Talisman: Magia i Miecz PODZIEMIA

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Zniszczone figurki czy brakujące elementy to akurat nie jest wyznacznik jakości samego dodatku tylko fakt że wydawca lub poczta mają gdzieś klientów i nie dbają o towar.

Co do kwestii używania starych postaci przerobionych na nową szatę graficzną (np. Morlok) czy używania innych figurek. Wszystko fajnie tylko że to już fanowskie dodatki w które każdy musi się zaopatrzyć we własnym zakresie. Trochę lipa że wydaje się stówkę albo i więcej na grę a potem trzeba jeszcze sobie dorabiać dodatkowe elementy które np. były w poprzednich edycjach a tutaj nie nie znalazły. Morlok to może zły przykład bo on jak ktoś tam już wyżej pisał był w Jaskini a Jaskinia to polski wkład do MiMa. Próżno więc jego elementów szukać w nowym Talismanie jednak mało rzeczy dają teraz w pudełku. Stare Podziemia to 18 poszukiwaczy, tutaj mamy 5 :roll: Dla mnie to trochę takie usprawiedliwianie twórców na zasadzie "co z tego że czegoś tam brakuje albo że mało poszukiwaczy skoro możemy sobie nadrukować ile wlezie z netu" :-"
W Magi i Mieczu jedyną mroczną postacią wraz z Podziemiami był Szaman i Ciemny Elf. Reszta to Cyganki, Centaury, Orki itp. więc nie emanujące mrocznością. Sorki, ale nie jest to żaden argument, że poszukiwacze nie są dopasowani. :roll:
Masz rację aczkolwiek szkoda że nie pokusili się o większe zmiany i np. wciśnięcie do Podziemi bohaterów którzy by bardziej pasowali. Aktualnie wszyscy (albo prawie wszyscy) to kopie znanych już z poprzednich edycji poszukiwaczy tylko w nowej szacie graficznej i z lekkimi modyfikacjami.

Nie twierdzę że nowy MiM to porażka itd. Wiadomo też że lepiej mieć mniej bohaterów czy kart ale żeby były bardziej sensowne. Szkoda jednak że w większości nowy MiM to kopia starego w nowym wdzianku a i z tego co umieścili w nowym MiMie nie wszystko jest tak świetne i dopracowane żeby w 100% rekompensowało pewne braki.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

yojiny pisze:Fok, a ja sie wlansie dowiedzialem ze nie ostrzymałem Podziemi z Rebel'a bo....... czekaja na koszulki. Fuck.....
Zawsze jak wychodzi nowy dodatek to brakuje nagle koszulek w Rebelu dlatego się w nie zaopatrzyłem odpowiednio wcześniej.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Masz rację aczkolwiek szkoda że nie pokusili się o większe zmiany i np. wciśnięcie do Podziemi bohaterów którzy by bardziej pasowali. Aktualnie wszyscy (albo prawie wszyscy) to kopie znanych już z poprzednich edycji poszukiwaczy tylko w nowej szacie graficznej i z lekkimi modyfikacjami.

Fakt a dodatkowo zamiast kultowych Poszukiwaczy jak Barbarzyńca czy Tropiciel, dostajemy jakąś Cygankę, Filozofa czy też debilnie wyglądającego Zawadiakę ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Figurka od razu wysłana priorytetem z Rebela więc nie jest źle:)


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12808
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Kufir pisze:czy też debilnie wyglądającego Zawadiakę
Fakt FFG się nie postarało mało który poszukiwacz mi pasuje - z wyglądu oczywiście. Na szczęście w Królowej Lodu już będą bardziej klimatyczni Poszukiwacze.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Snake
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2009, 21:18
Lokalizacja: Znikąd
Płeć:

Post autor: Snake »

7Tristan pisze:Figurka od razu wysłana priorytetem z Rebela więc nie jest źle:)
Do diaska! A mi odpisali, że osoba odpowiedzialna za wysyłanie "uzupełnień" jest na urlopie zdrowotnym i z tego powodu polskojęzyczne karty Poszukiwaczy doślą dopiero w przyszłym tygodniu :/


Czar ROZKAZ!!!
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12808
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Snake pisze:A mi odpisali, że osoba (...) jest na urlopie zdrowotnym
Dobra ja też jestem na urlopie (jutro mi się kończy), ale w firmie są dwie osoby które umieją mnie zastąpić. Co to ma znaczyć że jeżeli pani kasjerka pójdzie na urlop to sklep będzie zamknięty?

Od razu bym napisał że za grę zapłaciłeś ponad 100zł i taka obsługa jest skandaliczna...


