Talisman: Magia i Miecz PODZIEMIA

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Kufir pisze:Przy grze w 2 osoby Gladiator nie ma zbyt wielkich problemów ze zdobyciem Przyjaciół ;)
Dokładnie
Kufir pisze:Moim zdaniem granie w 3 osoby jest najlepszym rozwiązaniem, takie złoty środek.
Jednak ostatnio trudno mi zebrać na jedną grę 2 lub 3 graczy. Więc zazwyczaj gramy w 2 osoby i też się super bawimy. Niestety obowiązki, praca itp. wrogiem MIMa ;)
I tu takze sie z Toba zgadzam. Gra w dwie osoby jest fajna ale najlepiej gra sie w 3 lub nawet 4, jest wiecej rywalizacji miedzy poszukiwaczami gdy jest wiecej figurek na planszy poza tym na głowe przypada mniej przedmiotow i przyjaciół przez co staja sie one naprawde cenne i trzeba ostro wlaczyc, dzieki temu nie da sie tak łatwo przypakowac poszukiwacza jak przy 2 graczach. Z kolei gra w wiecej niz 4 osoby to pewnie ciagnie sie pół dnia, no i to długie czekanie na swoja ture.

Kiedy kupowałem Talismana to sie zastanawialem z kim ja bede w to grał? Wiekszosc kumpli ktorzy kiedys byli zajarani tymi klimatami juz za bardzo spowazniała i nie interesuja ich takie "pierdoły". Nauczyłem grac moja kobiete i spodobało jej sie (na szczescie :smile: ). Z kazda rozgrywka szło jej coraz lepiej a teraz to tak sie wyrobiła ze czesto ona wygrywa :grin: Poza tym mam jeszcze dwóch kumpli ktorzy tez lubia pograc, z jednym gram dosc czesto a z drugim to raz na ruski rok, a spotkac sie w 3 czy 4 osoby zeby pograc razem to naprawde ciezka sprawa, zawsze komus nie spasuje ten dzien albo ta godzina :sad: Wiec ja tez niestety najczesciej gram tylko w 2 osoby, czasem w 3.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Rozumiem Was chłopaki, znam ten ból. Teraz póki studiuje (ostatni rok) i mieszkam w akademiku jakoś większego problemu z ludźmi nie ma, ale gdy studia się skończą podejrzewam, że też będzie ciężko :)


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Z przykrością stwierdzam że karty Poszukiwaczy z Podziemi są "znaczone".
Ich koszulki są ciemniejsze od kart Poszukiwaczy ze Żniwiarza czy Wersji Podstawowej :(


Obrazek
Awatar użytkownika
YoJin
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 210
Rejestracja: sobota 25 kwie 2009, 15:12
Lokalizacja: s-ec
Płeć:

Post autor: YoJin »

tak samo jest z drukowanymi poszukiwaczami. Wyjscie: Policzyc karty poszukiwaczy i kazac podawac liczbe od 1 do... ;)


Bez Ciebie schnę jak mokry chomik na patelni...
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Losowanie Poszukiwaczy to nie problem, jest wiele sposobów aby zupełnie losowo ich wybierać. Jednak odcień jest inny a nie powinien. Poszukiwacze ze Żniwiarza niczym nie odróżniali się od tych z Podstawki.


Obrazek
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

A pamiętasz Kufir co było w MiMie? Poszukiwacze bodaj z Podziemi mieli biały nadruk z tyłu zamiast żółtego, a i niektóre karty przygód miały ciemniejsze bądź jaśniejsze koszulki w zależności od dodatku :P Także lekka zmiana odcienia nie jest chyba tragedią, da się to jakoś losować w ciemno np. przekładając stosik i biorąc tą która teraz będzie na wierzchu :)

Tristan, ja zawsze chętnie zagram a i kogoś może jeszcze wkręcę ze swoich graczy w nowego MiMa czy inne plaszówki :D


