Talisman: Magia i Miecz PODZIEMIA

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Nemezis85
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 27 sty 2009, 09:10
Lokalizacja: Radom
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Nemezis85 »

Fajnie że gra jest już rozsyłana i to przed terminem. Do nas powinna dotrzeć w poniedziałek/wtorek.

Roland grałeś już nowymi poszukiwaczami? Jak się sprawują?


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Hej, jeszcze nie zagralem ale godzina rozgrywki sie zbliza :mrgreen: mysle ze zajrze tu wieczorem i podziele sie z Wami pierwszymi wrazeniami z rozgrywki.
wlasnie skonczylem czytac instrukcje i tu takze nie doszukalem sie zadnych bledów w druku, wszystko jasno i czytelnie, zadnych pytan, brawo dla wydawcy.
Zastanawiam sie tylko nad jedna karta. W zestawie Podziemi jest 10 nowych kart przygod ktore wtasowuje sie do talii z podstawki, sa one zwiazane z Podziemiami. Konkretnie chodzi mi o karte "Runiczne Wrota", sa 3 karty Runicznych wrót w zestawie, jest to karta miejsca a instrukcja na niej mówi:

"Podczas swojej nastepnej tury, zamiast normalnego ruchu, możesz przenieść się na dowolne, inne Runiczne Wrota lub dowolny obszar Runów. Kiedy ktoś skorzysta z Runicznych Wrót, znikają one na stosie kart odrzuconych."

Co to jest ten "obszar Runów"??? nie wiem czy to bład czy moze mi coś umknęło, w zasadzie to szczegół ale moze ktoś wie...?


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Roland pisze:Co to jest ten "obszar Runów"??? nie wiem czy to bład czy moze mi coś umknęło, w zasadzie to szczegół ale moze ktoś wie...?
3 Pola w Krainie Środkowej, 2 po obu stronach Przepaści i jedno tuż koło Zamku


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Ups... Rzeczywiście to sa te obszary z podstawki w Krainie środkowej mają taka nazwe, zapomnialem o nich a szukałem na planszy z Podziemi :roll:
no to wiem juz wszystko, czas tasowac karty i siadac do gry :grin:


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Ajwer
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

na stronie Galakty pojawiło się WPROWADZENIE DO PODZIEMII

http://www.galakta.pl/artykul_153.html


Obrazek
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Na stronie Galakty wprowadzenie do Podziemi a ja jestem juz po pierwszej rozgrywce z tymze dodatkiem :grin:
Musze powiedziec ze gralo sie naprawde super, nowa plansza to nowe mozliwosci i ogolnie wiecej wszystkiego. Podziemia maja swój specyficzny troche mroczny klimat, mniejsze pole manewru i wiecej niebezpieczenstw. Lepiej nie wchodzic tam na samym poczatku rozgrywki bo szybko mozna tam zginac ewentualnie sie ewakuowac na powierzchnie. Ogólnie to tak z 2/3 kart podziemi to wrogowie i w wiekszosci sa naprawde mocni a niektórzy mają dodatkowo rózne ciekawe mozliwosci uprzykrzenia zycia poszukiwaczowi poza samym odebraniem mu punktów zycia. O ile w podstawce jest kilku wrogow ktorzy potrafia byc naprawde grozni tylko na poczatku gry to tutaj nawet z bonusami z przyjaciół czy przedmiotów moze byc naprawde ciezko (oczywiscie do pewnego etapu kiedy to juz mocno przypakujemy poszukiwacza). Wystarczy zakonczyc ruch na obszarze gdzie ciagniemy 2 lub 3 karty i trafic na wrogów ktorych siła czy tez moc sie zsumuje i juz mamy walke z przeciwnikiem o parametrze kilkunastu punktów. :mrgreen: A w Podziemiach nie tak łatwo o odzyskanie punktów zycia. Jest tu tez sporo ciekwaych kart miejsc i spotkan.
Nowi poszukiwacze wg maja bardzo ciekawe zdolnosci, szczególnie Amazonka, Cyganka i Gladiator. Fajnie jest kiedy w podziemiach pojawi sie Żniwiarz, o ile na planszy podstawowej mamy spore szanse na unikanie go bo poruszamy sie w zasadzie po okręgu to tutaj juz nie jest tak łatwo i spotkania z nim sa zdecydowanie czestsze, zwłaszcza gdy gramy w 3 lub 4 osoby :mrgreen:
A czy warto wchodzic do Podziemi? Pewnie ze tak. Juz samo wyciaganie nowych kart to duza radocha, poza tym im wieksze ryzyko tym ciekawsza zabawa :mrgreen: A poza tym jesli mamy paru przyjaciól lub jakies przedmioty ktore zwiekszaja moc i siłe poszukiwacza czyli jestesmy juz w miare mocni ale jeszcze nie na tyle zeby wygrac rozgrywke i mamy troche szczescia w rzutach kostka to tu mozna naprawde szybko dopakowac poszukiwacza. Silniejsi pokonani wrogowie to wiecej punktów z trofeum do wymiany.
Krótko mówiac mozna tu szybciej zginąc albo szybciej stworzyc potężnego Poszukiwacza i wyprzedzic innych graczy. W kazdym razie dobra zabawa gwarantowana a to jest najwazniejsze :grin:


