The Reaper expansion

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
8janek8 [Autor tematu]
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Obrazek
Obrazek Obrazek


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

w innym temacie uther pisze:Słyszał już ktoś o dacie premiery dodatku po polsku ??
Postaram sie zrobić tłumczenie (łącznie z nowymi zasadami) jak najszybciej.

Co do oficjalnego wydania to cisza....
Ostatnio zmieniony środa 26 lis 2008, 23:23 przez Valdi, łącznie zmieniany 1 raz.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Wcześniej już pisałem na temat dodatku.

Pozwolę sobie powtórzyć: na pytanie o polskie wydanie dodatku "The Reaper" ,Galakta 31 października odpowiedziała w ten sposób:

"W tej chwili będzie wydanie tylko angielskie. Kiedy będzie wydanie międzynarodowe pojawi sie i nasze. Przewiduję, że będzie to dosyc szybko.

Jeśli chodzi o dodatki do tej gry to będą wydawane wszystkie. No chyba, że po jakims czasie okaże się, że gra nie sprzedaje się w naszym kraju zupełnie. Ale takiego scenariusza nie zakładam."


Awatar użytkownika
uther
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 09 gru 2007, 15:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: uther »

The Reaper expansion offers Talisman Revised 4th Edition players;

+ 4 new character cards and plastic figures
+ 90 new Adventure Cards
+ 26 new Spell Cards
+ 12 Warlock Quest Cards
+ The Grim Reaper, a dark figure that players manipulate against each other.

Po polskiemu :)

+ 4 nowe karty poszukiwaczy i plastkiowe figurki
+ 90 nowych Kart Przygody
+ 26 nowych Kart Czarów
+ 12 Czarnoksiężkowych :) Kart Zadań
+ "The Grim Reaper" - "ciemna postać" , która kontrolować będą gracze i używać przeciwko sobie.


Ciekawe moze byc to rozwiazanie z "kostuchą" (Grim Reaper) która bedzie łazić i przeszkadzać wszystkim.

[źródło] - http://store.fantasyflightgames.com/pro ... m?sku=TM03


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Z forum Galakty:
http://new.fantasyflightgames.com/ffg_c ... r-card.png

Na stronie ffg pojawił się sam Żniwiarz.

Zasada ruchu tym "bohaterem" jest taka, że jeżeli ktoś podczas swojego ruchu wyrzuci "1", to rusza się normalnie, a później rzuca na ruch Żniwiarza.

Żniwiarz to na razie jedyna rzecz, która może zabić poszukiwacza przygód z marszu.
Gdy Żniwiarz trafi na obszar zajęty przez poszukiwacza, on musi rzucić kostką:
1) 'Już czas' Tracisz wszystkie życia, jesteś zabity.
2) 'Przyszedłem po tamto' Jeden, wybrany losowo, Przyjaciel zostaje odrzucony na stos kart Odrzuconych. Jeżeli nie masz Przyjaciół, tracisz jeden punkt Wytrzymałości.
3) 'Graj ze mną!' Rzuć 2K6 za siebie oraz za Śmierć. Jeżeli suma wyrzuconych oczek Śmierci jest wyższa od sumy wyrzuconych oczek przez ciebie, tracisz jeden punkt Wytrzymałości. W innym przypadku, nic się nie dzieje.
4) 'Partyjka w szachy?' Tracisz następną turę.
5) 'Nastąpiła pomyłka' Wybierz dowolnego gracza, niezależnie od Krainy w której się znajduje. Śmierć teleportuje się do tego Poszukiwacza, który musi od razu musi rzucić kostką za zachowanie Śmierci wobec niego.
6) 'Mam plany co do ciebie' Możesz wybrać, czy chcesz otrzymać od Śmierci 1 punkt Siły, Mocy, Wytrzymałości, Losu, jeden czar, Mieszek Złota albo teleportację do dowolnego obszaru w tej Krainie (jako następny ruch).


Obrazek
Awatar użytkownika
8janek8 [Autor tematu]
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Nowe postacie w "Żniwiarzu" to:
Rycerz, Mędrzec, Czarny Kultysta(ka), Kupiec


Sh' eGzor
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 139
Rejestracja: sobota 13 gru 2008, 20:09
Lokalizacja: Puławy
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Sh' eGzor »

Ale to są Twoje domysły czy to pewna informacja?


Awatar użytkownika
8janek8 [Autor tematu]
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Tutaj zdjęcia: Poszukiwacze z Reaper'a - karty
Figurki

Tutaj dosyć szczegółowy opis zawartości dodatku (po angielsku):
BGG

Nie podoba mi się zasada związana z kartami Zadań Czarownika. Mam nadzieje, że podali jakieś alternatywne reguły.

Jeszcze co do ceny: Reaper'a można kupić od $17 w przedsprzedaży. Nie wygląda to najgorzej.