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Valdi pisze: Dobra ja też jestem na urlopie (jutro mi się kończy), ale w firmie są dwie osoby które umieją mnie zastąpić. Co to ma znaczyć że jeżeli pani kasjerka pójdzie na urlop to sklep będzie zamknięty?

Od razu bym napisał że za grę zapłaciłeś ponad 100zł i taka obsługa jest skandaliczna...
Nie oceniam. Nie komentuje. Nie dociekam. :P Jednak stwierdzę, że na kilometr pachnie, że Rebel czymś zalazł Ci za skórę i sympatią za specjalną go nie darzysz... Ciekawe tylko czym :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: Valdi: Czw Sty 28, 2010 8:07 pm ]
Za blisko po prostu są a ja klientem wymagającym jestem. - Valdi


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Tylko że Valdi ma rację, jedna osoba u nich pracuje czy jak? A nawet jeśli na co dzień tylko jedna osoba zajmuje się tym działem to mimo wszystko powinni oddelegować kogoś w zastępstwie i jak najszybciej naprawić swój błąd. Nie stawia to firmy w pozytywnym świetle.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

nie mam zamiaru bronić Rebela jeżeli daje ciała. To oczywiste, że baty się należą za traktowanie ludzi z buta, aczkolwiek płakanie i rozczulanie się nad nim nic nie da. Są inne, tańsze sklepy. Resztę zweryfikuje rynek...


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Pierwsza partia z Podziemiami już za mną.

Gladiator Vs Amazonka.


Była to najkrótsza gra w historii, gdyż gladiator szybko dorobił się wielu przyjaciół, poszedł do Podziemi, pokonał przy użyciu Losu Pana Ciemności i trafił na Koronę.

Partia trwała 30 minut... szkoda bo miałem ochotę dziś troszkę pograć a nie było juz sensu zaczynać gry od nowa...


Obrazek
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Co do Gladiatora to ja gram tak ze nie moze on trenowac muła, konia i konia z wozem (moim zdaniem na jego karcie powinno byc to odnotwane ze nie moze on ich trenowac bo walczacy muł to conajmniej dziwne) a takze przyjaciół ktorzy juz sami z siebie dodaja punkt do siły. W przeciwnym razie Gladiator szybko staje sie zbyt silny w porównaniu z innymi poszukiwaczami. To jedyny poszukiwacz oprócz Mrocznej Kultystki, ktorego postanowilem troche poprawic wprowadzajac własne zmiany :smile:

[ Dodano: Pią Sty 29, 2010 7:03 pm ]
A poza tym to zaraz zasiadam do partyjki Talismana, dzis dla odmiany mam zamiar zagrac samymi Podziemiami bez planszy podstawowej. Ciekaw jestem jak bedzie wygladac taka rozgrywka :smile:


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Widzę że trochę zmaścili tego nowego Gladiatora. W naszym poczciwym MiMie był zapis że nie może trenować wiedźmy, poltergeista oraz tych przyjaciół którzy już sami z siebie dodają siłę lub walczą w zastępstwie. Muła i konia oczywiście też się nie liczyło bo tam były to przedmioty :P


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Heh, była już o tym dyskusja... Czemu nie miałby tronować Muła, Konia, Konia z Wozem, Wojownika, który aktualnie dodaje +1 do Siły, czy też Wiedźmy i Błazna? Koń może pomóc swymi kopytami, czy też galopem, Wojownik się ulepsza w boju i daje już +2 do Siły, nie +1, a Wiedźma z Błaznem w końcu się na coś przydają. Moim zdaniem dobra zmiana.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Co do Gladiatora to ja gram tak ze nie moze on trenowac muła, konia i konia z wozem (moim zdaniem na jego karcie powinno byc to odnotwane ze nie moze on ich trenowac bo walczacy muł to conajmniej dziwne) a takze przyjaciół ktorzy juz sami z siebie dodaja punkt do siły.

Gram podobnie zgodnie z wytłuszczonym drukiem.
Druga sprawa że Gladiator dotarł do Pana Ciemności w Podziemiach chyba w 4-5 turach, gdyż jeździł Koniem po Podziemiach.


Pamiętam jeszcze 2-3 miesiące temu gdy pisałem, że Gladiator będzie jednym z najlepszych Poszukiwaczy mało kto się ze mną nie zgadzał. A teraz proszę... zaczynają się moje słowa potwierdzać i gracze kombinują jak go osłabić. Z resztą nie bardzo rozumiem jak można nie dostrzegać jego potencjału i faktu iż powinno mu się zabraniać trenowania przede wszystkim Muła.

