Dodatki do Talismana

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
mriswith [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Dodatki do Talismana

Post autor: mriswith »

Informacja dla czekających na dodatki do najnowszej wersji Talismana.
Czytając artykuł z gry-planszowe.pl
http://www.gry-planszowe.pl/news.php/1, ... prace.html
można wywnioskować, że chyba jednak dodatki się pojawią i być może w ładniejszym, lepszym wykonaniu.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Enigmatyczny ten artykuł. Nic nie napisali jakie i kiedy... Skoro jakaś amerykańska firma ma mieć wyłączność na druk gier GW, to ciekawe co będzie (o ile wogóle będzie) z polską edycja czwartego Talismana? :doubt:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Master
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 195
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 16:01
Lokalizacja: Głogów
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Master »

Nic nie będzie. Poprostu :badgrin:


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

No tak... dzięki temu pudełko do T4 będzie zupełnie niepotrzebnie dwa razy większe :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

No zobaczymy co będzie mam nadzieje ze wyjdą dodatki. Polską wersje mam ukończoną (plansza Karty) czekam tylko na instrukcje. (jak coś to inny temat)

Wracając do tego tematu to mi nie przeszkadza że wyda to Fantasy Flight Games czy Games Workshop ważne żeby wyszły dodatki i tak zapewne za min pojawi sie podstawka oficjalna polska to już będę grał z podziemiami miastem itp. Tylko oby nie poprzestamie na Podstawce.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
mriswith [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »



Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

mriswith pisze:Warto przeczytac:
Magia i Miecz v4.5 i dodatek
Ciekawe czy te figurki z Talismana 4.5 będą pasowały do MiMa? Ale najbardziej zaintrygował mnie ten nowy dodatek "Death and Glory" który ma sie ukazać...
Plansza czy same karty, no i co będzie "tematem" tzn o czym będzie?

W tym temacie proszę kontynuować dyskusję na temat dodatków do talismana czyli na temat dodatku "Death and Glory" o nowej wersji Talismana 4.5 TEMAT OBOK Pozdrawiam Valdi
Ostatnio zmieniony niedziela 11 maja 2008, 10:05 przez Katiusha, łącznie zmieniany 1 raz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Rozmawiałem z Jonem. Powiedział, że to ma być raczej coś totalnie nowego a nie odgrzewane kotlety typu Podziemia w nowej okładce. Szczegółów jednak nie zna.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Ciekawe czy utrafią w jakis powstały dodatek autorski do MiMa który już powstał?
Jeśli tak, to będe się zastanawiała czy przypadkiem nie czytają naszego forum i nie odgapili jakiegoś opisanego na forum. ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Proszę o wyrozumiałość na głupie pytanie ,ale kto pyta nie błądzi, mianowicie:

- prognozuję się ,że talizman 4.5 wersja pl być może wyjdzie w okoliach gwiazdki. W tym samym czasie przewidywana jest premiera dodatku "Death and Glory", po jakim czasie mniej więcej takie dodatki ukazują się w wersji pl?


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Oficjalnie pewnie pół roku, ja juz w wersje PL Talismana sobie pogrywam od dłuższego czasu także owszem kupie Oficjalne wydanie (mimo ze mam angielską wersje i polskie tłumaczenie) Ale co do dodatku "Śmierć i Chwała" (taki nadam mu tytuł do tłumaczenia) niebęde na niego czekał i sam sie za niego wezmę.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Dziękuję za informację O:) Ślędzę ostatnio ten wątek i podziwiam pracę którą włożyłeś tłumaczenie tej gry. Ja postaram się uzbroić w cierpliwość - nie znaczy to ,że mam jakieś obiekcje odnośnie tego co robisz - po prostu ten dreszczyk emocji ,gdy po długim oczekiwaniu trzyma się w łapkach nowiutkie pudełko... bezcenne :mrgreen:


Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Przy okazji zakupu w siedzibie Galakty pytałem jak się ma sprawa "Żniwiarza". Potwierdzili, że czekają na wydanie międzynarodowe. -A kiedy? -Nie ma jeszcze terminu.
Niestety nie mają jeszcze także polskiego tłumaczenia :-s


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

8janek8 pisze:Przy okazji zakupu w siedzibie Galakty pytałem jak się ma sprawa "Żniwiarza". Potwierdzili, że czekają na wydanie międzynarodowe. -A kiedy? -Nie ma jeszcze terminu.
Niestety nie mają jeszcze także polskiego tłumaczenia :-s

