The Gauntlet

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

The Gauntlet

Post autor: Mały Nemo »

Dostępny w TI: http://www.talismanisland.com/expansions.htm

Jest to pierwszy i trochę większy dodatek do naszej najnowszej edycji. Jego głównym celem jest utrudnienie dojścia do Korony Władzy, wprowadza karty na 5 obszarach Wewnętrznej Krainy, dodatkowych 4 Poszukiwaczy, z których tylko Iluzjonista mi się podoba, małą - alternatywną, planszę i szereg kart do nich oraz kilka ciekawych mechanik. Autorem jest, jak w opisie widać, Dorian Hawkins. Wszelki feedback można pisać tutaj. Co do mechanik, to wprowadza on kilka nowych podtypów przeciwników, z czego jeden - Overlord - posiadają umiejętności, które wpływają na całą grę. Pięknym przykładem niech będzie (Mahamoti d)Jinn - wszystkie obszary w Środkowej Krainie traktowane są jako Pustynie. Inną mechaniką jest odzyskiwanie oraz otrzymywanie punktów Losu za pokonywanych Wrogów, oznaczone jest to jasną albo ciemną stroną punktu Losu na karcie Wroga. Ogólnie sam dodatek prezentuje się nie najgorzej.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Duch17
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 223
Rejestracja: wtorek 30 gru 2008, 11:15
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Duch17 »

Zapisałem, zobaczyłem, nie znam angielskie na tyle aby coś więcej powiedzieć o treści. Patrząc na Poszukiwaczy z dodatku naszło mnie pytanie czy każdy poszukiwacz orginalny ma jakieś podłoże pod nogami i dopiero teraz zauważyłem że tak. Pytanie czy jest sens dawać je na autorskich kartach skoro widać na tym przykładzie że Twórca nie podołał tylko przy iluzjoniście jest ok. Podoba mi się opcja zamiany ostatniego kręgu, tylko troszkę ubogo z kartami w tym miejscu 4 pola do przebycia i tylko 6 kart w tali(chyba że czegoś nie zrozumiałem), i zasadnicze pytanie zabierze się ktoś za to aby zrobić wersję Pl ?? ;)


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Te 6 kart - Guardians - które powiadasz, znajdują się na obszarze Płomiennej Doliny. Są jeszcze 4 sety po 4 karty, które soę kładzie na obszarach Gry w Kości, Wieży Wampira, Wilkołaku oraz Otchłani. A co do wersji PL, to raczej wątpię.. Ale kto wie...


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
ODPOWIEDZ