Malowanie figurek

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Plastikowych figurek nie ma potrzeby zabezpieczać, nawet metalowym mogą się obić krawędzie tylko jak model upadnie, lub gdy trzymasz je wszystkie w jednym pudełku. Gdy farbka jest pełna, to postoi pewnie z 2-3 lata, możesz nalać deczko wody na jej powierzchnię, gdy nie będzie miała styku z powietrzem postoi długo. No i w chłodnym miejscu nie w pobliżu źródeł ciepła.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6188
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Polecam przegląd stronek i for poświęconych bitewniakom (zwłąszcza WFB, WH40k, LOTR) - tam od groma poradników, dyskusji które farbki polecają a na których się zawiedli itp. itd.
np.
http://cytadela.pl/
http://twierdzalotr.pl/
http://www.wh40k.pl/
to kilka z wielu (a jak widać tylko polskie powrzucałem) :)
no i zawsze wszechwiedzące http://www.google.pl/ nam pomogą :D


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
uther [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 09 gru 2007, 15:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: uther »

Jezu myślalem że to jest ciut łatwiejsze. A tu podkłady, jakieś różne techniki i inne cuda bajery.


Macie jakieś rady dla początkujacych ?? Ile moze kosztować taki zestaw do malowania dla początkujacych ??

Bo rozumiem że poradniki stad : http://cytadela.pl/modules.php?name=Sec ... es&secid=3 To podstawa na początek ??


Kriss
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 22:53
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Kriss »

uther pisze:Jezu myślalem że to jest ciut łatwiejsze. A tu podkłady, jakieś różne techniki i inne cuda bajery.


Macie jakieś rady dla początkujacych ?? Ile moze kosztować taki zestaw do malowania dla początkujacych ??

Bo rozumiem że poradniki stad : http://cytadela.pl/modules.php?name=Sec ... es&secid=3 To podstawa na początek ??
Myślę ,że jakieś 200zł na początek trzeba wydać (farby + pędzelki)


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Games Workshop Paint Set

Zestaw zawiera pędzelek i farbki: Chaos Black, Skull White, Blood Red, Mithril Silver, Sunburst Yellow, Goblin Green, Snakebite Leather, Enchanted Blue, Bronzed Flesh. Pojemność farbek - 12 ml.
Cena produktu: 92.99

Ja bym dodał jeszcze Regal Blue, Bestial Brown i powinno starczyć. Czyli ok 110zł.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6188
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

uther, tamto to podstawy jeśli chcesz, żeby Twoje figurki rządziły a nie przypominały zabawki z kinder-jajka :P Metodą prób i błędów stworzysz swoje małe arcydzieła :) I się nie poddawaj :)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
uther [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 09 gru 2007, 15:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: uther »

Kurcze przydałby sie jakies tanie figurki do kupienia osobno zeby mozna sobie bylo poćwiczyć. Macie/znacie cos takiego??


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

uther pisze:Kurcze przydałby sie jakies tanie figurki do kupienia osobno zeby mozna sobie bylo poćwiczyć. Macie/znacie cos takiego??
Nie masz jakiegoś starego żołnierzyka/ludka/panopka, ;) takie jak były kiedyś?
Myśle, że każdy miał z nimi w dzieciństwie do czynienia. :biggrin:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Nobius
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 53
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 14:19
Lokalizacja: Omenia
Płeć:

Post autor: Nobius »

Sklepy modelarskie albo Allegro z włączoną opcją ogranicz cenę.

http://www.allegro.pl/3590_modelarstwo_ ... =gtext&p=2

Do ćwiczeń nada się wszystko co jest figurką np. to:

http://www.allegro.pl/item505161684_ang ... aleri.html

Jakieś typowe fantasy postacie też się znajdą.

[Edit]

Albo przykład z działu Gry>Towarzyskie>Bitewne :

http://www.allegro.pl/item506151015_233 ... wilka.html
http://www.allegro.pl/item506267148_gob ... _foto.html

itd ;)


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6188
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

No i mozesz w razie czego wykapac figurke w plynie hamulcowym -> pisalem wczesniej :)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Ajwer
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

pozwolę sobie wrzucić link do poradnika games workshop o malowaniu figurek...po angielsku...ale żyjemy w XXI wieku:)

http://rapidshare.com/files/149495241/HtopCM.rar


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Misiek pisze:Sesim, muszę zobaczyć te twoje figsy, podziw wzbudzasz u mnie (bez żartu) spryt godny Mc Gyvera aby zminimalizować koszt takiego kasożernego hobby.
:) To wszystko stare dobre chwyty z modelarstwa samolotowego :D W czasach kiedy ja się w to bawiłem nie było tak łatwo o wszystkie dostępne teraz bajery i trzeba było sobie jakoś radzić :P
Misiek pisze:Games Workshop Paint Set

