Królowa Lodu - Frostmarch

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ

Czy podoba ci się polska nazwa rozszerzenia?

Nie (jestem stałym forumowiczem GK)
23
29%
Nie (czasami tu zaglądam/jestem tu pierwszy raz)
10
13%
Tak (jestem stałym forumowiczem GK)
25
32%
Tak (czasami tu zaglądam/jestem tu pierwszy raz)
20
26%
 
Liczba głosów: 78

Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Bardzo słusznie tu Michael prawi.


Dla mnie sprawa jest prosta - zadaniem tłumacza jest oddanie tego co autor chciał nam ukazać.
Nie twierdzę, że zawsze trzeba wszystko dosłownie tłumaczyć, ale pomiędzy Frostmarch, a Królową Lodu związku nie ma żadnego, jest to radosny wymysł tłumaczy.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Przez to zmienienie wątków dyskusja umarła.
Z kartami zapoznałem się dokładnie i powiem czego mi brakuje:

- Zaklęcia które pozwoliło by zmuszenie Przeciwnika do odrzucenia posiadanego Zadania Czarownika (Efekt podobny do Fałszywego Grala)

- Bardzo żałuję że mapy i skrzynie skarbów nie pojawiły się w Podziemiach, a pojawiły się teraz i będą też w Górach.

- Lodowa Nimfa, blokuje tak samo planszę jak i Ekor, czyżby te zapachaj karty miały prowokować graczy do odwiedzania nowych krain ?

- Świetny Kielich Cieni dla Złych i badziewie dla Dobrych.


Teraz plusy:

- Ciekawi wrogowie typu Bazyliszek.
- Fajne Miejsca, Przedmioty i nieznajomi.
- Potężne zaklęcia (widać że w tym dodatku faworyzowani są czarujący Poszukiwacze)
- Świetne figurki


O BUGACH (Wpadkach) autorów trudno nie wspomnieć ale pisałem o tym w innych tematach więc sobie jednak daruje.


Obrazek
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Kufir pisze: - Zaklęcia które pozwoliło by zmuszenie Przeciwnika do odrzucenia posiadanego Zadania Czarownika (Efekt podobny do Fałszywego Grala)
- Bardzo żałuję że mapy i skrzynie skarbów nie pojawiły się w Podziemiach, a pojawiły się teraz i będą też w Górach.
Zawsze można zasiąść przed SE/PS'em i samemu braki te uzupełnić... ;)
Zresztą, to może być dobra pozycja wyjściowa do stworzenia dodatku pt. "Groźniejsza Królowa Lodu" :)


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Hahahaha, za dużo by było tego dorabiania, to skarby, to mapy później kamienie. W Królowej Lodu, prócz bugów nic nie trzeba zmieniać to tylko dodatek karciany. :)


Obrazek
Awatar użytkownika
Ajwer
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

Lodowcowy łoś...jak to jest łoś...to ja jestem łoś:D


Obrazek
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

;)


Z tym Zropuchowaceniem (Teodify) to będzie masakra, spotykamy ofiare, rzucamy kostką, ewentualnie powtarzamy losem (lub modyfikujemy innymi wymysłami ten rzut), mam przed sobą Ropuchę i ... Przedmioty i Przyjaciele nieszczęśnika są już nasze :twisted:


Chyba za mocne to ...
Ostatnio zmieniony czwartek 27 maja 2010, 22:59 przez Kufir, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Lodowcowy łoś? Brzmi intrygująco... A co to robi? :-P


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ajwer pisze:Lodowcowy łoś...jak to jest łoś...to ja jestem łoś:D
:(

Obrażasz moją najbardziej ulubioną kartę z KL :( Wprost kocham jej grafikę.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Ajwer
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

chodzi i o grafikę...to jest jakiś jeleń a nie łoś:D


Obrazek
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Lodowcowy łoś? Brzmi intrygująco... A co to robi? :-P
Lodowcowy łoś
Wróg - Zwierzę
SIŁA: 1
Majestatyczny lodowcowy łoś
pasie się na tym obszarze.
Pozostanie tu, dopóki
ktoś go nie pokona.

