Malowanie figurek

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Malowanie figurek

Post autor: Odyn »

Ja z przyjemnością zleciłbym komuś odpłatnie pomalowanie figurek. Zbyt pięknie wygląda efekt finalny, żeby po drodze zniszczyć figurki ucząc się :P


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Malowanie figurek

Post autor: Visenna »

Zawsze można jakieś chińskie figsy za grosze kupić i na tym się uczyć ;) Nawet na żołnierzykach


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Malowanie figurek

Post autor: Arthan »

Po za tym wydaje mi się, że świeżo pomalowane figurki powinno się dać dość szybko "rozebrać" z farby. Ja czyściłem kilkuletnie z dość dobrym rezultatem, więc nawet jak nie wyjdzie to możesz spróbować jeszcze raz ;)


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Malowanie figurek

Post autor: Gamma »

Pomalowane figurki trzeba jakoś specjalnie przechowywać żeby farba nie odpryskiwała? Jak z wytrzymałością takiej farby? Trzeba poprawiać malowanie co kilka sezonów czy jest to trwałe?


Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Malowanie figurek

Post autor: Fenrisek »

Po pierwsze lakier matowy. Jak się boisz o figurki to zrób na nie oddzielne pudełko z dnem z blachy. Wiercisz dziurkę w podstawce a do niej wklejasz magnes neodymowy. Odpowiedni magnes i figurki nie mają prawa się przemieszczać i wywracac.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Malowanie figurek

Post autor: abubu »

Gamma pisze: poniedziałek 04 gru 2017, 09:34 Pomalowane figurki trzeba jakoś specjalnie przechowywać żeby farba nie odpryskiwała? Jak z wytrzymałością takiej farby? Trzeba poprawiać malowanie co kilka sezonów czy jest to trwałe?
Nie trzeba, ale powinno się zabezpieczyć lakierem :)
Fenrisek pisze: poniedziałek 04 gru 2017, 10:44 Po pierwsze lakier matowy.
Zgadza się ... ewentualnie satynowy / półmat ;) ... na pewno nie błyszczący!!! ... tylko "uwaga" na lakierowanie metalików matem, mogą wyjść "płasko" (stracić swój połysk - co jest normalne). Przy używaniu lakierów w sprayu (szczególnie matów) ważne jest ich dokładne wymieszanie (nawet kilka minut "trzepania"), w przeciwnym razie mimo, że mat, to może się świecić jak psu "wiadomo co". Dodatkowo, nie kieruj pierwszego strumienia na figurki (może powstać biały osad - lakier odłożony w dyszy).

Lakiery matowe: https://www.google.pl/search?q=bezbarwn ... ayu+matowy
Fenrisek pisze: poniedziałek 04 gru 2017, 10:44 Jak się boisz o figurki to zrób na nie oddzielne pudełko z dnem z blachy. Wiercisz dziurkę w podstawce a do niej wklejasz magnes neodymowy. Odpowiedni magnes i figurki nie mają prawa się przemieszczać i wywracac.
... i to jest dobry pomysł :)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Malowanie figurek

Post autor: Fenrisek »

Koniecznie przed malowaniem umyj je płynem do naczyń, wypłucz, otrzep z wody i zostaw do wyschnięcia. Usuniesz pozostałości po chemii używanej do produkcji figurek i tłuste ślady od palców. Podkład będzie się lepiej trzymał co wpłynie na komfort malowania i jego wytrzymałość.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Malowanie figurek

Post autor: Mały Nemo »

Czytajac was az podskakuje z radosci, iz ja bardziej wole kartonowe pionki jako figurki...


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Malowanie figurek

Post autor: Gamma »

No mnie te wszystkie zabiegi też zniechęcają. Ładnie to wygląda, ale dochodzę do wniosku, że nie warto. ;)


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Malowanie figurek

Post autor: abubu »

Niektóre etapy "malowania" figurek można wykonać masowo (mycie, podkład, lakierowanie), co zajmuje naprawdę bardzo niewiele czasu.
Samo właściwe malowanie to już kwestia umiejętności i "poziomu" jaki się chce uzyskać.

Oczywiście, można też nic nie robić albo bardzo szybko wydrukować kartonowe pionki w pełnych kolorach ... zależy kto co lubi :)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Malowanie figurek

Post autor: Mały Nemo »

Wybieram bramke nr 2!


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Malowanie figurek

Post autor: Fenrisek »

Gamma pisze: poniedziałek 04 gru 2017, 13:07 No mnie te wszystkie zabiegi też zniechęcają. Ładnie to wygląda, ale dochodzę do wniosku, że nie warto. ;)
Jak swoich nie maluję na razie. Mam całą szafę figurek do WH40K i Warzone do pomalowania. Ktoś chcę kupić wiadro space marinow? ;)


Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Malowanie figurek

Post autor: Arthan »

Ja się przyznam, że też mam wszystkie figurki w postaci kart :P Figurek mi się nie chce malować. Kiedyś tylko trochę malowałem gdy w modzie było "LOTR Strategy Battle Game". Chociaż to hobby samo w sobie i jakbym miał na to czas to robiłbym to z przyjemnością nawet i dla znajomych. Od Talismana mam niepomalowane i gram głównie papierowymi. Przynajmniej jest jednolicie z tymi od Nomadów i fanowskimi. Po za tym zajmują tyle miejsca co talia kart (bo jest to talia kart), więc i łatwiej w transporcie i łatwiej przeszukiwać.


Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Malowanie figurek

Post autor: Fenrisek »

Jest szybki i w miarę łatwy sposób na malowanie tzw. bejcowanie. Nakłada się podstawowe jasne kolory i moczy w odpowiedniej bejcy i strzepuje jej nadmiar. Sam nie stosowałam więc nie wytłumaczę dokładnie. Aby łatwiej szukać można pomalować podstawki z każdego dodatku na inny kolor.


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Malowanie figurek

Post autor: Gamma »

Fakt jest taki, że ładniej wyglądają szare niż byle jak pomalowane. Żeby je dobrze pomalować trzeba mieć praktykę i umiejętności. Dla bez talencie w tym temacie zostaje jedynie skorzystanie z ofert innych.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Malowanie figurek

Post autor: abubu »

Fenrisek pisze: wtorek 05 gru 2017, 09:56 Jest szybki i w miarę łatwy sposób na malowanie tzw. bejcowanie. Nakłada się podstawowe jasne kolory i moczy w odpowiedniej bejcy i strzepuje jej nadmiar. Sam nie stosowałam więc nie wytłumaczę dokładnie. Aby łatwiej szukać można pomalować podstawki z każdego dodatku na inny kolor.
Nie polecam bejcowania ... to jest dobre ale dla "armii" figurek (duże ilości, jednolite umundurowanie, itp) a i efekt nie jest porażający ... lepiej pomalować na bazowe i zastosować drybrush (aby rozświetlić) + wash (aby wykonać cienie)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Wódz Ogrów
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 52
Rejestracja: piątek 26 maja 2017, 20:13
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 38

Re: Malowanie figurek

Post autor: Wódz Ogrów »

Ja też nie mam pomalowanych, co prawda niby mam talent do rysowania, ale przy malowaniu takich maleńkich figurek potrzebne są zupełnie inne zdolności.
Gamma pisze: Żeby je dobrze pomalować trzeba mieć praktykę i umiejętności.
i tak to niestety wygląda, jak próbuję pomalować coś tak malutkiego trzęsą mi się ręce, a tu potrzebna jest chirurgiczna precyzja. Trzeba wiedzieć jakich farb użyć, jak dobrze wycieniować, w jakiej kolejności najlepiej nakładać kolory... Wolałbym już komuś zapłacić chyba, choć samodzielne pomalowanie dałoby na pewno satysfakcję i powód do dumy :)


Wodzu, wyspa jest twoja
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Malowanie figurek

Post autor: Visenna »

Ja tam ciągle czekam na lepsze czasy, gdy się wyprowadzę, bo jakoś nie wyobrażam sobie zostawić figurek gdzieś na wierzchu aby wyschły, gdy za chwilę do pokoju wlecą mi 3 małe szatany i zaczną tym się bawić xD A co do praktyki, to powiem wam, że widziałam na Aliexpress dużo figurek do sklejania i malowania, o całkiem niezłych detalach, za grosze. Można zamówić zawsze sporą ilość ich i na nich poćwiczyć, bo nie będzie tak szkoda, gdy się zepsuje. Jakby ktoś chciał, to mogę podrzucić linka


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
buzz
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 12:59
Płeć:

Malowanie postaci

Post autor: buzz »

Heja !

Na pewno wielu z Was malowało swoje postacie, polecacie jakieś farby? któreś trzymają się lepiej któreś gorzej?
 ! Wiadomość z: abubu
Jako, że jest na ten temat osobny temat, ten temat został przeniesiony do tamtego tematu (a dokładniej to już do "tego" tematu)


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Malowanie postaci

Post autor: abubu »

Z "profesjonalnych" to vallejo i citadel. Z amatorskich to dowolne akrylowe (takimi zaczynałem - chyba za 20zl komplet).

Po pomalowaniu zabezpiecz figurki lakierem (np. bezbarwny w sprayu do felg ... kaczek mówi lub półmat - za jakieś 15zl) i dowolną farbą będzie się trzymała.

Jeżeli chodzi o pędzelki to polecam Army Painter (komplet 3 pędzi chyba około 30zl) lub droższe Citadel.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 09 kwie 2018, 13:12 przez abubu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawione "drożdże" :)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Malowanie figurek

Post autor: Visenna »

Fajna autokorekta, drożdże citadel xD


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Malowanie figurek

Post autor: abubu »

@Visenna, poprawione :)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
buzz
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 12:59
Płeć:

Re: Malowanie figurek

Post autor: buzz »

dzięki ślicznie, sory za powielanie


Awatar użytkownika
NigelSan
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 17 maja 2018, 11:54
Lokalizacja: Opole
Płeć:

Re: Malowanie figurek

Post autor: NigelSan »

Moje pierwsze 5 wariatów pomalowane, mały showcase. Co myślicie?

PRZÓD:
Obrazek

TYŁ:
Obrazek

Użyłem podkładu (biały), farbek, kilku washy, lakieru (elf i walkiria matowe, reszta satynowe) i pędzli firmy Army Painter.

Podstawki za pomocą kleju, posypki i zielonych torfów też z Army Paintera.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12779
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Malowanie figurek

Post autor: Valdi »

Hmm zgubiły swój naturalny szary kolor :)


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
ODPOWIEDZ