Informujcie o nowych wieściach jak tylko się pojawią =D>


Obrazek
Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Tu nowe szczegóły o "Żniwiarzu":
FFG

12 kart Zadań Czarownika - 6 takich jak na planszy+6 nowych: mi. Przynieś 5 punktów siły z Trofeów; odwiedź Przeklętą Polanę; przynieś 1 Zaklęcie.
Na każdej karcie jet krótka historia dotycząca zadania.
Kart używa się zamiast rzucania kością w Jaskini Czarownika. Jeżeli chcemy nadal tylko rzucać kością, karty będą pomocne przy oznaczeniu Zadania. Jak dla mnie to dobra rzecz-grając ostatnio zapomnieliśmy o Zadaniu. Dzięki kartom Zadań możemy też przyspieszyć grę rozdając każdemu graczowi po jednej na początku.
Ostatnio zmieniony czwartek 11 gru 2008, 10:08 przez 8janek8, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Fajne, dokładnie tak jak przypuszczałem, osobna talia z losowymi misjami. Koncepcja na tyle fajna że coś czuję że wyrzucę z talii przygód wszystkie talizmany żeby gracze musieli korzystać z tych misji.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

8janek8 pisze:Tu nowe szczegóły o "Żniwiarzu":
FFG

12 kart Zadań Czarownika - 6 takich jak na planszy+6 nowych: mi. Przynieś 5 punktów siły z Trofeów; odwiedź Przeklętą Polanę; przynieś 1 Zaklęcie.
Na każdej karcie jet krótka historia dotycząca zadania.
Kart używa się zamiast rzucania kością w Jaskini Czarownika. Jeżeli chcemy nadal tylko rzucać kością, karty będą pomocne przy oznaczeniu Zadania. Jak dla mnie to dobra rzecz-grając ostatnio zapomnieliśmy o Zadaniu. Dzięki kartom Zadań możemy też przyspieszyć grę rozdając każdemu graczowi po jednej na początku.

Super! Da rade ktoś to przetłumaczyć ? :)


Obrazek
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Pierwszy krok twojej wyprawy

W tym artykule przyjrzymy się bliżej jednej z nowych cech dodatku Żniwiarz zwanej Karty Wypraw Czarnoksiężnika.

Karty Wypraw Czarnoksiężnika
Dodatek Żniwiarz zawiera 12 takich kart które tworzą osobną talię. Każda karta przedstawia inne zadanie które poszukiwacz może wykonać aby zdobyć Talizman. Talia zawiera 6 oryginalnych zadań z obszaru Jaskini Czarnoksiężnika jak i 6 całkowicie nowych ekscytujących misji.

Poszukiwacze mogą rozpocząć te misje odwiedzając Jaskinię Czarnoksiężnika, ale zamiast rzucać kostką gracze ciągną jedną kartę z talii Wypraw Czarnoksiężnika.

Dodanie kilku nowych wypraw to już istniejących sprawia że gra staje się bardziej różnorodna i ciekawsza. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek dlaczego Czarnoksiężnik domaga się od was odebrania życia innemu poszukiwaczowi lub poświęcenia jednego z przyjaciół? Każda karta zawiera krótką historię wyprawy opowiedzianą przez samego potężnego Czarnoksiężnika! Tim Uren i Dan Clark okrasili karty świetnym tłem fabularnym które dodaje uroku grze.

Jeśli gracze zdecydują się nie używać tej nowej talii i rzucać kostką jak w wersji podstawowej gry, karty mogą posłużyć jako wygodne przypomnienie na jakiej misji znajduje się poszukiwacz. Kiedy poszukiwacz otrzymuje zadanie poprzez rzut kostką, jego gracz zwyczajnie bierze odpowiednią Kartę Wypraw Czarnoksiężnika żeby pamiętać jaką misję musi ukończyć.

Karty Wypraw Czarnoksiężnika mogą być także użyte do przyspieszenia gry: Na początku każdy gracz losuje jedną kartę.

Dziękuję za zainteresowanie tym zwiastunem. W następnym artykule przyjrzymy się bliżej straszliwemu Ponuremu Żniwiarzowi!

Do tego czasu, udanego grania!

John Goodenough

----------------------------------------------

Flavor textu na kartach nie chce mi się tłumaczyć więc przełożę tylko zasady.

