[4th Ed.] Talisman 4 ed. po rozpakowaniu

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Artownik pisze:Jak to spolszczą to się przyjmie i jeżeli ktoś czekał na wysyp nowych użytkowników to niech się lepiej modli, aby się nie pojawili na forum.
Czyżbyś się bał wysypu dzieci na forum? :twisted: Malych diabełków co ledwo umieją pisać i czytać? Bez obaw, założy im się dział przedszkole i tam będą się wyżywac. ;-) A na poważnie to do tych dzieci tylko taka kolorowa gra teraz przemówi. I dobrze niech też poznają świat Magii i Miecza, bo zapewne oni nie pamietają pierwszych wydań MiMa. :grin: Dla nas 1 i 2 wydanie po siermiężnym chińczyku z czasów PRLu to był przecież inny świat.... Znacznie ciekawszy i bardziej wciągający niz wyżej wymieniona gra. Chociaż kto wie, może w zalewie kolorowych gier taka wyróżniająca się B&W bardziej podziałała by na wyobraznie małych diabełków? 8-[


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Nataniel
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 148
Rejestracja: niedziela 01 sie 2004, 11:29
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Z jednej strony piszecie, ze na pewno wydanie polskiego MiMa to bylby super sukces i w ogole, a z drugiej nawet Wy - najwieksi milosnicy tej gry, mowicie, ze nie kupicie nowej edycji, bo slaba itd. Wiec kto niby mialby ja kupic? Skad mialby sie ten sukces wziac?

Po pierwszych druzgocacych recenzjach nie sadze aby ktokolwiek rzucil sie do wydawania Talismana 4 PL. Po co wydawac slaba gre, jak mozna wydac dobra?


Wszystko o grach planszowych: www.Gry-Planszowe.pl
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12808
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

A niemożna wydać dobrej gry ze słabego oryginału? Poza tym ja traktuje Talismana 4ed jako Talismana a nie jako Magie i Miecz i według mnie to portale sprzedające Talismana pisząc "Talisman - wielki powrót Magii i Miecza" same stawiają poprzeczkę za wysoko. Wiadomo że Talisman był słabszy mimo paru uchybień tłumaczenia Magii i Miecza. Recenzje są takie jakie są ponieważ ta gra stoi na niskim poziomie który przy wydaniu MiM 4ed można było by znacząco podwyższyć. Grafiki w 1 Ed Talismana też były słabsze od MiM ale można było je troszkę zmodyfikować tak aby podobały sie do dziś, czy tu nie dało rady by zrobić tego samego?

No jacy użytkownicy pojawili by sie na forum, przy ewentualnym zainteresowaniu T4ed to mnie nie bardzo interesuje mają dział T4ed także najwyżej byłby tu troszkę niższy poziom. Oby nie za niski:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Nataniel
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 148
Rejestracja: niedziela 01 sie 2004, 11:29
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Valdi pisze:A niemożna wydać dobrej gry ze słabego oryginału?
Nie kumam? A niby jak? Zrobic wlasne grafiki (olbrzymi koszt), czy w ogole wlasna gre? To po co kupowac licencje? "Magia i Miecz" z pewnoscia nie jest zastrzezonym znakiem towarowym, wiec mozna sobie wydac zupelnie inna gre pod tym tytulem... Ale jaki to ma sens? :)


Wszystko o grach planszowych: www.Gry-Planszowe.pl
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Tak przecież zrobili spece ze Sfery, zakupili licencję na Talismana i zrobili oprawę graficzną od nowa zatrudniając do stworzenia grafik Grzegorza Komorowskiego. Gdyby tak zrobili z najnowszym Talismanem to byłoby super ale to raczej mało prawdopodobne. Prędzej wydadzą po prostu spolszczoną wersję zmieniając ewentualnie nazwę na Magia i Miecz żeby nikt nie miał wątpliwości że to nowa wersja kultowej gry.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Hmm, co do tych małych diabełków to faktycznie dział czwartej edycji pewnie załatwiłby częściowo sprawę, ale taką Karczmę wciąż mogliby spokojnie przejąć. :mrgreen:

Wracając do tego polskiego wydania to po przemyśleniu chyba faktycznie do niego nie dojdzie. Bo przecież jak tylko ktoś się tematem przed kupnem zainteresuje, to wpadnie tutaj i zobaczy dodatki autorskie, które BARDZO urozmaicają rozrywkę.. no i weź tu się na nowego Talizmana zdecyduj.

