[4th Ed.] Talisman 4 ed. po rozpakowaniu

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Artownik pisze:Jakby tak wyglądał polski nasz obecny MiM, to by większości z Was na tym forum nie było (jeżeli w ogóle by to forum powstało).
Trafiłes w sedno. 8-[

A z planszy, tak naprawde, podoba mi się tylko Kraina Zewnętrzna i Środkowa. Wewnętrzna jest na ilość pol które tam są za bardzo rozlazła wg mnie. Można to było lepiej zagospodarowac i utworzyć pare nowych pól.

Do korony wiodą schody, ale kończą się przed takim zwężeniem skały. Potem jest takie okrągłe zgrubienie i dopiero nad nim leży KW. Na moję oko nie da się ściągnąć KW bez jakieś liny i haków taterniczych. W związku z takim czymś oprócz Talizmanu potrzebnego do dostania się do niej, powinni dodać jeszcze Przedmiot "Sprzęt Taterniczy". ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Dragon
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 15:25
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: Dragon »

Im więcej postów czytam w tym temacie, tym mniejszą mam ochotę kupić tą grę.
Katastrofę powiększył fakt, że zobaczyłem tą grę w akcji na Pyrkonie, i szczerze klimatu starego poczciwego MiMa tu nie ma :/
W zasadzie wielkość kart przygód jest taki jakby dziwna, a wykonanie samych kart też nie jest jakieś rewelacyjne, pewnie będzie z nich to foliowanie odchodzić.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Dragon pisze:wykonanie samych kart też nie jest jakieś rewelacyjne, pewnie będzie z nich to foliowanie odchodzić.
Yyy, jakie foliowanie? Talisman 4 ed ma jakies karty zafoliowane lub zalaminowane czy co? :-k
Nikt nie pisał, że taki patent tam występuje...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

subiel pisze:miejsce w opakowaniu na adventure card jest za plytkie (ale glebsze juz byc nie moze) i karty sa dysyc male. moglyby byc wieksze i lepiej wykonane (folia odlazi po pewnym czasie)
To był chyba najbardziej dobijający post w temacie. :roll:


Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Gdyby Talisman wyszedł po polsku to z pewnością ten prosty ale zasadniczy fakt bardzo wpłynąłby na sprzedaż gry. Sam poważnie rozważałbym zakup T4PL (aktualnie rozważam bardzo swobodnie).

Artownik: Talizman który wygląda jak ekierka to ukłon w stronę pierwszych wydań, gdzie tak on właśnie wyglądał. Nawet kiedyś znalazłem w necie angielski dodatek autorski (do T2ed) wykorzystujący tę właściwość. Pomysł polegał na złożeniu czterech takich "ekierek" w czworoboczny MegaTalisman który był oczywiście niezwykle poręcznym bagażem. Używając bardzo luźnego skojarzenia (dokładnego działania nie pamiętam) przyrównałbym go do Kryształu z jaskini. Taki przydatny PowerUp.

P.S: Bardzo Ci dziękuję za opis i opinię o T4, to samo do Valdiego za opis na początku postu.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

A nie wierzyłem, że ktoś ten opis przeczyta :biggrin: Pomijając oczywiście Katiushę.

Z tym Talizmanem to ciekawa sprawa, fajnie wilczy że o tym napisałeś. Ja o tym pojęcia nie miałem, a w sumie interesujący ktoś miał pomysł.

Hmm... można w sumie taką małą modyfikację łatwo wprowadzić. :-k


ODPOWIEDZ