[4th Ed.] Nowe wydanie Magii i Miecz !!

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Na pewno szybko wydadzą kolejne dodatki a że to popularna sprawa to będą szły szły jak świeże bułeczki. Zastanawia mnie jednak czy wydadzą w Polsce Talismana takiego jak oryginalny tyle że spolszczonego czy przerobią na nową wersję MiMa (z nowymi grafikami itd). Bo z tego co słyszałem na dniach na nasz rynek ma wejść nowa firma zajmująca się planszówkami i ponoć mają wystartować z dwoma hitowymi tytułami a co jest bardziej hitowe od Talismana :P


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Łudi
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 16:28
Lokalizacja: o.. polskie to krainy
Płeć:

Post autor: Łudi »

j.w. jeśli nawet jakimś cudem będzie mało dodatków to znajdą się chętni do nadrobienia straty. ;-)


Don’t wory be happy :-)
Awatar użytkownika
Nataniel [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 148
Rejestracja: niedziela 01 sie 2004, 11:29
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

HunteR pisze:Zastanawia mnie jednak czy wydadzą w Polsce Talismana takiego jak oryginalny tyle że spolszczonego czy przerobią na nową wersję MiMa (z nowymi grafikami itd).
Jezeli w Polsce zostanie wydany Talisman (MiM), to wylacznie jego najnowsza edycja, identyczna z edycja Black Industries (tylko po polsku, pod nazwa Magia i Miecz). Nie widze sensu aby robic specjalnie do polskiej edycji nowe grafiki, poza tym, ze jest to ekonomicznie nieoplacalne i zwiekszyloby cene gry.
HunteR pisze:Bo z tego co słyszałem na dniach na nasz rynek ma wejść nowa firma zajmująca się planszówkami i ponoć mają wystartować z dwoma hitowymi tytułami a co jest bardziej hitowe od Talismana :P
Ta firma na pewno nie wyda Talismana - to wiem.


Wszystko o grach planszowych: www.Gry-Planszowe.pl
Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

E tam tymi linkami tak pozarzucaliście że z każdym nowym linkiem tracę jakoś chęć do oglądania nowego mima.
Niby jest nowy fajny i w ogóle przebajerowany a mnie sie nic a nic on nie podoba :-X dodatki pewnie będą ale tanie to to nie będzie...


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Takie czasy, i tak dobrze że ktoś w ogóle jeszcze wydaje takie rzeczy w dobie kompów, neta i wszechobecnej technologii.
Jezeli w Polsce zostanie wydany Talisman (MiM), to wylacznie jego najnowsza edycja, identyczna z edycja Black Industries (tylko po polsku, pod nazwa Magia i Miecz). Nie widze sensu aby robic specjalnie do polskiej edycji nowe grafiki, poza tym, ze jest to ekonomicznie nieoplacalne i zwiekszyloby cene gry.
Kiedyś tak zrobili, ale masz rację dzisiaj to by już pewnie było nie opłacalne... niestety...


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

(Temat offtopowy wydzieliłem TU )

A tak w ogóle mam pytanie czy to będzie polskojęzyczna wersja?
bo gdzie nie patrze to:
Wydanie angielskie, Instrukcja angielska czy ktoś wie czy całość będzie PL?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Wydanie które można zamawiać w Rebelu jest w całości po angielsku. Czy zrobią polską wersję (albo chociaż spolszczą instrukcję) to nie wiedzą najstarsi indianie i górale :P Chociaż myślę że jest to jak najbardziej prawdopodobne biorąc pod uwagę popularność MiMa w Polsce. Choć jak już pisał Nataniel pewnie nie ma co liczyć na przerobienie gry na nową edycję MiMa z klimatycznymi czarno białymi grafikami itd. Chociaż jak tak patrzę to uważam że nie wygląda to źle a w każdym razie dużo lepiej od 3 edycji Talismana. Mam nadzieję że po premierze ktoś zapoda kilka skanów albo fotek żeby dokładnie zobaczyć co i jak :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Arek
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 122
Rejestracja: sobota 17 cze 2006, 14:16
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Arek »

podawałem już link do strony gdzie można zobaczyć sporo zdjęć gry
są także porównane różne edycje.

według mnie gra sięprezentuje bardzo dobrze:)
i jak będzie gotóweczka to sobie kupię jeden egzemplarz:):)


Ausir
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: środa 21 lut 2007, 01:03
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: Ausir »

Leviathan pisze:Strasznie mało Poszukiwaczy będzie.