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Hunter jak tylko będę w lutym w domu to dam Ci znać i mam nadzieje ,że uda nam się spotkać :)


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Kufir pisze:Z przykrością stwierdzam że karty Poszukiwaczy z Podziemi są "znaczone".
Ich koszulki są ciemniejsze od kart Poszukiwaczy ze Żniwiarza czy Wersji Podstawowej :(
Znana prawda. Zresztą, poczekaj na Poszukiwaczy z Frostmarch - też się wkurwisz, ale z innego powodu... ;)

Osobiście, jak długo gram z Podziemiami, to nie zauważyłem żadnej różnicy, aby te znakowanie pomagało szczególnie przy wyborze Poszukiwacza. Przynajmniej ja nie zwracałem na nie uwagi.


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Kufir pisze:Z przykrością stwierdzam że karty Poszukiwaczy z Podziemi są "znaczone".
Ich koszulki są ciemniejsze od kart Poszukiwaczy ze Żniwiarza czy Wersji Podstawowej :(
Hmm... jakos nie zwróciłem na to uwagi ale rzeczywiscie jak sie tak na siłe przyjrzec to jest minimalna róznica, u mnie da sie to dostrzec jedynie w dziennym swietle stojąc przy oknie wiec nie widze zadnego problemu, wg mnie szczegół tak mały ze nie ma czym sie przejmowac.
Nemomon pisze:Znana prawda. Zresztą, poczekaj na Poszukiwaczy z Frostmarch - też się wkurwisz, ale z innego powodu... ;)
Moze zdradzisz co z tymi poszukiwaczami z Frostmarch?


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Roland pisze: Moze zdradzisz co z tymi poszukiwaczami z Frostmarch?
Figurki do Frostmarch są bardzo małe, a dodatkowo figurka dla Ogre Chieftaina jakaś taka nierówna i średnio chce mi się ona trzymać planszy - woli leżeć na niej.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6188
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Nemomon pisze:wkurwisz
Panie moderatorze, jakże tak można? To ja się cenzuruję, a tu taki przykład... :mrgreen:

Co do znaczonych kart - taaa... U mnie to karty były wrzucone luzem do pudełka (oczywiście rewersami do góry) i się losowało którąkolwiek z nich ;) I zawsze jasnozielone karty się ciągnęło, bo ze smoków, a tam dużo magicznych przedmiotów i mało wrogów na moc xD Chyba, że nagle mało punktów życia, to się na ciemnozielone przerzucało xD Kwestia przyzwyczajenia, choć rzeczywiście mocno wpływało to na grę.

Co do Gladiatora - jego zdolność zależy od kart, więc przy odrobinie pecha może prawie z niej nie korzystać ;) Co prawda przyjaciół jest dużo i trochę trudniej ich stracić niż przedmioty, ale też nie ma co gadać, że gladiator taki uber kozak - niech sobie zagra z czarownicą to dostanie w d...* :)
________________________________________
* - ja przykładu z moderatorów brać nie będę ;>


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Figurki do Frostmarch są bardzo małe, a dodatkowo figurka dla Ogre Chieftaina jakaś taka nierówna i średnio chce mi się ona trzymać planszy - woli leżeć na niej.
Na fotkach w necie widać iż ta figurka stoi na planszy normalnie. Może po prostu dostałeś wybrakowaną sztukę ?

Co do Gladiatora - jego zdolność zależy od kart, więc przy odrobinie pecha może prawie z niej nie korzystać ;) Co prawda przyjaciół jest dużo i trochę trudniej ich stracić niż przedmioty, ale też nie ma co gadać, że gladiator taki uber kozak - niech sobie zagra z czarownicą to dostanie w d...

Gladiator jest jedna z najlepszych postaci w grze, Czarownica jest dla niego zmora, to fakt ale to nic nie oznacza ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Kufir pisze:Na fotkach w necie widać iż ta figurka stoi na planszy normalnie. Może po prostu dostałeś wybrakowaną sztukę ?
U mnie figurki stoją jak przystało ale faktycznie ogr jak go sie lekko "pacnie" w łeb potrafi sie przewrócić.