[ Dodano: Pią Sty 29, 2010 7:25 pm ]
Policzmy ile punktów Siły miał Gladiator w mojej grze z samych Przyjaciół:


Muł (Zero)
Koń z Wozem (Zero)
Koń +1
Przewodnik +1
Najemnik +1 (+ 3 po zapłaceniu SZ)
Gnom +1
Księżniczka +1
Skrzat +1
Kolos +1 oraz +2


Dzięki samym Przyjaciołom miał + 12 Siły, do tego bazowa wartość + 5 żetonów + 1 punkt ze Złodzieja Losu pozamiatane.

Pan Ciemność nie miał zbyt wiele do powiedzenia i to wszystko w 30 minut. Prawdziwy KILLER!!!



A co się tyczy Amazonki... to chyba będzie moja ulubiona postać :)
Proste bardzo praktyczne umiejętności, fajna ilustracja i figurka, super! =D>

Czekam na Barbarzyńce [-o<


Obrazek
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

No to partyjke z samymi tylko Podziemiami mam juz za soba. Akurat tak wyszło ze gralem Gladiatorem własnie a moja dziewczyna Amazonką. Opcja - kto pierwszy pokona Pana Ciemności wygrywa. Zwyciezył Gladiator ale wcale nie poszło tak lekko. Gralismy prawie 60 minut. Ciezko zaczynac w Podziemiach z poczatkowa wartoscia siły i mocy, nie ma tam wielu przyjaciół wiec Gladiator nie miał za bardzo kogo trenowac (jedyny przyjaciel jakiego zdobylem to Garbus), przedmiotów tez niewiele a wrogów masa. Ogólnie kilka razy zarówno Gladiator jak i Amazonka byli bliscy smierci, zycia udawalo sie odzyskac jedynie na obszarze Kuchni a i to nie zawsze wiec było gorąco. Udalo mi sie pokonac troche wrogów na siłe (z mocą u Gladiatora było kiepsko) a potem Pana Ciemnosci i zwyciestwo. Amazonce jakos marnie szło.
Opcja gry samymi Podziemiami jest dobra gdy nie ma czasu na długa rozgrywke, nie da sie za bardzo rozwinac poszukiwacza bez planszy podstawowej ale grało sie przyjemnie :smile:
Nemomon pisze:Heh, była już o tym dyskusja... Czemu nie miałby tronować Muła, Konia, Konia z Wozem, Wojownika, który aktualnie dodaje +1 do Siły, czy też Wiedźmy i Błazna? Koń może pomóc swymi kopytami, czy też galopem, Wojownik się ulepsza w boju i daje już +2 do Siły, nie +1, a Wiedźma z Błaznem w końcu się na coś przydają. Moim zdaniem dobra zmiana.
Kazdy gra jak chce, dla mnie to przegiecie z trenowaniem wszystkich przyjaciół, w talii kart przygód jest ich bardzo duzo co daje Gladiatorowi zbyt duza przewage, ja wole gdy szanse na zwyciestwo sa mniej wiecej równe. Podobnie mialem z Mroczna Kultystka, w kazdej grze bardzo szybko osiagała znaczna przewage dzieki modleniu sie do sił ciemności wiec postanowiłem ze po pokonaniu wroga albo bierze jego karte jako trofeum albo sie modli ale nie obie rzeczy na raz. Osoby z ktorymi gram uwazaja podobnie wiec zostane przy swoim.
Kufir pisze:A co się tyczy Amazonki... to chyba będzie moja ulubiona postać :)
Proste bardzo praktyczne umiejętności, fajna ilustracja i figurka, super! =D>
Zgadzam sie w 100%, bardzo praktyczne umiejetności, przydaja sie w kazdej turze.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Ja również wczoraj grałem i grałem Gladiatorem. Graliśmy w składzie:

Gladiator
Amazonka
Złodziej
Druid

Po grze mogę stwierdzić, że Gladiator nie jest przesadzony. Wszystko zależy od tego jak karty podejdą, a karty jak podejdą każdemu Poszukiwaczowi to kozaczy. Grając około 3 godziny Gladiatorem trafiłem tylko jednego przyjaciela - muła, którego zresztą straciłem na Księciu Wampirów. Moi znajomi mieli jakieś większe szczęście do nich. Przy Gladiatorze strasznie boli ten 1 punkt losu i to jest poważne osłabienie, gdy biega obok taki Druid, który los wykorzystuje nawet na ruch... W pewnym momencie pojawiło się na planszy targowisko i ruszyłem do niego w te pędy, gdyż miałem 7 monet i chciałem sobie kupić 3 muły :D ale w między czasie nadszedł kryzys i wszystkie miejsca poszły się paść. Graliśmy na obu planszach, z tym że, żeby zdobyć Koronę Władzy, każdy musiał pokonać Władcę. W efekcie nie skończyliśmy, bo Władca każdego sklepał, a było już bardzo późno i nikomu się nie chciało ze skał do niego śmigać.

