[4th Ed.] Polska Edycja

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

[4th Ed.] Polska Edycja

Post autor: Valdi »

Jako że często pojawiają sie pytania co do polskiej edycji, to postanowiłem napisać jak to obecnie wygląda.

Otóż w najbliższym czasie nie pojawi się oficjalna polska edycja, to tyle co mi sie udało ustalić z oficjalnych źródeł. Jako ze jak już nieraz wspominałem gram z dziećmi a angielska wersja gry niestety nie spisuje sie w takim gronie, postanowiłem przetłumaczyć Talismanka.

Obecnie mam przetłumaczone wszystkie Karty Przygód, Czarów, Ekwipunku, Talismanów - gotowe o druku. Porobiłem szablony co by łatwiej poprawiało się ewentualne błędy, a od środy zabieram sie za poszukiwaczy.

Później nastąpi dłuższa przerwa trzeba zeskanować jakoś plaszę, najprawdopodobniej jeżeli nie znajdę żadnej firmy która zeskanuje taki format będę zmuszony zeskanować i przerabiać wszystko na skanerze a4 także zajmie to chwile.

Co do instrukcji podobny problem jak z planszą ten sam format taki sam problem.

Publikowanie - tu jest mały problem bo BI na pewno sie nie zgodzi na opublikowanie tego od tak online, choć jeszcze (jak ukończę) to bede z nimi rozmawiał, narazie robie to dla siebie i mojego grona graczy, a że mam oryginalnego Talismana to osobiście nie będe miał problemu z tym.

To chyba na tyle jak narazie jak coś sie zmieni dam znac
Ostatnio zmieniony wtorek 24 maja 2011, 14:42 przez Valdi, łącznie zmieniany 3 razy.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
ernin
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Jeśli chodzi o skan planszy to w medisonie i na manhatanie taki rozmiar chyba da rade zeskanowac


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Valdi,

Zeskanuj jeśli się da w firmie jakieś. No niewierze aby w Trójmieście nie było żadnej firmy w której byś mógł to zrobić. O koszta się nie martw. ;)

A na stronie oficjalnej Talismana czy jakieś innej english związanej z nim nie ma nigdzie planszy? Ale chyba nawet jesli jest, to Ty potrzebujesz w dużej rozdzielczości, a takiej chyba nikt do netu nie wrzucił jeszcze? :-k


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Planszy w minimum 600dpi, bo w takiej rozdzielczości przygotowuje pliki (dla porównania w Magii i Mieczu szablony były przygotowane w 300dpi także będzie dwa razy lepsza jakość) nigdzie niema, w firmach specjalistycznych gdzie sie skanuje tak duże arkusze (Geodezyjnych itp.) niestety nie zeskanują mi tego ponieważ plansza nie jest jak 2ed MiM tylko jest podklejona na dosyć grubej tekturze. Co do Manhatanu w gdańsku to ogólnie mam mieszane odczucia bo jak tam chciałem kiedyś wydrukować wielkoformatową MiM+ZP+LK to powiedzieli mi że nie mają takiej maszyny, no i reklama "wydrukujemy wszystko" poszła w odstawkę... zobaczymy co mi powiedzą co do skanu.

Edit:

No i przejechałem sie po centrach handlowych (zaproponowanych przez erina bo nie miałem za dużo czasu a i tak 3h w korkach stałem)
Rezultat: (tak dla informacji jak by ktoś chciał wiedzieć)

Madison - Grafik Centrum: Nie mają możliwości nic innego niż zeskanować książkę od Biologii nazwę wzięli sobie z kosmosu bo jeżeli nie mogę zeskanować nic powyżej A3 (nawet pewnie strona z atlasu by sie cała nie zmieściła, to to z grafiką niema za dużo z grafiką związanego.

Manhattan - D&K Centrum Kopiowania: Możliwości tak jak w przeciętnym zakładzie poligraficznym, Według cennika skan nawet do formatu A0, ale w rzeczywistości niestety są zastrzeżenia, taki format musi mieć gramaturę do 120g/m planszy niestety nie da rady bo niewiedzą czy maszyna sie nie popsuje (jak usłyszałem słowo "nie wiemy", pojąłem profesjonalizm zakładu) o doradzeniu i zaproponowaniu innego rozwiązania nie wspomnę (nie miało to miejsca, a właśnie wszelkich "możemy to tak zrobić" oczekuję od współczesnych firm poligraficznych) Sam musiałem zapytać o skan płaski, jedyny format standardowy czyli A3, ale że już nie chciało mi sie nigdzie jeździć podałem plansze pani, która od razu powiedziała "a nie lepiej to na A4" zdziwiło mnie to bo nie wiem jak można zmieścić kwadrat 26,5/26,5 na A4(~21/~29,5) no ale powiedziałem miło że raczej nie zmieści sie (poleciała i sprawdziła po czym podeszła do skanera A3.
Ogólnie jestem załamany owszem mam plansze zeskanowaną (w 6 kawałkach), ale profesjonalizm firm mnie przeraził nieznajomość formatu papieru w grafice to porażka.