Tym bardziej, że podstawka jest uboższa od polskiej, no i Jaskini się Talizman nie doczeka (chociaż to pewnie dla wielu słaby argument).

Ciekawe, że wciąż nie ma kart na charakter neutralny (a 4-ta edycja... wstyd). [-(

W sumie ta nowa edycja cieszy mnie z dwóch powodów. Po pierwsze są nowe grafiki i może ktoś jakieś do któregoś z dodatków autorskich przemyci.

Natomiast drugą kwestią są same plansze, może trafi się coś interesującego, a zarazem godnego uwagi i wymiany planszy z oryginalnego MiMa.
Właśnie Valdi, mógłbyś coś napisać o planszy? Jak wrażenia? Fajnie się to prezentuje?
Bo o planszy w sumie nic nie wspomniałeś.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

I o zdjecie planszy i instrukcji prosiłabym jeśli można. Wspominałam o tym w pierwszym poście ale chyba Valdi nie zauważyl... 8)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Na początek chyba wystarczy :-p

Obrazek

Obrazek

W sumie trochę wkurzające bo niektóre obszary wyglądają fajnie a niektóre wręcz żałośnie :roll:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12808
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Artownik pisze:Natomiast drugą kwestią są same plansze, może trafi się coś interesującego, a zarazem godnego uwagi i wymiany planszy z oryginalnego MiMa.
Właśnie Valdi, mógłbyś coś napisać o planszy? Jak wrażenia? Fajnie się to prezentuje?
Bo o planszy w sumie nic nie wspomniałeś.
O planszy nic nie wspomniałem bo była ona prezentowana już przez firmy które zajmowały sie reklamą T4, czy też sprzedają T4. Plansza jest dużo większa dlatego wątpię aby były wypuszczone dodatki przylegające do niej tak jak w T3, kolorowa i w sumie nic więcej bo graficznie to wiadomo że będą zmiany ale nieduże. Co do rozmieszczenia pól są takie same ale to chyba nie było by sensu zmieniać skoro przetrwało to od '83 trzy edycje.
Katiusha pisze:I o zdjecie planszy i instrukcji prosiłabym jeśli można.
Wiem wiem najlepiej wszystko zeskanować i zamieścić na stronie aby można było pobrać za free... Nie tędy droga. Co do instrukcji to format tak jak pudełko czyli kwadrat, Dużo zdjęć, Jakoś nie miałem czasu aby w nią sie zagłębić ale po wydaniu całej wersji myślę
że nie jest jakaś nadzwyczajna, szczególnie że według mnie instrukcja nie jest po to aby dostarczała walorów artystycznych, a w tej jest naprawdę za dużo grafiki, tylko aby wyjaśniała to i owo.

Co do zdjęć zamieszczonych przez Huntera to chyba jakaś dziwna wersja bo toad tak już nie wygląda, jak również żadnych książeczek i wydruków nima. Zresztą postacie tez są kwadratowe, a nie wycięte. Instrukcja jest w lewym dolnym rogu tak przy okazjii.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Valdi pisze:Wiem wiem najlepiej wszystko zeskanować i zamieścić na stronie aby można było pobrać za free... Nie tędy droga.
Chwileczke Valdi, czy ja napisałam abyś skanował całą gre? :-s Prosiłam tylko o foto planszy i pierwszej strony instrukcji co możesz przeczytać w drugim poście tematu.I to w takiej formie jak zamieściłeś reszte zdjęć. Pozatym piszesz tak jakbym miała się poczuć winna że ściagam jakiekolwiek dodatki. :oops: To co według ciebie mam zrobić aby nie było jak Ty to twierdzisz za "free"? Zrobić dodatek jakiś aby 'zasłużyc' na to? A jeśli jestem beztalenciem w dziedzinie programów graficznych i nie potrafie ich zrobić to co, mam nie sciągać? Pozatym skoro są udostępnione to po to aby je pobierac i nie widze żadnego napisu typu: 'Jak chcesz pobrać musisz zasłużyć robiąc to i to'. A tak wogóle znając życie to prędzej czy pózniej Talismana 4 ed. ktoś zeskanuje i będzie w sieci czy to na eMule czy torrent'ach co wcale nie znaczy że zaraz będe to ściągać. [-(

