Porównanie poszukiwaczy

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Bludgeon [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Muszę się z tobą niezgodzić. Fakt, magia i miecz miała swój niepowtarzalny klimat, trochę kojarzący mi się z starymi filmami o Conanie. Nie znaczy to że nowa szata graficzna jest brzydka - wręcz przeciwnie. Bardzo podobają mi się pryszcze na trollu, nowy krasnolud jest tysiąc razy fajniejszy od starego, a nowy zabójca ma coś nie tak z twarzą (jakby go skaziło zło) co świetnie wygląda.

I niestety ale w MiMie nie wszystkie postacie wyglądały świetnie. Złodziej stał tyłem :), niziołek, krasnolud, troll, amazonka, karateka, kanibal i mnich byli niewiele ładniejsi.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6192
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Ojj powołałeś się na te przykłady ale tu nie tylko o to chodzi :P
Mi się bardziej podobał styl rysunków w MiM.
Fakt, że Krasnolud w MiM wyglądał jak ciapa, ale jego nowy wygląd nie pasuje do zdolności i ilości siły (tutaj Krasnolud nadal jest ciapą xD)
Zabójca i w MiM i w Nowym Talismanie udany, ale w Talismanie jego frędzelki na szmatce są zabawne xD
Troll niby fajny taki masywny, ale ryj aż zbyt tępy :)
Poza tym Talisman jakiś taki bajkowy jest - w MiM czarownica to była taka ewidentnie zła jędza z pomarszczoną buźką, a w Talismanie jakaś top modelka poszła na to stanowisko :P
Druid to swoisty Panoramix xD
Upiór z MiMa był przerażający, a ten stożkogłowy z Talismana jest raczej komiczny :)
Kobiece postacie trochę za duże dekolty mają, no chyba, że taka moda tam jest :P
Wojownik wygląda jakby miał się zaraz popłakać... :P

Jak widzisz jest czego się w nowej szacie graficznej przyczepić (głównie ryjki i ogólny styl rysowania), więc aż tak bardzo Kufirowi nie zaprzeczaj :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Bludgeon [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Rogo pisze: Jak widzisz jest czego się w nowej szacie graficznej przyczepić (głównie ryjki i ogólny styl rysowania), więc aż tak bardzo Kufirowi nie zaprzeczaj :P
Pewnie że jest się do czego przyczepić, nigdzie nie pisałem że jest idealna. Pisałem tylko że zachowuje poziom i wcale nie jest gorsza od starej - po prostu inny styl.


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Nie przesadzasz Rogo z wybrzydzaniem? Porównaj to z 3ed Talismana, poczujesz wtedy jak bliska klimatem jest 2ka i 4ka. Jeśli obrazki miałyby być identyczne, to po co następna edycja ;) i jeszcze podnosząc ciśnienie powiem, że niektóre postacie z MiMa wyglądają jak pomalowane kredkami bambino, też nie są dla mnie idealne, a jednak grywałem w tą gierę.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6192
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

No może trochę przesadzam, trochę zły dzień mam :P Do 3 edycji nie porównam, nie o to tutaj chodzi :P Rozmowa jest o Talismanie 4,5 i go porównuję do tego co znam i posiadam - Magii i Miecz.

W MiM styl i jakość obrazków była imho lepsza, tylko kilka mankamentów jak np. krasnolud, ciemny elf - ładne grafiki, ale do danej nazwy nie pasują :P

Natomiast Talisman poszedł w kierunku bajek i stereotypów - wszystkie kobiety piękne, młode, zgrabne, z mega dekoltem :P Klimat jest - amerykańskich seriali przygodowych... Jeszce brakuje Xeny w zbroi zakrywającej tylko miejsca intymne, takiej, że poza dekoltem jeszcze by nogami szpanowała :P
Druid - też stereotyp - ściągnięty z Asterixa i Obelixa :P
Mnich - "mięsień piwny" (brzuszek) z Robin Hooda ściągnięty?
Kapłan - tak mi się kojarzy (z powodu dodatkowych kilogramów) z takim średniowiecznym biskupem, który zgarnia dziesięciny i inne dary na kościół i nieźle się z nich dokarmia (brakuje mu tylko 5 mz na starcie :P)
Upiór - to co pisałem wcześniej, wygląda śmiesznie (chociaż nie każdego to bawi)