Od jutra zaczynam brać się za plansze, zobaczymy jak czasowo mi to zajmie.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
ernin
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Właśnie sprawdzałem i masz racje w D&K jest bębnowy skaner w Madisonie nie wiem w CityForum jest tez bębnowy skaner.
Mam nadzieje że z tych 6 kawałków uda ci się to posklejać w całość.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Valdi,

Zajrzyj na te strony. Może tam znajdziesz jeszcze firme która to zrobi?

http://katalog.pf.pl/Gda%C5%84sk/skanow ... C-m09.html

http://katalog.pf.pl/Gda%C5%84sk/Druk-n ... A-m14.html

Rozumiem, że cos takiego trzeba aby plansze zeskanować?

http://www.dks.pl/index.php?dzial=wielk ... copymate18

Może skoro takie coś sprzedają, to mają w centrali w Gdańsku taką na pokaz jak działa dla klientów?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Żeby całą plansze zeskanować trzeba było by znaleźć jakąś firma która nie martwiła by sie o maszynę - nierealne. ten co zaprezentowałaś tez byłby za mały chodzi właśnie o skaner bębnowy w którym plansza by przeszła ale łatwo w takim uszkodzić szybę i rzadko jaka firma sie by tego podjęła, dla informacji plansza talismana 4ed ma wymiary ~79,5/53. W polskiej wersji chce jak zwykle wyjść na przeciw wam i mieć dwie wersje, wielkoformatową i podzieloną na arkusze a4, ale to jeszcze troszkę czasu.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
PBGG
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 29 lis 2007, 12:12
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: PBGG »

Hmm Valdi z tego co wiem to Trwają rozmowy z No dobra nie powiem z kim:P ale jest to polska firma, także może przed tym tłumaczeniem trzeba było by sie do nich zgłosić?


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

PBGG pisze:Hmm Valdi z tego co wiem to Trwają rozmowy z No dobra nie powiem z kim:P ale jest to polska firma
Ty coś wiesz na ten temat.... Pisz mi tu zaraz szybko co i jak. ;)
A tak poważniej, to nie jest kolejna plotka z księżyca?
Bo, jak tak, a Valdi w to uwierzy, to jeszcze się zniechęci z robieniem tego i zostawi w połowie. :cry:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Nie zniechęcę sie spoko, Rozmowy fakt trwają ale trwają już od hmm września?, także zamin coś wyjdzie to pewnikiem razem z dodrukiem Talismana, dokładniej nic nie wiadomo a od rozmów do wydania tez trochę czasu minie.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Nijlor
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 30 lis 2006, 19:01
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Nijlor »

Osobiście widziałem nowy Talizman w wersji angielskiej na żywo w Poznaniu na PGA, miałem propozycję zagrania, lecz odmówiłem. Szczerze, najlepsze wrażenie z całości zrobiła na mnie plansza, zaś karty są fatalne, przypominają materiałem karty z paczek z chipsami :doubt: To tak, jakby GW zaczęło produkować gumowe figurki do battla, ogółem żal.


Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

No niestety nastały takie czasy że karty w najnowszych grach typu Runebound itp tak właśnie wyglądają. Taki standard podobnie jak z pudełkiem.

Przy okazji informuje że zrobiłem już sobie plansze w jednym pliku (z tych 6 kwadratów, teraz ją czyszczę z napisów, niestety scrolle zaprezentowane przez B.I. są słabej jakości 150Dpi, i wiele za małe, także zostaje metoda patchwork-owa.

Czy pojawi sie na necie całość PL nadal nie wiem.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Valdi jestem na tym forum juz dobre kilka latek i musze powiedziec ze przez ten czas ciagle odwalasz kawal dobrej roboty! Powodzenia w pracach!


Obrazek
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Właśnie sobie pomyślałam, że jak już zrobisz polską wersje Talismana 4 ed, to pewnie ktoś obejrzy, zagra i pomyśli czegoś tu brakuje, a może by zrobić jakis dodatek do tej wersji?
I w ten sposób jeśli wyjdzie oficjalna polska wersja (optymistycznie za rok) to będą wcześniej niż wydanie oficjalne dodatki autorskie do podstawki (nie mówiąc juz o samej podstawce ;) ).
Polak potrafi (wyprzedzić nawet wydawców gry) :mrgreen:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Polak potrafi to fakt, ale może najpierw niech powstanie ta polska wersja a potem się będzie kombinować nad dodatkami. Zresztą przy robieniu polskiej wersji podstawki zawsze coś będzie można poprawić tu i ówdzie żeby była bardziej znośna \:D/


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

No jak coś jest do poprawy w podstawce to zgłaszajcie, najlepiej w dziale MiM 1,5 do propozycji zmian, i to szybko póki nie mam jeszcze tego wydrukowanego:D a Zaraz ktoś napisze ale skąd wziąć skany czy wyłapać błedy, odpowiedź prosta szybka z podstawki Magii i Miecz :D


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
ODPOWIEDZ