Awatar użytkownika
uther
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 09 gru 2007, 15:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: uther »

17$ * około 3 = 50zł ?? Tanio coś, kibicuje takiemu rozwiązaniu :).

Co do nowych postaci to zapowiadają się ciekawie. Kupiec pewnie będzie miał coś takiego jak złodziej, tylko zamiast kraść itemy, będzie dostawał po znajomości :)

Nie podoba mi się figurka Dark Cultist wyglada jakos dziwnie, oby to wina zdjecia. Ta różczka jest wielkosci jego głowy :)

Aha, no i po co Rycerz skoro mamy juz wojownika ?? Troche za wczesnie na dublowanie Poszukiwaczy. A rysunek Rycerza na karcie słaby jest, wygląda jak pachołek jakiś a nie Rycerz przez duże R.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

uther pisze:Kupiec pewnie będzie miał coś takiego jak złodziej, tylko zamiast kraść itemy, będzie dostawał po znajomości
Pewnie będzie mógł za MZ kupić (5 na start!) co chce od Poszukiwacza, a nie brać za darmo jak Złodziej.
uther pisze:Nie podoba mi się figurka Dark Cultist wyglada jakos dziwnie, oby to wina zdjecia. Ta różczka jest wielkosci jego głowy
JEJ głowy. To ona.... Mroczna Kultystka. :twisted:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

uther pisze:Aha, no i po co Rycerz skoro mamy juz wojownika ?? Troche za wczesnie na dublowanie Poszukiwaczy. A rysunek Rycerza na karcie słaby jest, wygląda jak pachołek jakiś a nie Rycerz przez duże R.
Biorąc pod uwagę że rycerz ma inną siłę, moc, oraz wszystkie zdolności, nie widzę najmniejszego problemu, a Ty?

[ Dodano: Pią Gru 19, 2008 5:06 pm ]
Katiusha pisze:
uther pisze:Kupiec pewnie będzie miał coś takiego jak złodziej, tylko zamiast kraść itemy, będzie dostawał po znajomości
Pewnie będzie mógł za MZ kupić (5 na start!) co chce od Poszukiwacza, a nie brać za darmo jak Złodziej.
Według osoby która ma już dodatek, kupiec wygląda następująco:

Siła 2, Moc 4
Zaczyna z 5 mieszkami złota - może uniknąć walki z smokiem lub potworem dając mu 1 mz - zamiast walczyć z innym poszukiwaczem może mu dać 1 mz i wziąć jego dowolny przedmiot - w Wiosce i na Targowisku może wziąć sobie dowolny przedmiot ekwipunku oraz sprzedawać swoje przedmioty (1 mz za zwykły, 3 mz za magiczny).


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

8janek8 pisze:
Nie podoba mi się zasada związana z kartami Zadań Czarownika. Mam nadzieje, że podali jakieś alternatywne reguły.

Janek a jakie to są te reguły? Mógłbyś mi nakreślić sprawę?


Obrazek
Awatar użytkownika
8janek8 [Autor tematu]
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Ktoś napisał (wnioskuje, że posiadał już dodatek), że karty Zadań wybiera się samemu, a nie drogą losową. Dla mnie to nie zbyt ma sens, bo Zadania nie są jednakowo trudne.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

8janek8 pisze:Ktoś napisał (wnioskuje, że posiadał już dodatek), że karty Zadań wybiera się samemu, a nie drogą losową. Dla mnie to nie zbyt ma sens, bo Zadania nie są jednakowo trudne.
Czysta głupota. Nie wierze w to ;-) Dzięki!


Obrazek
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Kufir pisze:
8janek8 pisze:Ktoś napisał (wnioskuje, że posiadał już dodatek), że karty Zadań wybiera się samemu, a nie drogą losową. Dla mnie to nie zbyt ma sens, bo Zadania nie są jednakowo trudne.
Czysta głupota. Nie wierze w to ;-) Dzięki!
Też czytałem że tak jest.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Jeśli nie ma to jakiegoś uzasadnienia, trzeba tą zasadę sobie zmienić aby losować kartę, prosta sprawa :)


Obrazek
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Bludgeon pisze:Też czytałem że tak jest.
A gdzie czytałeś?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

EDIT: Znalazłem

http://www.boardgamegeek.com/thread/364751
The wizards quest deck: twelve card taht include the current six quests plus 6 new quests. This is not a random draw you may select any quest int eh deck, but it goes out of the game so each quest may only be done once.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

A kto to jest ten Mark Biggar? Jakaś wyrocznia, twórca dodatku czy zwykły szary user z internetu?
Bo na forum może sobie jakie kto chce przepisy wymyśleć i to nie jest żadna wykładnia, że należy je tak stosować.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

To jest koleś który ma już dodatek i odpowiada na pytania z nim związane. Nie rozumiem o co ci chodzi?


Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Bludgeon nie unoś się, tylko grzecznie rozmawiaj z naszą jedyną Damą na tym forum, bo należy się jej szacunek :P

Jeżeli dobrze odczytuje intencję Kati, to "chodzi" jej o to ,żeby nie panikować przy każdej ciekawostce, którą się znajdzie z sieci(tym bardziej gdy nie jest z pewnego źródła) i poczekać na dane oficjalne :)


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

No chodzi mi o to, czy ten przepis (bezsensowny wg mnie), że zamiast losowania, samemu wybiera się misje u Czarnoksiężnika, jest w instrukcji wydanej do dodatku czy to wymysł kogoś tam kto słyszał, że gdzies coś dzwoni, ale dokładnie nie wie gdzie i sobie coś dorobił i sam wymyślił. ;)

Nie to abym sie Ciebie czepiała, tylko juz prędzej tego kto to wymyślił, że tak jest. Obojętnie kto to czy wydawca, czy szary user. ;)

Bludgeon, a ten dodatek jest już w Angielskiej wersji normalnie w sprzedaży?

PS 7Tristan mnie troche uprzedził. ;)
Ostatnio zmieniony piątek 19 gru 2008, 22:36 przez Katiusha, łącznie zmieniany 1 raz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Ajwer
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

a ja już chcę jakiś dodatek z planszą...pewnie zaczną od miasta albo podziemi...bo chyba nie od kosmicznej otchłani...no chyba,ze znowu coś nowego wymyślą...


Obrazek
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

7Tristan pisze:Bludgeon nie unoś się, tylko grzecznie rozmawiaj z naszą jedyną Damą na tym forum, bo należy się jej szacunek :P
To było grzecznie jak na mnie :P. Spokojna głowa, nie zamierzam robić siary ani nikogo obrażać, nie mam 15 lat.
Katiusha pisze:No chodzi mi o to, czy ten przepis (bezsensowny wg mnie), że zamiast losowania, samemu wybiera się misje u Czarnoksiężnika, jest w instrukcji wydanej do dodatku
Jeśli założyć że ten koleś nie kłamie (a po co miałby) to przepis jest w instrukcji.
Katiusha pisze:Bludgeon, a ten dodatek jest już w Angielskiej wersji normalnie w sprzedaży?
Tak.
Ajwer pisze:a ja już chcę jakiś dodatek z planszą...pewnie zaczną od miasta albo podziemi...bo chyba nie od kosmicznej otchłani...no chyba,ze znowu coś nowego wymyślą...
O tak, MIASTO by było super.


Awatar użytkownika
8janek8 [Autor tematu]
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Poniżej spis kart z dodatku (ang.):



OBJECTS-two bags of goldx3, shovel , map , axe , golden statue , concealed pouch , armour , FOLLOWER-fiend slyer , st. josephine , warhorse , horse and cartx2 , homunculus , riding horsex2 , colossus , familiar , genie , jester , MAGIC OBJECT- fate stealer(weapon) , flying carpet , talisman , elixir of destiny , druid staff , bane sword(weapon) , sword of light(weapon) , rod of ruin , elixir of might , orb of destiny , hearth rune , skull wand(weapon) , staff of mastery , elixir of wisdom .PLACE- wheel of fate , pool of fortune , idol , tomb , arena , canival , EVENT- astral conjuction , closed shop , whirlwind , patrol , earthquake , the gathering , horse thief , werewolf , curfew , the boatman , fool's gold , prophesy . STRANGER-magician , dryad , outlaw , leper , demigod , pathfinder. ENEMY-DRAGON - miser dragon str 8 , ENEMY- CULTIST- storm caller crft2 ENEMY-ANIMAL- giant spider str 5 , raging bull str 3 , mammoth str 5 , sabertooth tiger str 4 , pack of wolves str 2 , ENEMY-SPIRIT- succubus crft 3 , crypt keeper crft 5 , haunt crft 2 , lesser demon crft 7 , banshee crft 3 , black unicorn crft 7 , crone crft1 , wight crft 4 , nightmare crft ? , mummy crft2 ENEMY-MONSTER- hippogriff str 2 , ekor str 2 , trapper str 2 , stone golem str 6 , cave troll str 6 , goblin trapsmith str 1 , gargoyle str 5 , cerberus str 7, craft 7 , lord of the pit str8, craft 8 ,chimera str 3 , hydra str 4 . ok so i left two out OBJECT-casket, PLACE- academy ill put the spells up now.........................................SPELL- reflection , displacement , enchant blade , transference , summon bear , summon storm crow , dominate , summon phoenix , fireball , slow motion , speed , sleep , summon serpent , bladesharp , alteration , resurrection , shatter , water walking , gust of wind , enrich , cloak of shadows , barrier , misdirection , transmute , blessed. and thats it if i missed any i put em up
Katiusha pisze: a ten dodatek jest już w Angielskiej wersji normalnie w sprzedaży?
Tak :)
Ostatnio zmieniony niedziela 25 sty 2009, 19:20 przez 8janek8, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