Najsłabszy Poszukiwacz w Talismanie: Magia i Miecz

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Zablokowany

Który Poszukiwacz jest najgorszy?

Czarnoksiężnik
0
Brak głosów
Czarownica
0
Brak głosów
Druid
2
3%
Elf
13
20%
Ghoul
6
9%
Kapłan
15
23%
Krasnolud
4
6%
Minstrel
4
6%
Mnich
2
3%
Troll
1
2%
Wojownik
1
2%
Wróżka
2
3%
Zabójca
9
14%
Złodziej
5
8%
 
Liczba głosów: 64

Awatar użytkownika
8janek8 [Autor tematu]
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Najsłabszy Poszukiwacz w Talismanie: Magia i Miecz

Post autor: 8janek8 »

...i druga strona medalu.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

1. Zabójca
2. Kapłan
3. Elf (choć to moja ulubiona postać)

Choć muszę powiedzieć że grałem już wszystkimi postaciami po kilka partii i tak naprawdę nie ma słabych poszukiwaczy. Wszystko zależy jak się ułoży gra i czy nam dopisze szczęście. Dlatego ciężko było postawić na tych 3 "najsłabszych".


Obrazek
Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

Mi się zabójcą grało bardzo dobrze. Za najsłabszych uważam Mnicha , Minstrela i Wojownika


Awatar użytkownika
Dzej
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 50
Rejestracja: sobota 03 sty 2009, 21:41
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Dzej »

A ja z kolei bardzo lubie grac Mnichem.

Wedlug mnie Kaplan jest najslabszym poszukiwaczem.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Ghul ma zdecydowanie za dużo głosów, widocznie gracze nie zdają sobie sprawy z wszechstronności tego poszukiwacza. Umiejętność wskrzeszania oraz wyboru rodzaju ataku powoduje ze postać jest w stanie wygrać ze wszystkimi już na starcie. Na pewno jest ona w 5 najlepszych postaci.


Obrazek
Awatar użytkownika
Nobius
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 53
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 14:19
Lokalizacja: Omenia
Płeć:

Post autor: Nobius »

1. Zabójca
2. Złodziej (Jego możliwości rosną dopiero przy większej liczbie graczy)


Awatar użytkownika
jamis
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: piątek 09 sty 2009, 23:34
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: jamis »

Zgadzam się z Kufirem, poszukiwacze są dobrze wyważeni, choć uważam, że jeśli chodzi o zdolności specjalne, zabójca mógłby mieć jeszcze jedną. Z drugiej strony możliwość zasztyletowania silnego wroga jest ciekawa. Mój brat grał dzisiaj druidem, ja kapłanem, rozgrywki nie dokończyliśmy, ale po 20 minutach druid był napakowany i ta zmiana charakteru...To zależy jak kości upadną...:)


Awatar użytkownika
sandman071
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2009, 13:13
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: sandman071 »

Elf najsłabszą postacią? [-X
Kłania się umiejętność wykorzystania teleportacji po puszczach. Szczególnie jeśli na którejś z nich wyskoczy dobra karta ( jeziorko, nieznajomy). =P~

Jak dla mnie zdecydowanie odstaje od reszty postaci Kapłan. Jak bym się nie starał nie mogę znaleźć u niego argumentów przemawiających za tym, aby nim zagrać . :doubt:

Zastanawialiśmy się z kumplem, w celu lepszego zbalansowania Kapłana, nad dodaniem mu, jako zdolność, czegoś na kształt odwróconego ciosu psonicznego (czyli dodawanie siły do mocy), ale jeszcze nie zdążyliśmy przetestować tego rozwiązania w praktyce.

PS witam na forum. :evil:


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Teleportacja Elfa jest super, ale w praktyce 3 puszcze w krainie zewnętrznej szybko sa zajmowane przez miejsca i ich odwiedzanie zazwyczaj staje sie juz malo opłacalne.
Dla mnie to jedna z najsłabszych postaci ale zarazem jedna z ulubionych :)

Co do Mnicha, jak najszybciej do Świątyni trzeba sie nim kierować a tam już przez modlitwę można naprawdę niezle sie obłowic.


Obrazek
Awatar użytkownika
sandman071
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2009, 13:13
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: sandman071 »

Kufir pisze:Teleportacja Elfa jest super, ale w praktyce 3 puszcze w krainie zewnętrznej szybko sa zajmowane przez miejsca i ich odwiedzanie zazwyczaj staje sie juz malo opłacalne.
Dla mnie to jedna z najsłabszych postaci ale zarazem jedna z ulubionych :)

Co do Mnicha, jak najszybciej do Świątyni trzeba sie nim kierować a tam już przez modlitwę można naprawdę niezle sie obłowic.
Nie twierdze, że Elf jest super poszukiwaczem, po prostu nie zgodzę się na nazywanie go najsłabszą postacią, bo odpowiednio grając można naprawdę fajnie jego umiejętność wykorzystać (z puszczą dochodzi jeszcze możliwość wymykania się, więc dodatkowy atut, o czym zresztą na pewno pamiętasz)

Odnośnie drugiej części Twojego posta to możliwości Mnicha znam i tą postać lubię. :evil: ;)
Choć pewnie chciałeś napisać to jako zaletę Kapłana, a odnośnie niego to i tak jest dla mnie kompletnie dupiasty. :mrgreen:
No, ale dam znać jak wygląda gra nim po dokonaniu wspomnianej wyżej modyfikacji.


Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Hoho ale się nowych "twarzy" nawinęło ostatnimi czasy :D

Ja osobiście do najsłabszych zaliczam zarówno Kapłana jak i Elfa - ta możliwość teleportacji i wymykania się wrogom wypada naprawdę licho w porównaniu do najlepszych zdolności pozostałych Poszukiwaczy (no ale sandman071 masz prawo mieć własne zdanie - masz prawo błądzić :D :D :D )

Aha ja bym tego Kapłana nie upgrade'ował - co prawda w TMiM'ie postacie są lepiej wyważone niż w MiM'ie ,aczkolwiek ja mam sentyment do tych "szaraczków" którzy na tle innych wypadają blado i trzeba się trochę bardziej napocić ,by nimi coś osiągnąć :) W końcu nie każdy może być wszechpotężny :D


Awatar użytkownika
sandman071
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2009, 13:13
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: sandman071 »

7Tristan:

Oj nie błądzę, nie błądzę. Również uważam Elfa za jednego ze słabszych poszukiwaczy (którego notabene nawet nie lubię:D). Mój post "obronny" tyczył się tylko wyboru go na najsłabszego (a aktualnie ma najwięcej głosów).


Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Z tym błądzeniem to był żart :D

Mieści się w najsłabszej trójce ,więc jest w porządku :) Mnie np dziwi Zabójca tak nisko w rankingu - gdy go losuje to wszyscy drżą ,bo gram tak jak na taką profesje przystało - po prostu eksterminuje (a jaka radość gdy ktoś traci ostatni punkt życia będąc zasztyletowany i zostawia cały sprzęt ,który można wziąć) :D


Nemezis85
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 27 sty 2009, 09:10
Lokalizacja: Radom
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Nemezis85 »

Najsłabszy jest oczywiście Kapłan.

Elf jeszcze jako tako daje radę dzięki tej teleportacji między puszczami oraz możliwością wymykania się wrogom.


yemet
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: piątek 13 lut 2009, 22:10
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: yemet »

Witam wszystkich. Wedlug mnie nie ma gorszej postaci od kaplana. Generalnie uwazamy ze tylko kaplan odstaje od reszty i nim nie gramy a reszte losujemy i bywa roznie. Ale jak niby trzeba grac tym kaplanem to nie lapiemy


Awatar użytkownika
velmika
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 21:34
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: velmika »

1. Kapłan
2. Elf
3. Złodziej


Bo w życiu nie zawsze jest jak w bajce...
Awatar użytkownika
Snake
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2009, 21:18
Lokalizacja: Znikąd
Płeć:

Post autor: Snake »

Trudno mi uwierzyć, że postać Elfa jest tak niedoceniona. Proszę wziąć pod uwagę, że na terenie Puszczy Elf jest praktycznie nietykalny, a do tego dochodzi umiejętność przenoszenia się w obrębie Krainy pomiędzy Puszczami, co ma zaletę, jeśli na którymś z takich obszarów znajduje się jakieś lukratywne Miejsce (na co wskazał snadman071), ale także gdy trzeba nagle oddalić się od jakiegoś zbyt krewkiego Poszukiwacza, który zaczął czyhać na nasze dobra bądź co gorsza zdrowie ;)


Czar ROZKAZ!!!
Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Umiejętność sama w sobie nie jest zła ,ale w porównaniu z umiejętnościami innych Poszukiwaczy(z niewieloma wyjątkami) wypada po prostu ubogo...


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Snake, jeśli jednak te lukratywne Miejsca znajdą się na innym obszarze, to Elf będzie musiał zrezygnować z tej nietykalności i nie zostanie mu nic :P


Ja nawet nie mam Talismana.
yt1300
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 00:41
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: yt1300 »

Może gdyby zdolność Elfa pozwalała mu przemieszczać się pomiędzy wszystkimi obszarami puszczy na planszy, czyli mógłby przenieść się do puszczy w Środkowej Krainie... Ale nie pozwala.


Awatar użytkownika
Snake
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2009, 21:18
Lokalizacja: Znikąd
Płeć:

Post autor: Snake »

Hm, yt1300, to już byłoby chyba "troszkę" za dobrze dla szpiczastouchego.

Nie chcę się kłócić dla kłócenia, ale ja osobiście uwielbiam grać Elfem i choć może pozornie te jego umiejętności wyglądają nie najciekawiej, to jednak bywają rozgrywki, gdy są wręcz nieocenione - choćby podczas ostatniej partii, gdy przez pół gry uciekałem przed Moim Kochaniem, wcielającą się (z powodzeniem!!!) w rolę napakowanej artefaktami i współczynnikami Czarownicy; oczywiście ucieczką były przenosiny z Puszczy do Puszczy w tym wypadku.

Rozgrywkę ostatecznie, ekhm, jakby to powiedzieć, przegrałem, ale i tak lubię te elfickie umiejętności.

Choć z drugiej strony: na obrazku Elf występuje z łukiem. Z łukiem.

;)

Pozdrawiam.


Czar ROZKAZ!!!
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Temat Zamknięty.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Zablokowany