P.S. Hunter dziękuje za foto. 8) O takie coś mi właśnie chodziło. O:)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12808
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Chodziło mi bardziej o podawanie wszystkiego na tacy... Linki gdzie była prezentowana plansza, były już podawane na forum więc nie miało by sensu jej ponowne fotografowanie. Nigdzie nie wspomniałem o dodatkach że ktoś ma sie czuć winny ani nic w tym stylu po to ludzie je udostępniają żeby można było je ściągnąć. Rzadko czytam Edycje postów jeżeli nie są one zaznaczane jako nowy post (czyli zastępowanie starego postu nowym z słowem edit) także nie nie przeczytałem tego psa którego dopisałaś po moim poście.

To tyle chyba względem wyjaśnień.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Dzięki Hunter za wstawkę. Faktycznie mieszane uczucia wywołuje. :neutral:
No ale dobrze wróży dodatkom, mam nadzieję, że tam się jakieś fajne plansze pojawią.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

No cóż, może to była jakaś wstępna wersja i ktoś wrzucił foty do neta :-k Ale zawsze można pooglądać tutaj -> CLICK

Co do dodatków, podejrzewam że pojawią się te co były wcześniej, tj. miasto, podziemia itd. Aczkolwiek może zaskoczą nas i wydadzą jeszcze coś czego wcześniej nie było oprócz starych sprawdzonych dodatków.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

Przyjrzałem się dziś planszy z Talismana i jest ona słaba... niektóre lokacje są o kant dupy rozbić... ogólnie to ja nie wiem na co wydawać te pieniądz e w Talismanie... można by rzec że gra miała wyjść nowa, odświeżona a wyszedł produkt gorszy od MiMa i poprzedniej wersji Talismana :doubt:


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Arek
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 122
Rejestracja: sobota 17 cze 2006, 14:16
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Arek »

wiecie?
jest taki portal boardgamegeek.com
tam jak się wpisze Talisman i zrobi szukaj to można obejrzeć sporo zdjęć z każdej edycji

;)


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Dziekuje Autorowi za wstawienie fotek.

Sam fakt iz karty postaci sa zle wydrukowan, wrec odrzucaja mnie od tej gry.
To chyba jakies nieporozumienie, jak mozna w tych czasach odwalic taka fuszere!

Noz sie w rece otwiera.


Obrazek
subiel
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: środa 20 lut 2008, 16:22
Lokalizacja: wrocław
Płeć:

Post autor: subiel »

kupielm ten caly talisman i jestem zadowolony. owszem strange craft i hp sa dosyc kiepskie,ale wystarczy markerem cyfry poprawic i sa wysmienite. plansza wykonana solidnie. tak wlasciwie to znalazlem trzy mankamenty... pionki co chwile gubia podstawki, miejsce w opakowaniu na adventure card jest za plytkie (ale glebsze juz byc nie moze) i karty sa dysyc male. moglyby byc wieksze i lepiej wykonane (folia odlazi po pewnym czasie). nigdy nie gralem we wczesniejsze edycje magii i miecza, wiec nie wiem co ona potrafia zaoferowac. ja jestem zachwycony ta gra.

i z tego co widze jako jedyny mam dobrze wydrukowane postacie:)


"...na co to komu, skoro i tak mniejsza z tym..."

klapouchy
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12808
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

subiel pisze:i z tego co widze jako jedyny mam dobrze wydrukowane postacie:)
Udało Ci sie najwidoczniej, ale wystarczy skontaktować sie z BI (ja tak zrobiłem) albo zareklamować w sklepie i też wymienią, także mam podwójnie teraz parę pionków poszukiwaczy.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Arek
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 122
Rejestracja: sobota 17 cze 2006, 14:16
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Arek »

