Witamy na forum!
Zapraszamy na grę multiplayer w Talisman Digital Edition już teraz!
(Więcej informacji tutaj)
Zapraszamy na Zjazd do Kielc w sierpniu!
(Więcej informacji tutaj)

Talisman: Magia i Miecz PODZIEMIA

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o TMiM niedotyczące Twórczości graczy, Zasad itp.
Awatar użytkownika
Nemomon [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon

Postautor: Nemomon » czwartek 11 lut 2010, 12:43

Będą 4 Realmy, najprawdopodobniej będzie Smocza Wieża oraz możliwe, że całkowicie planszowe, nie narożnikowe Krainy.
ノレる? ノレない? 超…ノレる!!

Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz

Postautor: Hellhound » czwartek 11 lut 2010, 12:48

Jakie jest źródło tych informacji skoro Goodenough nie zdradza się z żadnymi szczegółami?

Awatar użytkownika
Nemomon [Autor tematu]

Postautor: Nemomon » czwartek 11 lut 2010, 12:53

Przeczucie. Skoro zrobił 1 realm, to nie zostawi go samemu sobie, a trzy pozostałe nieobsadzone. Smocza Wieża jest powszechnie pożądana, a bazowana na Trzeciej Edycji, z której Goodenough czerpie. No i bezplanszowe może ze dwa będą, jako, że wątpię, aby FFG nagle przestało doić z MiMa-krowy. Pomiędzy nimi oczywiście będą dodatki karciane tylko :).
ノレる? ノレない? 超…ノレる!!

Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz

Postautor: Hellhound » czwartek 11 lut 2010, 13:28

Nemomon pisze:No i bezplanszowe może ze dwa będą, jako, że wątpię, aby FFG nagle przestało doić z MiMa-krowy. Pomiędzy nimi oczywiście będą dodatki karciane tylko :).

No ale bezplanszowe to są przecież karciane. Co miałeś dokładnie na myśli?

Awatar użytkownika
Nemomon [Autor tematu]

Postautor: Nemomon » czwartek 11 lut 2010, 13:41

Heh, pomylilem się ^^" Miałem na myśli takie, które są osobnymi planszami niedołączanymi do planszy głównej ^^""
ノレる? ノレない? 超…ノレる!!

Awatar użytkownika
Duch17
Kupiec
Kupiec
Kupiec

Postautor: Duch17 » czwartek 11 lut 2010, 16:57

do mnie dziś dotarły podziemia, niestety figurka filozofa ma dłoń oderwaną ;/ no ale poza tym wszystko ok. jakoś przeżyje taką usterkę aczkolwiek szkoda ;/

Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Postautor: 8janek8 » piątek 12 lut 2010, 00:33

Duch17 pisze:do mnie dziś dotarły podziemia, niestety figurka filozofa ma dłoń oderwaną ;/ no ale poza tym wszystko ok. jakoś przeżyje taką usterkę aczkolwiek szkoda ;/

Zgłoś sprzedawcy, to Ci przyślą nową figurkę.

Awatar użytkownika
Duch17
Kupiec
Kupiec
Kupiec

Postautor: Duch17 » piątek 12 lut 2010, 21:18

8janek8 pisze:Zgłoś sprzedawcy, to Ci przyślą nową figurkę.

chyba za późno bo go pomalowałem już ;)

Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion

Postautor: Kaktus+ » piątek 12 lut 2010, 21:39

możesz się pochwalić wymalowanymi figurkami?
Moja kolekcja
Mielecki Klub Fantastyki Lewa Flanka

Aktualnie pracuję nad:
Dodatkowi Poszukiwacze 75%
Dodatkowe Karty Miasta 30%

Awatar użytkownika
Duch17
Kupiec
Kupiec
Kupiec

Postautor: Duch17 » piątek 12 lut 2010, 23:33

Prawda jest taka ze nie ma czym się chwalić. Mam mały zestaw tylko 7 kolorów i talentu za grosz nie posiadam ale na własny użytek sobie pomalowałem ;) na razie jest tylko Filozof jutro bawię się z resztą jak skończę to może się przemogę i fotkę zrobię... wcześniejsze z podstawki można u mnie na pb zobaczyć w kleje link: http://www.photoblog.pl/duch17/30214371 ... ekipa.html

Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator

Postautor: Roland » sobota 13 lut 2010, 01:03

Jak sie tak dokładnie przyjzec tym figurkom z Podziemi to sa one znacznie gorzej wykonane niz te z podstawki czy Żniwiarza. Figurki z podstawki prezentuja sie swietnie, sa solidne z dobrego plastiku, mocne, te ze Żniwiarza tez sa w porzadku. Dopiero dzis tak sie im dokładnie przyjzałem. Figurki z Podziemi sa mniejsze, jakies takie wątłe, ze słabego plastiku i maja skłonnosc do wyginania sie, wydaje sie ze łatwo moze sie cos w nich wyłamac (np. szpada Zawadiaki czy włócznia Amazonki). Wystarczy wziac do reki np. figurke Czarnoksieznika z podstawki i porównac ja z figurka np. Gladiatora, od razu widac ze róznica jest znaczna a co najsmiszniejsze Czarnoksieznik jest wiekszy niz muskularny Gladiator, żenada...
Całe Podziemia wykonane bardzo solidnie ale na tych figurkach chyba wydawca postanowił oszczedzic...
"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."

Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion

Postautor: Kaktus+ » sobota 13 lut 2010, 01:18

Roland pisze:Jak sie tak dokładnie przyjzec tym figurkom z Podziemi to sa one znacznie gorzej wykonane niz te z podstawki czy Żniwiarza. Figurki z podstawki prezentuja sie swietnie, sa solidne z dobrego plastiku, mocne, te ze Żniwiarza tez sa w porzadku.

Ja tam bardzo dokładnie przyjrzałem się swoim i żadnej różnicy w wykonaniu nie widzę. Jakość ta sama, a brak zachowania proporcji, o którym piszesz, to zupełnie inna sprawa. Podejrzewam, że po prostu miałeś pecha i trafiłeś na figurki z "końca serii" :)
Moja kolekcja

Aktualnie pracuję nad:

Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków

Postautor: Rogo » sobota 13 lut 2010, 09:51

Duch17, te figurki się nieźle prezentują jak na początki z malowaniem :P Poczytaj trochę o drybrush'u, to będziesz mógł je jeszcze udoskonalić ;)
Czas umierać.

Matthias[Wlkp]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek

Postautor: Matthias[Wlkp] » niedziela 14 lut 2010, 01:08

Czy Wam też stosunkowo często zdarza się zdobywać Koronę Władzy po teleportacji ze Skarbca? Po 6 grach 1v1 (z czego 1 nie była dokończona) zdarzyło mi się to w 3. Właściwie Laska Władzy i karty pozwalające wybrać rezultat rzutu kością pozwalają dosyć mocno skrócić grę... Nie trzeba mieć nawet specjalnie mocno podbitych parametrów - wystarczy np. Siła 7-8 - w Podziemiach ten parametr skacze bardzo szybko - przed dotarciem do skarbca ma się już zazwyczaj 11-12 plus bron, kilku przyjaciół, eliksir bądź czar i koniec gry właściwie.

Z tego też względu chyba od następnej gry podniesiemy sobie ilość pkt. siły z trofeów do 9 albo nawet 10, albo progresję +2 / poziom. Zastanawiam się też nad zlikwidowaniem możliwości bezpośredniego wskoczenia na KW - po prostu różnica ataku 7+ to Równina Grozy.

Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion

Postautor: Kaktus+ » niedziela 14 lut 2010, 02:02

Matthias[Wlkp] pisze:Z tego też względu chyba od następnej gry podniesiemy sobie ilość pkt. siły z trofeów do 9 albo nawet 10, albo progresję +2 / poziom. Zastanawiam się też nad zlikwidowaniem możliwości bezpośredniego wskoczenia na KW - po prostu różnica ataku 7+ to Równina Grozy.

Grałem tylko raz, zgodnie przepisami instrukcji, że należy zebrać 7 punktów. Wróciłem do starej sprawdzonej reguły: 2xSiła/Moc.