Jednym z podstawowych uroków starego MiMa było właśnie bogactwo postaci, którymi można było pograć...
Tyle samo co w 2 edycji. Polska podstawka do MiMa była połączeniem oryginalnej podstawki i pierwszego dodatku.


Awatar użytkownika
Oley
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

widzialem we wroclawskim Bardzie prezentacyjny egzemplarz nowej edycji MiMa

ladnie wydany, twarda plansza jak w GoT to chyba jedyny bonus poza tymi wycietymi kartonowymi pionkami, przygody te same, skille te same, plansza ta sama

wszystkiego tyle samo jak nie mniej niz w oryginale - tzn odgrzanie kotleta

szkoda kasy jak dla mnie, za tyle pieniedzy mozna dodrukowac mase fanowskich dodatkow lub kupic zupelnie inna gre lub mase piwa do grania w stara edycje

pozdrawiam


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

zobaczy sie po 10tym jak będe stał z kasą ile będzie wypłaty, no i jak to bedzie z czasem bo zupełnie nie wiem czy bede miał czas podjechać do rebelka (tylko 3 dzielnice dalej więc pewnie liczy sie ilość $ w portfelu.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
mrSin
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Zapomniana Kraina
Posty: 43
Rejestracja: piątek 24 cze 2005, 18:13
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: mrSin »

Oley pisze:widzialem we wroclawskim Bardzie prezentacyjny egzemplarz nowej edycji MiMa

ladnie wydany, twarda plansza jak w GoT to chyba jedyny bonus poza tymi wycietymi kartonowymi pionkami, przygody te same, skille te same, plansza ta sama

wszystkiego tyle samo jak nie mniej niz w oryginale - tzn odgrzanie kotleta

szkoda kasy jak dla mnie, za tyle pieniedzy mozna dodrukowac mase fanowskich dodatkow lub kupic zupelnie inna gre lub mase piwa do grania w stara edycje

pozdrawiam
Ciekawe co byś napisał gdyby pozmieniali zdolności, karty i mechanikę - mam przedziwne przeczucie że usłyszałbym jęczenie, iż zmiany to skandal, MiM zagubił się itp.

Co do nowej edycji, wyskoczyłem do Rebela zakupiłem i jestem cholernie zadowolony - ta edycja nadzwyczajniej w świecie jest piękna, nowe ilustracje cieszą oko. Co do samego wydania - nie ma się za bardzo do czego przyczepić. Na zdjeciach tego nie widać, ale Talisman 4ed ad 2007 ;-) naprawdę robi wrażenie. Kiedy obok siebie kładę MiM sfery MM i Talisman - różnica jest kolosalna - w nowa edycję aż chce się grać.


Reality as you know it, is a lie
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Oley pisze:widzialem we wroclawskim Bardzie prezentacyjny egzemplarz nowej edycji MiMa
Na jakiej ulicy jest ten Bard :?: Podjade sobie luknac na żywca ta 4 ed. I czy jest po polsku czy jeszcze wersja po angielsku :?:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Nie wyszła polska edycja, także narzazie jest angielska w sklepach co zapewne będzie miało wpływ na ilość sprzedanych sztuk a szkoda, bo później piszą że nie opłaca sie niczego w polsce wydawać.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Ech to przykre ze tylko w wersji eng. :doubt: Nie wiesz Valdi czy wyjdzie polska edycja czwórki? W kazdym razie ja sie bede [-o< za to aby byla. ;-) Bo jesli nawet mi sie nie spodoba to przeciez rozpropaguje ta fantastyczna giere bardziej w polsce. \:D/ I przybedzie takich jak my maniakow tej gry, prawda panowie i panie? :mrgreen:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Oley
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

@ Katiusha

Na ulicy Ruskiej w strone b. Pl. 3go Maja (akt. JPII)

numer nic nie da bo to w podworku.

