
Wzmocnienie x2
Fala Mózgowa x2
Nadludzka Siła x2

Fajni są wrogowie, zwłaszcza niepozorny Bazyliszek :twisted:
Męcząca jest jednak Lodowa Nimfa (Taki Ekor lecz na MOC), po co takie zapchaj karty ?


Obrazek
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Zresztą, rewersy nieco innego odcienia nie są znowu aż tak wielkim problemem, skoro karty Zaklęć i tak losuje się zwykle na zasadzie "pierwsza z wierzchu". Więc mogę widzieć (i wiedzieć), co mnie czeka, ale i tak nie mam na to żadnego wpływu, a zatem i potencjalnych korzyści wypływających ze znajomości kart żadnych z tego raczej nie odniosę. :)


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Odniesiesz bo wiesz czy przeciwnik idąc na Pana Ciemności ma któreś z wymienionych wyżej zaklęć czy też nie. U mnie kolory są dość zbliżone, nie wiem czy podczas gry będę w stanie je odróżnić, mam nadzieje że nie. Posiadam foliowe koszulki które troszkę odbijają sztuczne światło i maskują inny odcień. Musze sprawdzić karty w dzień.



Następne pytanie nasuwa się na myśl o Goblińskim Saperze. Czy jego można wysłać też do Podziemi lub w Góry? (Zgodnie z zasadami z Podziemi że te karty należy traktować tak samo jak Przygody, powinno się móc go wysyłać do innych krain)


Obrazek
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Następne pytanie nasuwa się na myśl o Goblińskim Saperze. Czy jego można wysłać też do Podziemi lub w Góry? (Zgodnie z zasadami z Podziemi że te karty należy traktować tak samo jak Przygody, powinno się móc go wysyłać do innych krain
Kufir, raz mogłem podarować ignorowanie Regulaminu, bo sam zapomniałem o tym rullingu, grunt, że są użytkownicy, którzy mają lepszą pamięć ode mnie, ale chyba sam rozumiesz, że za drugim razem muszę Ciebie poprosić o przepisanie karty. W sumie mogę Ci odpowiedzieć:

Wzmocnienie
Zaklęcie
Możesz rzucić to Zaklęcie
na siebie tuż przed
rozpoczęciem walki lub
walki psychicznej.
Rzuć 1 kością i dodaj
wynik do swojej
skuteczności ataku.

===

Gobliński saper
Nieznajomy
Możesz zapłacić 1 SZ, aby
przesunąć sapera na dowolny
obszar na którym znajduje się
przynajmniej 1 karta Przygody.
Następnie wybierz jedną z kart
Przygód znajdujących się na
tym obszarze i odrzuć ją.

Wedle zapisu tej karty nie możesz przesunąć Sapera do Podziemi ani w Góry.

A więc proszę o przestrzeganie 4 punktu Regulaminu:

Każdy użytkownik poszukujący objaśnienia niezrozumiałej dla niego zasady czy też treści karty, zobligowany jest dołączyć do swego zapytania cytat z instrukcji gry lub frapującej go karty.


Zaraz zrobię odpowiedni temat.

[ Dodano: Czw Maj 27, 2010 8:36 pm ]
Kufir pisze:(Zgodnie z zasadami z Podziemi że te karty należy traktować tak samo jak Przygody, powinno się móc go wysyłać do innych krain)
Ale tylko wtedy, gdy Saper już się znajduje w Podziemiach. W innym przypadku, karty Przygód są kartami Przygód.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Jako, że Magia i Miecz: Królowa Lodu ujrzała światło dzienne, proszę o kontynuowanie dyskusji o tym rozszerzeniu w odpowiednim dla niego temacie - tutaj: http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=2674


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Zablokowany