Temat Ogólny - Talisman v4.5

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6184
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Jest bardzo zrozumiały, tylko popraw literówkę:
Erestor pisze:Oprócz wersji 4.5 zostanie także wydana nakładka na wersję 4.0, która ma ją aktualizować do wersji 4.0.
:mrgreen:


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Rogo pisze:Jest bardzo zrozumiały, tylko popraw literówkę:
Erestor pisze:Oprócz wersji 4.5 zostanie także wydana nakładka na wersję 4.0, która ma ją aktualizować do wersji 4.0.
:mrgreen:
Poprawione.... się mnie numerki zamieszały :D


Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Czytałem gdzieś dzisiaj ,że wersja 4.5 ma wyjść na przełomie listopada i grudnia i ,że premiera polska ,będzie równoczesna ze światową :mrgreen:


Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Takie są plany, ale co z tego wyjdzie to zobaczymy....


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Napaliłem się na ta gierke wraz z dodatkiem. Ciekawe co poprawia i jak, i co to za nowy wspolczynnik. Informujcie dalej:)


Obrazek
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Huhu, a to niespodzianka, bardzo ciekawie się ta nowa edycja zapowiada. Nowy współczynnik to już poważna zmiana, a też jeszcze zupełnie nowy dodatek. Jakby nie patrzeć będzie powiew świeżości...


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Ciekawi mnie, czy zapowiadane figurki będą takie same jak w innej grze FFG tzn Doom. Kupiłem sobie tą gierę jakiś czas temu z zamiarem pomalowania figurek i dołączenia ich do opasłej półeczki miniatur, jednakże...

a) plastik jest pokryty czymś tłustym, pewnie aby figurki od form odchodziły. Proszek, domestos nie działały :/ dopiero silny środek wyniesiony z pracy zadziałał, bez tego farba zlewa się w plamki jak woda rozlana na tłustej powierzchni.

b) oczo..a czerwień plastiku ciężka jest do spodkładowania

c) plastik jest niskiej jakości, nie można szlifować nadlewek, wyłącznie odcinać, bo tworzą się trudne do usunięcia nitki w miejscu szlifowania.

d) podstawki-chipsy. musiałem je usunąć malowanym modelom, bo były powyginane przez jakieśwewnętrzne naprężenia, po odcięciu od nóg z czasem się naprostowały. Wygięcia podstawek uniemożliwią gręnp na dywanie.

Jakość planszy też zastanawiała, złożona jest z puzli, a niektóre nie wpasują się nawet na wcisk :/

Reszta zachwycała wykonaniem, lecz w miniaturach firma ma nikłe doświadczenie.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Sama karta Elfa wygląda fajnie, ale grafika która go przedstawia jest kiepska. Jak rozumiem nie ma co liczyć na nową szatę graficzną w polskim wydaniu?


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6184
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

SeSim pisze:Zaciągnąłem trochę języka u Galakty
Cytat:
1. Czy poza tłumaczeniem gry będą Państwo ingerować w jej szatę graficzną tak jak to zrobiła Sfera z Talismanem 2 prawie 20 lat temu?



W tej chwili żadne zmiany (ilości kart, ich wyglądu itd.) nie są możliwe z powodów licencyjnych. Dlatego nie będzie żadnej ingerencji w grafikę jak i reguły.
HunteR, oto odpowiedź na Twoje pytanie :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
uther
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 09 gru 2007, 15:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: uther »

Jak fajnie że dotarł do mnie mail od włodaży forum.

Nowy MiM (Talisman w zasadzie) po polsku i dodatek i to juz za miesiąc:D:D:D:D
Kupilem niedawno Dungeonera w nadzieji że wywoła we mnie takie same emocje co kiedys MiM, niestety niebardzo wyszło. A teraz taki NEWS :D

Teraz nie bede mógl spać. :D


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Uther pisze:Kupilem niedawno Dungeonera w nadzieji że wywoła we mnie takie same emocje co kiedys MiM, niestety niebardzo wyszło.
Nie sądzę w takim razie żeby Talisman takowe emocje wywołał, nie ta grafa, nie ten klimat :P
Rogo pisze:oto odpowiedź na Twoje pytanie :P
No tak, ślepota nie boli :D


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
uther
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 09 gru 2007, 15:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: uther »

HunteR pisze:Nie sądzę w takim razie żeby Talisman takowe emocje wywołał, nie ta grafa, nie ten klimat
No nie wiem, jak patrze na plansze, karty itp. to fajnie wyglada . Wierze ze bedzie dobrze. Choc widzialem dyskusje na forum. "Runebound czy Talisman" to nikt nie postawil na Talisman'a :(


Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Tu z kolei masz bardzo dobre opinie o Talisman'ie: http://www.fantasyflightgames.com/ffgfo ... 14791.page

