Który dodatek byście chcieli zobaczyć narpiew w 4ed T?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Zablokowany

Który oficjalny dodatek powinien być Pierwszy?

Miasto
5
17%
Podziemia
14
47%
Jaskinia
1
3%
W Kosmicznej Otchłani
8
27%
Smoki
2
7%
Mistrzowie
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12806
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Który dodatek byście chcieli zobaczyć narpiew w 4ed T?

Post autor: Valdi »

Pytanie jak w Temacie. Jako że T4PL jest w fazie testów to czas wziąć sie za dodatek zresztą niektórzy sie wypowiadali że właśnie brak dodatków będzie powodem dla którego nie kupią T4.

Tylko tak mam jedną prośbę. Jeżeli ktoś chce sie podzielić jakimiś uwagami to proszę obszernie napisać (i zagłosować) Na jaki dodatek głosuje i co by w nim zmienił. (np. ostatnio była uwaga że miasto niewiele wnosi do gry, to proszę napisać co tam można by dodać aby je uatrakcyjnić).
Jak ktoś niema żadnych obiekcji co do dodatku to proszę na niego tylko zagłosować.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Ja tak sam z siebie chętnie bym zobaczył Kosmiczną Otchłań, bo był to chyba najlepiej rozwiązany dodatek, a też ciekaw jestem jak by to się graficznie prezentowało.

O zmianach to pewnie można zapomnieć.

Z tą Jaskinią to się chyba Valdi trochę zagalopowałeś, bo przecież tego dodatku to akurat na pewno nie zrobią.


Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12806
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Nikt nie mówił "o nich" do polskiej edycji podstawki "im" daleko a już jest gotowa to co tu mówić o dodatkach :D


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Ja zagłosowałam na Podziemia. Był to pierwszy dodatek do MiMa i niech tak już zostanie. Poza tym z nim dochodzi sporo nowych Poszukiwaczy i 40 Kart Przygód. No i Alternatywne Zakończenia.
Potem mogło by być Miasto, Smoki, WKO, Jaskinia (poprawiona przy okazji) i Mistrzowie na końcu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
ernin
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Oddaje głos na podziemia ponieważ jest to jeden z moich ulubionych dodatków.


Dragon
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 15:25
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: Dragon »

Jaskinia...może z sentymentu....


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Zagłosowałem na Miasto jako że jest to mój ulubiony dodatek, Podziemiami również bym nie pogardził. Co do Jaskini, nie liczyłbym w ogóle na dodatki które były w MiMie a nie było ich w Talismanie. Bo to zupełnie inna firma u nas wydaje grę i wydadzą (o ile wydadzą) tylko to co wyszło do Talismana.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Korczyk
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Posty: 430
Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 15:21
Lokalizacja: Żywiec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Korczyk »

A ja bym chciał zobaczyć najpierw Miasto. To rozszerzenie, które ogromnie chciałem zobaczyć w dzieciństwie, kiedy to jeszcze nie widziałem żadnej innej planszy poza podstawową, a świadomy już byłem o wyjściu Miasta. Nie zmieniło się to do dzisiaj i nadal czekam na prawdziwe Miasto, ale nie dlatego, bym nie widział na oczy planszy Miasta w MiMie, tylko dlatego, że zobaczywszy ją nie zachwyciłem się tym widokiem szczególnie i tak już zostało. Inaczej je sobie wyobrażałem... :???: Wyobrażałem sobie planszę, w ogóle doczepną - z wycięciem w lewym górnym rogu, że to będzie jakieś poszerzenie kręgu Krainy zew. o dodatkowe Obszary miejskie, tyle tylko że w innych kolorach niż cała Kraina, zamiast na zielono, to na ciemno i jasno brązowo. Ale to tylko forma, mi zaś najbardziej rozchodzi się o to, że jest za małe.
Ono powinno moim zdaniem być największym dodatkiem do Talizmanu i do MiMa. A o co je rozbudować? Myślę że znalazłoby się trochę opcji, np. jakieś targowisko, może dzwonnica, w której rzut kostką wyznaczałby nieraz hejnał i instrukcje z nim związane, obok katedra, biblioteka - też w tych okolicach z racji tamtych czasów, pod zamkiem lochy, choć jest w sumie już ciemnica... , coś na kształt małego ryneczku, na środku którego znajdywałby się pręgierz, też nie bez powodu... Nie mówię, by w Mieście było wszystko co się da tam umieścić; jeżeli jest ciemnica to lochy są w zasadzie zbędne; ale ze dwa, trzy obszary więcej by Miastu nie zaszkodziły.
Byłbym więc ciekawy, jakie to właśnie Miasto, a nie co innego, byłoby - bo przecież nie będzie - gdyby je zbudowano. I nie rozumiem tego, czemu do tego nie dojdzie. :-s Przecież podstawkę sprzedaje się m.in. po to, żeby przyciągnąć do gry klienta, który później kupi dodatek.
Zaraz po mieście chciałbym zobaczyć rozbudowę drugiego rogu planszy, Wioskę, czego w ankiecie nie ma zapewne przez uwzględnienie tylko tych dodatków oryginalnych z MiMa... Ale ja na postawione pytanie tak akurat i nie inaczej odpowiadam. :razz: Wioska to swoją drogą też jest rozszerzenie, jakie chciałem w dzieciństwie obejrzeć, nawet bardziej niż Miasto, bo mi brat powiedział, że z nim grał :---) . Ale w odróżnieniu od Miasta, Wioska mi przypadła do gustu.
Później może Podziemia bym jeszcze zobaczył, żeby sprawdzić, czy choć trochę bardziej przypominają tor przeszkód, jaki jednak powinien blokować i blokować owe tajemne dojście do Korony Władzy.
A dodatki Smoki i Mistrzowie chciałbym pierwsze zobaczyć w MiMie, bo nie widziałem. :smile:


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Ja bym chętnie zobaczył WKO - ciekawe jak wyglądałoby to od strony graficznej. Generalnie to nie ma specjalnie o czym dystkutować, bo sądząc po podstawie to jeśli dodatki się ukażą, to zmieni się tylko właśnie grafika... A mogliby tyle poprawić... ehhh...


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12806
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Może wyjaśnię troszkę, szczerze nie liczę na to aby ktoś z GW, BI czy innej firmy sie szybko dogadał z jakąś polską firmą, dlatego nic nie wspomniałem o oficjalnym wypuszczeniu dodatku. Ankietę przeprowadzam pośród fanów dlatego aby poznać wasze zdanie bo zapewne jak skończą sie testy (nasze) T4pl, zabiorę sie za dodatek jakiś i tu właśnie wy zadecydujecie jaki to dodatek ma być.

Odnośnie Dodatków to faworytami są Miasto i Podziemia jak widać (i o tych też myślałem) jednak ankieta nie jest zamknięta. Podoba mi sie koncepcja którą zaprezentował Korczyk, odnośnie Miasta bo faktycznie w takiej formie ono jest mało rozwinięte. Podziemia raczej by zostały tylko przeniesione graficznie no chyba że jakiś pomysł trafny by sie znalazł.
pretorianstalker pisze:(...) bo sądząc po podstawie to jeśli dodatki się ukażą, to zmieni się tylko właśnie grafika... A mogliby tyle poprawić... ehhh...
Hmm może napisz jakieś podstawowe zmiany które byś wprowadził. Choć sam nie lubię WKO to wiem że jest dużo forumowiczów którzy ją lubią, zapewne będzie dodatkiem który też ujrzy autorski świat T4pl.

ps.
ernin pisze:Oddaje głos na podziemia ponieważ jest to jeden z moich ulubionych dodatków.
Dragon pisze:Jaskinia...może z sentymentu....
Niestety panowie takie posty mogliście sobie darować, zaznaczyłem w pierwszym poście:
Valdi pisze:Tylko tak mam jedną prośbę. Jeżeli ktoś chce sie podzielić jakimiś uwagami to proszę obszernie napisać (i zagłosować) Na jaki dodatek głosuje i co by w nim zmienił. (np. ostatnio była uwaga że miasto niewiele wnosi do gry, to proszę napisać co tam można by dodać aby je uatrakcyjnić).
Jak ktoś niema żadnych obiekcji co do dodatku to proszę na niego tylko zagłosować.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Czy mógłbym prosić o drobne wyjaśnienie? Bo nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem.

Jak rozumiem Valdi chcesz się podjąć przetłumaczenia na język polski także dodatków do czwartej edycji.

I chcesz w nich wprowadzać zmiany? Tzn. takie na planszy? Bo te zmiany o których mówił Korczyk to sporej ingerencji w planszę wymagają.

Ja myślałem, że tu chodzi po prostu o wypowiedź jaki dodatek chciałoby się zobaczyć i dlaczego.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Jeszcze uzupełnienie co do pytań Arta z mojej strony.
Czy ukazały już sie dodatki do 4 ed Eng Talismana? Jeśli jeszcze nie lub jeśli wcale się nie ukaża, to będziesz sam wymyślał jak ma wyglądać dodatek, czekał aż się ukaże czy wzorował sie na np 2 lub 3 ed Talismana?

Bardzo mnie ciekawi jak chcesz podejść do tego. 8-[


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

W WKO zmieniłbym trochę grafikę bo te strzałki mnie odrzucają lekko, aczkolwiek ogólnie nie jest źle. Hasło o zmianach nie dotyczyło konkretnie WKO tylko tego, że dodatki będę pewnie identyczne z tymi, które już znamy, a w każdym z nich było trochę rzeczy mało grywalnych i troche błędów. Za mało miejsca na forum, żeby wymienić wszystkie zmiany jakie mogliby poczynić ;)


