Dodatki do Talismana

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Szanse są spore bo FFG zdaje sobie sprawę że talizman ma dużą bazę fanów którzy się ślinią w oczekiwaniu na te dodatki.

Miasto było w 2 i 3 edycji. Podziemia były w 2 (a czy w 3 to nie wiem).

Do 4.0 edycji (black industries edition) nie wyszły żadne dodatki.


Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Przypuszczam, że jeżeli wydadzą dodatki z poprzednich wersji, to będą one dosyć mocno zmienione w porównaniu do pierwowzorów. Oby przyczyniały się do dalszej poprawy balansu i atrakcyjności rozgrywki. Taka strategia byłoby dla wydawcy i dla graczy złotym środkiem (moim zdaniem oczywiści :)).


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

8janek8 pisze:Przypuszczam, że jeżeli wydadzą dodatki z poprzednich wersji, to będą one dosyć mocno zmienione w porównaniu do pierwowzorów. Oby przyczyniały się do dalszej poprawy balansu i atrakcyjności rozgrywki. Taka strategia byłoby dla wydawcy i dla graczy złotym środkiem (moim zdaniem oczywiści :)).
Chyba każdy tak uważa nie licząc ludzi którzy nie wychodzili ze swojego pokoju przez 15 ostatnich lat :)
Ja jestem spokojny że pojawi się np. Miasto ale będzie miało szereg ciekawych i fajnych modyfikacji.
FFG wprowadzając Los udowodnili że zależy im na tym żeby MIM był podrasowaną wersją gry a nie zaledwie kalką z nową szatą graficzną.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Moje zdanie jest podobne, ale minimalnie inne. Wprowadzili Los tylko po to, by zmniejszyć śmiertelność i by partie kończyły się szybciej. Mniejsza Śmiertelność, "Źli" Poszukiwacze mają większe fory czy to w kartach czy obszarach, wiec raz tylko pójść do Mędrca, by zrobił, co swoje i można szybko iść na Koronę, powodują, że MiM będzie w tą stronę się rozwijał. City było wydane w 3rd Ed, a Karty Mistrzów były śmieszne. Pewnie także zostanie wydany 4.5 . Aczkolwiek, póki co widać tylko małe różnice względem well known 2nd Ed. Nawet Reaper w zasadzie daje nam dobrze znane karty (czyli flashback z Talisman Expansion Set), wzbogacony o Śmierć, który cały czas według mnie będzie odgrywał minimalną rolę (jak się poruszy raz na 3 tury, to będzie dobrze, a niech jeszcze uda mu się stanąć na jakimś obszarze - raz na 6 może więcej tur IMO).

Cóż, dożyjemy - zobaczymy...


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Torrent
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 25 gru 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: Torrent »

Punkty losu tak naprawdę zmniejszają element losowości w talizmanie. Wynalazek fajny ale i tak nie zmieniający faktu, że gra jest potwornie losowa. Żniwiarz imho jeszcze bardziej tą losowość zwiększa i jednocześnie wydłuża grę. Rusza się nim gracz który wyrzucił jedynkę, a porusza się nim jak normalną postacią. Czyli tak naprawdę nikt nie ma nad niczym kontroli. Sam pomysł bardzo mi się podoba(świetny klimat) ale liczyłem na to, że wraz z dodatkami zacznę myśleć i planować przy tej grze a nie tylko rzucać kostkami.


It's a funny world we live in. Speaking of which, do you know how I got these scars?
Awatar użytkownika
Nobius
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 53
Rejestracja: środa 26 lis 2008, 14:19
Lokalizacja: Omenia
Płeć:

Post autor: Nobius »

Torrent pisze:ale liczyłem na to, że wraz z dodatkami zacznę myśleć i planować przy tej grze a nie tylko rzucać kostkami.
Hmm, dziwne, ja jednak muszę trochę pomyśleć, może mam po prostu ostrzejszych przeciwników ? :D

Talisman nie jest grą strategiczną i żaden dodatek tego nie zmieni. Nie jest też grą pozbawioną elementów strategicznego kombinowania które bez myślenia się nie powiedzie.

Tylko rzucanie kostkami ? Eeeee, przesadzasz, albo po prostu nie czujesz klimatu tej gry.

Wracając do dodatków - chciałbym jak najwięcej patentów które będą rozwijały, zmieniały albo wzbogacały rozgrywkę na głównej planszy. Na kolejne hektary :D nowych krain patrzę mniej przychylnym okiem ;P


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Well, co do nowości..
In the first draft of the card, the Lord of the Pit was placed on the Pit Fiends space, increasing the Strength of the minions players had to fight there. This proved to slow the game down considerably so his ability was changed. I still like the idea of cards appearing in the Inner Region to add an additional challenge, so they may show up in a future expansion.
Jest więc szansa, że plansza główna, a w szczególności Wewnętrzna Kraina będą jakoś bardziej grywalne.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
uther
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 09 gru 2007, 15:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: uther »

Nemomon pisze:Jest więc szansa, że plansza główna, a w szczególności Wewnętrzna Kraina będą jakoś bardziej grywalne.
Na to bardzo liczę, bo imho jest to najgorsza część planszy. O ile droga "siły" z gra w kości i wilkołakiem jest w miare ok, to droga "mocy" jest fatalna. Oby dodatki to poprawiły.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Tutaj jest pomysł jak w prosty sposób to zmienić:
http://www.forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=1961


Obrazek
Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Ktoś mnie wyręczył i pojawiła się propozycja do "20 pytań do autora", związana z opóźnieniem międzynarodowego wydania dodatków. :)

"20 Questions" article

Pytanie:
"Hi. I would like to know, why international Talisman expansions must be released half year later than in Great Britain? Would be possible to make one release date for all of countries, so if Reaper was released before Christmas, even Pole or Russian will be able to play it in Christmas as well?[...]"

Zachęcam do cytowania i oddawania jak najwiekszej liczby głosów w tej kwestii.

ps. Jest dużo pytań związanych z polskim starym MiM'em. :)


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Jak wstawiacie coś po English tłumaczcie odrazu na Polish, prośba.
Translatory czasami bardzo dziwną gramatyke stosują... ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
8janek8
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
#TMiM Współtłumacz
Posty: 484
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 10:14
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: 8janek8 »

Tłumaczenie:
"Chciałbym się dowiedzieć, dlaczego międzynarodowe dodatki do Talismana wydawane są pół roku później niż w Wielkiej Brytanii? Czy jest możliwość ich wydania w tym samym czasie dla wszystkich krajów? Skoro Żniwiarz został wydany przed świętami, dlaczego także Polacy albo Ruscy nie mieli możliwości zagrać w ten dodatek na święta?"


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Jako że te pytania piszę ja (zamieściłem je tutaj), to za chwilkę każde przetłumaczę (i przy okazji parę literówek poprawię.... ).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
ODPOWIEDZ