Zestaw zawiera pędzelek i farbki: Chaos Black, Skull White, Blood Red, Mithril Silver, Sunburst Yellow, Goblin Green, Snakebite Leather, Enchanted Blue, Bronzed Flesh. Pojemność farbek - 12 ml.
Cena produktu: 92.99

Ja bym dodał jeszcze Regal Blue, Bestial Brown i powinno starczyć. Czyli ok 110zł.
Cizus... A Pędzelek ma nazwę Enchanted Covering Stuff? :P Kurde kto te nazwy wymyśla :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Kriss
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 22:53
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Kriss »

W zestawie farb "Games Workshop Paint Set " jest dodawany pędzelek ale "standard" biorąc pod uwagę ,że figurki w Talismanie są mniejsze od standardowych jakie występują w grach ze stajni GW potrzebny jest jeszcze pędzelek do małych detali. Taki zestaw jest dobrym rozwiązaniem:

http://www.rebel.pl/product.php/1,1192/ ... h-Set.html


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

SeSim pisze:Kurde kto te nazwy wymyśla :D
W poście The Ajwera jest podręcznik malowania i w nim pełna paleta kolorów z GW. Oni nazywają te farbki od detali najczęściej nimi malowanych "Goblin Green", jak nazwać je inaczej gdy brązowych jest ok 10 rodzai. Pędzelki to Tank, Standart, Detail, Fine Detail.

Figurki Talismana są mniejsze niż 25mm? :/


Kriss
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 22:53
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Kriss »

Mam kilka figurek od Warhammera i są o głowę wyższe a przy tak małych rozmiarach jest to duża różnica :D
Ostatnio zmieniony czwartek 18 gru 2008, 13:04 przez Kriss, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Misiek pisze:W poście The Ajwera jest podręcznik malowania i w nim pełna paleta kolorów z GW. Oni nazywają te farbki od detali najczęściej nimi malowanych "Goblin Green", jak nazwać je inaczej gdy brązowych jest ok 10 rodzai. Pędzelki to Tank, Standart, Detail, Fine Detail.
Zadziwiające... Jakoś farby do modeli mają normalne nazwy i ludzie się świetnie odnajdują :P No nic to, widzę że muszę dogonić ducha czasu ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Nobius
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 53
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 14:19
Lokalizacja: Omenia
Płeć:

Post autor: Nobius »

Obrazek

Najmniejszy jest chyba Złodziej który bez podstawki ma jakieś 2,5 cm wysokości

;)


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Sesim, "Ducha Czasu" te farbki zostały tak nazwane w poprzednim tysiącleciu. W czasie wydawania Talismana 2Ed podejrzewam. Bo najpierw GW tworzyło innowacyjne gry planszowe, paragrafowe i bitewne, potem po zmianie rządzących GW robiła już tylko innowacyjne gry bitewne, obecnie nie używa się już słowa "innowacyjne " :mrgreen:


Awatar użytkownika
fietu
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 02:01
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fietu »

witam serdecznie:) nie mogłem się powstrzymać przed zapisaniem sie na to forum:) i odpowiedzeniem na kilka pytań:)
Fajnie to wygląda ino trzeba to później jakoś zabezpieczyć (np lakier samochodowy w sprayu ;) )
IMO zły pomysł.. ja używam matowego lakieru GW, polecam
. A Mag chyba jeszcze istnieje chodź nie byłem tam dawno
mag zniknął z piotrkowskiej ze 3 lata temu, przeniósł sie do jakiejs bocznej uliczki.... i tylem go widział

Kod: Zaznacz cały

w sumie na Pietrynie były dwa sklepy jeden na 107 - nie polecam mały wybór i ów Mag pod 90.
:) ten ów sklep 107 to chyba game lord, od 7 lat jest na piotrkowkiej chyba 99 moze 101, brama gdzie jest profi lingua.... i to jedyny sklep/klub w łodzi gdzie jest dosc przyzwoity wybór sprzetu do bitewniaków i takich tam:) jedyne w łodzi co można polecic...

