"Talisman - Gra fabularna"

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kowal85 [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 04 sty 2009, 17:23
Lokalizacja: Grenlandia
Płeć:
Wiek: 38

"Talisman - Gra fabularna"

Post autor: kowal85 »

Nudzę się czasem, a taki wymyśliłem typ rozgrywki w Talismana 4.5. Nie powiem trochę dziwny, ale grając w gry fabularne z MG czy MP, łatwo przyswoić sobie zasady, grę wrzuciłem znowu na serwer Chomika ;] oto link http://chomikuj.pl/marcin_kowalewski/Ta ... +Miecz.rtf

Pomysł zrodził się w moment, czasem nie mam miejsca by rozkładać grę, a tu wystarczą tylko karty Poszukiwaczy i cztery kostki sześcienne + oczywiście ołówek do zapisywania miejsce i wylosowanych kart, myślę że taki nowy typ rozgrywki może się spodobać. Ponieważ nie grasz na planszy ale w wyobraźni. :)

Sugestie pomysły mile widziane, wręcz wymagane !! ]:->
Ostatnio zmieniony poniedziałek 19 sty 2009, 13:29 przez kowal85, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Pomysł fajny, sporo grałem w gry fabularne jako gracz i Mistrz Gry ale tutaj no cóż...
Nie za dużo tam tego, "mechanika" kiepska, za dużo tabelek za mało gry wyobraźni. To nie dla mnie.


Obrazek
Awatar użytkownika
kowal85 [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 04 sty 2009, 17:23
Lokalizacja: Grenlandia
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: kowal85 »

Kufir pisze:Nie za dużo tam tego, "mechanika" kiepska, za dużo tabelek za mało gry wyobraźni. To nie dla mnie.
Człowieku, Rzymu nie zbudowali z jedną noc, a ja system i owszem:P

Nie mówię, że nie wymaga on jeszcze wiele pracy, bo wymaga. Chciałem zobaczyć czy będzie jakieś zainteresowanie. Tabelki mimo wszystko muszą być, bo muszisz mieć skąd "ciągnąć karty" :E

Czy chociażby podróżować po "wirtualnej mapie" świata Talismanu. Powiem tak jak na jedną noc pracy to i tak nieźle, chyba...

To miałbyć zarys tego co chcę osiągnąć, wiadomo, że nie ma rad, obrazków jak w prawdziwych podręcznikach. MG musi czasem, a nawet często używać własnej pomysłowości bądź inicjatywy. Jeśli byłeś MG to dobrze o tym wiesz, musisz sam czasem w miejscu wymyślać opisy; fauny i flory, walkę otoczenie itd.
Zamiar mojego projektu jest podobny z tym co w grach fabularnych, w mojej wersji gracz nie ma niestety wyboru gdzie chce iść, prowadzi go w miejsce ślepy los(rzut kostkami, jeśli ktoś nie wie). Ale przecież może MG opisać na wiele sposobów to samo Pole czy te same Wzgórza czy Puszczę prawda ?
I oto mi chodzi stworzyć grę planszową w warunkach gry fabularnej, czyli duży czynnik losowy + kreatywność ( co nie zmienia faktu, że gracz nie może sam z siebie zapodać jakimś opisem sytuacji gdy pociągnie kartę).

Wszystko w swoim czasie się dopicuję, może zmienię nawet mechanikę gry. Chce poznać tylko parę opini, czy wogóle opłaca mi sę takie coś robić :P


Gra strategiczna, przez neta w przeglądarce wersja graficzna nie jak ogame :]

www.evony.com
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

w mojej wersji gracz nie ma niestety wyboru gdzie chce iść, prowadzi go w miejsce ślepy los(rzut kostkami, jeśli ktoś nie wie)
I właśnie dlatego Twoja gra niby fabularna jest skreślona na starcie. W grze fabularnej gracze nie lubią być trzymani na smyczy.

Pewnie że w jeden dzień Rzymu nie zbudowali, fajnie że chciało Ci się nad tym projektem posiedzieć. Ja bym jednak wolał tradycyjną grę fabularną z jakaś prostą mechaniką opartą w świecie Magii i Miecza.


Obrazek
Machete
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 15:07
Lokalizacja: grindhouse
Płeć:

Post autor: Machete »

Ani to planszówka ani gra fabularna, nie posiada zalet ani jednego ani drugiego, krótko mówiąc - chybiony pomysł.


If you're going to hire Machete to kill the bad guy, you'd better make damn sure the bad guy isn't you!
Awatar użytkownika
kowal85 [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 04 sty 2009, 17:23
Lokalizacja: Grenlandia
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: kowal85 »

Wiesz, niestety czasem nie potrafię przelać na słowa tego co mam w głowie, ale uwierz mi pomysł jest dobry :)
Jakby były rysunki i trochę grafik wyglądało by to zupełnie inaczej, nie miałem za wiele czasu w tym posiedzieć ale jak mnie chęci najdą to nieco to przerobie.


Gra strategiczna, przez neta w przeglądarce wersja graficzna nie jak ogame :]

www.evony.com
Machete
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 15:07
Lokalizacja: grindhouse
Płeć:

Post autor: Machete »

uwierz mi pomysł jest dobry
Całkowicie losowe rpg to nie jest dobry pomysł.


If you're going to hire Machete to kill the bad guy, you'd better make damn sure the bad guy isn't you!
Awatar użytkownika
kowal85 [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 04 sty 2009, 17:23
Lokalizacja: Grenlandia
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: kowal85 »

W sumie to ma być 'gra planszowa bez planszy' z małym dodatkiem, opisów w rozgywce, nic więcej. Dla ludzi nie mających miejsca w domu, nie mających kasy na taką grę (bo 150 zł to nie jest wcale mało), to miała być taka alternatywa.

Edit:

Dały mi trochę do myślenia Wasze komentarze i za kilka dni wstawie drugi rozdział(pierwszy będzie jakotaki wstęp, a chce akurat zacząć od mechaniki systemu):
- TALISMAN Gra Fabularna, myśle że masz sporo racji co do działania tej wersji :) Ale czym by był pomysł bez pracy i błędów :D Nie obiecuje, że mechanika pojawi się na dniach ;] Będę się starał, mechanike oprę o rzuty k6, pożyjemy zobaczymy może się uda :)


ODPOWIEDZ