Malowanie figurek

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Kriss
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 22:53
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Kriss »

Potwierdzam, lakier matowy w sprayu od GW jest rewelacyjny i łatwy w użyciu. Jedyny minus to cena :/


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

fietu pisze:a teraz moje pytanie.... jaki jest poziom modeli z talismana, zbliżony to modeli GW czy racej lipa?
Napisze tak jako, że byłem i nadal uwielbiam Chaos Space Marine i troche się tego robiło to jak na razie do ostatniego dnia zakupu figurek (teraz mam niestety inne wydatki więc musiałem się pozbyć swojej armii heh) nigdy nie zdarzyło mi się aby jakieś figurki nie było dokladnie zrobione. Pomijam tu oczywiście wycinanie z ramek, czyszczenie itp do sklejania i malowania. Gw ma swój poziom, Fantasy niestety tak wysokiego poziomu brak. Skąd taki wniosek nasza brygada posiada Drakulę, Descenta a ja osobiście miałem Runebounda oraz widziałem także inne gry z tej stajni z figurkami. Wrażenia są takie, ze da rade spokonie to pomalowac tylko przy niektórych musisz sie troszke pogimnastykować czemu? np w runeboundzie, którego miałem figurki bardzo odbiegały od standardów Gw, z kolei przy descencie większośc np stworów tych wiekszych jak powiedzmy Smok zacnie sie przezentuje. Ogólnie nie jest to jakaś lipa czy coś w tym stylu dla mnie osobiście to taki średni poziom, któremu daleko do GW. Przy Talizmanie może być inaczej bo w sumie robiła to firma przy GW więc po zdjęciach wychodziło iż musieli mieć dobre formy a Fantasy pewnie przejeła.
To takie moje skromne zdanie.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Kriss
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 22:53
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Kriss »

Nie ma co narzekać, figurki nie są takie złe. Ewentualnie takie detale tylko jak np. Krasnolud między prawą ręką w której trzyma topór a prawą nogą, to między tymi elementami jest nie wykończona dziura która nie przypomina ,żadnej częsci postaci ale takie detale wyłapuje się tylko podczas malowania bo normalnie tego nie widać.


Awatar użytkownika
fietu
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 02:01
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fietu »

SeSim masz racje nie sprawdzałem:) ale tak mi sie w glowie układa ze jak cos jest samochodowe to nie jest figurkowe:) wracajac do lakieru GW, polecam tem do nakładania pędzlem a nie sprajem:) o tym drugim słyszałem niepochlebne opinie... i cena lakieru do malowania jak wspomniałem jest przystępna..... sam lkier starcza na duuuuuzo figurek:)

stave dzieki za info:)


Awatar użytkownika
uther [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 09 gru 2007, 15:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: uther »

Co do jakości figurek to w sumie jest ok, ale jest kilka rzeczy które mnie denerwują.

"Zrośniete" nogi powyżej uda Minstrela
Laska Czarnoksiężnika cały czas mi sie wykrzywia, wkurw*** mnie to straszne, chyba postawie jak na pólce i nie bede ruszał :)
Połaczenie Ropuchy z podstawka jest troche niechlujne. Niektóre sa krzywo przyklejone, innym łapy wiszą w powietrzu, a trójkąta podstawka wigina mi sie do góry - ale to już rzeczy do których można sięczepiać tylko na siłe.


Awatar użytkownika
Nobius
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 53
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 14:19
Lokalizacja: Omenia
Płeć:

Post autor: Nobius »

fietu pisze:akryle scieraja sie jak wariaty!! zwlaszcza jak malujesz dość cienkimi warstwami... jesli chcesz grac to laiek raczej niezbędny..... zresztą jest to koszt 13 zł
He, he :) Potwierdzam zdecydowanie, trochę liczyłem że będzie inaczej, tzn. akryl spokojnie się utrzyma na figurce a tu bęc, złazi.
Po lakierowaniu wszystko jest ok, ani lepiej ani gorzej niż farbki dedykowane do takich działań.

Mój zestaw amatorski wygląda tak:

Obrazek

Kolory wolę uzyskiwać w wyniku mieszania farb niż dobierania gotowej barwy.