Dodatek oceniam pozytywnie i wbrew moim obawą bardzo spodobała mi się możliwość normalnego wchodzenia i wychodzenia z podziemi. Kraina jest naprawdę niebezpieczna i to cieszy.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Grając około 3 godziny Gladiatorem trafiłem tylko jednego przyjaciela - muła
Miałeś więc wyjątkowego pecha, grałeś też w 4 osoby.
Przy grze w 2 osoby Gladiator nie ma zbyt wielkich problemów ze zdobyciem Przyjaciół ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

To fakt pecha miałem:), ale równie dobrze może Ty miałeś szczęścia :) Jest to gra losowa więc raz się ma jedno raz drugie, więc skoro Gladiator też może mieć pecha to nie odstaje od innych Poszukiwaczy:) Wiesz Kufir ja nie lubię grać w dwie osoby (muszą być przynajmniej 3). Dlatego wynik i przebieg partii przy 2 osobach nie jest dla mnie miarodajny. Podejrzewam ,że przy przynajmniej 3 graczach Gladiator zawsze będzie miał problem uzbierać gromadkę :)


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Moim zdaniem granie w 3 osoby jest najlepszym rozwiązaniem, takie złoty środek.
Jednak ostatnio trudno mi zebrać na jedną grę 2 lub 3 graczy. Więc zazwyczaj gramy w 2 osoby i też się super bawimy. Niestety obowiązki, praca itp. wrogiem MIMa ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Kufir pisze:Przy grze w 2 osoby Gladiator nie ma zbyt wielkich problemów ze zdobyciem Przyjaciół ;)
Dokładnie
Kufir pisze:Moim zdaniem granie w 3 osoby jest najlepszym rozwiązaniem, takie złoty środek.
Jednak ostatnio trudno mi zebrać na jedną grę 2 lub 3 graczy. Więc zazwyczaj gramy w 2 osoby i też się super bawimy. Niestety obowiązki, praca itp. wrogiem MIMa ;)
I tu takze sie z Toba zgadzam. Gra w dwie osoby jest fajna ale najlepiej gra sie w 3 lub nawet 4, jest wiecej rywalizacji miedzy poszukiwaczami gdy jest wiecej figurek na planszy poza tym na głowe przypada mniej przedmiotow i przyjaciół przez co staja sie one naprawde cenne i trzeba ostro wlaczyc, dzieki temu nie da sie tak łatwo przypakowac poszukiwacza jak przy 2 graczach. Z kolei gra w wiecej niz 4 osoby to pewnie ciagnie sie pół dnia, no i to długie czekanie na swoja ture.

Kiedy kupowałem Talismana to sie zastanawialem z kim ja bede w to grał? Wiekszosc kumpli ktorzy kiedys byli zajarani tymi klimatami juz za bardzo spowazniała i nie interesuja ich takie "pierdoły". Nauczyłem grac moja kobiete i spodobało jej sie (na szczescie :smile: ). Z kazda rozgrywka szło jej coraz lepiej a teraz to tak sie wyrobiła ze czesto ona wygrywa :grin: Poza tym mam jeszcze dwóch kumpli ktorzy tez lubia pograc, z jednym gram dosc czesto a z drugim to raz na ruski rok, a spotkac sie w 3 czy 4 osoby zeby pograc razem to naprawde ciezka sprawa, zawsze komus nie spasuje ten dzien albo ta godzina :sad: Wiec ja tez niestety najczesciej gram tylko w 2 osoby, czasem w 3.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Rozumiem Was chłopaki, znam ten ból. Teraz póki studiuje (ostatni rok) i mieszkam w akademiku jakoś większego problemu z ludźmi nie ma, ale gdy studia się skończą podejrzewam, że też będzie ciężko :)


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Z przykrością stwierdzam że karty Poszukiwaczy z Podziemi są "znaczone".
Ich koszulki są ciemniejsze od kart Poszukiwaczy ze Żniwiarza czy Wersji Podstawowej :(


Obrazek
Awatar użytkownika
YoJin
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 210
Rejestracja: sobota 25 kwie 2009, 15:12
Lokalizacja: s-ec
Płeć:

Post autor: YoJin »

tak samo jest z drukowanymi poszukiwaczami. Wyjscie: Policzyc karty poszukiwaczy i kazac podawac liczbe od 1 do... ;)


Bez Ciebie schnę jak mokry chomik na patelni...
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Losowanie Poszukiwaczy to nie problem, jest wiele sposobów aby zupełnie losowo ich wybierać. Jednak odcień jest inny a nie powinien. Poszukiwacze ze Żniwiarza niczym nie odróżniali się od tych z Podstawki.


Obrazek
ODPOWIEDZ