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Fajnie napisane to wprowadzenie, z klimatem, super :)


Dzięki za opis wrażeń :)
Zastanawiam się jedynie nad jednym wariantem.
Mianowicie poruszania się w Podziemiach. Czy możemy iśc jedynie do przodu z zawracamy gdy oświadczymy iż uciekamy w Podziemi, czy też możemy poruszać się w dowolnym kierunku kiedy sobie tego życzymy. Nie lubie niczego zabraniać swoim graczom więc pewnie będę grać z opcją druga.


Obrazek
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Zastanawiam się jedynie nad jednym wariantem.
Mianowicie poruszania się w Podziemiach. Czy możemy iśc jedynie do przodu z zawracamy gdy oświadczymy iż uciekamy w Podziemi, czy też możemy poruszać się w dowolnym kierunku kiedy sobie tego życzymy. Nie lubie niczego zabraniać swoim graczom więc pewnie będę grać z opcją druga.
Oczywiście normalnie mozna poruszac sie zarówno do przodu jak i do tyłu, sa tez obszary i karty podziemi które w wyniku rzutu kością nakazuja nam przesunac sie o kilka pól w jednym lub w drugim kierunku. W instrukcji jest tez zasada alternatywna gry, ktora mówi ze mozemy grac tak iz jesli oświadczamy ze uciekamy z podziemi to musimy sie wycofac az do wejscia do podziemi, nazywa sie to "Walcz lub uciekaj".

Przypomnialo mi sie ze jest jedna rzecz, której mi brakuje w tym dodatku, przydalyby sie jeszcze jakies nowe zadania czarownika ktore bylyby powiazane z podziemiami, ale ich nie ma. Byc moze pojawia sie takie w Królowej Lodu...


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Roland pisze:. Byc moze pojawia sie takie w Królowej Lodu...
Nie pojawią. Osobiście tez bardzo wątpię, by kiedykolwiek takowe się pojawiły, bo to nie jest marketingowe zagranie (dodatek docelowo kierowany byłby jedynie do grupy nabywców, którzy posiadają Podziemia),


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Właśnie przyszła paczka. Wszystko super, plansza trochę mniejsza niż się spodziewałem ale generalnie spoko :)

EDIT:

Wszystko popakowane już w koszulki, figurki poszły do malowania.

To zaklęcie "Zrządzenie losu" to istny przypadek! I występuje dwa razy. W połączeniu z Reaperem i Toadify to będzie masakra.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Mam też dodatek.

Przejrzałem pobieżnie jego dodatek i co mnie zastanawia:


1.Magiczny Taran. Na karcie jest mowa o kartach Przygody a powinno pisać Podziemi ](*,)


2. Aegis'a można też użyć w walce na Moc ?


3. Zielony Śluź. Nie do końca rozumiem tą kartę, jest problematyczna. Gracz może stwierdzić iż w walce z nim nie korzysta z żadnej broni? Jeśli tak to OK, jeśli nie to co gdy mamy w ekwipunku kilka broni? Która z nich mamy stracić ?


4. Zrządzenie losu, ale zagmatwana instrukcja, a można było to o wiele prościej napisać ;)


Generalnie super dodatek!


Obrazek
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Kufir pisze:1.Magiczny Taran. Na karcie jest mowa o kartach Przygody a powinno pisać Podziemi ](*,)
To akurat nie jest błąd. W instrukcji jest wyjaśnione.
Kufir pisze:2. Aegis'a można też użyć w walce na Moc ?
Tak, w jakiejkolwiek walce zanim przeciwnik zdecyduje się jaką wybierze nagrodę za wygranie jakiejkolwiek walki (punkt Życia, czy Przedmiot, czy sztukę złota).
Kufir pisze:3. Zielony Śluź. Nie do końca rozumiem tą kartę, jest problematyczna. Gracz może stwierdzić iż w walce z nim nie korzysta z żadnej broni? Jeśli tak to OK, jeśli nie to co gdy mamy w ekwipunku kilka broni? Która z nich mamy stracić ?
Tylko tę, której używałeś w walce. W danej walce możesz użyć tylko 1 Broni i tę tracisz (Wojownik traci 2 Bronie, jeżeli ich używał naraz).
Kufir pisze:4. Zrządzenie losu, ale zagmatwana instrukcja, a można było to o wiele prościej napisać ;)
Cóż.. jak wiele innych kart.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Tylko tę, której używałeś w walce. W danej walce możesz użyć tylko 1 Broni i tę tracisz (Wojownik traci 2 Bronie, jeżeli ich używał naraz).

