Malowanie figurek

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Witaj Kriss na forum.
To "kółko" na płaszczu mogłeś pomalować (o ile to wykonalne) na inny kolor np czarny albo żółty. Dobrze by kontrastowało z czerwonym. 8)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Szukałem na youtube jakiś dobrych poradników odnośnie malowania figurek ale znalazłem tylko to:



Macie może coś innego na oku?


Obrazek
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Kufir, Google wie wszystko tylko trzeba je odpowiednio zapytać. ;)

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=tut ... =&aq=f&oq=

Szczególnie na Cytadeli jest sporo tutoriali z figurkami.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Kriss
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 22:53
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Kriss »

Katiusha pisze:Witaj Kriss na forum.
To "kółko" na płaszczu mogłeś pomalować (o ile to wykonalne) na inny kolor np czarny albo żółty. Dobrze by kontrastowało z czerwonym. 8)
Myślałem też nad tym :) może się zbiorę i to poprawie w wolnej chwili. Z barku czasu pomalowanie wszystkich figurek zajmie mi pewnie kilka miesięcy.

Jeśli chodzi o Polskie strony z tutorialami o malowaniu figurek to polecam:

http://www.cytadela.pl/modules.php?name ... es&secid=3

i

http://bitewniaki.polter.pl/O-cieniowan ... low-c12913


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Na bardziej konkretne zapytania chętnie odpowiem, malowanie to opasły temat nie da rady wytłumaczyć wszystkiego i nie wszystko będzie potrzebne.

Na początek figurkę oczyśćcie z nadlewek, niby oczywiste, a większość spieszy się i olewa to. Potem odtłuścić, spodkładować na czarno, twarz i duże kawałki ciała niepodkładować jeszcze. Lepiej wpierw dać podkład z rzadkiej farby, zostanie on w dołkach, potem z normalnej. Zasadą jest, że lepiej dla szczegółów jest gdy 2 razy pomalujesz cienką warstwą niż raz grubą. Malowanie zacząć od elementów podstawowych jak kurtki i spodnie. Nie malujcie paska i innych rzeczy położonych na tych elementach zanim te nie będą ukończone. Właśnie sztuką jest takie malowanie, aby wszelkie niechciane maźnięcia powstawały tylko na elementach jeszcze nie ukończonych. Przykłądem kurtka i spodnie. Nie martwcie się jeśli pędzel omsknie się wam na pasek łączący oba elementy. Pasek pomalujecie na końcu i nie będzie widać.

Skóra
Biały podkład, kilka cienkich warstw, często policzki i czubek nosa pozostają bez podkładu, powierzchnia powinna być bielutka, bez przebić koloru plastiku, dla późniejszego spokoju. Potem malujemy Bronzed flesh, po zaschnięciu malujemy inkiem czyli wodnistą farbą która wcieknie w załamania tworząc cienie. Jeśli malujesz twarz figurkę odłóż na plecy do wyschnięcia, jeśli położysz ją na bok lub stojąco to rzadka farba z niej spłynie zanim zaschnie. Potem rozjaśnianie mieszanką Bronzed Flesh z białym na czubkach powierzchni (czoło, policzki, nos) Osobiście często przed rozjaśnianiem delikatnie poprawiam samym Bronzed fleshem miejsca gdzie rzadka farba nie powinna być, a dopiero potem rozjaśniam. Rozjaśnianie wykonajcie techniką dry brush (na goglach jest pełno o tym wiadomości) ogólnie polega to na wytarciu o rękę farby z pędzelka do czasu aż zauważymy że pędzel przestaje robić ślady i dopiero wtedy omiatamy powierzchnię. Farba zostaje wtedy na krawędziach tylko w skutek pocierania a nie pełnego malowania.


Awatar użytkownika
Nobius
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 53
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 14:19
Lokalizacja: Omenia
Płeć:

Post autor: Nobius »

To ja dodam że niezbędnym elementem będą też s t a l o w e nerwy i umiejętność pracy w warunkach maksymalnej koncentracji ;)

Skutki uboczne - lekki choć zauważalny wytrzeszcz gałek, to mija po jakimś czasie :D


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Mi latają ręce i maluję. Wyrabia to opanowanie. Ciężko będzie wam z paletą kolorów, swoje farbki uzupełniałem przez lata, dla ludzi którzy chcą umalować tylko kilka figurek będzie to bariera. Łatwiej, szybciej i schludniej pracuje się mając np czarny, biały i dwa pośrednie szare między nimi, niż uzyskiwać odcienie z mieszanek.