Idziesz od strony Niepolda (Bezsennosc, Droga do Mekki) ulica Ruska i wchodzisz w brame (w lewo) na podworko (po jakichs 50 metrach podrozy pod 'arkadami')

Idziesz prosto przed siebie a nie w lewo na boczne podworze jak do 'szeptow' lub 'strefy 0'

Mozliwe ze to czyjs prywatny egz. a nie prezentacyjny - jak bylem kupowac swoje sprawunki to sie przy okazji zapytalem o talisman i akurat mieli.

@ MrSin

Oczekiwalbym: zmiany paru przygod, nowych (dodatkowych) lokacji na mapie, dodatkowej krainy a nie liftingu.

No i rozwiazanie odwiecznego wezla gordyjskiego (moim zdaniem), jednej z najwiekszych slabosci a zarazem wielkiego plusa gry, a mianowicie tego ze do ukonczenia nie trzeba ani razu opuscic planszy podstawowej (bonus bo grasz jedna czescia i jest tanio) co momentami totalnie zaprzecza idei chodzenia po innych planszach.

Oczywiscie jak ktos nie gra dla przygod tylko po to by wygrac za wszelka cene.


Gra jest bez watpienia warta zakupu jak ktos nie ma starego MiMa.


tak czy inaczej pewnie bedzie glowna nagroda na MiMem ed IV jesli dojdzie ow projekt do skutku.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Oley,

Swietnie wytlumaczyles droge. =D> W tym miejscu we Wrocku jak sie wie gdzie sa te kluby :lol: to bedzie mi teraz latwo trafic, bo rzeczywiscie, jest tam troche podworek z zakamuflowanymi firmami. Obejrze sobie przynajmniej bo na wersje eng. raczej sie nie skusze. Na polska z mila checia nawet jak bedzie (o ile bedzie a ma podobno byc jak pisal Hunter ^^ powyzej) z lekkimi niedorobkami. #-o Wielkie dzieki i pozdrawiam 'Rodaka Wroclawiaka'. ;-)

P.S. Kiedys :arrow: plac 1 Maja O:)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Smok
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek 12 lut 2007, 11:39
Lokalizacja: Kraśnik
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Smok »

wiem, że stary temat, ale czy wiadomo już, czy wyszła polska wersja Talismana?


Obrazek
Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

Nie i póki co nie widać nawet planów wydania polskiej edycji nowego Talismana.


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Plany są rozmowy też, ale oficjalna wersja napewno nie pojawi sie przez najbliższe trzy kwartały to ustaliłem z BI


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Czyli znając życie najwcześniej ukaże się za rok. To wariant optymistyczny. :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

No Oficjalnie to niestety tak.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Smok
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek 12 lut 2007, 11:39
Lokalizacja: Kraśnik
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Smok »

szkoda... zwłaszcza, że na jednym z serwisów aukcyjnych pojawiła się ta gra, tylko nie napisano, czy jest to edycja Polska czy zagraniczna... jednak trzeba dobrze władać językiem angielskim, żeby grać w taką grę... poczekam, aż gra ukaże się w języku polskim...


Obrazek
Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

Szkoda :neutral: bo kupiłbym sobie nowego polskiego Talismana już raczej z sentymentu do tej gry.
Poczekamy zobaczymy a i jeszcze takie małe pytanko. Czy dodatki (miasto, jaskinia itp) też wyjdą do talismana? chyba gdzie było to pytanie ale nie pamiętam gdzie...


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
ODPOWIEDZ