Kufir pisze: Sam fakt iz karty postaci sa zle wydrukowan, wrec odrzucaja mnie od tej gry.
To chyba jakies nieporozumienie, jak mozna w tych czasach odwalic taka fuszere!
w sumie chyba dawno nie kupiłeś nowej gry.

przez ostatni rok miałem tak z dwiema grami (w tym z Runeboundem),
więc zdarza się to nawet w tych czasach.

wystarczy pójść z paragonem do sklepu i wymienić.

pzdr


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Nadarzyła się sposobność i udało mi się przyjrzeć Talizmanowi 4-tej Edycji. Więc postanowiłem opisać swoje wrażenia z przyglądania się tej grze ze swojego punktu widzenia.

Co do tekstów i mechaniki, to wypowiadać się nie będę, ponieważ zmiany w grze są niewielkie i to w zasadzie wciąż ta sama gra, więc skupię się na szacie graficznej tej edycji gry.


Spodziewałem się, iż zrobią pięknie wyglądające Karty, na których będzie można zawiesić oko. Tym samym będę mógł uświadczyć starannie przygotowanych ilustracji Ekwipunku. Wielkie było me rozczarowanie. Ilustracja wydawały mi się straszne, na widok Topora i Miecza gdybym mógł, to bym spadł z krzesła. Przy drugim podejściu było już trochę lepiej, mimo wszystko spodziewałem się czegoś innego.
Jest kilka wyjątkowo beznadziejnych i do tego dziwnych ilustracji, tj. Amulet czy Święta Lanca - żaden z tych przedmiotów nie wygląda na to czym powinien być. Do tego sam Talizman wygląda jak ekierka, co jest ogólnie dość śmieszne, nigdy bym nie pomyślał żeby czemuś tak potrzebnemu dać tak nieporęczny kształt (powinna być szansa, że się można w walce tym zranić :P ).
Widać w grze pewne tendencje, które mnie osobiście trochę rażą. Autorzy stanowczo starali się zachować odpowiedni poziom piękna postaci – przykładowo rozbójnik teraz wygląda jak postać z romansidła. Grę cechuje także to, co można zobaczyć we współczesnych serialach fantasy, tzn. musi być czysto i kolorowo jeżeli chodzi o ubrania. Gnoju pięknie ukazanego w Świętym Graalu Monty Pythona, nie uświadczysz.
Ogólnie szata graficzna jest po prostu bajkowa i trochę w sumie szkoda. Nasza edycja miała w sobie coś magicznego i zjawiskowego (czego potwierdzeniem jest średnia wieku na forum), w tej już tego nie ma. Ale pojawia się też inna magia, którą najlepiej widać w przedstawionych rysunkach Księcia i Zbójców - mają one w sobie coś wyjątkowego i pewnie młodszych przyciągną. Ale takich kart jest też w tej grze mało. Mogli się mimo wszystko autorzy bardziej postarać.

Warto chyba wspomnieć o Poszukiwaczach, oglądając tę grę dowiedziałem się czegoś, czego wcześniej nie zauważałem. Otóż w naszej edycji Karta Poszukiwacza była idealnie skomponowana - czyste białe tło uwyraźniało kartę, a czarna obramówka skupiała wzrok, dzięki czemu Poszukiwacz od razu rzucał się w oczy. Tutaj wydaje się wszystko bardziej rozmyte i choć wzór jest ciekawy, to sam Poszukiwacz traci na wyrazistości (choć w tej edycji, to może i lepiej).

Po tym wszystkim na koniec zostawiłem planszę. Średnio mi się podobała, więc doszedłem do wniosku, że pewnie wrażenie niesmaku tylko się pogłębi i tu w końcu się mile rozczarowałem. Plansza jest naprawdę świetna. Zrobiona w innym klimacie niż ta, którą my mamy, więc porównać tak jednoznacznie ciężko, ale prezentuje się naprawdę fajnie.
Rzut jest na Obszarach bardziej z góry ustawiony, więc pogłębia się wrażenie zwiedzania krainy. Podpisy pól są zrobione w stylu przeciągniętego przez planszę i pozaginanego miejscami zwoju, który idealnie się wkomponowuje i to wygląda znacznie lepiej od opisów z planszy z naszej edycji.