Ale przecież można zadeklarować iż w tej walce nie używam żadnej broni?
Jeśli taką deklarację można złożyć to chyba żaden gracz nie zapomni tego uczynić.


Obrazek
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ale możesz mieć sytuację, że albo tracisz 1 punkt Życia i giniesz, albo tracisz Broń i masz szansę przeżyć. Poza tem jego Siła = 6, to całkiem nie najgorsze trofeum i jakąś niemagiczną Broń można by poświęcić za nie. W przyszłości mogą również pojawić się jakieś "must-have/use" Bronie, których można by się było pozbyć za pomocą śluzu.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Ale możesz mieć sytuację, że albo tracisz 1 punkt Życia i giniesz, albo tracisz Broń i masz szansę przeżyć.

Podczas walki z tym Wrogiem tracimy broń bez względu na wynik walki. Jeśli przegramy tracimy punkt Życia oraz użytą broń, Więc nie wiem o czym Ty piszesz.


Obrazek
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Piszę o:

albo tracisz Broń i masz szansę przeżyć.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Nemo ma rację. Może zdarzyć się że chcemy użyć jakiejś broni, nawet ją tracąc, jeśli zdarzy się podbramkowa sytuacja.


Awatar użytkownika
Ajwer
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

paczka dotarła:) jestem mile zaskoczony wielkością planszy:) myślałem,że będzie mniejsza.


Obrazek
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Nemomon pisze:3. Zielony Śluź. Nie do końca rozumiem tą kartę, jest problematyczna. Gracz może stwierdzić iż w walce z nim nie korzysta z żadnej broni? Jeśli tak to OK, jeśli nie to co gdy mamy w ekwipunku kilka broni? Która z nich mamy stracić ?


Tylko tę, której używałeś w walce. W danej walce możesz użyć tylko 1 Broni i tę tracisz (Wojownik traci 2 Bronie, jeżeli ich używał naraz).
A jeśli broń jest magicznym przedmiotem (np. miecz zguby lub święta lanca) to takze tracimy ja jesli korzystalismy z niej w walce z tym śluzem? czy chodzi tu tylko o zwykła broń?


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Roland pisze:
Nemomon pisze:3. Zielony Śluź. Nie do końca rozumiem tą kartę, jest problematyczna. Gracz może stwierdzić iż w walce z nim nie korzysta z żadnej broni? Jeśli tak to OK, jeśli nie to co gdy mamy w ekwipunku kilka broni? Która z nich mamy stracić ?


Tylko tę, której używałeś w walce. W danej walce możesz użyć tylko 1 Broni i tę tracisz (Wojownik traci 2 Bronie, jeżeli ich używał naraz).
A jeśli broń jest magicznym przedmiotem (np. miecz zguby lub święta lanca) to takze tracimy ja jesli korzystalismy z niej w walce z tym śluzem? czy chodzi tu tylko o zwykła broń?
Każda Broń, bez względu na to, czy jest Magiczna, czy nie.


Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Ktoś zamawiał na Rebelu? ma jakieś info co do wysyłki?


Awatar użytkownika
YoJin
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 210
Rejestracja: sobota 25 kwie 2009, 15:12
Lokalizacja: s-ec
Płeć:

Post autor: YoJin »

ja zamawiałem na rebelu i ani me, ani bee Obrazek


Bez Ciebie schnę jak mokry chomik na patelni...
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Jesli ktos chce zakupic Podziemia to widzialem na allegro za 109.90 czyli w dobrej cenie


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Freeasy
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 29 wrz 2009, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Freeasy »

Do mnie doszło. Przejrzałem i sama gra super ale mam dwa zastrzeżenia:

1. Nie mam już gdzie tych kart wkładać. W następnym dodatku chcę pudełka z przegródkami

2. Podróż statkiem i 30 stopniowy mróz zrobiły swoje z pudełkiem i kartami poszukiwaczy. Tak dziwnie się wyginają

W tłumaczeniu na pierwszy rzut oka nie znalazłem "prawie nic" co by się rzuciło w oczy.

Ale cóż znaczy słowo "Umbrowy" bo mnie ono rozwaliło :) To podobno coś z krwią ma wspólnego


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Mam pytanie dotyczące Eliksira Życia.
Rzut kostką wykonujemy po odłożeniu już Żetonu Życia na stos żetonów czy przed (nie tracąc jeszcze żetonu życia)?


Oraz pytanie dotyczące Różdzki Smoczego Ognia.

Liczymy całkowitą Siłę i Moc ? Bazową ?


Obrazek
ODPOWIEDZ