Matthias[Wlkp] pisze:Zastanawiam się też nad zlikwidowaniem możliwości bezpośredniego wskoczenia na KW - po prostu różnica ataku 7+ to Równina Grozy.

Zniszczysz sens i cel dodatku. Czytaj wyżej: Podziemia zawsze były drogą na skróty po KW. Tak było, jest i póki co nic nie wskazuje by miało się to zmienić.

Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Postautor: Kufir » niedziela 21 lut 2010, 00:47

Mam już chyba 6 partii za sobą z Podziemiami i co zaobserwowałem:

- Gra się o dziwo krócej niż z samą wersją Podstawową.
- W tych 6 grach każdy wygrywał zdobywając Koronę Władzy poprzez pokonanie Pana Ciemności.
- W każdej z gier ktoś używał latającego dywanu bądź Konia aby szybciej dostać się do Skarbca ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion

Postautor: Kaktus+ » niedziela 21 lut 2010, 12:10

Kufir pisze:Gra się o dziwo krócej niż z samą wersją Podstawową.

To jest chyba spowodowane tym, że Wrogowie są tam potężniejsi, a co za tym idzie, pakowanie naszego Poszukiwacza przebiega znacznie szybciej.
Kufir pisze:W tych 6 grach każdy wygrywał zdobywając Koronę Władzy poprzez pokonanie Pana Ciemności.

Bo jest to chyba najciekawszy sposób w chwili obecnej na zdobycie KW, a poza tym możemy się stamtąd dostać bezpośrednio na KW.

Ja na razie grałem tylko kilka razy z Podziemiami, wrażenia są jednak jak najbardziej pozytywne. ;)

I moi gracze wręcz przeciwnie niż u Ciebie Kufir, nikomu się nie śpieszy do Księcia gdyż za każdym razem odkrywamy coraz to nowe Karty i o dziwo, wszystkim podoba się ich eksploracja więc kręcą się w kółko i pakują :P
Moja kolekcja

Aktualnie pracuję nad:

Awatar użytkownika
Nemomon [Autor tematu]

Postautor: Nemomon » niedziela 21 lut 2010, 12:17

A ja z kolei, już nie pamiętam kiedy się zapuściłem do podziemi, albo moj kolega także. My tylko zadręczamy over and over planszę główną.. Zobaczymy, co przyniosą nam góry...
ノレる? ノレない? 超…ノレる!!

Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Postautor: Kufir » niedziela 21 lut 2010, 14:08

Kaktus+ pisze:
Kufir pisze:Gra się o dziwo krócej niż z samą wersją Podstawową.

To jest chyba spowodowane tym, że Wrogowie są tam potężniejsi, a co za tym idzie, pakowanie naszego Poszukiwacza przebiega znacznie szybciej.
Kufir pisze:W tych 6 grach każdy wygrywał zdobywając Koronę Władzy poprzez pokonanie Pana Ciemności.

Bo jest to chyba najciekawszy sposób w chwili obecnej na zdobycie KW, a poza tym możemy się stamtąd dostać bezpośrednio na KW.

Ja na razie grałem tylko kilka razy z Podziemiami, wrażenia są jednak jak najbardziej pozytywne. ;)

I moi gracze wręcz przeciwnie niż u Ciebie Kufir, nikomu się nie śpieszy do Księcia gdyż za każdym razem odkrywamy coraz to nowe Karty i o dziwo, wszystkim podoba się ich eksploracja więc kręcą się w kółko i pakują :P

Kręcenie i pakowanie jest fajne ale do pewnego momentu.
Mając całkowita wartość Siły/Mocy rzędu 18-20 punktów trudno nie iść po Koronę. Ileż można się pakować. ;)
Obrazek

prymonm
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Postautor: prymonm » wtorek 23 lut 2010, 08:58

Zgadzam się z Kufirem w 100%. Zresztą raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie wchodzi do Podziemi na początku gry, tylko jak się nieco "dopakuje", a jeżeli dodamy do tego sporą liczbę trofeów (wrogów) jaka znajduje się w podziemiach oraz parę ciekawych przedmiotów, w tym skarby droga do KW staje się banalnie prosta.

Wróć do „Dział Ogólny (TMiM)”