Ciekawostką jest to, że plansza jest bardziej podłużna i tym samym poszczególne krainy także, co daje nam w środku jedno długie pole, na którym widoczne są kręte schody i na samej górze Korona. Gdyby ktoś zręczny się do tej planszy zabrał, to kto wie – może udałoby się to pole podzielić i grając z Przedpolami Piekieł byłoby dodatkowe utrudnienie w postaci jednego czy dwóch ostatnich Obszarów po Dolinie Ognia (a przed samą Koroną schody się kończą i trzeba się wspinać, więc na pewno byłoby interesująco ;-) ).

Cóż, podsumowując, to mogę powiedzieć, że gra jest tylko dla dzieci. Jakby tak wyglądał polski nasz obecny MiM, to by większości z Was na tym forum nie było (jeżeli w ogóle by to forum powstało).


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Artownik pisze:Jakby tak wyglądał polski nasz obecny MiM, to by większości z Was na tym forum nie było (jeżeli w ogóle by to forum powstało).
Trafiłes w sedno. 8-[

A z planszy, tak naprawde, podoba mi się tylko Kraina Zewnętrzna i Środkowa. Wewnętrzna jest na ilość pol które tam są za bardzo rozlazła wg mnie. Można to było lepiej zagospodarowac i utworzyć pare nowych pól.

Do korony wiodą schody, ale kończą się przed takim zwężeniem skały. Potem jest takie okrągłe zgrubienie i dopiero nad nim leży KW. Na moję oko nie da się ściągnąć KW bez jakieś liny i haków taterniczych. W związku z takim czymś oprócz Talizmanu potrzebnego do dostania się do niej, powinni dodać jeszcze Przedmiot "Sprzęt Taterniczy". ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Dragon
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 15:25
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: Dragon »

Im więcej postów czytam w tym temacie, tym mniejszą mam ochotę kupić tą grę.
Katastrofę powiększył fakt, że zobaczyłem tą grę w akcji na Pyrkonie, i szczerze klimatu starego poczciwego MiMa tu nie ma :/
W zasadzie wielkość kart przygód jest taki jakby dziwna, a wykonanie samych kart też nie jest jakieś rewelacyjne, pewnie będzie z nich to foliowanie odchodzić.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Dragon pisze:wykonanie samych kart też nie jest jakieś rewelacyjne, pewnie będzie z nich to foliowanie odchodzić.
Yyy, jakie foliowanie? Talisman 4 ed ma jakies karty zafoliowane lub zalaminowane czy co? :-k
Nikt nie pisał, że taki patent tam występuje...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

subiel pisze:miejsce w opakowaniu na adventure card jest za plytkie (ale glebsze juz byc nie moze) i karty sa dysyc male. moglyby byc wieksze i lepiej wykonane (folia odlazi po pewnym czasie)
To był chyba najbardziej dobijający post w temacie. :roll:


Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Gdyby Talisman wyszedł po polsku to z pewnością ten prosty ale zasadniczy fakt bardzo wpłynąłby na sprzedaż gry. Sam poważnie rozważałbym zakup T4PL (aktualnie rozważam bardzo swobodnie).

Artownik: Talizman który wygląda jak ekierka to ukłon w stronę pierwszych wydań, gdzie tak on właśnie wyglądał. Nawet kiedyś znalazłem w necie angielski dodatek autorski (do T2ed) wykorzystujący tę właściwość. Pomysł polegał na złożeniu czterech takich "ekierek" w czworoboczny MegaTalisman który był oczywiście niezwykle poręcznym bagażem. Używając bardzo luźnego skojarzenia (dokładnego działania nie pamiętam) przyrównałbym go do Kryształu z jaskini. Taki przydatny PowerUp.

P.S: Bardzo Ci dziękuję za opis i opinię o T4, to samo do Valdiego za opis na początku postu.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
ODPOWIEDZ