Talisman: Magia i Miecz spis zawartości

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

W mojej ekipie rzadko spotyka się stricte rywalizatorskie (na zasadzie "kto pierwszy do Korony Władzy")
Zabawa, zabawą ale jeśli nadarza się okazja szybkiego zdobycia celu gry, to czemu gracze mają z tego nie korzystac?
Trzeba tak zaprojektowac gre i tak o wszystkim pomyslec aby gra byla grywalna i nie konczyla sie po 20 minutach.


Grajac z oryginalnymi zasadami bez poprawek, Kartę Reliktu pozwalajaca na teleportowanie sie do Korony Władzy z Równin Grozy, nalezało by zamienic u alchemika na sztuke złota, a z umiejetnosci Ogra czy Nektomanty po prostu nie korzystac. Chyba jednak nie to rozumiem przed dobra zabawe.


Obrazek
Awatar użytkownika
Roland
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 581
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:46
Lokalizacja: Świat Pośredni
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Roland »

Draugnimir pisze:Cóż, ja bym jednak inwencji twórcom nie odmówił. Cieszę się z tego, że gra stale rozbudowywuje się o kolejne koncepcje i mechaniki. W mojej ekipie rzadko spotyka się stricte rywalizatorskie (na zasadzie "kto pierwszy do Korony Władzy") podejście do gry i zazwyczaj chcemy po prostu cieszyć się eksploracją Krain (a Góry z mnogością nowych rozwiązań i świetnym klimatem wydają się być wręcz idealne do tego celu), toteż uchybienia w zbalansowaniu rozgrywki mi w zasadzie nie przeszkadzają. Przynajmniej do czasu, aż któryś z graczy mniej skoncentrowanych na swobodnej wędrówce nie wpadnie na ich trop. :-P
A jeśli o mieszki złota chodzi, to nie mam nic przeciwko nim, ale kamienie wprowadzają do gry nowy poziom interakcji i motyw jakiegoś celu, którym można by się kierować w tej eksploracji ("Chcesz złota? Bardzo proszę - udaj się tylko z tym klejnocikiem w odpowiednie miejsce. I nie daj go sobie wydrzeć po drodze" :) ) i dlatego właśnie tak mi się podobają. Zresztą, ich dodatkowym walorem jest fakt, że zwyczajnie cieszą oko. :-P
Zgadzam sie w całej rozciągłości, te kamienie sa świetnym pomysłem. Wogóle Highlands jako dodatek wydaja sie bardzo urozmaicone w stosunku do Podziemi. Ciekawe pomysły, super klimat, bardzo fajni i nie przepakowani Poszukiwacze. Czuje, ze bedzie to dodatek bardzo grywalny i napewno szybko nie znudzi sie eksploracja tej krainy. Podziemia na poczatku dawały duzo radochy i sporo nowych wrazen ale jednak dość szybko zmieniły sie w monotonne tłuczenie wrogów w celu szybkiego dopakowania Poszukiwacza i zauwazyłem, ze w naszych grach juz coraz rzadziej sie tam zapuszczamy. Mam nadzieje, ze z Górami tak nie bedzie.
Widze, ze duzo jest tych Trinketów, ktore zamienia sie na złoto, szkoda tylko, ze w grze tak mało jest zetonów złota. 30 sztuk z podstawki to naprawde niewiele i przy grze w kilka osób moze ich nieraz zabraknąć. Góry daja mozliwość zdobycia naprawde duzej ilości złota.


"Człowiek oszukuje siebie tak często, ze gdyby mu za to płacili, to mógłby sie spokojnie utrzymać."
Awatar użytkownika
verdugo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: sobota 26 wrz 2009, 14:30
Lokalizacja: Knw
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: verdugo »

Roland pisze:szkoda tylko, ze w grze tak mało jest zetonów złota. 30 sztuk z podstawki to naprawde niewiele i przy grze w kilka osób moze ich nieraz zabraknąć. Góry daja mozliwość zdobycia naprawde duzej ilości złota.
Dokładnie. U mnie podczas gry już wystąpił ten problem, że zabrakło żetonów złota :shock: . Miło by było, gdyby przy okazji jakiegoś dodatku (np. następnego karcianego po Highlands) dodano kilkanaście żetonów złota. Ja zastępczo używam monet 1 groszowych, gdy braknie tych oryginalnych :mrgreen:


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Well... wedle zasad, jeżeli brakuje jakichś żetonów, to ignoruje się efekty, które je dają Poszukiwaczowi. Otrzymujesz tylko tyle, ile jeszcze jest w "banku".


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
budzo
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 83
Rejestracja: sobota 08 lis 2008, 20:44
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: budzo »

Więc trzeba albo zmienić tą zasadę, albo dać dodatkowe żetony złota :)


Karramba!
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Jako finalną wersje zamieszczam całościowy Spis kart w Talismanie, obejmuje on chronologicznie:
Talisman: Magia i Miecz
Talisman: Reaper / Żniwiarz
Talisman: Dungeon / Podziemia
Talismna: Frostmarch / Królowa Lodu
Talisman: Highland

Spis zawiera angielskie jak i polskie nazwy kart - obecnie brakuje tylko większości nazw polskich w dodatku Highland, z racji tego ze dodatek nie został jeszcze wydany.

Spis znajdziecie pod tym linkiem

Pozdrawiam V.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
ODPOWIEDZ