Awatar użytkownika
Ajwer
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

kumpel też napitala akrylami z tubki...ja jednak wolę rzeźbić niż malować:)


Obrazek
moonman
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 23 lut 2006, 12:55
Lokalizacja: pomorskie
Płeć:

Post autor: moonman »

uther pisze:Laska Czarnoksiężnika cały czas mi sie wykrzywia, wkurw*** mnie to straszne, chyba postawie jak na pólce i nie bede ruszał :)
możesz spróbować wyprostować laskę w gorącej wodzie, a następnie "utrwalić" nowy kształt w zimnej.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Oto jak wygląda figurka malowana farbkami humbrol i polakierowana lakierem samochodowym w sprayu. Weźcie pod uwagę, że figurka ma z 10 lat :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Tak wiem, jest za bardzo opalony :P


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6187
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

E tam że opalony - trochę za czysty jak na wojenne standardy :P
I na żywo też taki połysk, czy to przez flesza? :P
Ja bym pewnie tak figurki nie pomalował :P (w sensie że ładnie :))
Zresztą nie mam żadnych figurek xD


Awatar użytkownika
fietu
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 02:01
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fietu »

fajne:) ale jak masz możliwość pracy na akrylach to hucznie polecan, znacznie szybsza i łatwiejsza.... a efekty:) matowy lakier ktory polecam zniweluje wszelkie blyszczenie...
po pomalowaniu metalikami a potem lakierem moje elfy wyglądają tak

http://www.twierdzalotr.pl/modules.php? ... 1919&pos=3


aha tak z kontekstu wyłapałem niepokojące wieści.... czy te figurki są z takiego troche miekkigo plastiku?


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

fietu, dlaczego wyskakuje mi takie cos jak próbuje otworzyć Twój link?


Obrazek

Nie próbujesz przypadkiem poczęstować forumowiczów jakimś trojanikiem ewentualnie czymś pokrewnym? [-X


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
fietu
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 02:01
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fietu »

:) szczerze to nie mam pojecia.... jestem na tej stronie kilka razy dziennie i nic z moim kompem sie nie dzieje...


http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=465
to spróbuj tutaj, tu jest to samo....


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

fietu pisze:to spróbuj tutaj, tu jest to samo...
O, tu całkiem spoko. ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

fietu pisze:I na żywo też taki połysk, czy to przez flesza? :P
Generalnie to od flesha. Normanie tak nie błyszczy, aczkolwiek taki typowy mat to to nie jest.
fajne:) ale jak masz możliwość pracy na akrylach to hucznie polecan, znacznie szybsza i łatwiejsza.... a efekty:) matowy lakier ktory polecam zniweluje wszelkie blyszczenie...
Dzynks :) Obecnie już nie bawię się w takie rzeczy, ale może kiedyś... Będę pamiętał gdzie zajrzeć ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Kriss
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 22:53
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Kriss »

Kolorowa drużyna Talizmana rośnie w siłę ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6187
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Malowanie jak dla mnie na 5+ w skali szkolnej :D
Jak chcesz 6 to dopracuj podstawki (jakieś cieniowanie czy inne pierdoły przy pomocy drybrusha :P)
A ten zabójca to chyba wymagający nie był? :D


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
fietu
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 02:01
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fietu »

jakość modeli nie powala, sierp i twarz jest mało łał:) no a tak to mój pierwszy pomalowany poszukiwacz..


Obrazek


Obrazek


Awatar użytkownika
Ajwer
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

winszuję:)


Obrazek
Kriss
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 22:53
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Kriss »

Nice ;) Możesz mi powiedzieć jak się nazywa ta trawka co masz na podstawce bo to chyba od GW ? muszę coś takiego kupić :)


Awatar użytkownika
fietu
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 02:01
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fietu »

trawka elektrostatyczna... ale jak masz jakiegos modelarza to nie kupuj, lub kup minimalną porcje.... ja ma podstawki dla ok 150 modeli zużyłem połowę dilerki, wiec to strasznie wydajne ustrojstwo:)


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

fietu pisze:trawka elektrostatyczna...
To znaczy że co, nie przykleja jej się do podłoża tylko ładuje (pociera np jak bursztyn o futerko) się ją prądem aby trzymała się podstawki? Jak to z nią jest? :-k


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
fietu
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 02:01
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fietu »

na wikol i tyle:) ....



na wieksze makiety rzeczywiście używa się prundu:) wtedy trawka fajnie stoi:) oto link

http://wiki.gbbkolejka.pl/tiki-index.ph ... e3149c40c3
Ostatnio zmieniony środa 24 gru 2008, 17:30 przez fietu, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Ajwer
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

jak źle chwycisz figurkę to wylatują z niej torty O:)


Obrazek
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Kurde te sadzarki do tej trawki elektro maja po 500 V na wyjściu z sitkiem. :twisted:

To może być ciekawe, zrobić taką makiete MiMa, ale z torami w trzech okręgach i zwrotnicami na Strażniku i Tajemnych Wrotach aby "przenosić" sie między Krainami.
A Poszukiwacze będą doczepieni do Lokomotywek i będą "sami" jeździć po planszy tyle pól ile wypadnie na kostce. \:D/

Tylko gorzej z teleportacją i przeniesieniem na inna plansze np Miasto. :biggrin:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
ODPOWIEDZ