(Jest to również porównanie Talisman vs Runebound)

Ja osobiście grałem w Runebound około 5 razy i w Talisman (wersja 4.0) około 10 razy i mój wniosek jest jeden: Runebound jest dla mnie nudny jak flaki z olejem. Jak dla mnie losowość Talisman'a rocks :D


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Tu z kolei masz bardzo dobre opinie o Talisman'ie:
Z tego co widzę to zagraniczne forum więc raczej nie grali w MiMa, dlatego Talisman może im się podobać :P Ale cóż, sam jeszcze w to nie grałem więc z opinią się wstrzymam ale graficznie przegrywa z MiMem, taka prawda :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
uther
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 09 gru 2007, 15:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: uther »

Wiadomo coś nt. dodatku ?? Tez wyjdzie w polskiej wersji ?? No i jaki bedzie, co bedzie jego tematem ??


Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Dodatek ma prawdopodobnie wyjść razem z podstawą. Nie będzie w nim dodatkowej planszy tylko karty. Tyle ja wiem przynajmniej ;)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

FFG ogłosili jakiś czas temu że gra jest na etapie druku. Ostatnio przesunęli datę premiery 4.5 na Grudzień, dodając informacje o wydaniu Reaper'a w tym samym czasie. Jeżeli Galakta dotrzyma słowa o równoczesnym wydaniu polskim to powinniśmy przed świętami cieszyć się nową edycją.

FFG


Awatar użytkownika
prozakdream
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 11:56
Lokalizacja: Elk
Płeć:

Post autor: prozakdream »

Jestem coraz bardziej podekscytowany. Grudzien zapowiada sie bardzo ciekawie. PS: Jako ze jest to moj pierwszy post WITAM WSZYSTKCH FORUMOWICZOW. :)


=; You shall not pass!!!
METROPOLIS
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 12:37
Lokalizacja: z bajki
Płeć:

Post autor: METROPOLIS »

Na poczatek podpisuje sie pod postem prozaca - > Witam wszystkich !

No i wyglada na to, ze chyba znowu wciagne sie w ta planszowke.... mialem z 3 lata temu Magie i miecz, ktora sprzedalem(wczesniej grywalem w MM). Przez ostatnie 3 lata grywalem w przerozne nowoczesne gry planszowe (Neuroshima hex, Eufrat i Tygrys, Arkham Horror, Gra o tron itd itd). Praktycznie kazda z nich miala lepsze zasady od MiMa, a mimo to brakowalo im tego ... czegos co mial MiM, tego czaru dziecinstwa i bardzo prostej, radosnej grywalnosci.

Edycje 4.5 kupie tak jak kupilem poprzednia 4.0 rok temu(ktora niezwlocznie sprzedalem jak dowiedzialem sie,ze nie ma raczej szans na dodatki). Tym razem jednak za 'Magie i Miecz' zabiera sie kolos w swiecie gier jakim jest FFG. Firma wypuszczajaca corocznie masowo mnostwo produktow. Popatrzcie tylko na Runebound - 26 dodatkow (w tym 2 boxowane z plansza) w przeciagu 3 lat. To ogromna szansa dla MiMa, wystarczy zeby dobrze sie sprzedawal a bedzie mial karciany dodatek co 2-3 miesiace.

Mnie tez troche nie odpowiada nowy design kart. Ale tak teraz wygladaja nowoczesne gry
( o ile nie jeszcze bardziej komiksowo) sami popatrzcie na Runebound czy dungeoneer. Wolalbym oldschoolowe obrazki z lat 80tych, ale swiat sie zmienil i teraz ludzie nie kupowaliby juz takiej gry. Zreszta ja tez juz wole swieze, trwale, pachnace nowoscia elementy zamiast archaicznych mimowych czarno-bialych karteczek i targajacej sie planszy. Co do narzekania na ceny, to niestety bedzie pewnie dosc drogo z nowym talismanem, ale takie sa teraz ceny planszówek. Zreszta 150 za nowy talisman to moim zdaniem duzo korzystniejsza cena niz 400 zloty(sic!) za uzywana papierowa wersje sprzed 20 lat z pogubionymi elementami.