Awatar użytkownika
Nobius
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 53
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 14:19
Lokalizacja: Omenia
Płeć:

Post autor: Nobius »

Misiek pisze:Mi latają ręce i maluję. Wyrabia to opanowanie. Ciężko będzie wam z paletą kolorów, swoje farbki uzupełniałem przez lata, dla ludzi którzy chcą umalować tylko kilka figurek będzie to bariera. Łatwiej, szybciej i schludniej pracuje się mając np czarny, biały i dwa pośrednie szare między nimi, niż uzyskiwać odcienie z mieszanek.
Mi z kolei ręce zaczęły latać jak skończyłem, nie no, horror, zdecydowanie poświęcam się dla TALISMANA i żadna inna gra z figurkami niech nie liczy już na mnie ;) Ale podziwiam ludzi którzy z pasją zajmują się takimi sprawami.

Fajnie, fajnie, mam nadzieję że niebawem sypnie tutaj większą ilością gotowych postaci, bardzo jestem ciekaw jak kto podszedł do tego.

Tak swoją drogą w przypadku Księżniczki bardziej mam ochotę sięgnąć po siekierę niż pędzelek !


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Co w niej "nie gra" ? Jest gdzieś fota tej figurki?


Awatar użytkownika
Nobius
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 53
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 14:19
Lokalizacja: Omenia
Płeć:

Post autor: Nobius »

Misiek pisze:Co w niej "nie gra" ? Jest gdzieś fota tej figurki?
To nie chodzi o figurkę, choć na pewno będę miał z nią problem.
Chodzi o kartę, Od strony wizualnej Księżniczka jest dla mnie anty postacią nr 1
Nie mogę na nią patrzeć (pardon jak by ktoś coś, to moje prywatne odczucia;))

Dodatkowo nie podoba mi się Kapłan.

Z całą resztą bandy zaczynam się powoli zaprzyjaźniać :D A to pewnie pomoże w malowaniu.


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Kapłan jest dziwny, ale w sumie wygląda jak kapłan(wniosek - czy kapłani są dziwni ;P). Księżniczki nie kojarzę, zakładam że wygląda jak Barbie, taki jest stereotyp tej postaci.


Awatar użytkownika
Nobius
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 53
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 14:19
Lokalizacja: Omenia
Płeć:

Post autor: Nobius »

Misiek pisze:Kapłan jest dziwny, ale w sumie wygląda jak kapłan(wniosek - czy kapłani są dziwni ;P). Księżniczki nie kojarzę, zakładam że wygląda jak Barbie, taki jest stereotyp tej postaci.
:D !!

Nic nie muszę korygować, dokładnie o to chodzi :D


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Pomaluj ją jako brunetkę w fioletowej, lub granatowej sukni. Omijaj ciepłe barwy a efekt będzie mroczny zamiast cukierkowy.


Kriss
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 22:53
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Kriss »

Jestem amatorem jeśli chodzi o malowanie figurek, powiedźcie mi czy zawsze rozrabiacie farbę wodą czy tylko w technice "mokrego pędzla" ?


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Jeśli używasz farbek akrylowych przeznaczonych do figurek jak te z Citadel lub Vallejo, to mają one konsystencję odpowiednią. Rozcieńczonych farb do konsystencji kolorowej wody używa się w jednym etapie malowania (przyciemnianiu).

Malując np zbroję modelowi dajesz czarny podkład, malujesz całą na srebrno (bez rozcieńczania farby srebrnej), po zaschnięciu nakładasz rozcieńczony czarny (wcieknie w dołki). Postaram się trochę poszukać w moich skanach użytecznych informacji.


To na początek, mi kiedyś pomogło:
http://img184.imageshack.us/img184/8213 ... wa2ly2.jpg


Kriss
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 22:53
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Kriss »

Bardzo dobry pomysł aby wrzucać ciekawe linki do przydatnych informacji na temat malowania, na pewno każdemu się to przyda.

Ja mam największy problem z cieniowaniem gdyż wiadomo ,że trzy kolory podstawowe do cieniowania to jedno a pozostają jeszcze łagodne przejścia między nimi co nie zawsze wychodzi jak należy mając nie za wiele farb.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Polecam przybrudzać sadzą niektóre elementy, które mogą być brudne. Fajnie to wygląda ino trzeba to później jakoś zabezpieczyć (np lakier samochodowy w sprayu ;)) co by sadza nie odpadała :P Jak to zrobić już pisałem :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Nie osiągniesz wszystkiego z 3 kolorów. Na Piotrkowskiej jest jeszcze Clown lub Mag?, dla pomalowania kilku figurek byłoby najlepiej wszystkim umalować je w jakimś klubie gdzie są użyczane miejsca do tego.

