Karty promocyjne dodane do przedsprzedarzy.

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
uther [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 09 gru 2007, 15:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: uther »

A dokładniej

Obrazek


Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

W angielskie wersji co prawda będą mieli wcześniej pierwszy dodatek, ale promocyjne karty dostaną przy jego zakupie, nie podstawki.
Talisman: The Reaper promotion


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Dlaczego to muszą być elfy... Przypomina to normalnie bajkę o dzwoneczku :| Ehh gdzie się podział mroczny klimat MiMa... :(


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Wiesz Mroczny klimat już dawno odszedł był on tak naprawdę tylko w naszej starej dobrej edycji - w tej wystarczy popatrzeć na grafii Poszukiwaczy bleee....... I teraz numer z kartami promocyjnymi, czy tak ciężko je po prostu dodać do gry bez względu na to kiedy kto kupi. Heh.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Nobius
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 53
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 14:19
Lokalizacja: Omenia
Płeć:

Post autor: Nobius »

Sporo racji Panowie macie, też wyczuwam w kartach mocny posmak bajki.

Jeśli chodzi o planszę to wg. mnie sprawa ma się odwrotnie, Talisman bije na głowę to co było wcześniej. Chodzi mi o dobór kolorów oraz oprawę graficzną.

Nie będzie mi brakowało tego sinego różu w krainie środkowej itd ;P

Pozdr.
Ostatnio zmieniony piątek 05 gru 2008, 02:07 przez Nobius, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Myślę że jest to kwestia po prostu przyzwyczajenia, pogramy, pooglądamy karty, postacie i na pewno wydamy osąd bardziej rzetelny.


Obrazek
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Hm rzetelny? 2 rzeczy są pewne plansza główna jest bardzo fajna, Poszukiwacze MASAKRA i tyle, co do reszty pożyjemy zobaczymy.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

stave pisze:Hm rzetelny? 2 rzeczy są pewne plansza główna jest bardzo fajna, Poszukiwacze MASAKRA i tyle, co do reszty pożyjemy zobaczymy.
Może kiepskie wykonanie kart poszukiwaczy zrekompensują (mam nadzieję) klimatyczne figurki. Mnie ciężko jest oceniać coś co widziałem do tej pory jedynie na zdjęciach w komputerze. Tak jak powiedziałeś pożyjemy zobaczymy. :-"


Obrazek
Awatar użytkownika
Ajwer
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 544
Rejestracja: środa 12 lis 2008, 16:37
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Ajwer »

Kufir pisze:
stave pisze:Hm rzetelny? 2 rzeczy są pewne plansza główna jest bardzo fajna, Poszukiwacze MASAKRA i tyle, co do reszty pożyjemy zobaczymy.
Może kiepskie wykonanie kart poszukiwaczy zrekompensują (mam nadzieję) klimatyczne figurki. Mnie ciężko jest oceniać coś co widziałem do tej pory jedynie na zdjęciach w komputerze. Tak jak powiedziałeś pożyjemy zobaczymy. :-"
figurki nadrabiają...te prawie disneyowskie grafiki poszukiwaczy


Obrazek
Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Czepiacie się ,w końcu ta gra pomyślana jest przede wszystkim dla dzieci ,a nie starych 20 i więcej letnich pryków :D Ja tam nie potrzebuje mega mrocznego klimatu ,mogę sam go stworzyć wyobraźnią :)


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Sądzę że polityka wydania tej gry powinna być inna. Skoro teraz można zakładać że gra planszowa Magia i Miecz ma trafić do młodych odbiorców, to producenci zakładają że wygrają z grami komputerowymi, karcianymi i fabularnymi itp. Będzie to trudna przeprawa gdyż konkurencja jest DUŻA. Gracze 20, 30 (czy też starsi) letni, sięgną po grę bo na niej się wychowali. Sądzę że zrobienie gry mrocznej która bardziej trafia w gusta starszych graczy czy też szybko dorastającej młodzieży byłoby lepszym rozwiązaniem. :-k


Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

I zrobili wydanie mroczne, może nawet kierując się odbiorcami. Widzieliście poprzednie Talismany? W 1ce i 2ce twarze jak uśmiechnięty budyń mają postacie, 3ka maksymalnie kolorowa i chyba lewą ręką rysowana :/

Odnośnie kart, to nazywają się promocyjne, więc mają za zadanie pobudzić sprzedaż przed świętami. Ciężko się nie zorientować, że gra wychodzi w świątecznym czasie, a wydawcy będzie zależało uszczknąć duży kawałek tortu w statystykach sprzedaży.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

W "starym" MiMie te niby karty "promocyjne" tj Sobowtór (Podstawka) i Instruktor (Podziemia) były normalnymi kartami w grze...