[ Dodano: Czw Maj 27, 2010 11:02 pm ]
Kufir pisze:ewentualnie powtarzamy losem (lub modyfikujemy innymi wymysłami ten rzut), mam przed sobą Ropuchę i ... Przedmioty i Przyjaciele nieszczęśnika są już nasze :twisted:
Nie są. Atakowałeś Poszukiwacza, a więc nie badasz obszaru.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Figurki rzeczywiscie konkretne, sa z lepszego plastiku niz te w Podziemiach, tamte były jakies takie giętkie. A Wódz Ogrów rządzi! Tak, jego figurka jest wieksza nawet od figurki Trolla :grin:
Kufir pisze:Świetny Kielich Cieni dla Złych i badziewie dla Dobrych.
Ten kielich to taki Święty Gral dla złych.
Wrogowie naprawde ciekawi mimo iz nie sa mocni. Bazyliszek np. mimo iz ma tylko 2 siły, moze w jednej chwili zabic kazdego, nawet potęznego Poszukiwacza. Zaklęcia bardzo ciekawe. Wogóle jest duzo naprawde fajnych kart, dzieki nim najblizsze partyjki w Talismana beda pełne nowych wrazen :grin:

Co do alternatywnych zakonczen to rewelacji nie ma ale na poczatek dobre i to. Zakonczenie "Korona i berło" napewno sprawi, ze pierwszy kto dotrze na KW nie bedzie sie długo meczył z wykonczeniem reszty, bo w przypadku zwykłego zaklecia rozkazu czasami potrafi to trwac w nieskonczonosc hehe.

Ogólnie pierwsze wrazenie jak najbardziej pozytywne i z zakupu jestem zadowolony. Zobaczymy jak nowe karty wpłyną na przebieg gry.
A i jeszcze jedno co mi przyszło do głowy po przejzeniu nowych kart przygody. Jakos tak nie czuc za bardzo tego mroźnego klimatu z nich. Własciwei to mniej wiecej połowa z nich ma cos z zimą wspólnego, w wiekszości Wrogowie. W całym tym stosie, który stworza po przetasowaniu ich z poprzednimi kartami nie bedzie to odczuwalne. Brakuje mi tu jeszcze postaci Królowej Lodu na kszatałt Żniwiarza, tzn. figurki, która mozna by przesuwac po planszy i polowac na Poszukiwaczy ewentualnie wywoływac jakies inne efekty za jej pomocą. Ale i bez tego jest niezle.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Roland pisze:Jakos tak nie czuc za bardzo tego mroźnego klimatu z nich. Własciwei to mniej wiecej połowa z nich ma cos z zimą wspólnego, w wiekszości Wrogowie. W całym tym stosie, który stworza po przetasowaniu ich z poprzednimi kartami nie bedzie to odczuwalne
Wspomnij swoje słowa po wyciągnięciu z Przygód Koniczynki xD


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Roland pisze: Brakuje mi tu jeszcze postaci Królowej Lodu na kszatałt Żniwiarza, tzn. figurki, która mozna by przesuwac po planszy i polowac na Poszukiwaczy ewentualnie wywoływac jakies inne efekty za jej pomocą. Ale i bez tego jest niezle.
Swego czasu (tj. kilka miesięcy temu) dodatek wprowadzający taką właśnie poruszającą się po planszy niczym Żniwiarz Królową Lodu stworzył Jon New z Talisman Island. Zapoznać się z nim bliżej możesz tutaj:
http://www.talismanisland.com/exp_ice_queen.zip


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Ten kielich to taki Święty Gral dla złych.

Dokładnie, to bardzo dobry przedmiot.
Dobrzy otrzymali jakieś badziewie pozwalające wygrać dowolną walkę psychiczną z Wrogiem.
Dodatkowo to przedmiot jednorazowego użycia.

[ Dodano: Czw Maj 27, 2010 11:10 pm ]
Draugnimir pisze:
Roland pisze: Brakuje mi tu jeszcze postaci Królowej Lodu na kszatałt Żniwiarza, tzn. figurki, która mozna by przesuwac po planszy i polowac na Poszukiwaczy ewentualnie wywoływac jakies inne efekty za jej pomocą. Ale i bez tego jest niezle.
Swego czasu (tj. kilka miesięcy temu) dodatek wprowadzający taką właśnie poruszającą się po planszy niczym Żniwiarz Królową Lodu stworzył Jon New z Talisman Island. Zapoznać się z nim bliżej możesz tutaj:
http://www.talismanisland.com/exp_ice_queen.zip

Kiedyś na forum ktoś robił karty Przygód chyba z królową lodu, gdzie to się podziało, bo nie mogę wyszukać ? ](*,)


Obrazek
Revix
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 57
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2009, 16:23
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: Revix »

Czy mógłby ktoś przetłumaczyć tę kartę na język polski ?