Ważniejsze dla mnie że są one zróżnicowane Ogr jest większy od człowieka karzeł mniejszy.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Aribald na forum Galakty napisał:
Choć temat malowania figurek do MiM już od dłuższego czasu był dla mnie zamknięty, przynajmniej do czasu pojawienia się Żniwiarza, to dość niespodziewanie stoi przede mną kolejny komplet, jaki mam zamiar pomalować dla znajomego. No ale do rzeczy...

...może się okazać, że niektóre elementy figurek nie są takie jak być powinny, na przykład miecz Wojownika przypomina raczej saraceńską zakrzywioną szablę lub też laska Czarnoksiężnika posiada krzywiznę jak łuk refleksyjny, miast być prostą i długą lagą zwieńczoną kryształem.

Jest na to recepta prosta i niezawodna. Materiał z jakiego są wykonane figurki jest termoplastyczny i pod wpływem podwyższonej temperatury dość łatwo go formować. Recepta to suszarka do włosów. Uplastyczniony element prostujemy lub zakrzywiamy, zależnie od potrzeb, a kiedy stężeje... jest już taki jak być powinien


Obrazek
Freeasy
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 wrz 2009, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Freeasy »

Kufir pisze:
Grając około 3 godziny Gladiatorem trafiłem tylko jednego przyjaciela - muła
Miałeś więc wyjątkowego pecha, grałeś też w 4 osoby.
Przy grze w 2 osoby Gladiator nie ma zbyt wielkich problemów ze zdobyciem Przyjaciół ;)
Grałem dziś Gladiatorem w 2 osoby i nie mogłem zdobyć ani jednego przyjaciela tylko wiedźmę. Gladiator jest słaby. Ale i tak wygrałem :) Natomiast granie przeciwko Amazonce jest bardzo irytujące. Ciągle rzuca kością. Tak się zdenerwowałem, że musiałem ją zabić.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Grałem dziś Gladiatorem w 2 osoby i nie mogłem zdobyć ani jednego przyjaciela tylko wiedźmę. Gladiator jest słaby

Jest to absolutnie nie możliwe. Wiedźmy można się łatwo pozbyć a przyjaciół grając w 2 osoby ciągnie się dość czesto z kart :)


Obrazek
Freeasy
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 wrz 2009, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Freeasy »

Kufir pisze:
Grałem dziś Gladiatorem w 2 osoby i nie mogłem zdobyć ani jednego przyjaciela tylko wiedźmę. Gladiator jest słaby

Jest to absolutnie nie możliwe. Wiedźmy można się łatwo pozbyć a przyjaciół grając w 2 osoby ciągnie się dość czesto z kart :)
Nie ciągnie się tak często. Ani jednego nie wylosowałem. Tylko za pomocą mesmeryzmu zdobyłem konia.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Taktyka grania Gladiatorem jest prosta, stajemy na obszarach gdzie ciągnie się jak najwięcej kart Przygód. Przetasuj DOBRZE karty, i zrób eksperyment. Ciągnij karty przygód na zmianę, raz dla Gladiatora raz dla Innego Poszukiwacza. Zapewniam że szybko trafisz na Przyjaciół, zwłaszcza jeśli często odwiedzasz Ruiny, Oazę czy też Ukrytą Dolinę.