Mogliby, jak już chcą robić promocje, wymyśleć dwie nowe karty, a nie uszczuplać Podstawke (i tak okrojoną w porównaniu ze starym MiMem) i Podziemia.
Ciekawe czy wydadzą jako dodatek uzupełnienie Podstawy i dodatek Podziemia?
Co wtedy z tymi dwoma kartami, będą tam już jako "normalne" czy będzie brakować? :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Ajgor
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: środa 03 gru 2008, 23:34
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: Ajgor »

7Tristan pisze:Czepiacie się ,w końcu ta gra pomyślana jest przede wszystkim dla dzieci ,a nie starych 20 i więcej letnich pryków
Święte słowa, dodaj do tych 20 jeszcze 15 a opowiem Ci jaka to radość patrzeć jak Córka czeka na grę ze szczeniackich lat Tatuśka. :mrgreen:


Awatar użytkownika
Nobius
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 53
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 14:19
Lokalizacja: Omenia
Płeć:

Post autor: Nobius »

Że co ?? to ja już jestem prykiem ??? yyy :D

Dooobra, niech będzie ;P Może i gra ma być przede wszystkim dla dzieci ale nie oszukujmy się to nieco starsza generacja będzie sobie głównie pogrywała w Talisman.
Zakładam że to ewentualnie dzięki nam uda się wkęcić dzieciaki (albo i nie) w MIM bo większość z nich chyba nawet nie jest za dobrze zorientowana co to takiego - przygodowa gra planszowa.

Dostanę pudło w ręce to będę miał czas by dokładniej sobie wyrobić opinię choć raczej podpisuję się ręcyma i nogyma pod tym co napisał w ostatnim poście Kufir.

A więc ograniczam w tym momencie krytykę do tego że kilka postaci jest przesłodzonych do bólu....a poza tym to bardzo chcę by magiczna paczka z mieczem i talismanem dotarła do mnie już jutro !!!!!! @#!!@

Dop.
Oglądnąłem sobie tak z ciekawości jak wyglądała trzecia edycja .......o rany.......dużo czach ale efekt końcowy jak z helloween :mrgreen:


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Katiusha pisze:Mogliby, jak już chcą robić promocje, wymyśleć dwie nowe karty, a nie uszczuplać Podstawke (i tak okrojoną w porównaniu ze starym MiMem)
Ciężko tutaj porównywać pod tym względem wydanie starego MiMa z nowym. Przypominam, że stary był wydany od razu z rozszerzeniem do podstawki ;) Niestety nie pomnę o jakie karty chodziło :/


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

SeSim pisze:Przypominam, że stary był wydany od razu z rozszerzeniem do podstawki
Tak, wiem, w Polsce tak było, ale Talisman Eng 2 ed był wydany również okrojony i uzupełnienie Podstawki stanowiło osobny dodatek. Dlatego jestem ciekawa czy i z tą edycją Talismana będzie podobnie i zostanie wydane uzupełnienie?
I co wtedy z Sobowtórem, zostanie dodany do zestawu czy będzie go brakować w tym dodatku?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Ejj ale 10-letnie dzieci grają jeszcze z mamą w monopol, a kto się interesuje fantasy, to się nie opiera na Xenie Wojowniczej Księżniczce i innych amerykańskich gówienkach :P Przesadzili z tym kierowaniem tej gry do dzieci :P
My stare pryki ich nie rozumiemy :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Karty faktycznie są oddzielnie pakowane (poza głównym pudełkiem), piszę bo widzę że jeszcze nikt o tym nie wspomniał :)


Obrazek
ODPOWIEDZ