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Rozumiem, że chodziło o tę Królową Lodu Jona?
Gdy Królowa Lodu spotyka twojego Poszukiwacza, musisz rzucić 1 kością:
1) Lodowy Blask! Zostajesz zamrożony. Tracisz 1 punkt Życia i następną turę.
2) Rozstąpienie lodowca! Tracisz grunt pod nogami. Tracisz 1 punkt Życia lub 1 Przyjaciela.
3) Pogrzebany! Będziesz uwięziony w lodzie, dopóki w rzucie za ruch nie uzyskasz 4, 5 lub 6 oczek.
4) Mroźne spojrzenie! Zostajesz zignorowany.
5) Dar zimy! Otrzymujesz 1 Zaklęcie, 1 sztukę złota, 1 punkt Siły, Mocy, Życia lub Losu albo teleportację na dowolny obszar w tej Krainie.
6) Zimne serce! Wybierz Poszukiwacza, który zostanie zamrożony, tracąc 1 punkt Życia i następną turę.


Revix
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 57
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2009, 16:23
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: Revix »

Brzmi ciekawie może ma ktoś tego pdfa w wersji polskiej gotowego do wydruku?


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Ciekawa karta "Talizmistrz". Co o niej sądzicie? Z jednej strony daje kolejna mozliwość zdobycia Talizmanu tyle, ze w jej przypadku jest to obarczone naprawde duzym ryzykiem (zamiana w ropuche, strata wszystkich zetonów siły lub mocy). Jak sie ktoś pokusi to moze gorzko pozałowac ;-)
Wogóle ciekawe jest nazewnictwo co niektórych kart, Lodowcowy Łoś mnie rozwala :grin: Ale i tak najwieksza polewe mamy zawsze jak ktos wyciagnie Koboldzkiego Bydlaka w Podziemiach :mrgreen: Co za nazwa hehe


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Roland pisze: Z jednej strony daje kolejna mozliwość zdobycia Talizmanu tyle, ze w jej przypadku jest to obarczone naprawde duzym ryzykiem (zamiana w ropuche, strata wszystkich zetonów siły lub mocy). Jak sie ktoś pokusi to moze gorzko pozałowac
To przy takim ryzyku umiarkowanie się opłaca korzystać z usług owego Talizmistrza, skoro jest tyle prostszych dróg zdobycia Talizmanu... No, chyba że byłoby to przymusowe, ale, jak widzę po Twoich słowach, najwyraźniej nie jest. :-P

A tak swoją drogą... kurczę, czemu ja nie zamówiłem Królowej Lodu u Galakty...? :-P


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Talizmistrz pozostaje na danym obszarze do konca gry, jak tam trafisz musisz rzucac kością.
Draugnimir pisze:Gdy Królowa Lodu spotyka twojego Poszukiwacza, musisz rzucić 1 kością:
1) Lodowy Blask! Zostajesz zamrożony. Tracisz 1 punkt Życia i następną turę.
2) Rozstąpienie lodowca! Tracisz grunt pod nogami. Tracisz 1 punkt Życia lub 1 Przyjaciela.
3) Pogrzebany! Będziesz uwięziony w lodzie, dopóki w rzucie za ruch nie uzyskasz 4, 5 lub 6 oczek.
4) Mroźne spojrzenie! Zostajesz zignorowany.
5) Dar zimy! Otrzymujesz 1 Zaklęcie, 1 sztukę złota, 1 punkt Siły, Mocy, Życia lub Losu albo teleportację na dowolny obszar w tej Krainie.
6) Zimne serce! Wybierz Poszukiwacza, który zostanie zamrożony, tracąc 1 punkt Życia i następną turę.
Podoba mi sie ten mały dodatek, szkoda ze nie zamiescili tego oryginalnie we Frostmarch, trzeba tylko zastapic czyms figurke Ice Queen. Gra ktoś z tym?