Co do kredek bambino - które karty? :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Szczególnie kolor skóry (twarz krasnoluda, nogi gladiatora) i kolor czerwony (płaszcz wiedźmy i kupca). Nawet genialny dla mnie Troll ma za zieloną facjatę. Amazonka za to ma jedną pierś na środku opasłej klaty. Wiecej nie piszę. muszę znaleźć osłonę przed kamieniami ;)


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6192
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

A może wtedy jeszcze nie wynaleźli czerwonego i taki różowy mieli? xD A poważniej - cóż, kolorystyka może i nie najlepsza, ale kreska po prostu rewelacyjna!
A Ciebie nie ukamieniują tylko ukrzyżują :)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Widzę że rozpętałem niezłą burze, teraz wszyscy tracą turę czy może spowolni ona nasze ruchy ;)

A tak serio. Poprzeglądałem raz jeszcze wszystkie dostępne postacie w T 4,5 i MiM i nie ma siły aby mnie ktoś przekonał iż te z T 4,5 choć w połowie są tak dobre jak te z MiM. Nowe postacie są jak dla mnie dziecinne, pozbawione charyzmy nie pasujące zupełnie do mojego wizerunku poszukiwaczy fantasy.

A zmieniając temat... macie już jakieś nowe wieści o talismanie? Informujcie na bieżąco :)


Obrazek
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

To ja jeszcze w sprawie grafik :P Moim zdaniem są dużo ładniejsze niż w poprzednich Talismanach ale mimo wszystko nie mają takiego klimatu jak MiM. Chociaż może to kwestia przyzwyczajenia. W Talismana nie grałem nigdy, znam tyle co z sieci podczas gdy w MiMa pogrywam już dobrych kilkanaście lat.
Rogo pisze:Jeszce brakuje Xeny w zbroi zakrywającej tylko miejsca intymne, takiej, że poza dekoltem jeszcze by nogami szpanowała :P
To mi przypomina fanowskie dodatki do Talismana z Xeną w roli głównej :P Swoją drogą robią teraz jakiś nowy serial fantasy, ciekawe jak szybko postacie z niego pojawią się w Talismanie :P
Kufir pisze:Nowe postacie są jak dla mnie dziecinne, pozbawione charyzmy nie pasujące zupełnie do mojego wizerunku poszukiwaczy fantasy.
Cóż, Talisman chyba zawsze był taki dziecinny, bardziej baśń niż mroczne fantasy pokroju Młotka. Swoją drogą ciekawe czy jakby nigdy nie wydali u nas MiMa tylko Talismana kubek w kubek takiego jak oryginalny to czy byśmy też tak teraz wybrzydzali i czy w ogóle ta gra zyskała by taką wielką popularność w naszym kraju (za granicą Talisman jest mimo wszystko bardzo popularny).


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Patrząc na instrukcję do 4.5 można uznać, że Mnich nie jest jednak mocną postacią. Raczej będzie się dodawało tylko 3 punkty mocy, które posiada na początku gry - wszystko zależy czy pojawi się na jego karcie odpowiednik słówka "wartość" (por. instrukcja Example of an Attack - str.11).
Tutaj zamieszczam kartę, która posiada odpowiedni opis do tej sytuacji.
Obrazek


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Zgadza się, dlatego zastanawiam się czy ludzie którzy tłumacza tą grę mają BARDZO DOBRĄ znajomość zasad Magia i Miecza. Jeśli nie, to w samym tłumaczeniu mogą porobić nie lada zamieszanie. Czasami wyrazy bardzo zbliżone do siebie w kontekście zasad mogą różnie je przedstawić.


Obrazek
Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Wystarczy, że ktoś zaznajomił się najpierw z całą instrukcją, będzie wiedział które elementy mają krytyczne znaczenie w tłumaczeniu i przetłumaczy(ł) je odpowiednio.
W instrukcjach nie ma miejsca na luźne przekłady, a o to nie posądzałbym polskiego wydawcy, który ma już kilka gier na koncie. I obym się nie mylił!


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Akurat w przypadku MiMa warto sporo pograć zanim zacznie się cokolwiek przy nim robić :>


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
ODPOWIEDZ