TMiM Dodruk Wersji podstawowej (wrzesień 2009)

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kufir [Autor tematu]
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Super!!!!
Jakie to zmiany są w ten wersji podstawowej. Pytam bo nie wiem czy warto ją kupować dla tych kilku zmian czy też to KOSMETYCZNE zmiany ???


Obrazek
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Już raz Ci, Kufir, powiedziałem, iż niekoniecznie możemy mówić co zostało zmienione. Generalnie to są kosmetyczne zmiany, rewolucji w zmianach tam nie ma.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Kufir [Autor tematu]
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Dzięki po prostu chciałem się upewnić czy od ostatniej rozmowy aby na pewno nic faktycznie się nie zmieniło :mrgreen:

BTW
Zamówione i zapłacone \:D/


Obrazek
Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Nemomon pisze:Już raz Ci, Kufir, powiedziałem, iż niekoniecznie możemy mówić co zostało zmienione. Generalnie to są kosmetyczne zmiany, rewolucji w zmianach tam nie ma.
Trochę przesadzasz, znam te zasady i uważam ,że jesteś po prostu nadgorliwy, a nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Przecież Kufir zastanawia się tylko co zostało poprawione, bo myśli o kupnie. Nie powiesz Ty, to może powie ktoś kto kupił, a jeżeli się tak nie stanie to wydawnictwo traci potencjalnego klienta.
Uważam ,że nie musisz pisać jakbyś przechowywał tajemnice całego świata - druga część Twojego posta całkowicie by wystarczyła :)

Rozumiem o ile terminy, pracę, projekty są utajnione. To żeby po wydaniu gry nie podać zmian, które zostały uwzględnione pachnie paranoją.

Ps rozumiem, że moja prośba na PW została olana?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

7Tristan pisze:Nie powiesz Ty, to może powie ktoś kto kupił, a jeżeli się tak nie stanie to wydawnictwo traci potencjalnego klienta.
Powie osoba, która ma dwie wersje i będzie się jej chciało karta po karcie patrzeć, co zostało zmienione. Próbowałem czegoś takiego względem pierwszego wydania angielskiego Reapera oraz drugiego - nic przyjemnego i bardzo latwo można coś przeoczyć (a zmiana między tymi wydaniami jest jedna).
7Tristan pisze:Ps rozumiem, że moja prośba na PW została olana?
Napisałem gdzie trzeba było napisać, teraz inicjatywa innych osób. Co do uploadu, to będę mial czas chwilke usiąść i wsadzić, to to oczywiście zrobię. W sumie będzie to prawie 30 gier, jeżeli weźmiemy pod uwagę ich różne wersje (Team of Blues / Team of Colonel for example).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Nemomon pisze:
7Tristan pisze:Nie powiesz Ty, to może powie ktoś kto kupił, a jeżeli się tak nie stanie to wydawnictwo traci potencjalnego klienta.
Powie osoba, która ma dwie wersje i będzie się jej chciało karta po karcie patrzeć, co zostało zmienione. Próbowałem czegoś takiego względem pierwszego wydania angielskiego Reapera oraz drugiego - nic przyjemnego i bardzo latwo można coś przeoczyć (a zmiana między tymi wydaniami jest jedna).
7Tristan pisze:Ps rozumiem, że moja prośba na PW została olana?
Napisałem gdzie trzeba było napisać, teraz inicjatywa innych osób. Co do uploadu, to będę mial czas chwilke usiąść i wsadzić, to to oczywiście zrobię. W sumie będzie to prawie 30 gier, jeżeli weźmiemy pod uwagę ich różne wersje (Team of Blues / Team of Colonel for example).
No tak masz rację - przyznaję się do błędu :)

Co do spraw następnych: Dziękuje. Nie musisz się spieszyć, po prostu nie wiedziałem na czym stoję, bo mi nie odpisałeś.


Awatar użytkownika
Michał
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 59
Rejestracja: wtorek 07 paź 2008, 23:06
Lokalizacja: Kosakowo
Płeć:
Wiek: 32

TMiM Dodruk Wersji podstawowej (wrzesień 2009)

Post autor: Michał »

zastanawiam się jeszcze nad podstawką i w sumie nie wiem ale chyba się nie opłaca kupować? Znaczy mam TMiM 4,5 (pl) możecie mi napisać czy dużo rzeczy się zmieniło względem TMiM tego co był wydany wcześniej? Na tyle dużo żeby kupować nowego (do kolekcji)?


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Michał pisze:Znaczy mam TMiM 4,5 (pl) możecie mi napisać czy dużo rzeczy się zmieniło względem TMiM tego co był wydany wcześniej? Na tyle dużo żeby kupować nowego (do kolekcji)?
Przecież to jest jedynie wznowienie więc jeżeli chcesz mieć drugi taki sam egzemplarz na półce to nawet trzeba kupić 8-[

Mi tam akurat jedna kopia wystarczy.

[ Komentarz dodany przez: Valdi: Wto Wrz 08, 2009 8:19 pm ]
Tematy zostały złączone.
Ostatnio zmieniony wtorek 08 wrz 2009, 20:19 przez Kaktus+, łącznie zmieniany 1 raz.


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Z jednej strony fajnie mieć poprawione błędy, ale z drugiej taka pierwsza-pierwsza edycja z błędami to kiedyś będzie rarytas.


Awatar użytkownika
Draugnimir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
The Gauntlet PL
The Wildland PL
Umiejętności
Posty: 2086
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 14:04
Lokalizacja: Szczerców (woj. łódzkie)
Płeć:

Post autor: Draugnimir »

A czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy nowe wydanie różni się od starego w kwestii pisowni i nazewnictwa poszczególnych pojęć, kart itp.? Pisałeś bowiem kiedyś, Nemomonie, że np. w nowej edycji z pewnością nie ma czegoś takiego jak "walka (zwykła)".
Nie mam ochoty płacić po raz drugi za ten sam produkt (budżet ucznia jest stosunkowo skromny, a na horyzoncie czają się Żniwiarz i Podziemia ;) ), a chciałbym znać aktualne zasady pisowni, by nie okazało się, że moje przyszłe tłumaczenia dodatków autorskich będą niezgodne z aktualnymi standardami. ;)


Awatar użytkownika
killy9999
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 11 sie 2009, 12:32
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: killy9999 »

Hellhound pisze:taka pierwsza-pierwsza edycja z błędami to kiedyś będzie rarytas.
To ja wolę mieć teraz dobrą grę, niż rarytas za 20 lat.
Draugnimir pisze:na horyzoncie czają się Żniwiarz i Podziemia ;) )
To dalekie masz te horyzonty :p


http://rozplatajactecze.blogspot.com/ - Mój blog. Kilka słów o nauce
Awatar użytkownika
Kufir [Autor tematu]
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Też za bardzo nie rozumiem tego wielkiego sekretu "Zmiany w wersji podstawowej"

Przecież za kilka dni i tak każdy się dowie.
A może jak ktoś wspomniał są zmiany nazewnictwa, a co za tym idzie interpretacja zasad może się zmienić itp.

Wtedy jednak zakupiłbym nową wersję wraz ze Zniwiarzem.


Obrazek
ODPOWIEDZ