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Roland pisze: Talizmistrz pozostaje na danym obszarze do konca gry, jak tam trafisz musisz rzucac kością.
To trochę zmienia postać rzeczy. Zatem jest to faktycznie ciekawa karta, przede wszystkim dlatego, że niebezpieczna, jak wynika z tego, co widzę. :D
Roland pisze: Podoba mi sie ten mały dodatek, szkoda ze nie zamiescili tego oryginalnie we Frostmarch, trzeba tylko zastapic czyms figurke Ice Queen. Gra ktoś z tym?
To dodatek autorski, więc raczej nie było najmniejszych szans na ujrzenie go w pudełku z Frostmarch. Osobiście z nim nie gram, postać Królowej Lodu wydaje mi się zbyt podobna do Żniwiarza, a poza tym odstrasza mnie perspektywa szukania figurki. Zresztą, za sprawą dodatków autorskich można sobie na planszy całą gamę takich "NPC'ów" postawić - Żniwiarz, Królowa Lodu, Ropuszy Król... :-P


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Draugnimir pisze:To dodatek autorski, więc raczej nie było najmniejszych szans na ujrzenie go w pudełku z Frostmarch. Osobiście z nim nie gram, postać Królowej Lodu wydaje mi się zbyt podobna do Żniwiarza, a poza tym odstrasza mnie perspektywa szukania figurki. Zresztą, za sprawą dodatków autorskich można sobie na planszy całą gamę takich "NPC'ów" postawić - Żniwiarz, Królowa Lodu, Ropuszy Król... :-P
Chyba masz racje, za duzo by tego było i zrobiłoby sie zamieszanie.
Draugnimir pisze:To trochę zmienia postać rzeczy. Zatem jest to faktycznie ciekawa karta, przede wszystkim dlatego, że niebezpieczna, jak wynika z tego, co widzę. :D
Niebezpieczna karta to jest Bazyliszek, choć bys był nie wiem jak potężny przy spotkaniu z nim mozesz stracic Poszukiwacza:

Bazyliszek
Siła: 2

"Bazyliszek pozostanie na tym obszarze, dopóki ktoś go nie pokona. Wykonując rzut ataku Bazyliszka, rzuć 1 dodatkowa kością i wybierz wyższy wynik, jeśli wypadnie dublet, zostajesz zabity."
:mrgreen:


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

Bludgeon pisze: Bazyliszek
(...)
Kurczę, coraz bardziej mnie FFG ostatnimi czasy zaskakuje! Może i Wrogowie specjalnie wygórowanych statystyk nie mają, może i niektórzy Poszukiwacze na przepakowanych wyglądają, ale coraz niebezpieczniej się w krainie Talismanu robi... a to morderczy bazyliszek, a to pozbawiający całej Siły/Mocy Przypadek/Talizmistrz, a to z kolei jeszcze budzący grozę Lodowy Most w Górach... Zacieram ręce na te dodatki :D


Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Moim zdaniem nie tylko w wysokich parametrach lezy siła wrogów ale w takich specjalnych zdolnościach własnie, niby słabiak ale kazdy sie bedzie go bał :mrgreen: Oby wiecej takich wrogów.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Tak sie przyglądam tym alternatywnym zakonczeniom i tak sobie mysle, ze chyba rozgrywka z tymi zakonczeniami bedzie nieco krótsza od tej standardowej. Nie miałem jeszcze okazji zagrac z Królowa Lodu (moze dzis wieczorem sie uda), ale normalnie po dotarciu do KW gdy rzucamy koscia za zaklecie rozkazu to czasami zanim wykonczymy innych graczy moze minąc sporo czasu (nie zawsze wypadnie 4,5 lub 6, gracze lecza sie i zdobywaja punkty zycia), co przy odrobinie szczescia daje innym Poszukiwaczom szanse na wzmocnienie parametrów i na dogonienie nas na KW. Grając z kolei z tymi zakonczeniami to pierwszy gracz, który wejdzie na KW praktycznie wygrał juz gre. Przy "Zadaniach Czarownika" to napewno, Królowa Lodu nie jest mocna ale ma 4 zycia wiec chwilke to potrwa. Natomiast przy zakonczeniu "Korona i Berło" wykonczenie innych graczy to tez kwestia kilku chwil bo nikt w tym wypadku nie moze sie juz leczyc ani zdobywac punktów zycia a zaklecie działa automatycznie bez rzutu kością i to na poczatku tury kazdego gracza a nie tylko tego na KW!
Ogólnie chodzi mi o to, ze grając z tymi zakonczeniami zwyciestwo pierwszego garcza, który znajdzie sie na KW jest juz niemal przesądzone gdyz pozostali nie mają praktycznie szansy go juz dogonić. Po prostu wydają sie szybkie te zakonczenia w porównaniu z tym standardowym. To standardowe z kolei czasami potrafi znudzic gracza na KW gdy nie ma szczescia w rzutach a inni wciąz sie lecza. Ciekaw wiec jestem opini tych, którzy juz grali z tymi zakonczeniami. Mam nadzieje, ze w miare jasno napisałem co mi po głowie chodziło ;-)


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
ODPOWIEDZ