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12806
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Artownik pisze:Valdi chcesz się podjąć przetłumaczenia na język polski także dodatków do czwartej edycji.
No miej więcej tak, znaczy sie jak wiadomo większość dodatków do MiM to są już Tłumaczenia któryś edycji Talismana, więc większość roboty mam już z głowy. Zresztą znając realia gdyby czekać na polską edycje to by Talisman już dawno upadł - błąd dystrybutora że nie wyszedł on miej więcej w przeciągu paru miesięcy od Angielskiej premiery. Także tak zabrałem się za polskiego Talismana - jedyny mankament to to że praca moja nie wyjdzie oficjalnie ponieważ nie mam praw od GW/BI i tak dodatki też sam chce przerobić, powód bardzo prosty dzieciom z którymi grywam bardziej podobają sie kolorowe grafiki niż czarno-białe.
Artownik pisze:I chcesz w nich wprowadzać zmiany? Tzn. takie na planszy? Bo te zmiany o których mówił Korczyk to sporej ingerencji w planszę wymagają.
Ewentualnie tak, Oczywiście pomysły muszą być jakieś konkretne i przemyślane, Podstawka została przetłumaczona w miarę sucho, ale to tylko dlatego aby podstawowych zasad nie zmieniać, w dodatkach już będzie można sie trzymać wyznaczonej ścieżki.
Katiusha pisze:Ja myślałem, że tu chodzi po prostu o wypowiedź jaki dodatek chciałoby się zobaczyć i dlaczego.
No tak jak najbardziej oto chodzi, ale przecież pomysły są po to żeby wprowadzać je w życie :)
Katiusha pisze:Czy ukazały już sie dodatki do 4 ed Eng Talismana?
Nie niema jeszcze dodatków do T4 (no oprócz tych autorskich od Johna)
Katiusha pisze:Jeśli jeszcze nie lub jeśli wcale się nie ukaża, to będziesz sam wymyślał jak ma wyglądać dodatek, czekał aż się ukaże czy wzorował sie na np 2 lub 3 ed Talismana?
To zależy od dodatku. Sam wielkich zdolności plastycznych nie posiadam, zrobienie planszy do LK nie wymagało ode mnie talentu plastycznego. Wszelkie zmiany będą wymagały przemyśleń, jedno wiem że Podziemia będę chciał zachować w takim wyglądzie jak były w 2ed Talismana. Miasto troszkę sie przebuduje ale to będzie wynikało z koncepcji zmian w dodatku. WKO jak napisał pretorianstalker, będzie wymagało zmian graficznych ze względy chociażby na ów strzałki.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

A ja zobaczyłbym najchętniej podziemia. Wnosza duzo nowych kart przygod, poszukiwaczy itd. Slowem sa najlepsze na pierwszy dodatek.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Hmm, sądzę że warto wspomnieć że pierwszym dodatkiem do Talismana był "Expansion Set", a więc takie karty jak Dźin, Różdżka Zniszczenia, Sfinks, Szalony Wojownik, Pegaz, Szkatułka i szereg innych... które w MiM weszły już w skład podstawki ale w T4 ich nie ma jak sądzę. Proszę to potwierdzić - kto może zweryfikować.
:arrow: TALISMAN EXPANSION SET
CHARACTER CARDS(14): Amazon, Barbarian, Gladiator, Halfling, Hobgoblin, Knight, Leprechaun, Merchant, Necromancer, Philosopher, Pilgrim, Ranger, Rogue, Satyr.
SPELL CARDS(6): Barrier, Brainwave, Displacement, Metamorph, Mind Steal, Slow Motion.
ADVENTURE CARDS(36):
Event(6): Astral Conjunction, Earthquake, Halloween, Patrol, Taxation, Volcano.
Enemy: Animal(1): Giant Lizard.
Enemy: Monster(5): Berserker, Doppleganger, Gargoyle, Goblin, Golem.
Enemy: Spirit(3): Banshee, Lich, Shade.
Stranger(8): Centaur, Cyclops, Demigod, Judge, Magician, Outlaw, Pegasus, Sphinx.
Object(6): Bag of Gold(3), Casket, Map, Shovel.
Magic Object(2): Rod of Ruin, Winged Boots.
Follower(2): Champion, Genie.
Place (3): Arena, Idol, Secret Door.


Moim zdaniem to powinien być pierwszy dołożony dodatek dołożony do T4... zarówno ze względów "historycznych" jak i praktycznych ;-)
Skoro już o tym piszę to nadmienię że nasze "Podziemia" to dwa angielskie dodatki "Adventure" oraz "Dungeon".


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Liczę że ten dodatek o którym pisze Waldi będzie już zawarty w wersji podstawowej. [-o<

Co do pytania w ankiecie... Zdecydowanie SMOKI, dlaczego?
Bo po co od razu przenosić się z głównej planszy na pozostałe? Nacieszmy się podstawką!

W dalszej kolejnosci zdecydowanie podziemia.


Temat Został zamknięty ponieważ pojawiła się nowa edycja Talismana do której będą wychodzić oficjalne dodatki
Ostatnio zmieniony środa 26 lis 2008, 22:43 przez Kufir, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Zablokowany