Edit:
Sesim, muszę zobaczyć te twoje figsy, podziw wzbudzasz u mnie (bez żartu) spryt godny Mc Gyvera aby zminimalizować koszt takiego kasożernego hobby.


Kriss
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 22:53
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Kriss »

Misiek pisze:Nie osiągniesz wszystkiego z 3 kolorów. Na Piotrkowskiej jest jeszcze Clown lub Mag?, dla pomalowania kilku figurek byłoby najlepiej wszystkim umalować je w jakimś klubie gdzie są użyczane miejsca do tego.
Ogólnie posiadam kilkanaście kolorów ale z podstawowych barw wiec muszę je mieszać do przejść tonalnych. Pisałeś wcześniej ,że zbierasz swoje farby od kilku lat. Powiedz mi jak to jest z terminem przydatności tych Citadelek jeśli są szczelnie zamknięte potrafią długo służyć ?

Clowna to już nie ma wieki chyba ale pamiętam ,że zrobił na mnie wrażenie jak byłem tam pierwszy raz w latach 90 wtedy to był sklep dla elity wszystko strasznie drogie. A Mag chyba jeszcze istnieje chodź nie byłem tam dawno. Niby Łódź duże miasto ale na tą chwile oprócz Empiku gdzie jest wszystkiego po trochu to nie ma żadnego sklepu z prawdziwego zdarzenia.

Do zabezpieczenia figurek po malowaniu najlepszy jest lakier matowy w sprayu firmy GW.


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Mag powinien istniec chociaż wiem, ze się przenosił, miał tam jakieś remonty w tej Kamienicy, miał zmienić stronkę internetową, mozna sprawdzic w White Dwarfie - tam powinien być adres - w sumie na Pietrynie były dwa sklepy jeden na 107 - nie polecam mały wybór i ów Mag pod 90.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Plastikowych figurek nie ma potrzeby zabezpieczać, nawet metalowym mogą się obić krawędzie tylko jak model upadnie, lub gdy trzymasz je wszystkie w jednym pudełku. Gdy farbka jest pełna, to postoi pewnie z 2-3 lata, możesz nalać deczko wody na jej powierzchnię, gdy nie będzie miała styku z powietrzem postoi długo. No i w chłodnym miejscu nie w pobliżu źródeł ciepła.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6187
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Polecam przegląd stronek i for poświęconych bitewniakom (zwłąszcza WFB, WH40k, LOTR) - tam od groma poradników, dyskusji które farbki polecają a na których się zawiedli itp. itd.
np.
http://cytadela.pl/
http://twierdzalotr.pl/
http://www.wh40k.pl/
to kilka z wielu (a jak widać tylko polskie powrzucałem) :)
no i zawsze wszechwiedzące http://www.google.pl/ nam pomogą :D


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
uther [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 09 gru 2007, 15:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: uther »

Jezu myślalem że to jest ciut łatwiejsze. A tu podkłady, jakieś różne techniki i inne cuda bajery.


Macie jakieś rady dla początkujacych ?? Ile moze kosztować taki zestaw do malowania dla początkujacych ??

Bo rozumiem że poradniki stad : http://cytadela.pl/modules.php?name=Sec ... es&secid=3 To podstawa na początek ??


Kriss
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 22:53
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Kriss »

uther pisze:Jezu myślalem że to jest ciut łatwiejsze. A tu podkłady, jakieś różne techniki i inne cuda bajery.


Macie jakieś rady dla początkujacych ?? Ile moze kosztować taki zestaw do malowania dla początkujacych ??

Bo rozumiem że poradniki stad : http://cytadela.pl/modules.php?name=Sec ... es&secid=3 To podstawa na początek ??
Myślę ,że jakieś 200zł na początek trzeba wydać (farby + pędzelki)


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Games Workshop Paint Set

Zestaw zawiera pędzelek i farbki: Chaos Black, Skull White, Blood Red, Mithril Silver, Sunburst Yellow, Goblin Green, Snakebite Leather, Enchanted Blue, Bronzed Flesh. Pojemność farbek - 12 ml.
Cena produktu: 92.99

Ja bym dodał jeszcze Regal Blue, Bestial Brown i powinno starczyć. Czyli ok 110zł.


ODPOWIEDZ