Znajda sie pewnie osoby, robiace autorskie dodatk i karty do nowego Talismana. Prawdopodobnie beda regularnie wydawane dodatki. Odwaze sie powiedziec, ze nowy Talisman ma szanse stac sie lepszym i wiekszym MiMem :)


WOW prawie felieton mi z tego posta wyszedl ;) No, ale coz zaangazowalem sie w pisanie.

pozdrawiam! (zwlaszcza tych, ktorzy dobrneli do konca ;) )


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

W imieniu cieciów witam nowych forumowiczów ;)
METROPOLIS pisze:Zreszta 150 za nowy talisman to moim zdaniem duzo korzystniejsza cena niz 400 zloty(sic!) za uzywana papierowa wersje sprzed 20 lat z pogubionymi elementami.
Uważaj z takimi radykalnymi opiniami na tym forum :P Bo może nie starczyć mi autorytetu żeby powstrzymać Twoje kamienowanie :D

Ale tak poważnie, to coś w tym jest. Aczkolwiek ja raczej nie kupię tego Talismana. Szkoda mi kasy na podobną grę, w którą i tak w najbliższej przyszłości nie zagram z braku czasu :)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Jeśli chodzi o najnowszy Talisman to juz większość osób na jego temat sie wypowiedziała - i nie były to aż tak rewelacyjne opinie. Po tym co zaprezentowała firma, której nazwy tutaj nie napiszę bo, aż mnie mdli - 4 edycja jest jednym z największych bubli ostatnich lat. Jedyna nadzieje w firmie, która to przejęła czyli FFG, że jakoś to zrobi z jajem bo mnie osobiście szkoda kasy na takiego gniota lepiej jest wydać 150 zł np na Arkham, który jest o niebo lepszy albo dodać trochę złociszy i sobie Descenta zakupić (o niebo lepszy niż Runebound).
Co do twojej wypowiedzi
METROPOLIS pisze:ale swiat sie zmienil i teraz ludzie nie kupowaliby juz takiej gry
to powiem ci, że mógłbyś się nieźle zdziwić - to taka moja drobna opinia.
METROPOLIS pisze:ze nowy Talisman ma szanse stac sie lepszym i wiekszym MiMem
Tu też bym polemizował, jedno jest pewne, że na 80% będzie to lepszy produkt w wykonaniu FFG niż gniot wypuszczony......pominę nazwę.
Pozdrowionka
P.S.
Co do cen oryginalnego MiM to mozna całośc kupić w miare przyzwoitej cenie tylko trzeba poszukać, a jak ktoś 400 zł daje za coś niekompletnego to odsyłam do pewnej poradni, która bada pewną część ciała, która odpowiada za myślenie. Kwestia jest jeszcze taka jak bardzo nie komletnego kupuje MiM.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
METROPOLIS
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 12:37
Lokalizacja: z bajki
Płeć:

Post autor: METROPOLIS »

Oj Stave nawet nie wiesz jak bardzo chcialbym sie zdziwic ! I zobaczyc gry w papierniczym w stylu Celtyckich mieczy czy Magii i Miecza jeszcze raz :D po jakies 30-50 pln kazda (wtedy byly po 15zloty)

Duzo chetniej kupilbym 'odgrzewanego kotleta' w postaci nowej wersji Magii i Miecza, chocby i wydanego identycznie jak w 93 roku niz nowego Talismana. No, ale coz kto to teraz wyda ?

Nawet jezeli jakims cudem np jakas inicjatywa z tego forum udaloby sie wydac Magie i Miecz wersje 1.5 na jakiejs grubszej tekturce itd to juz autor bylby scigany za piractwo(a gdyby wydac po kryjomu ze 30 kopii i sprzedac w subskrypcji na forum to koszty druku bylyby za duze). Natomiast uzywany MiM dla mnie Zdecydowanie odpada z racji absurdalnej ceny i z racji tego, ze juz troche sie zestarzal.

Wiec jezeli cos to tylko nowy Talisman mi pozostaje.
<jak to zabrzmialo:D>


Awatar użytkownika
prozakdream
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 11:56
Lokalizacja: Elk
Płeć:

Post autor: prozakdream »

Ceny uzywanego Magii i Miecza rzeczywiscie sa chore.


=; You shall not pass!!!
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Ale jest tu 771 zarejestrowanych chorych :badgrin: ludzi którzy mają, lub kupią coś do MiMa nawet za dużą kasę. Nie wiedziałem że Runebound ma tyle dodatków, fajnie jest wypatrywać coś nowego w sklepach, a nie tylko trzymać się starych specjałów.


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Wiesz Runebound wysiada przy Descencie oraz Arkham a i nawet starej MiM, czemu?? po paru rozgrywkach mnie i znajomych zwyczajnie nudził mimo tak wielkiej ilości dorobionych doń dodatków z którymi graliśmy - różne konfiguracje - brakuje mu tego czegoś co we wczesniej wymienionych przeze mnie tytułach się znajduje. Jest jeszcze parę fajnych gier które bym polecił np. Fury of Dracula (rewelka).
Misiek pisze:Ale jest tu 771 zarejestrowanych chorych :badgrin: ludzi którzy mają, lub kupią coś do MiMa nawet za dużą kasę.
A ztym to się zgodzę w 100%, ja jednak pod tym względem sie zmieniłem. Nie lubie odgrzanych kotletów.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Zablokowany