Plastikowych figurek nie ma potrzeby zabezpieczać, nawet metalowym mogą się obić krawędzie tylko jak model upadnie, lub gdy trzymasz je wszystkie w jednym pudełku. Gdy farbka jest pełna, to postoi pewnie z 2-3 lata, możesz nalać deczko wody na jej powierzchnię, gdy nie będzie miała styku z powietrzem postoi długo. No i w chłodnym miejscu nie w pobliżu źródeł ciepła.
akryle scieraja sie jak wariaty!! zwlaszcza jak malujesz dość cienkimi warstwami... jesli chcesz grac to laiek raczej niezbędny..... zresztą jest to koszt 13 zł
Macie jakieś rady dla początkujacych ?? Ile moze kosztować taki zestaw do malowania dla początkujacych ??
lepiej samemu dobrać sobie paletę..... koszt farb do pomalownie 14 tak róznorodnych modeli przekroczy koszt gry.... nawet 2 razy. Aha pędzeli polecam ze sklepu dla platyków, jest ich id groma...
Kurcze przydałby sie jakies tanie figurki do kupienia osobno zeby mozna sobie bylo poćwiczyć. Macie/znacie cos takiego??
allegro.... dział bry bitewne, kup cos najtańszego do ćwiczenia:)
Cizus... A Pędzelek ma nazwę Enchanted Covering Stuff? :P Kurde kto te nazwy wymyśla :D
:) pedzelki gw sa do dupy:)



a teraz moje pytanie.... jaki jest poziom modeli z talismana, zbliżony to modeli GW czy racej lipa?


pozdrawiam


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

fietu pisze:IMO zły pomysł.. ja używam matowego lakieru GW, polecam
Jak możesz twierdzić, że to zły pomysł skoro nie sprawdzałeś? :> Po weekendzie wrzucę zdjęcie figurki właśnie tak zabezpieczanej to zobaczysz, że wygląda rewelacyjnie ;) No i nakładanie takiego lakieru jest proste jak w mordę strzelił :P (ino trochę śmierdzi i lepiej to zrobić na świeżym powietrzu :D)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Kriss
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 22:53
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Kriss »

Potwierdzam, lakier matowy w sprayu od GW jest rewelacyjny i łatwy w użyciu. Jedyny minus to cena :/


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

fietu pisze:a teraz moje pytanie.... jaki jest poziom modeli z talismana, zbliżony to modeli GW czy racej lipa?
Napisze tak jako, że byłem i nadal uwielbiam Chaos Space Marine i troche się tego robiło to jak na razie do ostatniego dnia zakupu figurek (teraz mam niestety inne wydatki więc musiałem się pozbyć swojej armii heh) nigdy nie zdarzyło mi się aby jakieś figurki nie było dokladnie zrobione. Pomijam tu oczywiście wycinanie z ramek, czyszczenie itp do sklejania i malowania. Gw ma swój poziom, Fantasy niestety tak wysokiego poziomu brak. Skąd taki wniosek nasza brygada posiada Drakulę, Descenta a ja osobiście miałem Runebounda oraz widziałem także inne gry z tej stajni z figurkami. Wrażenia są takie, ze da rade spokonie to pomalowac tylko przy niektórych musisz sie troszke pogimnastykować czemu? np w runeboundzie, którego miałem figurki bardzo odbiegały od standardów Gw, z kolei przy descencie większośc np stworów tych wiekszych jak powiedzmy Smok zacnie sie przezentuje. Ogólnie nie jest to jakaś lipa czy coś w tym stylu dla mnie osobiście to taki średni poziom, któremu daleko do GW. Przy Talizmanie może być inaczej bo w sumie robiła to firma przy GW więc po zdjęciach wychodziło iż musieli mieć dobre formy a Fantasy pewnie przejeła.
To takie moje skromne zdanie.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Kriss
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 22:53
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Kriss »

Nie ma co narzekać, figurki nie są takie złe. Ewentualnie takie detale tylko jak np. Krasnolud między prawą ręką w której trzyma topór a prawą nogą, to między tymi elementami jest nie wykończona dziura która nie przypomina ,żadnej częsci postaci ale takie detale wyłapuje się tylko podczas malowania bo normalnie tego nie widać.


Awatar użytkownika
fietu
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 02:01
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fietu »

SeSim masz racje nie sprawdzałem:) ale tak mi sie w glowie układa ze jak cos jest samochodowe to nie jest figurkowe:) wracajac do lakieru GW, polecam tem do nakładania pędzlem a nie sprajem:) o tym drugim słyszałem niepochlebne opinie... i cena lakieru do malowania jak wspomniałem jest przystępna..... sam lkier starcza na duuuuuzo figurek:)

stave dzieki za info:)


Awatar użytkownika
uther [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 09 gru 2007, 15:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: uther »

Co do jakości figurek to w sumie jest ok, ale jest kilka rzeczy które mnie denerwują.

"Zrośniete" nogi powyżej uda Minstrela
Laska Czarnoksiężnika cały czas mi sie wykrzywia, wkurw*** mnie to straszne, chyba postawie jak na pólce i nie bede ruszał :)
Połaczenie Ropuchy z podstawka jest troche niechlujne. Niektóre sa krzywo przyklejone, innym łapy wiszą w powietrzu, a trójkąta podstawka wigina mi sie do góry - ale to już rzeczy do których można sięczepiać tylko na siłe.


ODPOWIEDZ