Karta 1:
Dostarcz (odrzuć na stos kart zużytych) trofea Siły o łącznej wartości 5 punktów.

Karta 2:
Odwiedź Przeklętą Polanę.

Karta 3:
Dostarcz (odrzuć na stos kart zużytych) jeden czar.


Awatar użytkownika
Korczyk
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Posty: 430
Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 15:21
Lokalizacja: Żywiec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Korczyk »

Bludgeon pisze:Karty Wypraw Czarnoksiężnika
Dodatek Żniwiarz zawiera 12 takich kart które tworzą osobną talię. Każda karta przedstawia inne zadanie które poszukiwacz może wykonać aby zdobyć Talizman. Talia zawiera 6 oryginalnych zadań z obszaru Jaskini Czarnoksiężnika jak i 6 całkowicie nowych ekscytujących misji.
Myślałem kiedyś o takim dodatku, dokładnie takim samym! :roll: żeby wśród tych kart wypraw były dawne i żeby do nich doszły nowe zadania... To jest takie jedno z pierwszych rozszerzeń podstawy, jakie się nasuwa. :cry:
Bludgeon pisze:Czy zastanawialiście się kiedykolwiek dlaczego Czarnoksiężnik domaga się od was odebrania życia innemu poszukiwaczowi lub poświęcenia jednego z przyjaciół? Każda karta zawiera krótką historię wyprawy opowiedzianą przez samego potężnego Czarnoksiężnika! Tim Uren i Dan Clark okrasili karty świetnym tłem fabularnym które dodaje uroku grze.
No właśnie, tam zawsze była fabuła! a to jest jej - rozszerzenie, ja to wiedziałem! \:D/ I tak, zaprawdę, dodaje to uroku grze, ech :doubt:


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Dzięki za przetłumaczenie, czekam na tekst dotyczący samej postaci Żniwiarza :)


Obrazek
Awatar użytkownika
uther
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 09 gru 2007, 15:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: uther »

Z tego co gdzieś przeczytałem Żniwiarzem będa sterować wszyscy, ale jak to bedzie wygladac, i co kostucha bedzie potrafić to juz nurtujaca mnie tajemnica.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Też się nad tym zastanawiam. Podejrzewam że postać Kostuchy pojawia się na podobnej zasadzie jak Jeździec apokalipsy w jednym z autorskich dodatków do MIM. Pożyjemy zobaczymy :)


Obrazek
Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Poniżej karta i figurka Żniwiarza:
Front
Back
Figurka






Opis karty:
SROGI ŻNIWIARZ
Jeśli Srogi Żniwiarz zakończy ruch na twoim obszarze, musisz rzucać kością:
1) 'Już czas.' Tracisz całe Życie, zostajesz zabity.
2) 'Przyszedłem po niego.' Odłóż kartę jednego z twoich Przyjaciół, wybranego losowo. Jeżeli nie masz żadnego Przyjaciela tracisz 1 Życie.
3) 'Graj ze mną!' Rzuć 2 kośćmi za siebie i za Srogiego Żniwiarza. Jeżeli wynik rzutu kośćmi jest wyższy dla Żniwiarza tracisz 1 Życie. W innym przypadku nic się nie dzieje.
4) 'Partyjka szachów?' Tracisz następną turę.
5) 'Nastąpiła pomyłka.' Srogi Żniwiarz teleportuje się na obszar Poszukiwacza, którego wybierzesz. Musi on natychmiast rzucić kością.
6) 'Mam plany co do ciebie.' Możesz otrzymać do wyboru 1 punkt Siły, Mocy, Życia lub Losu, 1 Sztukę Złota, 1 Zaklęcie lub teleportować się do dowolnego obszaru w tej Krainie (to będzie Twój następny ruch).


Awatar użytkownika
Nobius
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 53
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 14:19
Lokalizacja: Omenia
Płeć:

Post autor: Nobius »

Nooo...powiało grozą...niezły jest ten koleś z kosą, może wprowadzić trochę pozytywnego :) zamieszania w rozgrywce. Już mi go brakuje na planszy.

A dodatek dopiero za pół roku (?) :-(


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Za pół roku? Mówisz o polskim wydaniu?
Bo angielski reaper już jest dostępny.

Jeśli polskie dodatki mają wychodzić z półrocznym opóźnieniem to właśnie zdecydowałem którą wersję językową kupować :roll:


ODPOWIEDZ