Obrazek
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Freeasy pisze:Grałem dziś Gladiatorem w 2 osoby i nie mogłem zdobyć ani jednego przyjaciela tylko wiedźmę. Gladiator jest słaby.
To miałes wyjatkowego pecha, czasem oczywiscie moze sie tak zdarzyc jednak bardzo rzadko i nie oznacza to wcale ze Gladiator jest słaby. Zazwyczaj gramy w 2 osoby i po kilkudziesieciu minutach gry kazdy ma juz po kilku przyjaciól. Nadal wiec uwazam ze mozliwosc trenowania wszystkich przyjaciół przez Gladiatora daje mu zbyt duza przewage. Oczywiscie wyjatki sie zdarzaja co potwierdza Twój przykład, ale słaba partia moze sie przydazyc bez wzgledu na to jak mocnym poszukiwaczem gramy i nie oznacza to odrazu ze jest on słaby. Wyprobój Gladiatora jeszcze raz :smile:


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Popieram Freeasy, grałem Gladiatorem (na 2 osoby) chyba ze 3 razy w sumie i o ile bardzo cienką prządł i parę razy był bliski śmierci, to jakoś sobie tam radził. Ale nigdy nie narzekałem na nadmiar Przyjaciół. Oj, nigdy.

Ostatnio z kolei grałem w 5 osób i jeden z kolegów grał Gladiatorem. Także rewelacji niestety nie było, a po tym jak się zamienił w Ropuche, to już caput mortuum..


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Ja po kilku partiach z Gladiatorem ostatecznie gram tak ze nie moze on trenowac jedynie muła, konia i konia z wozem oraz Błazna (jako ze ten powoduje -1 do rzutu ataku).


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

A co z Przyjaciółmi, którzy się nimi stają z jakiegośtam powodu (np. Czarny Jednorożec, Duch Zemsty, Krasnolud-Samotnik &c)?


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

A co z Przyjaciółmi, którzy się nimi stają z jakiegośtam powodu (np. Czarny Jednorożec, Duch Zemsty, Krasnolud-Samotnik &c)?
Moze trenowac takich przyjaciół (z wyjatkiem Błazna co juz napisałem wczesniej). Byc moze po kilku kolejnych grach cos jeszcze tu zmienie zaleznie od tego jak bedzie to sie sprawdzac w grze i co na to powiedza osoby z ktorymi gram. Jak narazie takie rozwiazanie wydaje mi sie najlepsze bo nie osłabia Gladiatora na tyle zeby był on slabszy od innych poszukiwaczy a jedynie troche temperuje jego podstawowa zdolnosc czyniac gre w miare wyrównana.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

To gra losowa, to że komuś parę razy się noga powinęła Gladiatorem i nie zdobył żadnych przyjaciół (zablokowane konto na naszej klasie, te sprawy :P ) to nie znaczy że jest cienki. To samo z przytoczoną sytuacją zmiany w ropuchę. Czasem ma się farta, czasem pecha, ale zwykle sytuacja się odwraca. Akurat Gladiator opiera się na takiej taktyce że musi mieć większą ekipę wtedy jest mocarny a gdyby zawsze mógł mieć nadmiar ludków w kompanii to znowu postać byłaby za mocna.

Tak sobie teraz pomyślałem, mamy już podstawkę i dwa dodatki (trzy jeśli liczyć z tymi niewydanymi w Polsce) i już tu i tam pojawiają się pomysły ulepszania/naginania/zmieniania zasad nierzadko oparte na logice np. nie trenuję konia bo przecież to logiczne że taki zwierz nie chwyci miecza i nie wesprze mnie w walce :P Może warto by więc założyć subforum do zasad i zbierać tam takie pomysły podobnie jak było w starym MiMie?


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Dla mnie Gladiator nie może trenować jedynie Muła i Konia z Wozem.
Muła Nie może bo: Po pierwsze można go kupić, po drugie podobnie jak z Koniem i Wozem argument że może on kopnąć z kopyta może trafić jedynie do 15 latka.

Może natomiast trenować Konia (po prostu, jeździ na nim co jest wielkim autem), oraz wszystkich innych chcianych czy też nie chcianych Przyjaciół.



Ewentualnie rozpatruje jeszcze zasadę iż nie może szkolić Przyjaciół którzy sami z siebie dodają już punkty do Siły.


Obrazek
ODPOWIEDZ